Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיבת הילוכים רובוטית - חוויה מתקנת מנסיעת מבחן בסיאט מיי רובוטית

Eli of Jerusalem
שימו לב! השרשור הזה בן 4057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תיבת הילוכים רובוטית - חוויה מתקנת מנסיעת מבחן בסיאט מיי רובוטית

את הפוסט הזה כתבתי לאור השפע הבלתי נדלה במיס-אינפורמציה על תיבות רובוטיות שיש ברשת בעברית. נדרשו לי שבועות רבים לאסוף את המידע, כולל נסיעת מבחן. אני מפרסם את הדברים לא כבעל עניין (תאמינו לי שלסיאט ממש לא אכפת ממני, ולי אכפת מהם רק משום שנתנו לי שירות טוב - לא יותר מזה), אלא כמישהו שרוצה לחסוך לזה שבא אחריו, והשוקל לקנות רכב רובוטי כלשהו, את התהליך הארוך שעברתי בהפרדת המוץ מן התבן שיש ברשת.

טויוטה ייבאו לארץ, ככל הנראה ב- 2008, איזה רכב רובוטי שהוציא שם רע לכל הרובוטיות. בשל הנטייה שלי לא לסמוך על כושר השיפוט של אף אדם שאיננו אני (הייתי בין הראשונים לקנות אלטו, כשכל כתבי הרכב בזו לה לאחר השוואתה ללמבורגיני, מבלי להבין שמדובר בקטגוריה אחרת ובדרישות אחרות), החלטתי שאני לא מאמין ליחס המזלזל של הישראלים כלפי תיבות רובוטיות, והזמנתי נסיעת מבחן על סיאט מיי רובוטית. גילוי נאות: לבסוף גם רכשתי אותה. הנה, אם כן, סיכום מפורט לגבי התיבה הרובוטית, מהי בכלל, מדוע הישראלים מדברים בה סרה, ומדוע הם כל-כך, כל כך טועים.

לפני הכל - מה זו בכלל תיבה רובוטית? ובכן, הנה מסקנותיי מחיפוש יסודי בגוגל, בעברית ובאנגלית. המין האנושי המציא עד כה רק שני סוגים של תיבות הילוכים (אנחנו מזניחים כאן תיבות קסמים שהמציאו חוואים מאלבמה לתחרות השנתית של מכוניות בהרכבה עצמית, או ניסיונות יפאניים להטיס מכוניות לחלל. באופן כללי - שני סוגי תיבות הילוכים המציא המין האנושי). האחת היא הידנית, האחרת היא האוטומטית, שמכונה גם, אל תשאלו אותי למה, "פלנטארית". מה ההבדל ביניהן? בידנית יש מגע פיסי בין גלגלי השיניים. באוטומטית אין מגע פיסי בין גלגלי השיניים, ומה שמעביר את כוח המנוע הוא שמן, שמושפרץ בכוח בין חלק לחלק. מי שלמד מכניקה בתיכון יודע, שבגלל שאין מגע ישיר בין חלקי התיבה האוטומטית, אובדת אנרגיה. לאן? לשמן שבין חלקי התיבה, שמתחמם (אנרגיית תנועה הופכת לאנרגיית חום). בזבוז האנרגיה אל השמן בתיבה האוטומטית, מוריד את יעילות המנוע בעשרה אחוז בערך, ולכן מכוניות אוטומטיות בזבזניות בדלק בשיעור של עשרה אחוז יותר מרכב ידני.

לכל אחת משתי תיבות ההילוכים שהמציא האדם, חסרונות משלה. הידנית דורשת תפעול מתמיד וזינוק בעליה, האוטומטית בזבזנית בדלק ולא ניתנת לשליטה על-ידי הנהג. לפיכך, ניסה המין האנושי לשכלל את שתי התיבות הבסיסיות שהמציא. לאחר חשיבה מאומצת, הוצעו שני פיתוחים. האחד הוא שכלול של התיבה האוטומטית, האחר שכלול של התיבה הידנית. לשכלול שהמציא המין האנושי לתיבה האוטומטית, קוראים טיפטרוניק. לשכלול שהמציא המין האנושי לתיבה הידנית, קוראים תיבה רובוטית, או בלשון עם זר (יען כי, בלע"ז) - אוטומייטד, להבדיל מאוטומטיק.

מתוך ניסיון להחזיר לנהג שליטה על התיבה האוטומטית, המציא מישהו את הטיפטרוניק. טיפטרוניק היא תיבה אוטומטית, כלומר אין מגע פיסי בין החלקים שבתוך התיבה, עם ידית שמאפשרת לנהג להעלות או להוריד הילוך. בפועל, פעולת הנהג היא רק בגדר המלצה לתיבה, ולא שליטה של ממש. בנוסף, טיפטרוניק היא תיבה אוטומטית ולכן בזבזנית בדלק.

הפיתוח השני שצץ, כאמור, הוא התיבה הרובוטית. התיבה הרובוטית היא ניסיון לשפר את ההפעלה של התיבה הידנית. תיבת הילוכים רובוטית היא תיבה ידנית, כלומר - יש מגע פיסי בין החלקים, אלא שאין ברכב דוושת קלאץ' (מצמד) - רק דוושת בלם וגז. כן, "כמו באוטומט". העברת ההילוכים נעשית בעזרת בוכנה שנמצאת בתוך התיבה והמנוהלת על-ידי מחשב (הבוכנה והמחשב השולט בה, הם ה"רובוט"). ידית ההילוכים דומה לידית של רכב אוטומטי, עם מצב D. מתניעים, מעבירים ל- D, ומתחילים לנסוע ללא כל צורך להתייחס להילוכים. הבוכנה הפנימית והמחשב יעבירו הילוכים בעזרת הקלאצ' הפנימי שבתוך התיבה אי-שם מתחת למכסה המנוע, ללא התערבות הנהג. מלבד המצב האוטומטי, לתיבות רובוטיות ידית הילוכים בעלת מצב "ידני". ידית ההילוכים דומה דימיון חיצוני לתיבת הטיפטרוניק (עם סימוני פלוס ומינוס המאפשרים העלאת והורדת הילוך), אך כאן נגמר הדימיון. שלא כמו הטיפטרוניק, בה העברת הילוך ידנית היא רק המלצה לתיבה, שיכולה מצידה להתעלם או לדחות את ההעברה של ההילוך ל"מועד מתאים", הרי שמעבר למצב ידני בתיבה רובוטית באמת מעביר למצב ידני. ראשית, ההעברה מתרחשת מיד לאחר העברת ההילוך (נניח, בדחיפת ידית ההילוכים ל"פלוס"). שנית, במצב ידני, לא תתרחש העברה, אם הנהג לא יבצע אותה. ביציאה מרמזור, וכשהרכב במצב הידני, הרכב לא יעלה להילוך שני אם הנהג לא יעביר אותו להילוך שני. אלו הם כמובן יתרונות עצומים - בלעדיהם נסיעה בירידה תלולה או בעלייה מפותלת הופכים בלתי נעימים.

תיבת ההילוכים הרובוטית נראית לפיכך, כמו המצאת המאה בתחום הרכב. היא מעניקה שליטה אמיתית לנהג המעוניין בשליטה ואוטומטיות מלאה לנהג שמעוניין באוטומטיות, ובה בעת חסכונית בדלק כמו רכב ידני, ולעיתים יותר מרכב ידני, משום שהמחשב השולט בהעברת ההילוכים יעיל יותר מן הנהג בהעברת הילוכים נכונה. כל זאת, תוך גאולת המין היפה והמין העצלן גם יחד, מהתמודדות עם קלאצ'. ובכן, מדוע אם כך שונאים הישראלים את התיבה הרובוטית כל כך?

התשובה היא: אני לא יודע. אין שום סיבה לשנוא את התיבה הרובוטית. ממה שהצלחתי להבין מקריאת פורומים על רכבים, שתי טענות עיקריות עולות לגבי תיבות רובוטיות. הראשונה היא שהרכב מתדרדר לאחור בתחילת נסיעה, שהרי אין לנהג שליטה על הקלאצ' - אם יסיר את הרגל מן הבלם ויתמהמה בהעברתה לדוושת הגז, יתדרדר הרכב לאחור. השניה היא שהרכבים הרובוטיים מיטלטלים בשעת העברת ההילוך הפנימית, מה שיוצר חווית נסיעה לא נעימה.

ובכן, באשר להתדרדרות לאחור. כיום מצויידות המכוניות הרובוטיות במנגנון המכונה "החזקה בגבעה", או היל הולד. המנגנון מונע התדרדרות לאחור בזמן הסרת הרגל מדוושת הבלם - כמו ברכב אוטומטי - כך שלנהג יש די והותר זמן להעביר את הרגל אל דוושת הגז. אין צורך בלהטוטנות דוושות. בנסיעת המבחן על הסיאט מיי נסיתי את המנגון בתנאים שונים. המנגנון יחזיק את הרכב למשך 2.5-3 שניות. השתהות ממושכת יותר מבלי לדרוך על אף דוושה, תביא להתדרדרות.

לגבי העברת ההילוכים הסמויה מן העין, והטלטלה המלווה אותה. ובכן, הנה רשמיי מנסיעת המבחן בסיאט מיי: אכן, יש טלטלה מאוד קלה, אבל אני מתכוון: מאוד-מאוד קלה. אולי לא הבהרתי את עצמי נכון: מאוד-מאוד-מאוד, קלה. יהיה זה מדוייק מצידי לומר, ש"אתה מודע" לכך שהרכב עבר הילוך, וגם זאת, רק בחלק מהזמן. רוב הזמן לא תדע זאת אם לא תציץ בלוח המחוונים כדי לראות את חיווי ההילוכים הדיגיטלי מתחלף. מי שרגיל לרכב אוטומטי, ויעבור לרובוטי, אולי יצטרך להתרגל לעובדה ש(מה לעשות) ברכב שלו יש גם הילוכים, והם מתחלפים לפעמים. אולם, מי שמגיע אל הרובוטית מרכב ידני, כמוני, יוכל רק לגרד בפדחת בתמיהה על כל אותם כותבי פוסטים שמוציאים דיבתה של התיבה הרובוטית רעה, ולתהות, על מה לכל הרוחות הם מדברים.

בהתחשב בצריכת הדלק המצויינת של תיבות רובוטיות, בעובדה שהן אוטומטיות לכל דבר, בעובדה שהן עדיין משאירות לנהג אפשרות לנהוג במצב ידני עם שליטה אמיתית ומלאה על הרכב, ובמנגון ה- היל הולד, אין ספק בכלל - האנושות צריכה לעבור לרובוטיות. יהיה זה לא אקולוגי, וגם לא רציונלי, להמשיך לספר לבן דוד או לגיס על אותה טויוטה רובוטית מזדרגגת שאי-פעם נחתה כאן בארץ ועל שובל הקרבנות שהותירה אחריה אותה שליחת שטן ואיך שעד היום מנוחמים כל בעליה על-ידי קרוביהם. אדרבא - יהיה זה, בפירוש, בלתי-מוסרי. תיבה רובוטית היא ערובה לשלום בית - איזון מושלם בין הצורך האובייקטיבי שלה באוטומט, לצורך הסובייקטיבי שלו בשליטה. היא חסכונית לפחות כמו הידנית אם לא יותר ממנה. יש לה היל-הולד, כך שלא צריך לעשות איתה זינוק בעליה. היא מעבירה הילוכים מספיק חלק. חבר'ה - תזכרו מה אמרו לכם כל המומחים (במלעיל, עם שווא במ"ם השנייה) על האלטו לפני שלוש שנים כשהשוו אותה ללמבורגיני ומצאו בה מי-יודע אילו פגמים, ואיפה אתם היום עם מחיר המחירון של הסוברו B3 והמזדה 6 שלכם, ואיפה האלטו. הרובוטית היא האלטו הבאה. היא המהפכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד להסבר המפורט לא קונה את זה,שמשתמש בהודעה הראשונה שלו בפורום מנסה לשכנע אותנו שהגיר הרובוטי של סיאט מיי ובכלל שהרכב הזה יותר מוצלח מהמתחרים שלו.זה נראה כמו עוד סוכן שתול של צ'מפיון ובהחלט לא לעניין.

אני באופן אישי לא מכיר את הרכב ולא אומר עליו מילים טובות או רעות אבל ,כמו בכל דבר בחיים לא מומלץ להתפתות רק למחיר הזול וחובה לבצע נסיעת מבחן כי נוחות היא יחסית לכל אדם באשר הוא.

לי לא נוח שהרכב קופץ אפילו קפיצונת בנסיעה ואולי יש אדם אחר,שיעדיף לחסוך מעט יותר בדלק ולסבול מזה.

לפחות לדעתי,מהתרשמות של כמה חברים הפיקנטו האוטומטית והניסאן אקו מיקרה עדיפות בקבוצה הזו ,כאשר גם הספלאש טובה לא פחות.

כאשר חלקם עשו נסיעת מבחן הוחלט פה אחד על קניית רכב אוטומטי ולא עם שום כאב ראש אחר.

ד"א לא רק טויטה נכשלה עם הגיר הרובוטי.גם בפיאט גרנדה פונטו/פנדה היו בעיות,אופל איזיטרוניק,כל עניין גירי תוצרת VAG עם הארכת האחריות בגלל המצמדים ולקינוח גם יצירות הפאר של C1/107 וטויוטה אייגו -תיבת ההילוכים האלקטרונית שבקה חיים ללא מעט אנשים וגם בפורום יש מספר לא מבוטל של תלונות על הגיר הזה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. ההסבר מפורט מדי. יכולת לתמצת אותו עם בולטים במקום.

ב. אלטו היא מכונית בסיסית ומחורבנת למדי. וכן, אני אחד מהכתבים שירדו על הרכב. לא בלי סיבה טובה, האמן לי. ההשוואה ללמבורגיני היא רק בראש שלך. השוואה נכונה היא למכוניות מאותו קלאס או למכוניות בנות שנה-שנתיים מקלאס אחד למעלה. בשני המקרים האלטו נכשלת (נכון, כשהיא הגיעה היא הייתה היחידה בקלאס שלה עם מחיר נורמלי - וזה היה יתרונה היחידי).

ג. טיפטרוניק זה לא "שכלול" של התיבה האוטומטית. כולה מנגנון ידני להעברת הילוכים. היה את זה שנים עם L, 2, 3 וכולי. פשוט עשו את זה טיפה יותר מתוחכם (פורשה היו הראשונים, אגב).

ד. הבעיה העיקרית עם תיבות רובוטיות חד-מצמדיות היא הטלטול והאיטיות של החלפת ההילוכים. לא נהגתי במיי הרובוטית אבל האמן לי, זו לא רק טויוטה שהציגה תיבה רובוטית מחורבנת. פיאט עשו את זה, פיג'ו-סיטרואן עשו את זה, הונדה עשו את זה, אופל עשו את זה, ועוד רבות אחרות. עם השנים היו שיפורים כאלו ואחרים לתיבות הללו, אבל רובן עדיין לא מספיק טובות ביחס לחלופות.

ה. רובוטית דו-מצמדית היא המהפכה של השנים האחרונות, לפחות עד שתיבות רציפות יחליפו אותה במכוניות חשמליות שיגיעו. הרובוטית שאתה מדבר עליה היא שלב ביניים לא מרשים במיוחד, זה הכל.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שתול... במהלך השנים נתרמתי רבות מהפורום, ובסך הכל רציתי להחזיר משהו בתמורה. אני כותב באופן כללי על רובוטיות. היות והרובוטית היחידה שנסעתי עליה היא סיאט מיי, אני כותב עליה, אבל הכנסתי גילוי נאות על כך שקניתי אותה לבסוף כדי שיהיה ברור שייתכן שאני מוטה (וייתכן, כך אני מקווה, שלא). בכל מקרה לא התכוונתי להתגרות בוותיקים. אני לא מבין שום דבר במנועים ובוכנות ונקודת המבט שלי, כמו של מרבית הקוראים כאן, היא של משתמש קצה שאכפת לו בעיקר מכך שהרכב יהיה אמין, שימושי ונחמד. מומחים מתעלמים מנקודת המבט הזו בדרך כלל (משווים "מומנט" ו"בוכנות"), ואנשים כמוני (ויש רבים כמוני) נשארים חסרי תשובות. לכן, אחרי שגיליתי לראשונה לפני חודשיים שיש דבר כזה "רובוטית", ויגעתי כדי להבין במה מדובר והאם זה מתאים לי ולאשתי, רציתי לחלוק עם אחרים שמחפשים כמוני את אותן תשובות לאותן שאלות, את המידע והמסקנות. אגב, אני לא יודע אם סיאט מיי היא הרובוטית הטובה ביותר, ולא טענתי שהיא כזו - הפוסט על רובוטיות באופן כללי והמיי היא רק דוגמה. הבנתי שיש רכבים רובוטיים בסכומים של סביב 100,000 ש"ח שנחשבים מצויינים - אני בטוח שהם יותר טובים מסיאט מיי. גם לא טענתי שסיאט מיי יותר טובה מאחרות בקטגוריה שלה (כאמור, זהו פוסט על תיבה רובוטית, לא על סיאט מיי). אבל תודה על ההתייחסות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיתוח השני שצץ, כאמור, הוא התיבה הרובוטית. התיבה הרובוטית היא ניסיון לשפר את ההפעלה של התיבה הידנית. תיבת הילוכים רובוטית היא תיבה ידנית, כלומר - יש מגע פיסי בין החלקים, אלא שאין ברכב קלאץ' - רק דוושת בלם וגז. כן, "כמו באוטומט".

כתיבה יפה למי שאינו בקיא בנושא , רק המשפט הזה שלך שגוי

אין דוושת קלאץ' (מצמד בעברית) אך בוודאי שיש מצמד ברכב ולרוב שניים (בימיינו).

בלי קשר דבר נוסף שלא רשמת בחסרונות של התיבה הידינית הוא הצורך לטפל באותו מצמד, בין אם למתוח את כבל או להחליפו לחלוטין לאחר שנשחק. דבר שאין בתיבות האוטומטיות.

דבר נוסף , לדעתי אותה טלטלה קטנה שאתה מדבר לטעמי ברכב עם תיבה רובוטית מחורבנת (למשל C4 פיקסו ) ממש אינה מפשרת להיות ברכב בזמן נסיעה ,אז עם כל הכבוד לחיסכון בדלק נוחות נסיעה אצלי יותר חשוב.

ולכן חשוב ביותר למי שחושב לקנות רכב עם תיבה רובוטית לעשות נסיעת מבחן גם בתנאים של פקקים ונסיעה איטית \ חנייה וכו

בכדי לא להיות מופתע לרעה לאחר זמן קצר עם הרכב.

New - Acura NSX 573BHP of Hybrid Awesomeness

Old - Cadillac CTS-V V8 6.2 562 BHP

Older Subaru legacy 3.6R AWD limited

Oldest - Volvo S60 AWD 240 BHP haldex 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושבים שאתה שתול. אבל שים לב: אתה מודה שהרובוטית היחידה שנסעת עליה היא סיאט מיי, ובו בזמן כותב מאסה ארוכה ומפורטת אודות תיבות הילוכים ואיכויותיה של התיבה הרובוטית באופן כללי... אתה חייב להודות שזה קצת מוזר.

בקצרה ולעניין: אתה לא יכול להעיד על תיבות רובוטיות חד-מצמדיות אחרות בעת שהתיבה הרובוטית היחידה שנהגת עליה היא של המיי. שים לב גם שיש להבדיל בין תיבה חד-מצמדית כמו במיי, לבין תיבה דו-מצמדית כמו במרבית שאר דגמי VAG.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסברים ארוכים מדי לפעמים וכמו ששרוניס אמר ניתן היה לקצר ולתמצת אבל הסך הכל מעשיר מאוד ובאמת שאפו על ההשקעה, השפה והכתיבה היפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדעתו של רוני. מדובר בפתרון לא הכי טוב, אבל עם עלויות ייצור נמוכות וצריכת דלק טובה (זה מה שחשוב היום ליצרנים).

אני הייתי ממליץ לך לנסות ולשלב ל-R ואז תרגיש טלטלה הרבה יותר מקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוראס היקר - תודה על ההערות. בנסיעת המבחן במיי הרובוטית נסעתי ב- R והחוויה הייתה מצויינת. צריך לציין שהנסיעה לאחור הייתה בצפיפות רבה במיוחד של רכבים, עם צורך בתמרונים רבים, ומבלי שנסעתי בעבר על הרכב, ולא הייתה בעיה או טלטלה כלשהי. קראתי את ההערות האחרות של המשתתפים - כל ההערות חשובות וטובות לדעתי. רק אציין שכשכתבתי "אין ברכב קלאצ'", התכוונתי כמובן לכך שבתוך הרכב אין דוושת מצמד (תודה על התיקון לעברית - באמת צריך לכתוב ולומר מצמד), ולא שתיבת ההילוכים עצמה לא מופעלת עם מצמד. אחרי שאקבל את הרכב, אני מקווה לפרסם פוסט שמתייחס ספציפית לסיאט מיי, בהשוואה לרכבים אחרים שהיו לי או שיכולתי להתרשם מהם. הכל כמובן, מנקודת מבטו של משתמש רגיל שאין לו מומחיות מיוחדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משכנע מאוד! אני לא השתכנעתי..

יש לך טעות לגבי כך שכל ההעברה בתיבה אוטומטית מתבצעת ללא מגע גלגלי שיניים. קיים שילוב תמידי של גלגלי שיניים. הרכיב המחליף את המצמד בתיבה אוטומטית הינו ממיר המומנט (או טורק-בלעז). בתיבות מהדורות האחרונים קיימת החל ממהירות מסויימת נעילה של הממיר, דבר שמונע את הבזבוז הקיים בתיבות ישנות.

לגבי ניסיון עם תיבה רובוטית, נסעתי ביאריס רובוטית... לטויוטה ירדו מבחינתי הרבה נקודות זכות לאחר ה"חוויה".

בלי קשר למה שכתבתי , כרגע בחיפוש אחר פנדה רובוטית..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד להסבר המפורט לא קונה את זה,שמשתמש בהודעה הראשונה שלו בפורום מנסה לשכנע אותנו שהגיר הרובוטי של סיאט מיי ובכלל שהרכב הזה יותר מוצלח מהמתחרים שלו.זה נראה כמו עוד סוכן שתול של צ'מפיון ובהחלט לא לעניין.

אני באופן אישי לא מכיר את הרכב ולא אומר עליו מילים טובות או רעות אבל ,כמו בכל דבר בחיים לא מומלץ להתפתות רק למחיר הזול וחובה לבצע נסיעת מבחן כי נוחות היא יחסית לכל אדם באשר הוא.

לי לא נוח שהרכב קופץ אפילו קפיצונת בנסיעה ואולי יש אדם אחר,שיעדיף לחסוך מעט יותר בדלק ולסבול מזה.

לפחות לדעתי,מהתרשמות של כמה חברים הפיקנטו האוטומטית והניסאן אקו מיקרה עדיפות בקבוצה הזו ,כאשר גם הספלאש טובה לא פחות.

כאשר חלקם עשו נסיעת מבחן הוחלט פה אחד על קניית רכב אוטומטי ולא עם שום כאב ראש אחר.

ד"א לא רק טויטה נכשלה עם הגיר הרובוטי.גם בפיאט גרנדה פונטו/פנדה היו בעיות,אופל איזיטרוניק,כל עניין גירי תוצרת VAG עם הארכת האחריות בגלל המצמדים ולקינוח גם יצירות הפאר של C1/107 וטויוטה אייגו -תיבת ההילוכים האלקטרונית שבקה חיים ללא מעט אנשים וגם בפורום יש מספר לא מבוטל של תלונות על הגיר הזה.

אם לצריכה של 1-16 לגבי טויוטה ברכב שנראה כמו טנק מרכבה סימן 4 אתה קורא כשלון , קטונתי. מתרגלים אליו לאחר חצי שעה. מי שלא מתרגל , סתם מפונק.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

TL DR

בפעם הבאה נסה לתמצת קצת, או לפחות לכתוב בפסקאות קטנות יותר שיהיה יותר נח להביט במסך ולא לחטוף כאב ראש.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על גיר רציף שמעתם?

אם לאחת הקטנות והזולות היה גיר רציף הייתי קונה מזמן! גם חלק וגם חסכוני!

סובארו ג'אסטי?

אונו סלקטה?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...