Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדריך השוואת ציוד SQ\SPL באתר של EMMA

bengee
שימו לב! השרשור הזה בן 4069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

מאז שאני כאן אני עד לויכוחים והצעות בנושאי אודיו כמו איזה מגבר\קומפוננט\סאב\HU טוב יותר, לרוב התגובות המתקבלות הינם על בסיס טעם אישי וזה נורמאלי ומקובל, לרוב הדעות גם חלוקות, מה שמסבך את התמונה אצל מי שאין לו מושג ולא שמע.

כל התגובות וההצעות מבורכות, אך רובם אינם מספרות את כל הסיפור, ויש שאינם אוביקטיביות מסיבות של טעם אישי.

הפתרון- פניה לגוף לא תלוי, צוות שופטים שעיקר עניינו - איך שומעים, לארגון הזה קוראים EMMA, והם כידוע לרובכם מקיימים תחריות SQ ן SPL תוך שימוש בספר חוקים קפדני וצוות שופטים מיומן.

יופי, "איך כל זה קשור אלי?" אתם בטח שואלים?

EMMA הקימה מאגר נתונים, שבו מרוכז כל הציוד שנבדק במהלך התחרויות השונות (ובגלל כמות השופטים, ותקנון הבדיקה הזהה תמיד אפשר לקבל מושג לגבי איכות הציוד מממוצע הניקוד שהוא קיבל לאורך השנים.

ניתן למצוא במאגר את כל ציוד ה SQ\ SPL שאי פעם השתתף בתחרות, להרכיב את המערכת שלכם, ולקבל עליה ציון.

לדעתי זו הדרך הכי אוביקטיבית להשוות בין ציוד.

אופן שימוש:

ניתן לעשות השוואת ציוד "ידנית" ככה.

למשל נבדוק את אודיסון LRX4.1 לעומת גנסיס סדרה 3 ארבעה ערוצים

1.jpg

2.JPG

האודיסון קיבל 799 , כעת נבדוק את הגנסיס.

3.JPG

לפי EMMA, שזו המציאות (מספר שופטים, תקנון....) בין אם נקבל אותה או לא, הגנסיס עדיף.

ניתן לשפוט את המערכת ברכב שלכם:

הכנסת הציוד לרכב

4.JPG

5.JPG

תוצאה סופית (סתם לדוגמה, זה לא הציוד שלי, אפילו לא קרוב :cry:)

6.JPG

לא להתבאס אם קיבלתם ציון נמוך, תהיו שמחים ומאושרים אם בכלל נכסתם לרמה של התחרות.

לצורך העניין אני קיבלתי 2470.

מקווה מאד שתהנו מהמדריך!

לדעתי זה "גזור ושמור".

בהצלחה!

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין להם ZED

אין להם סאן דאון

אין להם סאבוופרים של DD וגם לא 8 אינטש

ואין להם CARPC :-D

יש להם ביט 1

יש להם L1R2

יש להם L4SE

יש להם L6V2

רק על זה 2135 נקודות

אני מאמין שהCARPC שווה ערך ליחידת ראש שתיתן שם ציון של לפחות 1000 נקודות

ומעניין כמה הלוויתן והסאן דאון והסאב היו נותנים אם הם היו מדרגים אותם

נחמד - משחק חביב אבל בין זה לעובדה שאין דירוג לחלק גדול מהציוד שלי - זה לא אומר לי יותר מידי, התוצאה בפועל זה סיפור אחר.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציוד שקיים זה רק ציוד שח'ברה החליטו שהם לוקחים לתחרות, כנראה שאף אחד לא החליט להביא zed לתחרות, וזה לא אומר עליו כלום.

לגבי ה carpc, בגלל המורכבות נראה לי שפשוט קשה לשפוט את זה, וזה לא מוצר סטוק שניתן לרכוש as-is.

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניחוש מושכל גרם לי להשוות את הסאןדאון לסטג.

הגעתי ל2400~ כהוספתי להשוואה במקום L8V2. למזלי היה L3 ואת החלקים של אלפיין שלי...

אני מרוצה בהתחשב בעלות שבהל יצא בסוף :)

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציוד שקיים זה רק ציוד שח'ברה החליטו שהם לוקחים לתחרות, כנראה שאף אחד לא החליט להביא zed לתחרות, וזה לא אומר עליו כלום.

לגבי ה carpc, בגלל המורכבות נראה לי שפשוט קשה לשפוט את זה, וזה לא מוצר סטוק שניתן לרכוש as-is.

הCARPC הוא מקור דיגיטלי נטו - אני בטוח שיש להם דירוג כלשהוא לזה.

וכן - הZED הוא באמת ציוד שאף אחד לא לוקח לתחרויות בגלל כל נושא "תיבת הפנדורה" שיש סביבו - חבל - היה מעניין לראות איך הם ידרגו אותו, אני מתאר לעצמי שרק מתוך אינטרסים תעשייתיים הוא עוד יזכה לציון הרבה יותר נמוך ממה שהוא באמת שווה.

אבל עד היום אני לא ממש מצליח להתחבר לעובדה שמישהו שהטעם האישי שלו הוא לא שלי - שופט לי את המערכת.

מצטער, לא יכול לסבול את זה שאומרים לי שזה מרק העגבניות הכי טעים בעולם - ואני בכלל לא אוהב מרק עגבניות.

באותה המידה שאני לא סובל שאומרים לי שהמילקי שלי לא טעים כשזה מבחינתי המעדן הכי טוב (רק חבל שאת המילקי XL הם לא מייצרים יותר עם השוקולד האמיתי והם חזרו לנוסחא המבחילה שלהם).

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המקור הדיגיטלי, יש הבדלים בין כרטיסי קול?, בוודאי שכן, אפשר לשפוט אותו?, בוודאי שכן אבל לא תוכל לומר שזה בדיוק מה שיש לך מכיוון שאינך יודע מה היה במחשב בתחרות.

אמרת שאתה נותן לCAR PC, 1000 , לדעתך הוא ברמה של הפיוניר P99 שקיבל 1000 ? (שאלה אמיתית לגמרי, לא התחכמות)

לגבי ה ZED , רק עכשיו מתחיל שיווק מאסיבי של מגברי FULL RANGE קלאס D, שממוצבים בחברות כמגברים הכי טובים שלהם, אני קונה את זה (שהקלאס D טובים), אבל רק הדגמים החדשים (כדוגמת סדרת ה HD של JL).

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית:

ההשוואה הזו שגויה מהיסוד. איך אפשר להשוות ערך סופי של מערכת כמו שאתם עושים פה???

איך אפשר להשוות בכלל מערכת מאוזנת שתקבל 2000 למערכת ברמה ירודה עם רכיב אחד בעל ערך גבוה מאוד שתקבל 2000 ויותר?

איך אני יכול לקבל רפרנס על מה שהערך הזה אומר ביחס לציוד שלי? יכול להיות שרכיב שקיבל 1000 יישמע פחות טוב מרכיב שקיבל 800 רק כי הוא יותר מתאים לשילוב עם רכיבים מסוימים. זה אינדיבידואלי לחלוטין, ה"לפחות משהו" בתיאוריה יכול להתקבל לפעמים כ"ההיפך הגמור" בפרקטיקה.

כך שעל השוואה של מערכת שלמה- אין מה לדבר- זו הנחה מוטעית להשוות כך.

בנוגע להשוואה של רכיב מול רכיב- זה יותר מתקבל, אם כי גם פה העניין מאוד בעייתי. יש הציוד מקבל ציון ביחס למה שהוא נועד לעשות ולא ביחס לרכיבים האחרים, סאב SQ טהור בגודל 10" יכול לקבל את אותו דירוג כמו סאב SPL מפלצתי בגודל 18". מי יותר טוב??? כמובן שאין תשובה, כי הכל תלוי בשימושים!

מי יכול בכלל להעריך רמקול בדירוג 500 שמותקן באופן בינוני עד טוב לעומת רמקול שקיבל רק 100 אבל הוא מורכב בתיבה ייעודית?

זה נראה על פני שהציונים פה לא מאפשרים ברוב המקרים לקבל השוואה אמיתית. אני מעדיף לקרוא מאמרים שבהם מפורטים הקריטריונים שמרכיבים את הציוד, כמובן שאם אפשר לעשות את ההשוואה לבד זה הכי טוב.

קיבלתי 10,424 למי שמעוניין לדעת, וזה רק חלקי כי אין להם שם את כל הקטגוריות.

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סרול זה שיקלול של הציוד ע"פ ממוצעים שנתנו לו שופטים.

ולדעתי זה השיקלול הכי טוב שיש, בגלל שהוא לא בא מאדם בודד עם העדפה מסויימת לציוד, ממוצע שנוצר ע"י קבוצה גדולה של שופטים שרוב לא מכירים אחד את השני.

וכאן,וכמו בכל דבר בחיים, הסטטיסטיקה תמיד מנצחת, עם אחרי כל השופטים בכל המדינות, בכמה רכבים יצא שרכיב א' מקבל ציון גבוה יותר מרכיב ב , זו המציאות.

לגבי התקנה, לעניות דעתי לא מגיעם לתחרות הזו רכבים עם התקנה של סמי ובניו על האש, ואני דיי בטוח שהרכבים שנבדקו, נבדקו כשהציוד הגיע לקצה גבול היכולת שלו, מלוא הפוטנציאל מנוצל.

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להסכים כאן לגבי דברים מסויימים - רבים מהם, עם סרול וגם לגבי כמה דברים עם בני.

המקור שממנו יוצאת האות במחשב שלי הוא דיגיטלי-אופטי, ההבדלים בין המקורות האלו לדעתי על גבול הבלתי שמיע -> לפחות במבחן עיוור לא היה לך סיכוי לדעת מה אתה שומע, זה בטוח.

במחבן לא עיוור, על מערכת מנוצלת במלוא הפוטנציאל - אתה תשים לב לניואנסינים אבל פה כבר שאלה של מה טוב יותר? היא בעיניי שאלה של טעם ואין שופט אחד של אממה שיוכל להגיד שמשהו נשמע לי פחות טוב אם המציאות נשמעת לי אחרת.

אני יכול לאמר לכם שברכב הנוכחי של לאון ישנה מערכת שאני לא חושב שעוד ראיתי כמותה או שמעתי כמותה בארץ -

הבן אדם החליף בין נגן MP3 הי-אנד לבין הHU של האקליפס (סאונד מוניטור חברים) שלו (אותו הDSP של הסאונד מוניטור רק הראש שונה) ואני בעצמי הודיתי ששמעתי הבדלים, אמנם מזעריים, אך שמעתי אותם.

אבל אם הייתם מכניסים אותי שוב לאותו הרכב אחרי כמה דקות של מנוחה ועם כיסוי עיניים - לא בטוח בכלל שהייתי מצליח זהות כל פעם בצורה נכונה איזה נגן מחובר כרגע.

זה סותר את עצמו - אבל אני לא יכול להיות יותר כנה מזה.

בני - חבל שאתה לא יכול להגיע למרכז לשמוע אצלי את המערכת - הייתי שמח לקבל ממך דיעה לגבי המערכת.

נראה - אולי יותר לכוון הקיץ אני אעשה מאמץ מיוחד להגיע לאזור הצפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי זה מחירים בכלל,המגבר שלי עלה לי 450 יורו וזה הציון שם,הקומפוננט של גלדן אודיו 2 וואי 1299 יורו ושם זה מופיע כציון עם הקרוס הסט עולה 1599 ושם זה הציון הזה,מסתבר שזה מחירים

מי שמעגל פורטים לא בהכרח מעגל פינות!!!! לכל נושא בקשר לפורטים יש לפנות אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי זה מחירים בכלל,המגבר שלי עלה לי 450 יורו וזה הציון שם,הקומפוננט של גלדן אודיו 2 וואי 1299 יורו ושם זה מופיע כציון עם הקרוס הסט עולה 1599 ושם זה הציון הזה,מסתבר שזה מחירים

איך אומרים "מודה ועוזב ירוחם" , "קפל תזנב בין הרגליים"

טעיתי, והטעתי, לא קראתי את האותיות הקטנות, אכן מדובר בהערכת מחיר, וכנראה שאני לא חד כמו שחשבתי ב חמש לפנות בוקר.

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:.

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי לך בני ביננו, יש שם פרמטרים שלא כלכך קובעים אבל נלקחו בחשבון שם.

כמו כמות rms, זה לא כלי יעל להבחין לאדם שלא מבין, אם מגבר קלאס d של Jl מקבל ציון יותר גבוה מג׳נסיס סדרה 3 ומסלסטרה אז זה מראה כמה השקלול הזה שווה נו באמת.

אני מעדיף מקינטוש עם 50 rms ולא איזה הנפצה עם 200rms לערוץ שבשקלול הסופי יצאו עם ציון דומה בגלל ההפרשים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...