Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אורלי וגיא - תאונת המעלית ברמת החייל

roeibf
שימו לב! השרשור הזה בן 4057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן. אני רואה את אורלי וגיא, ומתברר שיש מלא מעליות מסכנות חיים בארץ, בגלל בצע כסף של חברות.

המנוח שחר ארד, שנהרג ממעלית בכתובת הנ"ל, נהרג בגלל בצע כסף.

אמור להיות שם כרטיס מסויים שאמור להפעיל את בלמי המעלית. מסתבר שהמנוח נהרג בגלל שהבלמים לא פעלו או פעלו חלקית מה שגרם למעלית להחליק ולמחוץ למוות את המנוח, ושוב בגלל בצע כסף.

מעלית מחוייבת בבדיקה תקופתית של מהנדס מעליות פעם בחצי שנה, בקרת תקינות של טכנאי פעם בחצי שנה. לפי מה שעלה בכתבה, מסתבר שעל כל טכנאי יש 200 מעליות (!) שהוא אחראי עליהן. הטכנאים מבצעים אפילו 70 (!!) מעליות ביום, מה שמביא לחוסר זמן לבדיקת התקלה אפילו, וישר הוא מדביק מדבקה, כדי לעבוד הלאה.

כמו כן, מעלית גם חייבת באישור מת"י, שיאשר שהמעלית בטוחה לשימוש. משום מה, מת"י מחלקים אישורים בלי לבדוק אפילו שמבצעים את מה שהם אומרים.

עצוב מאוד שבצע כסף גורם למוות. לגעתי, האחראים אמורים לשבת בכלא באמת גרם מוות ברשלנות:

1. על פי החוק, האחראי/ם היה/היו חייב/ים בחובה חקוקה (להפעיל את המעלית בצורה הבטוחה והתקינה ביותר);

2. הוא/הם הפר/ו את החובה החקוקה בכך שפגע בפעילות תקינה של המעלית;

3. נגרם נזק כתוצאה מהרשלנות (נהרג אדם).

כל אחד זורק אחריות - המהנדס על הטכנאי, הטכנאי על החברה המתחזקת, החברה המתחזקת על אלקטרה, אלקטרה על מכון התקנים, המכון על התמ"ת והתמ"ת על המנוח. למה האחראי/ם לא מסוגלים לקחת אחריות?!

עצוב, עצוב, עצוב. בנוסף לעצב, קיימת כאן בושה.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אף אחד לא לוקח אחריות? זה רשום בגוף ההודעה, בצע כסף! אתה יודע כמה פיצויים הם יצטרכו לשלם?

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה המהנדסים צריכים לקבל בין 100 ל-200 אלף ש"ח בחודש?! :x

כמה הטכנאים מקבלים? אני לא מאמין שטכנאי מקבל הרבה הרבה פחות, אבל לדעתי גם הם משתכרים יפה, והם גם חלק מהרשלנות ומהפשע!

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה גר במדינה בה אף אחד לא רוצה לעבוד, בזמן שכולם חושבים שהם כן עובדים.

אתה גר במדינה בה אף אחד לא מוכן לשלם על עבודה אבל רוצה שכולם יקרעו את התחת בשבילו.

אתה גר במדינה שבה "מומחה מעליות שעובד בתחום מזה 20 שנה" אומר:"יש שתי אופציות של תקלה (...) היא מידרדת כלפי מטה (...) אפשרות שניה היא (...) המעלית מתחילה לעלות למעלה."

tumblr_lnvvueuSsj1qcj56b.png

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מהנדס מקבל בין 100 ל200 אלף בחודש?

אגב, מעניין שמערכת הבטיחות לא פעלה / עבדה. אמורות להיות שתי זרועות שנתקעות בפיר במקרה של קריעת כבל או נפילה, בלי שום קשר לכרטיס כזה או אחר.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש אנשים שמקבלים חצי מיליון ומעלה, למה שמהנדס לא יקבל 1/5 מזה? וזה מה שאמר מנהל מחלקת שקר כלשהו שאחראי על מהנדסים במת"י.

כרטיס הבלם לפי מה שמהנדס של התמ"ת אמר שם, אחראי להפעיל את הבלמים בצורה תקינה, ושלכל מנוע אמור להיות כרטיס כזה, של היצרן או אחד שמשתווה אליו ביכולות.

במעלית בה נהרג המנוח לא היה כרטיס. מה שפעל שם זה עצירה חשמלית, שפשוט מפסיקה את הזרם למנועים, שמפסיקים את פעולת גלגול הכבלים.

מה שהבלמים אמורים לעשות, זה שאם העצירה החשמלית על פעלה טוב, הבלמים מגבים אותה ומונעים החלקה. החלקה נובעת מאי תקינות של המנגנון שאחראי על איזון המעלית עם המשקולות (לפי דברים שעלו בתחקיר).

משום מה אני נוטה להאמין יותר לאורלי וגיא מאשר לאחרים.

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מזדרז להאמין לאורלי או לבעלה.

בכ״א, מנגנון הבטיחות הזה אמור לפעול לא משנה מה. זה מנגנון מכני, אין בו מנוע או משהו. מעלית נופלת - זרועות משתחררות. זהו. צריך לשאול, בין היתר, מה קרה למנגנון הזה.

בקשר לשכר - אני מפקפק. אפשר לומר הרבה דברים, הם לא חייבים להיות נכונים.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה הידע של האנשים בפורום הזה מפתיע אותי כל פעם מחדש, הנדסה, פיזיקה, חשמלאות, איך מעליות עובדות :roll:

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מעליות זה התחום היחיד שהמפעל נבדק במסגת תו תקן (תקן מחייב. אסור לעבוד בלי תו תקן והבדיקות נערכות במפעל 4 פעמים בשנה) וגם 100% מהמוצרים נבדקים ומאושרים בהתקנה.

מהנדס בודק הוא לא טכנאי אלא אדם שמעבר להיותו מהנדס בעל ותק עבר קורס לא קצר ולא קל על מנת לקבל הסמכה כמהנדס בודק. הוא אמור לבדוק לפי החוק ולתת דוח מפורט עם כל הליקויים ולקבוע אם המעלית תינה לשימוש, מושבתת או איזה הגבלות יש עליה. אם איש מעלית לא תקינה ומישהו נפגע הוא ישב בכלא. למעשה הוא לא שונה ממהנדס בניין שתכנן בניין שהתמוטט.

השכר במכון התקנים הוא משהו אחד והשכר של המהנדסים הבודקים את הבדיקות התקופתיות הוא משהו אחר לגמרי )ונמוך משמעותי מ ה שתואר כאן). בדיקה של מעלית בבנין בן 4 ומות עולה מאות בודדות של שקלים וכוללת נסיעות, בדיקה של כשעתיים והכנת דוח. מזה לא מגיעים ל100,000 שקל גם לא לפני הוצאות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נייט דרייבר, מהתחקיר עולה שהבדיקה הממוצעת היא בין שעה לשעה וחצי למעלית ממוצעת. בפועל מה שנבדק זה שהמהנדס הבודק מגיע, משאיר דף ליקויים. מגיע הטכנאי, אחרי עשר דקות גג הולך.

זמן של 90 דק' בממוצע מתומצת ל-11% מזמן הבדיקה. זה שהסדיקה אמורה לארוך שעה וחצי שעתיים, זה נכון. על הנייר! בפועל זה לא מבוצע.

זה למה יש כמעט אסון שבמזל לא נגמר עם הרוגים.

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה כבר זה עניין של חברת האחזקה/ועד הבית.

כשאצלי בבנין מגיע הבודק אני מתלווה אליו ולא מאפשר לחפף. גם בבדיקת המנופים והמלגזה בעבודה אני נוהג אותו הדבר.

הגיע הזמן שאנשים יפנימו שהבדיקה היא לא סוג של עונש אלא נועדה להגן עלינו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מבינים. איזה (אין רעש) היה על האסון הזה...

וזה בגלל רשלנות נטו של בצע כסף.

נהרג בחור אחד. ולא יודעים כמה נפצעו מזה עד היום.

לעומת זאת גשר בהר הרצל.

נהרגה בחורה אחת (מסכנה. ובאמת שחבל).

ומהכרות עם התחום. לא ידוע לי על פצועים. מתאונות דומות. (ולא גשר המכביה לא נחשב. זה קונסטרוקציה מסוג אחר).

כאן בגלל הרעש התקשורתי של "הר הרצל" במשטרה עושים בלגן. ועוד.

וכאן זה בחור אחד מסכן. במעלית ברחוב מי ידוע ואיכפת. אני בספק עם משהו מחפש את האשם במשטרע.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם נמצא איזה סיפור של רשלנות, רעש יומיים והכל נשכח.

הבעיה פה היא הרבה יותר עמוקה מזה, זאת בעיה תרבותית שקיימת בכל המקצועות ובכל התחומים(בין אם זה קשור בחיי אדם או לא).

הבעיה נמצאת גם הרבה מעל הפועלים הפשוטים, שיטת ה"חפיף" הזאת עוברת גם במעלה הדרגות וממשיכה גם על הגופים המפקחים.

זה גם לא קשור רק לענייני עבודה, זאת פשוט תרבות שמובנת אצל אנשים בדרך חיים שלהם.

בנושא הפורום שלנו, מספיק להסתכל על מצב הכבישים. נסיעה בנתיב השמאלי, העמדת רכבים באמצע הכביש, עצירת הרכב בכביש צר כדי לדבר עם חבר, חניה באמצע ו"השתלטות" על שתי חניות ועוד הרבה מצבי בריונות. גם כשמעירים לבן אדם על מצב כזה, רוב הסיכויים שיתעצבן ולא יתחרט על המעשה.

אף אחד לא באמת מתעניין בהשלכות של המעשים שלו על הסביבה וכל עוד התרבות הזאת תמשיך, גם עוד מליון כתבות לא יעזרו בכלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדינה קטנה שכל מהנדס מעליות מכיר את חברו שמחר ייכתוב עליו חוות דעת צריך היה להביא מהנדס/ים משינדלר או אוטיס שיעידו בבימ"ש ולהאשים את האחראי בהריגה ולאחריה בתביעה אזרחית.

רק כך ,בישיבת שנים בבית סוהר והמשך כל חייו בתשלום פיצויים , יבינו מדביקי אישורי הבדיקה הצהובים שחיים ומוות בידיהם ואולי יישתנו דברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש אנשים שמקבלים חצי מיליון ומעלה, למה שמהנדס לא יקבל 1/5 מזה? וזה מה שאמר מנהל מחלקת שקר כלשהו שאחראי על מהנדסים במת"י.quote]

איך הגעת לסכומים האלה?

טכנאי מעליות מרוויח בממוצע בין שבעת אלפים אלף ש"ח לתשעה אלפי ש"ח. ברוטו!

והקישור לנתונים:

http://www.maskorot.co.il/tags/?tag=%D7%98%D7%9B%D7%A0%D7%90%D7%99+%D7%9E%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...