Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מאיתכם מדפיסים את מה שהם מצלמים? ואיך מדפיסים

renaultfreek
שימו לב! השרשור הזה בן 4086 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סתם עיניין אותי לדעת, כמה מהצלמים והלא צלמים בפורום, מדפיסים את התמונות שהם מצלמים? ואם כן איך במדפסת? שולכים להדפסה? וגם על איזה נייר?

למה אני שואל? כי לאחרונה אני מקבל יותר ויותר הצעות לצלם, חלק חתונה, וחלק דברים אחרים, עד עכשיו היתי מדפיס בקנון MG5350 אבל האיכות לא היתה מספקת אותי, אתמול התחדשתי באפסון R2880, מה אני יכול להגיד הרבה הרבה יותר טוב מאשר בתי דפוס, מה גם שאין צורך בלישלוח את התמונות ואין צורך להמתין יותר מדי.

אז קדימה מה אתם עושים אם התמונות שלכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עם האקסית המיתולוגית היינו מצלמים בכמויות (כשהייתי צעיר...היו ימים).

לאחר כמה ימים נגשים לחנות צליום המועדפת עלי ומפתחים שם הכל :) (תדפיס איפה שאתה רוצה,כלום לא שווה לטעמי יותר מתמונה מקורית :D)

היום אני רק מצלם ומאכסן במחשב :)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות הדפסת תמונות במדפסת ביתית או בבית דפוס , להדפסה שלהן במכונה שבחנות צילום .

יש עסקים שלמרות שיש להם תקציב לא קטן כדי לקנות מדפסת טובה , ולמרות שהם זקוקים לעתים לתמונות באופן בהול , הם עדיין "מטרטרים" עצמם לחנויות צילום כמה פעמים ביום רק כדי להשיג שיא איכות .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר בבית הרבה יותר יקר מבחנות יעודית.

לפחות בירושלים אתה מגיע עם הכרטיס זיכרון, מכניס לעמדת קיוסק, בוחר מה שאתה רוצה, עושה תיקוני צבע ומגיע אחרי שעה לקחת את התמונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות הדפסת תמונות במדפסת ביתית או בבית דפוס , להדפסה שלהן במכונה שבחנות צילום .

יש עסקים שלמרות שיש להם תקציב לא קטן כדי לקנות מדפסת טובה , ולמרות שהם זקוקים לעתים לתמונות באופן בהול , הם עדיין "מטרטרים" עצמם לחנויות צילום כמה פעמים ביום רק כדי להשיג שיא איכות .

שים לב שלפותח הדיון יש מדפסת אמיתית ולא צעצוע מאופיס דיפו.

איכות הדפוס, הצבעים (צבעי UltraChrome K3 נותנים תוצאה מדהימה!) והתוצאה הסופית יעלו על רוב חנויות פיתוח התמונות או לפחות שלא ניתן יהיה להרגיש את ההבדל בעין בלתי מזויינת.

כל זה בתנאי אחד חשוב- הנייר עליו מדפיסים חייב ליהיות מקורי ולא זבל סיני!

אם אתה צריך ליקנות ניירות וצבעים מקוריים אתה מוזמן ליפנות ליבואנית של אפסון בפורמט רחב -ד.ח מדיה קומפני, הם עוסקים בשיווק ציוד להדפסות בפורמט רחב של מוצרי אפסון העולמית.

אפסון הם מהטובים בעולם בתחום הדפוס הדיגיטלי הרחב(היום יש להם טכנולוגיה מתקדמת יותר המכונה Epson UltraChrome HDR.

גילוי נאות: לאחי יש את הפלוטר הרחב שלהם ה9800PRO בעל אותם הצבעים ואנו עוסקים בהדפסות על קנבס.

עכשיו שמתי לב למחיר המטורף שהמוצר נימכר בארץ: מעל 4200 שקל!

באתר של אפסון בידיוק מחצית מהסכום! LOL!

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות הדפסת תמונות במדפסת ביתית או בבית דפוס , להדפסה שלהן במכונה שבחנות צילום.

כל מדפסת סובלימציה קטנה בשילוב עם נייר מבריק תתן לך איכות הדפסה זהה או טובה יותר.

גם חלק ממדפסות הזרקת הדיו המודרניות יתנו תוצאה דומה מבלי לצאת מהבית.

העלות לעותק היא שיקול אחר, אבל כיום יש מספיק מוצרים בשוק בשביל לפנות לכל סוג של

לקוח - החל מצלם חובב וכלה בבעל עסק עם מספר סניפים ומנגנון הדפסה דרך האינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי אני לא מסכים איתך , ראיתי כל הדפסה אפשרית מכל דבר שיכול להדפיס ממכונות באלפי שקלים עד ל-7 ספרות , בינהן המדפסות הכי מתקדמות (גם אצלנו היו הרבה אפסונים , לא שאני מכריז שהם הכי טובים) , תוצרות של בתי דפוס , תוצרות של מכשור רפואי (שהם מאוד מקפידים) , מכונות הדפסה כימיקלים , מכונות הדפסה לייזר ועוד שלל טכנולוגיות - נחש מה אני בוחר? ועוד בטעם של כמה שנים אחורה , של המכונות כימיקלים לפני שהגיע הלייזר .

אגב , ממש אין לי אינטרס , לא מפרסם פה את עצמי - ואני ממש לא זה שמי שמתלבט בין הדפסה ביתית לבין חנות יפנה אליו , אנחנו יקרים מאוד בחנויות שלנו (בחירה שלנו להשתמש בחומרים מסויימים מאוד) .

זה לא אומר שאני צודק , אבל זו דעתי מהמקום של אחד שרואה אלפי תמונות בכל יום מאז שנולד .

עריכה : דריש (שעדיין לא הודתי לו על התרומה הנדיבה שעזר לי לגייס לאישה נזקקת) יש לי גרפיקאי שמדבר בדיוק כמוך , ניסה לשכנע אותי עם איזו אפסון בי משהו שהוא עובד איתה , מעניין שהלקוחות שלו הם המסכנים שהוא מחייב מאירועים , ואלו שהוא רק עושה להם עיצוב תמיד נודדים להדפיס באיזו חנות צילום .

יש עניין של רפרנס , אותו הדבר כמו בסאונד מכונה "צבע" (גוון\מידת שקיפות) , יש כאלו שמאוהבים למשל במכונות לייזר , והרוב לא מוכנים להתנתק מהכימיקלים , אם קיים דור שמדבר על מדפסות ביתיות (מבחינתי שתהיה הזרקת FSI) הוא בטוח בודד .

אנחנו לא חייבים להסכים , אבל זו דעתי , וב"ה היא משרתת אותי נאמנה .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפיסת האיכות היא דבר אינדיבידואלי, בערך כמו היכולת לזהות פגמים במנגינה (למשל מכוון פסנתרים יעשה זאת טוב יותר מרוב האוכלוסיה הלא מקצועית). אני עובד בתחום הדפוס כבר מספר שנים ורואה בכל תמונה פגמים שהלקוח הטיפוסי בחיים לא ישים לב אליהם, כנראה שהסטנדרטים שלך גבוהים עוד יותר. בטענתי לעיל אני מתכוון לאיכות כפי שהיא נתפסת אצל האדם הפשוט - זה שאינו בקיא בתהליך, לא יודע אילו ארטיפקטים לחפש ולפיכך מודד את איכות התמונה בעין בלתי מזויינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי , אני חושב שהתייחסנו לאיכות באופן שונה .

אתה התייחסת לאיכות שניתן לכמת בנתונים , אני התייחסתי לכל הערכים המוספים .

אגב הציבור הפשוט מפתיע לא מעט , תמיד צצה לה איזו אמא במשרה מלאה שיכולה לשים לב אפילו שהחלפנו נייר במכונה (אחריי החלפת נייר מבצעים כיול , אבל נדיר שהוא זהה אבסולוטית) .

שים לב לעריכה בהודעה הקודמת , אני חייב לך תודה עוד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמחתי לעזור, מקווה שישרת את הבעלים החדשים נאמנה.

תחום הצילום זה לא בדיוק ההתמחות שלי ולכן אסמוך על דעתך המקצועית בנושא, אולם מדפסת הסובלימציה הביתית שרכשתי לא מזמן עבור אחותי מפיקה תוצאות מעולות באמת, גם אם את ה-color management עוד אפשר ללטש מעט. מצד שני, כשאני חושב על זה אז לא ביקרתי במעבדת פיתוח מקצועית כבר קרוב לעשור, יש מצב שבינתיים חלו שיפורים גם בתחום הזה ולא רק בדפוס הדיגיטלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדפיס בחנות צילום ובעיקר על קאפה או קנבס בגדלים של 30X40 ומעלה בעיקר לשימוש בייתי (תשובה לשאלה המקורית).

הגימור שלרוב אני בוחר הוא מט מכיוון שאני לא אוהב גימור מבריק, אבל זה סובייקטיבי לחלוטין.

מבחינת עלויות בהדפסות גדולות ומרובות אני מאמין שלרוב זה יהיה זול יותר ונוח יותר להדפיס בחנות צילום.

בקשר לחנויות צילום, במידה ואתה מחליט לצלם חתונות/אירועים כדאי קודם כל למצוא בית עסק איכותי אשר יעמוד בסטנדרטים שלך ואולי אפילו כדאי לסגור איתו הסכם על הדפסות ואולי ככה לקבל ממנו מחיר טוב יותר מאשר לקהל הרחב.

דבר נוסף, במידה ואתה עורך את התמונות ומעוניין שההדפסה שלהן תניה נאמנה למקור (כלומר לעיבוד שלך) רצוי לבדוק האם התמונות עוברות תיקונים וכו׳ בתוכנה אוטומטית או ע״י אחד העובדים בעסק לפני ההדפסה הסופית.

אני מציין זאת כי בחלק מהמקומות לפני ההדפסה התמונות עוברות תיקוני צבע וכו׳ לפני ההדפסה ולפעמים יכול להיות מצב שהתוצר הסופי לא נאמן לעיבוד שעשית ( לפעמים לטובה ולפעמים לרעה).

כמו כן צריך לזכור שהצבעים שאנו רואים ברוב המסכים שאנו משתמשים בהם בבית יראו שונה לאחר הדפסה בעקבות שוני בפרופיליי הצבע וכו׳.

אין לי ניסיון או הכשרה בגרפיקה או טכנאות דפוס אבל עבדתי בצילום אירועים ואני מבצע הרבה הדפסות לבית לתלייה על הקיר וכל מה שאמרתי נובע מניסיון של כמה שנים עם הדפסות ובתי עסק שונים.

מקווה שעזרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התשובות, בעיקרון קניתי את המדפסת הנ"ל מהסיבה, שפשוט בתי הדפוס שעבדתי איתם לא נתנו לי את התוצאה שרציתי, נכון יש בתי דפוס שאתה יכול לעבוד איתם ביחד על התמונה והתוצאה הרצויה, אבל להמתין 3 ימים להדפסה זה כבר יותר מדי, לאחרונה הדפסתי תמונה בפורמט A3 דרך פוג'י, המחיר ששילמתי היה בסביבות ה65 פרנק :shock:, מה גם שאם הזמן איכות ההדפסה דוהה, אלא אם משתמשים אם ניירות מיוחדים.

מה שטוב אם המדפסת היא הגיע אם ערכה לקליבריישן של הצבעים של המסך.

ולשאלה המקורית, למה בעצם אנחנו לא מדפיסים את מה שמצלמים? הרבה יותר נחמד לפתוח אלבום מאשר להסתכל מול המסך במיוחד מתמונות של טיולים, ילדים וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים הפסיקו להדפיס מכמה סיבות:1. עלות, 2. נגישות,3. המחשב מספק חווית צפייה ושיתוף אשר פעם לא היו זמינים,4. אינטרנט,5. איכות הסביבה, וכו׳.

היום הדור הצעיר מעוניין יותר לשתף את התמונות שלו לכמה שיותר אנשים וכמה שיותר מהר, ואיך אפשר לעשות זאת טוב יותר מאשר דרך האינטרנט?

אפילו במערכות העיתונים דסק הצלמים כבר כמעט ולא קיים, הכתבים יוצאים לשטח עם מצלמת פוקט במקום צלם חדשות מקצועי.

יותר מזה, עיתונים גדולים בעולם מתחילים להפסיק דפוס ולעבור למהדורות אינטרנטיות או דיגיטליות בשביל לחסוך בעלויות.

דוגמא נוספת טובה היא תעשיית המגנטים באירועים, זה זמין, זול ומהיר ולכן כל האורחים קופצים על זה כאילו מחלקים זהב בחינם, לפעמים זה מגיע לדחיפות והתקהלות המונית על לוח המגנטים אשר מוריד את הפוקוס מהאירוע עצמו.

בקשר להדפסות הביתיות, התחום הולך וגדל וגם האיכות משתפרת אפילו במדפסות הבסיסיות.

אני לא יודע כמה זה 65 פרנק והאם זה משתלם לעומת חנות דפוס, אבל מבחינת איכות אני מאמין שאפשר למצוא בית עסק איכותי ובעלות טובה או לפחות משתלמת יותר כאשר מדובר על ריבוי הדפסות וגודל הדפסה גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון טוב עם הדפסות "בשירות עצמי" בחנויות צילום (בירושלים),

בהגדלות שונות ומשונות, ישירות מהקובץ שעיבדת בבית.

לא עולה 65 פרנקים ל-A3 ואף אחד לא מתעסק לך בתמונה.

עוד לא נתקלתי בפיתרון ביתי סביר להדפסה בכמויות קטנות.

בנוגע לשאלת ההמשך - מה שדי באופנה כרגע זה "אלבומי חתונות מעוצבים" -

משהו עם מספר קטן יחסית של דפים עם צילומים נבחרים, ערוכים וחתוכים

שתופסים את כל הדף, בלי שוליים.

בשביל לראות תמונות משתמשים ב-NOTE או בטאבלט. הרבה יותר קל לדפדף בין התמונות,

ובמקרה של ה-NOTE יש להן גם סטורציה משוגעת...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין האלבומים הדיגיטליים בין עם הם מודפסים או לצפייה בטאבלט/Note/מחשב אינם חדשים בכלל וקיימים זה רב, הבעיה שלי איתם זה שהם הפכו את הצפייה בצילומים למשהו מהיר, זמני וכמו אצל ילדים קטנים עם צעצוע חדש מתלהבים לכמה ימים/שעות ואז זה הופך להיות חסר שימוש להבדיל מאלבומים מודפסים שיושבים בבית על מדף ומדי פעם פותחים ומדפדפים למען הנוסטלגיה והזיכרונות (לדעתי לפחות).

היום ניתן להרכיב בבית אלבום דיגיטלי ללא כל ידע מוקדם בעזרת תוכנות יעודיות חינמיות ואף לשלוח להדפסה בעלויות זולות לחלוטין ובאיכות הדפסה גבוהה ( Zooma למשל ), האלבומים לא חייבים להיות דלים בתמונות או עמודים והם ניתנים לשינוי ובחירה למשתמש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...