Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לותיקים והמומחים שעוד זוכרים קונטסה 900

ilanmurad
שימו לב! השרשור הזה בן 4040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עומד להפוך לבעליה המאושרים של "רוזנת" 900 וכיוון שאין שום סיכוי למצוא משהו כתוב או ספר בנושא אשמח אם מי מהנוכחים זוכר או טיפל ברכב כזה ויודע לספר לי באיזה שמן להשתמש עבור המנוע? הכוונה לאיזו צמיגות וכו'.

שאלה נוספת, שמן גיר בקונטסה אני יכול למלא לבד או שצריך "בור" ?

והשאלה האחרונה למקבץ הנוכחי היא לגבי שעון הדלק שאינו עובד בה, אני קדים מאוחר למוקדם אבל אם אחרי הכל אגלה שזה בכל זאת המצוף האם מישהו כאן זוכר אם יש להוריד בה את המיכל כדי להגיע אליו או שניתן להגיע מתוך הרכב ( מתחת למושב האחורי אולי ?)

תבוא הברכה על כל מי שיתרום מידע ויעזור לי להכיר טוב יותר את המנוע ולטפל בו נכון מעכשיו ( קצת מאוחר להיזכר אחרי 50 שנה אבל אם מיישרים קו אז מיישרים קו נכון ? :) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מעולם לא טיפלתי ב"קונטסה", אך אני מניח שניתן לענות על חלק משאלותיך מתוך הגיון בריא:

1. שמן מנוע: למנועים מאותה תקופה מתאים בדרך כלל שמן 20-50, רצוי כזה שעונה לדרוג ותיק (דרוג CF או CG, לא חדש יותר). "סונול" משווקת שמנים מסדרת "מוטורקס" המתאימים למנועים ותיקים. באותה סדרה משווק גם שמן 40 שאולי יתאים לך יותר.

2. בדיקה ומילוי השמן בתיבות הילוכים ידניות נעשה כמעט תמיד מלמטה, כלומר יש צורך בבור או ב-"ליפט" (סובארו היתה יוצאת דופן בכך שהיה פתח בדיקה ומילוי בתא המנוע, כמו בממסרה אוטומטית).

3. לא סביר שמיכל הדלק נמצא מתחת למושב האחורי (שם נמצאת תיבת ההילוכים). לפי מיקום פית מילוי הדלק סביר שהמיכל "עומד" ליד המנוע (היום זה נראה מפחיד, אז זה היה נורמלי).

4. המנוע מבוסס על, ומאד דומה לזה של "רנו קאטר-שבו" (ולכן, גם של ה"דופין" ושל "רנו 4"). מידע על מנועים אלה זמין למדי, אני מניח שתוכל להעזר בו.

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עודד תודה רבה,

עזרת לי מאד בעניין השמן ועודדת אותי בעניין מיכל הדלק - אני מניח שה אומר שיהיה לי קל יותר להגיע למצוף... או שלא הבנתי נכון?

לגבי שמן גיר אני בהחלט אגש למוסך שיעשה את זה בעל מקצוע... יש לך אולי מושג אחרי ההחלפה הראשונה כל כמה זמן יש להחליף שמן גיר רגיל בגיר מהסוג שיש בקונטסה ?

עוד פיסות מידע מכל מי שיש לו שמץ של זיכרון או מידע לגבי הקונטסה 900 יתקבלו בהערכה רבה מאד .

נראה שאצטרך לתעד את כל המידע שאני מלקט כאן וזה יהיה הספר היחיד והאחרון בענייני קונטסה 900 עלי אדמה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מאזור חיפה גש למוסך אוטו דן אותו מנהל דניאל הירשפלד שעבד בשעתו באילין והרכיב את הקונטסות ואף ביצע בהם שיפורים. דניאל הוא מכונאי מעולה ובעשרות השנים האחרונות מטפל לי במכוניות האספנות שלי .

גילוי נאות הוא גם חבר טוב שלי.

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המצוף - אני מניח שהבנת נכון (למרות שלא בטוח שהניחוש שלי לגבי מיקום המיכל מדוייק :-) ). אם המיכל אכן נמצא ב- או ליד תא המנוע, סביר שהמצוף מותקן באחת מדפנותיו - נקווה שיש אליו גישה סבירה.

בתיבות הילוכים ידניות לעתים אין כל הוראה להחלפת שמן, בחלק אפילו אין פתח ריקון. אם המכונית עמדה שנים ארוכות כדאי להחליף את השמן - ו"לשכוח" ממנו לשנים רבות. כדאי לבדוק את מפלס השמן פעם בשנה, בעת החלפת שמן המנוע (וכמובן לוודא שאין נזילות).

והעיקר - בהצלחה עם המכונית ה"חדשה". מעוררת זכרונות ילדות....

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאצטרך לתעד את כל המידע שאני מלקט כאן וזה יהיה הספר היחיד והאחרון בענייני קונטסה 900 עלי אדמה :)

ספרות לקונטסה, עניין לא פשוט. רוב המכוניות (ולא היו ה-ר-ב-ה כאלו) נמכרו ביפן. בכל זאת, כמה מקורות אפשריים -

אתר מעולה לקונטסה (ביפנית, ממליץ לפנות אליהם)

חנות לספרות יצרן ישנה (יפנית). כרגע יש שם רק קטלוגים (ר' תמונה מצ"ב לקראת תערוכת טוקיו), אבל שווה בדיקה, ייתכן ויצוץ ספר טכני כלשהו.

והנה תמונה מתוך הקטלוג הראשון לקונטסה, 1961:

Hino 1961.jpg

05-05-21 Contessa.jpg

יוחאי שנער

israelmotorindustry.org

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל אמיר בחיפה יש לוח שעונים ועוד כמה חלקים ל900

הוא מפרסם גם באיביי

יש לי ספרות מלא ל 1300 לא יודע עד כמה זה יעזור לך

חבר צוות פיברקלאב טוב כלב חבר מחבר כלב מיצר צינורות ברקס ממתכת 0522790303

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה לכל המגיבים והעוזרים,

אני בהחלט אקח את כל העצות ואשתמש בהן .

בשלב הראשון, לפני הכל, אני לוקח אותה למומחה לקרבורטורים שישפץ לה את הקרבורטור והצ'וק האוטומטי - זו הנקודה הכי חלשה שלה כרגע למרות שהיא נוסעת לא רע בכלל לגילה. הקרבורטור מזיע , מעשנת קצת שחור במאמץ והצ'וק לדעתי או שלא מכוון או שלא מתפקד כיוון שההדלקה ממש דורשת מומחיות לרוץ מהסוויץ ולסובב ידנית את מנוף הצ'וק עד שהמנוע מתרצה.

ממבט ראשון נראה לי שניתקו וחסמו את מעברי האויר החם מהמניפולד לצ'וק - לא מבין למה לעשות פשע שכזה אבל לך תמצא את ה"אשם".... בכלל יש לי רצון עז (אני מעריץ של פשטות והגאונות שבה) להסב לצ'וק ידני ראיתי קיט כזה באיביי מקווה שהכבל יגיע מהמנוע האחורי עד לדשבורד...דיה לצרה בשעתה...

ברגע שאתפנה לקחת אותה לשיפוץ הקרבורטור וסביבתו אעדכן בהתקדמות.

תודה לכולם בינתיים עד המקבץ הבא :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך

מידי פעם מגיע למפגש השרון בגעש בחור עם קונטסה 900 משופצת להפליא.

כדאי לך להגיע למפגש ולשוחח איתו,

נראה לי שיוכל לעזור לך, לפחות בחלק מהשאלות שיש (ויהיו) לך.

יום טוב ובהצלחה,

אבי נוף

050-3535970

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך

מידי פעם מגיע למפגש השרון בגעש בחור עם קונטסה 900 משופצת להפליא.

כדאי לך להגיע למפגש ולשוחח איתו,

נראה לי שיוכל לעזור לך, לפחות בחלק מהשאלות שיש (ויהיו) לך.

יום טוב ובהצלחה,

אבי נוף

050-3535970

פורסם ב"קלאסיקון" שקיבלתי השבוע שגיורא (שגר בשרון... מידע אישי....) מוכר קונטסה 900. עם מספר טלפון. ואולי זו אותה הרוזנת המדוברת בשרשור זה. אם כן, יכול הקונה לשאול את המוכר. ואם לא - להתייעץ עם גיורא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל yhs תודה, אני לא מכיר את קלאסיקון לצערי ( איך עושים מנוי? )

והקונטסה שלי היא לא מאדם בשם גיורא שכמובן אשמח להכיר. מעניין כמה הוא ביקש עליה במודעה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל yhs תודה, אני לא מכיר את קלאסיקון לצערי ( איך עושים מנוי? ) נרשמים כחבר במועדון החמש ומקבלים

והקונטסה שלי היא לא מאדם בשם גיורא שכמובן אשמח להכיר. מעניין כמה הוא ביקש עליה במודעה ? הוא כנראה מגיע מעת לעת למפגש השרון, כמו שהוזכר למעלה. במודעה אין מחיר.

מספר הטלפון של מועדון החמש: 03-7318818, סמדר.

המפגשים בגעש הם כל יום שישי אחה"צ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...