Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלום פורום נכבד, באמתחתי שאלה על אודיו לרכב (כמה מפתיע)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 7746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כפי שאולי ידוע לכם, קניתי אוטו.

הוא בא עם מערכת. בינונית ביותר, אבל עדיין כנראה טובה ממה שהיה לי לפני כן.

מלפנים רמקולים חמש ורבע סבירים וטוויטרים נוראיים (דעתכם - שווה להחליף לטוויטרים נורמליים או להוריד לגמרי - המטרה היא חסכון בכסף. כמה עולים טוויטרים נורמליים?)

מאחור 6X9 של JBL מקסימום 150 וואט.

מגבר JBL גם כן, 400 ואט, לבן ודי מכוער.

סאב פיוניר (לא יודע כמה חזק)

וצ'יינג'ר 1220 פיוניר שמחובר לראש 6800 של פיוניר (עם קלטת...)

יחידת הראש עובדת אבל כפתורי הווליום ובעצם כל היחידה נראים במצב די רע (כפתורי הווליום בכלל לא עובדים, אני משנה מהשלט...)

לי בבית יש את הראש והצ'יינג'ר הקודמים שלי, 1350 לצ'יינג'ר ו-4300RB ל-CD.

אני חושב שכדאי להעביר את שתיהן לרכב ולנסות למכור את הראש והצ'יינג'ר הישנים... דעתכם?

תודה!!

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלות המשך..

כמה ערוצים יש למגבר?

הוא עומד רק על הסאב?

400 וואט זה RMS או MAX?

איזה חברה הקומפ'?

טוויטרים נורמאליים יעלו סביב ה250 שקל. אל תתפתה לקנות זבל ב-50 ואפילו לא ב150.

אם הטוויטר צורם מדי נסה לראות אם יש אופציות לכיוון כלשהוא בהד יוניט.

אם הראש במצב נורא כמו שאתה מתאר אז לדעתך האישית - מי יקנה אותו?

להכניס את הציוד הקודם שלך יהיה אופציה טובה מאד בהתחשב במצב הראש ובזה שהוא רדיו טייפ.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רע ברדיו טייפ? אם יש צ'יינג'ר אז יכול להיות טייפ סבבה זה לא מונע כלום.

לדעתי אם יש לך ציוד יותר טוב ממה שיש באוטו אז תחליף, זה לא יזיק בטוח.

ובאמת תנסה לכוון את הטוויטרים ואני מאמין שהבעיה היא הכיוון בראש.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלות המשך..

כמה ערוצים יש למגבר?

הוא עומד רק על הסאב?

400 וואט זה RMS או MAX?

איזה חברה הקומפ'?

טוויטרים נורמאליים יעלו סביב ה250 שקל. אל תתפתה לקנות זבל ב-50 ואפילו לא ב150.

אם הטוויטר צורם מדי נסה לראות אם יש אופציות לכיוון כלשהוא בהד יוניט.

אם הראש במצב נורא כמו שאתה מתאר אז לדעתך האישית - מי יקנה אותו?

להכניס את הציוד הקודם שלך יהיה אופציה טובה מאד בהתחשב במצב הראש ובזה שהוא רדיו טייפ.

ראלימן

המגבר הוא 3/4/5/6 ערוצים, לפי מה שכתוב עליו. לפי מה שראיתי הוא מפעיל את הכל.

הסוג: JBL GTH400.

גם ה-6X9 מאחור הם JBL.

הנה משהו שמצאתי ברשת על המגבר:

GTH400 $649.95:6 Channels, Bridgeable to 3 channels, 35x4 and 70x2 RMS @ 4 ohms, 50x4 and 100x2 @ 2 ohms, 200x2 and 100x1 @ 4 ohms. Built in GTP4 "Virtual Center" channel processor w/remote dash control, 3-way crossover, 6 RCA inputs, 6 RCA outputs

הסאב נראה לי 10 אינץ' (הערכה) וכתוב עליו PIONEER IMPP

הטוויטרים מלפנים נבדקו ע"י דרור ונקבעו בתור "זבל ששווה 5 שקל ביום טוב". אני מאמין לו, גם בגלל שהם נשמעו פשוט זוועה. מצד שני לקנות טוויטרים ב-250 ש"ח נראה לי מוגזם, כך שאחסוך לקומפוננט מתאים, כנראה.

בנוגע למערכת - הצ'יינג'ר שיש מאחור ישן למדי, פיוניר 1220. 12 דיסקים. אני חושב שאחליף אותו ב-1350 שלי, ואם לא אוכל למכור אותו במחיר טוב, אשמור עליו למקרה שאצטרך אותו (אם הצ'יינג'ר יתקלקל או חס וחלילה ייגנב)

המערכת מלפנים עובדת בסדר גמור, רק הכפתורים דפוקים. אני אנסה לסדר אותם, ובכל מקרה נראה לי שאחליף עם המערכת הישנה שלי שאני אוהב,למרות שהיא "רק" 4300 (ומה שיש באוטו זה 6800, יענו אמור להיות יותר טוב) - אני גם מעדיף דיסק מלפנים על פני טייפ, שלו אין לי שימוש.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר נשמע חביב והוא מתאים להתעסקות בעיקר עם רמקול. אין לו מספיק כח כדי לדחוף סאב..

לגבי הטוויטר אם אין אפשרות לכוון אותו והוא נשמע זוועה אז בהחלט עדיף בלעדיו. אם אתה עדיין לא מוכן להשקיע בקניית טוויטר חדש אז כמו שאמרת חכה עם זה ותחסוך כבר לקומפ' טוב. בכל מקרה אם אין אפשרות לכוון אותו אני הייתי מוציא אותו.

אל תשכח שצ'יינג'ר חייב להיות מאותה חברה כמו ההד יוניט. אין דבר כזה צ'יינג'ר פיוניר עם ראש סוני, אלא אם אתה רוצה איכות של FM...

בכל מקרה מזל טוב על האוטו ועל המערכת!

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר נשמע חביב והוא מתאים להתעסקות בעיקר עם רמקול. אין לו מספיק כח כדי לדחוף סאב..

לגבי הטוויטר אם אין אפשרות לכוון אותו והוא נשמע זוועה אז בהחלט עדיף בלעדיו. אם אתה עדיין לא מוכן להשקיע בקניית טוויטר חדש אז כמו שאמרת חכה עם זה ותחסוך כבר לקומפ' טוב. בכל מקרה אם אין אפשרות לכוון אותו אני הייתי מוציא אותו.

אל תשכח שצ'יינג'ר חייב להיות מאותה חברה כמו ההד יוניט. אין דבר כזה צ'יינג'ר פיוניר עם ראש סוני, אלא אם אתה רוצה איכות של FM...

בכל מקרה מזל טוב על האוטו ועל המערכת!

ראלימן

תודה - ואני יודע שצ'יינג'ר צריך להיות מאותה חברה. אצלי הכל פיוניר. (לא שאני מתגאה בזה או משהו :wink: )

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעד מה!

ופיוניר עושים ראשים טובים מאד, מביקורות בסאונדדומיין הפיונירים מובילים בכל הנוגע להד יוניטים..

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להגיד לי עד כמה טוב הרדיו דיסק של פיוניר מדגם DEH-P7000R\W?

הוא שווה בכלל משהו חוץ מהיותו קורא צרובים ודיסקים מחיקים? (cdrw)

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגישור של הערוצים החזקים המגבר אמור לתת מעל 200W מספיק בהחלט לסאב הזה לדעתי.

סך הכל בשביל בן אדם שממה שהבנתי לא משקיע הרבה במערכת נראה לי שקיבלת מערכת נחמדה עם הרכב שבתוספת של קומפוננט חביב מקדימה יכולה להישמע לא רע בכלל.

תוכל גם לגשר את ארבעת הערוצים החלשים לשניים חזקים יותר ולתת רק לקומפוננט קדמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגישור של הערוצים החזקים המגבר אמור לתת מעל 200W מספיק בהחלט לסאב הזה לדעתי.

סך הכל בשביל בן אדם שממה שהבנתי לא משקיע הרבה במערכת נראה לי שקיבלת מערכת נחמדה עם הרכב שבתוספת של קומפוננט חביב מקדימה יכולה להישמע לא רע בכלל.

תוכל גם לגשר את ארבעת הערוצים החלשים לשניים חזקים יותר ולתת רק לקומפוננט קדמיים.

תודה, אפשר רק הסבר קצר על הגישור של הערוצים החזקים? כלומר? יש לציין שאני לא חובב באסים מושבע, כך שאצלי הסאב לא יעבוד קשה בכל מקרה.

המערכת אכן חביבה - טובה באופן ברור ממה שהיה לי קודם (סתם 6X9 עלובים של קנווד 180 ואט). רק הרמקולים מלפנים הורסים -הם פשוט מגיעים לרוויה מהר מאוד ובכלל עושים רעשים מוזרים לפעמים...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין הערוצים החמישי והשישי (שאני משאר שהם החזקים יותר) אתה עושה גישור, אם יש לך + - + - אתה מחבר למשל לפלוס הימני קיצוני ולמינוס השמאלי קיצוני, ככה אתה בעצם מגשר אותם. צריך להיות משורטט קו בין הפלוס והמינוס שיש לגשר ולהיות רשום מתחתיו BRIDGED.

בצורה הזו אתה תתן הספק גבוה יותר לסאב, אל תדאג ההספק לא יהיה מפוצץ אבל הוא יכול להיות מספק במיוחד ברכב קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין הערוצים החמישי והשישי (שאני משאר שהם החזקים יותר) אתה עושה גישור, אם יש לך + - + - אתה מחבר למשל לפלוס הימני קיצוני ולמינוס השמאלי קיצוני, ככה אתה בעצם מגשר אותם. צריך להיות משורטט קו בין הפלוס והמינוס שיש לגשר ולהיות רשום מתחתיו BRIDGED.

בצורה הזו אתה תתן הספק גבוה יותר לסאב, אל תדאג ההספק לא יהיה מפוצץ אבל הוא יכול להיות מספק במיוחד ברכב קטן.

תודה על ההסבר. אם הבנתי נכון ארבעת הערוצים הראשונים צריכים להיות מחוברים כל אחד לרמקול אחר (קדמיים +אחוריים) ואת שני הערוצים האחרונים צריך לחבר לסאב.

איך אני יודע כמה כוח יש לכל ערוץ? זה מחולק 50 לארבעת הראשונים ועוד 100 לכל אחד משני האחרונים?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס, מצטער משום מה פספסתי את השאלה.

אתה יכול לחבר כל ערוץ לרמקול אחר או לחבר כל זוג ערוצים סמוכים בגישור.

כלומר אם המגבר שלך הוא 6 ערוצים אתה יכול להפוך אותו למגבר של 3 ערוצים חזקים יותר (ככה זה בוב הגדול שלהם אם הוא ישן מאוד אז אולי לא).

אתה כתבת שהוא 35x4 and 70x2 RMS כלומר יש לו 4 ערוצים חלשים יותר של 35W כל אחד ועוד שניים חזקים יותר של 70W כל אחד. את השניים החזקים יותר גשר לסאב כעקרון בדרך כלל יש לצפות עד פי 4 בהספק אבל בגלל שכתבת שהמגבר שלך נותן בהתנגדות 2 אוהם 100W (בדרך כלל ב2 אוהם הוא מכפיל את עצמו) זה מעיד גם על ספקי כח קצת חלשים וסביר לצפות ממנו לתת משהו כמו 200W בגישור.

עכשיו נשארו לך את ארבעת הערוצים של ה35W, אתה יכול לבחור לתת כל ערוץ לארבעה רמקולים או לחילופין לגשר אותם לשני ערוצים חזקים יותר שיתנו בטח משהו כמו 100W שזה הספק נאה ביותר לכל קומפוננט, ולחבר זוג מקדימה, זה מה שאני הייתי עושה ולפי דעתי אתה תהיה מרוצה מאוד.

בקיצור בשביל מערכת שקיבלת עם הרכב נראה לי שהסתדרת לא רע בכלל. רק חסר לך קומפוננט נחמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...