Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כפתור נשבר במשענת יד מקורית של סקודה פאביה - מאיפה משיגים כפתור חדש?

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 4060 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

עוד כשהרכב היה ממש חדש עם 0 ק"מ עלו לי סימני שאלה (וגם סימני קריאה) כשראיתי והרגשתי מאילו חומרים מיוצרת המשענת יד המקורית של הרכב הזה (פאביה וכנראה אותה משענת באיביזה ופולו).

למי שמכיר, המשענת הזאת מורכבת משני חלקים, עליון ותחתון. לחלק העליון מחובר כפתור שפשוט התפורר ונשבר מעצמו! בטח שאני לא שברתי אותו. היום בשטיפת הרכב העצמאית השגרתית שלי ראיתי שגם הכפתור התחתון מתחיל להתפורר. עכשיו עם כל הכבוד לתוצרת VAG מדובר באיכות חומרים לקויה, לא ייתכן שמשענת יד שיותר משמשת לקישוט מאשר להשענת ידיים עליה מתפרקת בשלב כזה. אומנם בפיאט אונו האקסית לא היתה משענת יד, אבל כל חלקי הפלסטיק החזיקו מעמד מצוין מבלי לצייץ!

אני לא מעוניין לגשת לצ'מפיון כדי לברר כמה עולה כפתור כזה/משענת יד חדשה כדי לא לחטוף התקף לב, השאלה שלי היא מאיפה משיגים כפתור/משענת במחיר נורמלי? כי המשענת הזאת לא שווה אפילו 100 ש"ח אם אני מכניס למשוואה את האיכות חומרים. אולי אפשר להשיג מאייבי רק את הכפתור הזה? אני מקווה שאתם יודעים למה אני מתכוון, אם לא אני אצלם מה בדיוק נשבר.

אם אין ברירה וצריך לגשת לפירוק, אני יכול לפרק משענת גם מפולו ואיביזה נכון? זה אותו דבר 1:1?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לפני שאתה הולך לזרוק כסף,

גש למוסך שאתה מטפל בו באופן קבוע תתלונן ותעשה פרצוף בוכה,

למרות שהאחריות פגה, מתוך רצון טוב לשירות יתכן והמוסך יחליף לך ללא תשלום.

הרכב שלך לא עבד הרבה, לא אמור להופיע בלאי כזה.

הפלסטיקה ברכבי VAG על הפנים, מתוך ניסיון עם איביזה 2011 שהפלסטיקים מוחלפים שם בקצב מפחיד (באחריות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשענת יד הזאת היא מימי הגולף MK4 והמחלות שלה, משמע הציפוי גומי הנעים שנוטה להתקלף (מה שקרה ב-TSI האקסית שלי לא מזמן) ובמצב חמור יותר הידית פתיחה פשוט מתפוררת ונשברת.

גיא, נסה את מזלך במוסך שלך - אני בספק רב מאוד אם יסכימו להחליף, אבל לנסות לא עולה כסף...

במקביל תנסה לחפש בפירוקיות / EBAY. עלות החלק בארץ נעה סביב 800 ש"ח, כאשר משענת חדשה (קומפלט) מנשקת את ה-2500 ש"ח.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הפלסטיקים ואיכות החומרים, יצא לי ליהיות בלא מעט רכבי עבודה מהקונצרן, ורוב הפלסטיקים והחומרים מחזיקים ועמידים, שלעומת זאת ברכבים אחרים היו נשברים בשימוש משפחתי.

(מדבר על מפסקים לחלונות, תעלות מזגן, כפתורים למיניהם, ידיות איתות וכו'.)

לגבי המשענת יד, אצלנו בבית אנחנו מתנהגים בעדינות עם הרבה דברים, אצלנו היא שורדת מעולה והרכב נוסע לא מעט, אני מהבדיקה של הרכב בסוכנות (רכב תצוגה), ראיתי שזה חלק רגיש, אבל ברכבים האלו יש הרבה יתרונות, ככה שפלסטיק מסכן לא יגרום לי לוותר על הקניה.

לגבי סיאט (כל הדגמים), לא אהבתי את האיכות חומרים שלהם בכל השנים, וברור שבסקודה ויותר בVW האיכות גבוהה באופן משמעותי.

אולי כדאי לפרק ולראות אם אפשר לתכנן תחליף זול ואמין יותר מהמקור, אומנם זה בטוח יהיה פחות אסטתי, אבל אמין ועמיד.

תבדוק באיביי, אולי יהיה כדאי להזמין מנגנון שלם של זה, או חלק ספציפי בזול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת לא מעוניין לנהל אינטראקציה כלשהי עם המוסך המורשה, לדעתי אין טעם. אני לא יכול לומר שהשירות רע, כל עוד משלמים והרבה על החלקים והעבודה. עוד בתקופת האחריות עשו לי את המוות עד שהסכימו לממש את האחריות על גומיות של הקורות שעפו וגם כתבתי את זה בעבר בפורום - לקח לי רבע שעה והרבה צעקות ואיומים בתביעה מולם כדי לקבל את מה שמלכתחילה מגיע לי.

אז הגומיות של הקורות היו המחלה של הדגם, המשענת יד הזאת היא מחלה של הדגם, הכפתור של ידית בלם יד שהתקלף זאת גם מחלה של הדגם (?)... אז כמה מחלות יש לדגמים האלה? אז נכון שלא החלפתי בורג ואפילו לא מצבר מאז שהוצאתי את הרכב, אבל לדעתי אמינות של רכב היא לא רק בתחום המכאני והחשמלי אלא גם בתחום הקוסמטי. עכשיו כשאני מרים את המשענת למעלה היא נפתחת לבד כי אין כפתור וכל הדברים שיש בה נופלים החוצה לרצפה של המושב האחורי.

איך נקרא החלק באיביי? בפירוקיות אני בספק אם יסכימו לפרק רק את החלק הזה (זה בא רק כפתור או כל החלק העליון? כי הכפתור היה מחובר לחלק העליון שהוא בעצמו מחובר למשענת בסופה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והכפתור דומה לזה המותקן במשענת היד של גולף דור 4 (ראה תמונה מצורפת) אזי תוכל להשיג את החלק במחיר של כמה עשרות שקלים אצל רון.

החלק מגיע במספר צבעים.

ההחלפה בדרך כלל חינם מכיוון שזה עניין של שניות בודדות.

_thumb_417_.jpg

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שזה החלק שאתה צריך

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-SKODA-VW-ARM-REST-CATCH-BUTTON-SATIN-BLACK-3B0868445B41-/320825148673?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4ab2ab4501

הם שולחים לארץ למרות שלא רשום שם.

תיצור קשר עם החנות, אפילו לא דרך איביי ותבקש הצעת מחיר לחלק ולמשלוח (משלוח די זול ומהיר). אם אתה לא בטוח שזה החלק תתן לו VIN והם יגידו לך איזה חלק אתה צריך.

[email protected]

אני מניח שהכל יעלה 80 שקל ותצטרך להרכיב לבד.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק מהדגמים זה כפתור שאפשר לרכוש לבד - כמו בגולף MK4.

בחלק מהדגמים לא ניתן להחליפו לבד וצריך להחליף את כל החלק העליון של המשענת יד (כמו ב-A4 לדוגמא - למרות שהפתור נראה כמעט זהה).

אז תבדוק טוב לפני שאתה רוכש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

פירוקיה שמתמחה ברכבי פולקסווגן השונים ותוכל לעזור לך לאתר את החלק (חדש או משומש) במחיר סביר היא TG-PARTS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.ebay.com/itm/CENTER-CONSOLE-ARMREST-REPAIR-BLACK-LATCH-CLIP-FOR-VW-Jetta-Bora-PASSAT-B5-/290834305006?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item43b7134fee

4 דולר.

הזמנתי ממנו, אני מבין למה הוא הפסיק לעבוד עם ישראלים.

אולי שווה לנסות ליצור איתו קשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שאפשר "לחפור" עוד קצת באייבי עד שאתקל במוכר לא אנטישמי (אנטישמי: This seller does not ship to Israel) שמוכן לשלוח את הכפתור הזה לישראל, אבל אני לא רוצה להזמין סתם רק כדי לגלות שזה לא מתאים. איך אני אדע? ממבט על כל העסק נראה שניתן להכניס פנימה את הכפתור. לגבי הכפתור עצמו שבתמונות כן זה הכפתור, זאת הייתה הצורה שלו לפני שהתפורר והיה גם קפיץ כזה (אני זוכר אחד, אולי השני עף מהחלון..). מה שנשבר הם הצירים של הכפתור ואז הוא התפרק.

אני מצרף תמונות (באיכות גבוהה) של המשענת, אתם מזהים אם אני יכול להכניס פנימה את הכפתור או לא? ושימו לב לקילופי הצבע בכפתור התחתון ובכל המשענת. אחלה איכות חומרים - והרכב בקיץ תמיד תחת כיסוי!

n4zg3uzjvykm.jpg

mwzliyazt0oz.jpg

ymdn1yzjhzec.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שאפשר "לחפור" עוד קצת באייבי עד שאתקל במוכר לא אנטישמי (אנטישמי: This seller does not ship to Israel) שמוכן לשלוח את הכפתור הזה לישראל, אבל אני לא רוצה להזמין סתם רק כדי לגלות שזה לא מתאים. איך אני אדע? ממבט על כל העסק נראה שניתן להכניס פנימה את הכפתור. לגבי הכפתור עצמו שבתמונות כן זה הכפתור, זאת הייתה הצורה שלו לפני שהתפורר והיה גם קפיץ כזה (אני זוכר אחד, אולי השני עף מהחלון..). מה שנשבר הם הצירים של הכפתור ואז הוא התפרק.

אני מצרף תמונות (באיכות גבוהה) של המשענת, אתם מזהים אם אני יכול להכניס פנימה את הכפתור או לא? ושימו לב לקילופי הצבע בכפתור התחתון ובכל המשענת. אחלה איכות חומרים - והרכב בקיץ תמיד תחת כיסוי!

n4zg3uzjvykm.jpg

mwzliyazt0oz.jpg

ymdn1yzjhzec.jpg

אין שום דבר אנטישמי בלא לשלוח למדינה שדברי הדואר בה נעלמים באופן מדהים וחצי מהלקוחות יש תלונות

how it's like to drive :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הידית ש-misterb נתן קישור אליה אמורה להתאים. פעם הזמנתי כזאת מאיביי עבור הבורה שהיתה לאבא שלי, שגם אצלה כמובן הידית הדפוקה הזאת נשברה. הגיעו לי שתי חתיכות ויש מצב שאבא שלי עדיין שומר את השניה.

אם זה עדיין רלבנטי היא יכולה להיות שלך תמורת בקבוק בירה.

שים לב שכבר נפתח שרשור על זה בעבר.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4060 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...