Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב פרטי - רכב מהעבודה, מה עושים?

trip_88
שימו לב! השרשור הזה בן 4071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים ובוקר טוב,

בשבוע שעבר התחלתי עבודה חדשה, וחלק מתנאי העבודה הוא קבלת רכב של העבודה, שאיתו אני מתנייד והוא צמוד אליי,

רוב העבודה היא בשטח ככה, שכל הוצאות הרכב גם הם על חשבון החברה.

אני מחזיק מזה שנתיים סוזוקי בלאנו מודל 2000, שהיא נשמרת לפחות מכאנית בצורה מצויינת,

ופה יש לי קצת הרהורים, החברים שואלים אם אני מתכוון למכור את הרכב הפרטי כי גם ככה, רוב הזמן הוא עומד,

כי אין מי שינהג עליו כשאני בעבודה, הזמן היחיד שיש לי לרכב הפרטי הוא רק בערב, וכמה כבר אני נוסע בלילה?

במיוחד אחרי יום עבודה,

מה הדבר הנכון לעשות?

למכור את הרכב הפרטי?

קניתי אותה לפני שנתיים ב16K ש"ח, היום המחירון שלה בסביבות ה14K,

ועם כל מה שהשקעתי עליה, מכאנית וקוסמטית, גם אם היא תמכר במחיר מחירון אני אפסיד עליה לא מעט,

המנוע חדש, אלטרנטור, מדחס, רדיאטור, מצבר, בעקבות תאונה שהייתה לפני שנה וחצי בערך המכסה מנוע הטמבון הקידמי והכנף הימנית הוחלפו, 2 הפנסים הראשיים הוחלפו, בתוך הרכב חוץ מקצת כתמים על המושבים הכל נשמר ונקי, הכל ברכב עובד,

השחרות בחלונות אחוריים, שמשה אחורית, מדבקה של קארספורום, הדלתות הקידמיות ודלת תא מטען עברו בידוד אקוסטי (שזה גם לא זול).

חוץ מקצת שפשופים בצידי הרכב שככה קניתי את הרכב (הוא היה של בחורה לפני) וקצת לכה שנשרפה, צבע מטאלי והשמש של הארץ זה לא שילוב טוב,

הרכב מושקע ושמור, ואני לא קצת אובד עצות,

אז מה אתם הייתם עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך פה אופציות אתה צריך למכור את הבלנו, זה לא רכב אקזוטי שכיף לנהוג בו ושווה להחזיק בו בשביל סופי שבוע . אין שום הגיון -כלכלי או אחר להחזיק בו.

תעמיד אותו למכירה במחיר שנראה לך הוגן ותמתין בסבלנות.

ps עכשיו ראתי שיש מדבקה של קארספורום על הבלנו ,זה משנה את כל התמונה... תעביר אותה לרכב עבודה ואז תמכור.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדבקה של קארספורום

רק על זה אתה יכול לבקש עוד 1000 ש"ח... :-P

לגבי הרכב, האם הוא נשאר איתך בערב? כי אם לא, ברור שכדאי להשאיר את הבלנו. מה יהיה בסופי שבוע שתרצה לצאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכן לקנות את המדבקה במחיר המחירון המלא שלה!

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל יום שהרכב עומד אתה מפסיד כסף.

ירידת ערך, תשלום על טסט ותשלום על ביטוח. בנוסף ככל שהזמן יעבור הבלאי לרכב יהיה גדול יותר ותצטרך לנקוט בפעולות אחסנה. ׁ

לא מדובר בתוכנית חיסכון. תמכור, דאג להחזר על הביטוח והטסט ושים את הכסף בבנק .אז לפחות לא תפסיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם העבודה קבועה תמכור

אם רק התחלת ואין לך מושג תעמיד את הרכב חודש-חודש וחצי (עם התנעות ונסיעות) ותראה מה קורה עם העבודה.

זה סה"כ סוזוקי בלאנו ,אם אתה חושב שהשקעת עליה המון תמכור אותה קצת במעל המחירון , אבל כעיקרון אין מה לעשות , תהיה מרוכז בשמחה של קבלת רכב מהעבודה והפסקת התשלומים על הרכב שלך (דלק חינם,ביטוח חינם,בטח התקדמת המון בשנתון).

הייתי מוכר במחירון בלי לחשוב יותר מדי.

בהצלחה

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כדאי להעביר ואתו למישהו במשפחה, שישתמש בו כל עוד אתה לא זקוק לו. ואם לא, אז כדאי למכור.

אגב, אולי שווה לך להקפיא רישיונות.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מישהו שפעם היה בסיטואציה הזאת - תמכור. אם היה מדובר ברכב שלמחירון שלו כבר אין לאן לרדת או לחילופין אחד כזה שהוא האקזוטיקה שחייך אינם חיים בלעדיה - ניחא.

אנחנו מדברים פה על סוזוקי באלנו. אומנם יש לה מדבקה של הפורום, אבל זאת עדיין סוזוקי באלנו. נשק אותה לשלום והעבר בעלות לראשון שייתן לך תמורתה מחיר טוב.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת כואב הלב למכור רכב שהשקעת בו כ"כ הרבה ;לכן אם הרכב של העבודה לא צמוד אליך 24 שעות ביממה אני הייתי משאיר את הבלנו .אחרי הכל כמה כבר תקבל עליה ?

אם הרכב של העבודה אכן צמוד אליך 24 שעות כולל סופ"ש זה כבר שיקול אחר ,אבל אני ג"כ לא הייתי מוכר אותה .עדיף שמישהו מהמשפחה יהנה ממנה ,או שתעמוד במקום שהסכום הנמוך שתקבל עליה יעמוד בבנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. יש לך רק אופצייה אחת לדעתי והיא למכור את הרכב (בהנחה שאתה רוצה להמשיך בעבודתך החדשה כמובן :wink:).

2. תעשה לעצמך כלל: אם אתה משקיע במשהו (בעיקר ברכב) אל תצפה לקבל על זה החזר - ככה זה עובד.

3. מחירון זה פיקציה! מחיר הרכב יהיה כמה שתצליח לקבל עליו.

תמכור את הרכב וסע ברכב מהעבודה החדשה ותהנה לנסוע ברכב (בדרך כלל...) משנתון חדיש יותר, מבלי לשלם דלק, ביטוחים או טיפולים.

אם היה לך רכב אספנות, ספורט או משהו אקזוטי זה היה סיפור אחר :)

בהצלחה, ערן.

נהגים מטומטמים לא מתים, רק מתחלפים...:evil:

"יום רע במסלול עדיף על כל יום טוב במשרד" :twisted:

Megane RS265 Cup, Megane RS250, Mazda3 5D 2L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכור.

אם הדחף להתעסק עם האוטו הוא בילתי נשלט - קנה רכב אספנות שנת 82-83 פשוט ובמצב נסיעה. 5000 ש"ח מספיקים בהחלט.

הערך שלו כבר לא ירד, הוצאות קבועות זולות בהרבה לעומת רכב רגיל, והוא יספק לך המון שעות מהנות עם ידיים מלאות גריז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושש מהפסד במחיר המכירה - חשוב על כמה מאות ש"ח בחודש עלות הרכב (רישוי, ביטוח, קצת דלק כדי להחזיק את המצבר חי, מצבר חדש כשהנוכחי ימות ועוד כהנה וכהנה), והוסף לכך את הריבית הקטנה שתקבל על אותם 12-15 אש"ח שתפקיד בבנק. אני מנחש שבאיזה שהוא מקום ההפסד יתאזן, וכאשר תמכור את הבאלנו לפחות תשאר לך חניה פנויה לרכב הצמוד.

ד"א - לפני 7 שנים עמדתי בפני אותו מצב (אשתי קיבלה רכב צמוד, היה לנו באלנו 1996) - לקח לי 20 שעות מקבלת הליסומטית עד שהבאלנו נסעה צפונה עם בעליה החדש והמאושר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מס' דברים,

המדבקה לא יכולה לעבור היא תהרס בהורדה.

ובכל מקרה, יש לי עוד אחת כזאת.

אני בונה על העבודה לטווח של לפחות שנה - שנתיים.

הרכב של העבודה צמוד אליי 24/7.

מכירת הרכב תגרור מבחינתי הרבה עבודה, ברכב מורכבת מערכת סטריאו שלא תמכר עם הרכב - וזה בוודאות.

למכור את הרכב זה דיי באסה, כנראה שהוא יעבור לאחותי הקטנה, בתקווה שהיא לא תכניס אותה באיזה עמוד.

עוד רעיונות / עצות / דעות יתקבלו בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף למצוא מישהו במשפחה שיהנה ממנו ויכסה את ההוצאות הקבועות - אם יש לך מחשבה בעתיד לחזור להשתמש ברכב הזה.

אמנם מחירי הרכבים בקרשים, אבל אקזמפלר שמור למכירה במחיר שאתה חולם לקבל - לא קל למצוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...