Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום שישי שחור (פ'יגו 306) - ריקון שמן גיר במקום שמן מנוע

ran88
שימו לב! השרשור הזה בן 4068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום יש לי פיגו 306 שנת 2001 ואתמול היה לי איתו יום אפור תרתי משמע.

בתחילת היום יצא לי עשן מכיוןן בלוק ההגה. הבעיה הייתה בידית האיתות שמזמן הייתה עושה בעיות. הידית הוחלפה בחדשה.

באותו זמן שהחלפתי ידית עשיתי גם טיפול ברכב.

בזמן הטיפול הבנאדם שעשה לי את הטיפול עשה טעות חמורה! במקום לרוקן שמן מנוע הוא רוקן שמן גיר!

ואז מילא שמן מנוע. מה שיצא שהוא מילא לי שמן מנוע על שמן מנוע ובעצם שמן גיר הוא כמעט רוקן את כולו.

נסעתי בצהריים לבית של חברה שלי ובאמצע הנסיעה מלא עשן יוצא מאזור המכסה מנוע. עצרתי את הרכב פתחתי את המכסה מנוע ואני רואה ששמן מנוע עף לכל הכיוונים.

מיד עצרתי את הרכב דיברתי עם הבנאדם ואחרי שעתיים הוא הגיע למקום הוא אז גילה את הטעות שלו.

עכשיו מה שהוא עשה זה ככה:

הוציא את כל השמן מנוע! לגמרי! ומילא חדש סינטטי מלא! זה בסדר? כי בדר"כ שמים אצלי חצי סינטטי ומילא לי 2 ליטר של שמן גיר לרכב אוטומט.

מאז נסעתי נסיעה אחת קצרה עם האוטו ולא ניתקלתי בבעיה אבל אני מפחד מההשלכות של אתמול מה דעתכם בנושא?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שהלכת למכונאי ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין יותר מידי מה לומר, טעות שיכלה לעלות לא מעט כסף. בכל מיקרה תמשיך לעקוב. שים לב לתיפקודו של הגיר בהמשך, ולנזילות שמן מנוע מתחת לרכב אם קיימות ואם הרכב מעשן. במידה והכל בסדר בהמשך ככל הניראה ימשיך להיות בסדר.

:)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמר לי שעשן יצא עוד קצת עד שכל השמן שעף שם באזור יתאדה. זה נכון?

וזה בסדר שהוא שם לי שמן סינטטי מלא?

ואיציק לגבי השאלה שלך. עשיתי טעות ושילמתי עליה ביוקר ואולי אני ימשיך לשלם עליה אני מקווה שלא. לא הלכתי למוסך הלכתי למישהו פרטי שעשה לי את זה שהמליצו לי עליו כמה חברים שהוא גם עשה להם טיפולים בבית במקום ללכת למוסך ולשלם 450 שקל. כמו שאמרתי חסכתי כמה שקלים אבל זה התנקם בי ואני מקווה שזה לא יתנקם בי עוד בעתיד יצאתי טיפש אבל ככה לומדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום יש לי פיגו 306 שנת 2001 ואתמול היה לי איתו יום אפור תרתי משמע.

בתחילת היום יצא לי עשן מכיוןן בלוק ההגה. הבעיה הייתה בידית האיתות שמזמן הייתה עושה בעיות. הידית הוחלפה בחדשה.

באותו זמן שהחלפתי ידית עשיתי גם טיפול ברכב.

בזמן הטיפול הבנאדם שעשה לי את הטיפול עשה טעות חמורה! במקום לרוקן שמן מנוע הוא רוקן שמן גיר!

ואז מילא שמן מנוע. מה שיצא שהוא מילא לי שמן מנוע על שמן מנוע ובעצם שמן גיר הוא כמעט רוקן את כולו.

נסעתי בצהריים לבית של חברה שלי ובאמצע הנסיעה מלא עשן יוצא מאזור המכסה מנוע. עצרתי את הרכב פתחתי את המכסה מנוע ואני רואה ששמן מנוע עף לכל הכיוונים.

מיד עצרתי את הרכב דיברתי עם הבנאדם ואחרי שעתיים הוא הגיע למקום הוא אז גילה את הטעות שלו.

עכשיו מה שהוא עשה זה ככה:

הוציא את כל השמן מנוע! לגמרי! ומילא חדש סינטטי מלא! זה בסדר? כי בדר"כ שמים אצלי חצי סינטטי ומילא לי 2 ליטר של שמן גיר לרכב אוטומט.

מאז נסעתי נסיעה אחת קצרה עם האוטו ולא ניתקלתי בבעיה אבל אני מפחד מההשלכות של אתמול מה דעתכם בנושא?

תודה

איך עושים טעות כזאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אחרי טעות מפגרת כזו לא הייתי נותן לו לגעת ברכב, הייתי גורר למוסך נורמלי שיעשו בקרת נזקים ויחליפו מה שצריך.

אתה יודע איזה שמנים הוא שם לך? איזו צמיגות? החליף בכלל פילטר שמן? של איזו חברה?

כמה כבר "חסכת" לעומת טיפול במוסך רגיל?

העשן שאתה רואה עכשיו שעולה מהמנוע זה כנראה שמן שעף על האגזוז. אם הרכב מתחיל להוציא עשן כחלכל אפור כזה מהאגזוז זה כבר משהו אחר וכן נגרם נזק למנוע בגלל נסיעה עם פי2 שמן ממה שצריך...

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך עושים טעות כזאת?

התשובה מודגשת באדום !

עשית את הטיפול הזה במוסך? או שמדובר באיזה חבר או מכר שמתעסק עם מכוניות בזמנו הפנוי?

התשובה מודגשת באדום !

דרך אגב, לרכב שלך צריך לשים חצי סינטטי 40\10

שי.

שי , חצי סינטטי, או סינטטי מלא לא זאת הבעייה, אלא מלוי שמן מנוע מבלי לרוקן את הישן, ובמקום לרוקן את הישן לרוקן לא ברור מה נוזל הדראולי של התיבה, או שמן ממסרה, לחאפרים הפתרונים!

הוא אמר לי שעשן יצא עוד קצת עד שכל השמן שעף שם באזור יתאדה. זה נכון?

וזה בסדר שהוא שם לי שמן סינטטי מלא?

ואיציק לגבי השאלה שלך. עשיתי טעות ושילמתי עליה ביוקר ואולי אני ימשיך לשלם עליה אני מקווה שלא. לא הלכתי למוסך הלכתי למישהו פרטי שעשה לי את זה שהמליצו לי עליו כמה חברים שהוא גם עשה להם טיפולים בבית במקום ללכת למוסך ולשלם 450 שקל. כמו שאמרתי חסכתי כמה שקלים אבל זה התנקם בי ואני מקווה שזה לא יתנקם בי עוד בעתיד יצאתי טיפש אבל ככה לומדים

התשובה מודגשת.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה שהוא עשה טעות, הוא עבר על החוק. אסור למי שאינו מכונאי מוסמך לטפל ברכב.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...