Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לבנות קומה מעל הבית של ההורים, אשמח לעזרה

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 4036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב חברים, אשמח לעזרתכם.

ההורים שלי גרים בבית פרטי או שמה מדובר בבניין בן 2 קומות. הם גרים בקומה העליונה והאחרונה. ומתחתיהם גרה משפחה אחרת.

אני רוצה לבנות מעל הקומה של ההורים שלי.

משמע אני אהיה קומה 3

הם יהיו קומה 2.

יש לי מספר שאלות:

1) איך מתחילים? למי פונים?

2) מה העלות של בנייה כזאת {מדובר בערך ב100 מטר רבוע של דירה}?

3) כמה זמן לוקח לקבל אישורים והאם ישנם אנשים עסקנים שבתמורה לכסף יניעו את הגלגלים של הבירוקרטיה מהר יותר?

^^^^ כאן המקום לציין כי 2 בתים מצד שמאל של ההורים שלי כן קיבלו אישורי בנייה אבל השכנים לא נחמדים ולא מוסרים מידע, לטענתם, הבן עשה זאת והם לא יודעים מחיר.

הבית נמצא בקטמון בירושלים.

4) שאלת השאלות, האם עליי לפצות את השכן מקומה 1? האם הגג שייך לו? ומהו פיצוי לצורך העניין?

לדברי אבא שלי לפי 5 שנים שניסה להוציא אישורי בנייה אמרו לו שרק פינוי פיצוי יכול לעבוד שם משמע להפיל את הבניין ולהרים שם 8 קומות.

פשוט עברתי שם השבוע וזה קומם אותי לראות שלשכנים שליידי כן אישרו.

אני רוצה לחזור לגור בשכונה של ההורים שלי, לא משנה כמה זה יעלה לי לבנות.

אשמח לכל עצה.

תודה

DSC03652.jpg

DSC03653.jpg

DSC03654.jpg

DSC03655.jpg

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך עוד פרטים.

האם זה בניין או דירת גן ודירה עליונה, האם יש לכם חצר אחורית ולשכן קדמית או להפך.

מה רשום בתוכניות הקבלן לגביי הגג ולמי שייכות הזכויות.

מה שטח המגרש ומה אחוזי הבנייה.

אתה יכול לבדוק לבד בתיק בניין בעירייה לגביי הדירות של השכנים.

אולי תיראה מי חתום על התוכניות ותפנה אליו שיתכנן גם לך.

בקיצור תעשה יותר שיעורי בית וקח בחשבון שתצטרך לשלם כסף לשכן (או למאכר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הראשונה היא - למי שייך הגג. אם מדובר ברכוש משותף אתה בבעיה, כיון שרכישת זכויות ברכוש המשותף היא תהליך לא פשוט, כמובן בהנחה שהשכן בכלל מוכן למכור לך ואתה מוכן לשלם את המחיר.

שאלה נוספת, לא פחות חשובה, היא מה זכויות הבניה במגרש וכמה מהן נוצלו. אם זכויות הבניה נוצלו במלון או כמעט במלאן הרי שהסיכוי שלך לקבל היתר בניה קלוש, וגם אם תקבל אותו מדובר בהליך מורכב וממושך, ואני מניח שכרוך גם במיסוי לא קטן. למעשה, אם אין זכויות בניה פנויות אן לך מה לפנות לשכן.

כמובן שאינך יודע מה היה מצבם המשפטי של הבניינים השכנים ומה קובעת תוכנית בינוי העיר לגביהם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך עוד פרטים.

האם זה בניין או דירת גן ודירה עליונה, האם יש לכם חצר אחורית ולשכן קדמית או להפך.

אני גם לא יודע מה ההגדרה של הבניין. אבא שלי קנה את הבית בשנת 87 שהיה 3 חדרים ומתחתיו היה בית שבו גרו זוג זקנים חמודים בדירת 3 חדרים. אבא שלי הרחיב את החדרים ובעצם הפך את הבית ל5 חדרים. יש מרפסת מאחורה.ולבית עולים מהכביש הראשי לא דרך חדר מדרגות,כאשר יש גינה גדולה שממנה עולים לבית.לשכן יש גינה מתחת למירפסת שלנו.

מה רשום בתוכניות הקבלן לגביי הגג ולמי שייכות הזכויות.

מיהו הקבלן? הכיצד ניתן לאתר זאת? מדובר בבית ישן.

מה שטח המגרש ומה אחוזי הבנייה.

אני יכול לשער ששטח המגרש הוא 200 מטר ועליו בנוי 100 מטר רבוע

אתה יכול לבדוק לבד בתיק בניין בעירייה לגביי הדירות של השכנים.

אולי תיראה מי חתום על התוכניות ותפנה אליו שיתכנן גם לך.

בקיצור תעשה יותר שיעורי בית וקח בחשבון שתצטרך לשלם כסף לשכן (או למאכר).

אין לי בעיה לשלם למאכר, איך מגיעים אליו? ואדון אלקימנו, האם ידוע לך משך הזמן עד קבלת האישורים ? אפילו משוער.

ספריאל, אני לא יודע למי שייך הגג. איך בודקים זאת? מה אומר המחוקק בנושא זה?

הבעלים הקודמים של הדירה שמתחת להורים שלי נפטרו ממזמן.

מי שגר מתחתיהם כרגע ,גר שם משהו כמו 5 שנים, הדירה בבעלותם

כמו כן, האם יתכן שדייר ביוסי בן יועזר 17 יקבל אישור לבניית קומה ואילו דייר ביוסי בן יועזר 13 לא יקבל?

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. את הבעלות אתה יכול לבדוק בשני מקומות: קודם כל - בחוזה רכישת הדירה ובתשריטים המצורפים אליו. המקום המוסמך ביותר יהיה לשכת רישום המקרקעין ("טאבו"). את נסח הטאבו אתה יכול להוציא בקלות רבה מהאינטרנט בתשלום סמלי, אבל כדי לקבל את התשריטים המצורפים אליו עליך לפנות ללשכה. אם אין בידך מספרי הגוש והחלקה תוכל לאתרם כאן.

2. איני יכול לענות לך באופן מוסמך, אבל עקרונית ההיתרים ניתנים לפי המצב המשפטי בעת הגשת הבקשה ואישורה, והתוכניות עשויות להשתנות עם הזמן. מה שהיה נכון לפנימספר שנים לא בהכרח נכון היום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ירושלמי ואין לי מושג לגביי הבירוקרטיה שם. בדרך כלל אם אין צורך בקומבינות והדבר אפשרי עד חצי שנה .

האם הבנייה ב יועזר 13 ויועזר 17 הם אותה הקוביה?.

אין בעיה להגיע למאכר מספיק לדבר עם כמה אדריכלים בשביל להבין למי יותר קל לקבל אישורים או חריגות באזורך.

תלך לעירייה תבקש להציץ בתיק בניין של שכנך ותחכים, זה חוקי ואפילו מועיל תוכל לראות אם מישהו התנגד ואיך נפתרה הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברר גוש חלקה של המגרש פה:

http://www.gov.il/FirstGov/TopNav/OfficesAndAuthorities/OAUList/ConstSurvey/firstGovGushcalculator/

גש לעיריה לאגף מהנדס העיר, או כנס למדור מידע תכנוני באתר העיריה.

1 ברר כמה יחידות דיור ניתן לבנות במגרש לפי תב״ע.

2. ברר כמה אחוזי בניה מוצרים במגרש.

3. ברר מה מספר הקומות המותרות לבניה. כולל אופציה ליציאה לגג / ניצול עליית גג.

האופציות:

אם נבנו מספר היחידות המותרות - לא תוכל להוסיף יחדה נוספת, ואז אולי תוכל להגדיל את דירת הוריך לגג, מבלי להחשיב אותה כיחידה נפרדת, ובתנאי שלא נוצלו כל אחוזי הבניה.

אם לא נוצלו כל אחוזי הבניה, ויש היום פחות יחידות מהמותר, תוכל להגיש בקשה ליחדה נוספת, בשטחים שלא נוצלו.

בכל מקרה פנה לאדריכל מקומי שילווה אותך.

כמו שאמר ״אלקמינו״ תוכל גם לגשת לארכיון תיקי הבניה ולהוציא את הבקשה שהגישו שכניך, ולפנות לאדריכל ״עורך הבקשה״ החתום עליה.

מנסיוני, עלות הבניה של כ-100 מ״ר, בסטנדרט סביר תהיה כ-6000 ש״ח למ״ר.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...