Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

DUNLOP DIREZZA DZ101 ואיך בעצם אתם בוחרים צמיגים

שימו לב! השרשור הזה בן 4085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אחד הדברים הכי מרגיזים ברכישת צמיגים היא שכשמדובר בנהיגה יום יומית, בד"כ זה קורה בגלל שזה דחוף - היה פאנצ'ר שאי אפשר לתקן או לסחוב איתו וחייבים להחליף לפחות זוג אם לא את כל הרביעיה.

עכשיו - מה שזה יוצר בעצם, תופעה שנקראת "חכמה בדיעבד"

בנוסף לזה - עוד שמהו שמאוד מבלבל הינו כל הנושא של ביקורת צמיגים - אפשר לקרוא ביקורת מאוד אוהדת באתר אחד ואז לקרוא ביקורת מאוד עויינת באתר אחר - כמובן, מכוונים על הממוצע.

למעט צמיגים מאוד מוצלחים כמובן שבקושי ניתן למצוא עליהם ביקורות רעות כמו מישלן פיילוט, יוקוהאמה S דרייב או טויו T1R למשל (או שזה בעצם הR1R)

כשרכשתי את האוונסיס, נעלתי אותה ברביעיית SEMPERIT מדגם SPEED LIFE

מדובר בצמיגי כל מזג אוויר שעברו בדיקות באזור האלפים - מותג שאמור להיות שייך לחטיבה יוקרתית של קונטיננטל

החברה ממנה קניתי את הצמיגים כמובן היללו אותם וגם באתר שלהם היתה ביקורת נהדרת.

כאשר נכנסתי לאתרים בחו"ל - הצמיג היה פשוט "פרווה" לא לפה ולא לשם.

אבל מה - בפועל הם היו צמיגים נהדרים, שקטים מאוד ועם אחיזה טובה וסיפקו לרכב נסיעה רכה מאוד.

איפה הבעיה כאן?

כמו רוב הצמיגים היום מדובר בצמיגים א-סימטריים ולכן יש להחליפם בזוגות

צמיג אחד אכל בורג בדופן - הצליחו לתקן אותו אבל כן, היו רעידות ב110 קמ"ש

והיום בבוקר גיליתי שגם בורח לי אוויר מהצמיג הימני האחורי

בקיצור - שני צמיגיים ימניים בעיתיים - לאחר שנתיים וחצי, הגיע הזמן להחליף רביעיית צמיגים.

עשיתי קצת שיעורי בית וגיליתי שהצמיגים שאני באמת רוצה ממותגים כמו האנקוק, מישלן, יוקוהאמא - עולים קצת מעבר לתקציב שאני מוכן לשים על רביעיית צמיגים - שהיא עד אזור ה2200 שקלים.

מה שנכנס לי בתקציב מהצמיגים שאני כן רציתי זה או TOYO פרוקסס או R1R

או הדאנלופ בכותרת.

בסוף החלטתי ללכת על הדאנלופים - למה?

ממה שראיתי הם נמכרים באזור ה650 ש"ח לצמיג (בחלק מהמקומות ראיתי אפילו מחירון של 900 שקלים לצמיג כזה וזה פשוט מופרח המציאות)

אני השגתי אותם במחיר של 550 לצמיג

המידה 205 55 16

למה בחרתי בהם?

1. הם צמיגי קיץ שמיועדים לביצועים גבוהים - אנחנו חיים במדינה שבקושי רואה גשם שלא לדבר על שלג שאולי יורד פעם ב10 שנים.

2. יש להם אחיזת כביש טובה והם רכים יחסית - לכן הם גם צריכים להיות שקטים.

3. יש להם הגנת דופן והם בולטים מעבר לג'אנט ולכן גם מגינים עליו יותר משריטות ובנוסף הדופן שלהם עמידה יותר מהצמיגים הקודמים שבורג קטן הפך אחד מהם לקורבן.

4. למרות שהם לא מיועדים לגשם - מבחינת פינוי מים, הם מתוכננים טוב.

קודם כל - אני לא נוהג עם הרכב בשום צורה, נהיגה אגרסיבית או פרועה, אני נהג רגוע ש95 אחוז מהזמן שלו או יותר נוהג בין 90 ל110 קמ"ש, לעיתים רחוקות מגיע ל120 קמ"ש.

אני לא מחפש צמיגים לנהיגה ספורטיבית - אלא אני מחפש צמיגים שיתנו לי אחיזה טובה, נסיעה רכה וחלקה ושקט.

התוצאה -

הופתעתי לגלות שהם טיפה יותר רועשים מהסמפריט שהיו לי למרות שמדובר במשהו זניח.

האחיזה של הרכב מרגישה טובה וב120 הרכב נוסע חלק, בלי רעידות בהגה (טוב, הצמיג הקודם לצערי היה גמור כבר).

ולגבי הביקורות -

מי שמחפש צמיגים לנהיגה ספורטיבית - בפועל, חלק גדול קיללו אותם ואפילו טענו שאלו צמיגים שצריך לשים על הרכב אם יש לכם משאלת מוות - כן, עד כדי כך ביקורת גרועה.

מצד שני היו כאלה ששמו את הצמיגים האלה על רכבים ספורטיביים ואמרו שיש להם אחיזה טובה - מוזר.

הם בהחלט לא צמיגים לכבישים רטובים שלא לדבר על שלג - מזל שאנחנו בארץ הנכונה לצמיגים האלה.

אבל על דבר אחד מכל הביקורות היה ברור לי ש:

לנהיגה יומיומית הם מעולים, בעיקר בקיץ ובגשמים קלים (שזה בדיוק מה שקורה בארץ)

בסופו של דבר - איך אתם בוחרים צמיגים?

מה אתם חושבים על הבחירה הזו?

מה אתם חושבים על הצמיגים האלה?

האם לדעתכם עדיין שילמתי מחיר יקר לצמיגים האלה או שדווקא הצלחתי למצוא אותם במחיר זול?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי, פה זה לא פורום אודיו...רושמים פה קצר ולענין :wink:

אכן מחיר יקר. לפי אתר tires4u המחיר הכי זול שם הוא 468 ש"ח לצמיג, סביר שבצמיגיות עצמן ניתן להתמקח גם על זה.

אני חושב, שאני לא מבין את הבחירה שלך.

אין לי נסיון עם הצמיג הנ"ל אבל ממה שזכור לי פה בפורום הוא גם מקבל ביקורת ממוצעת למדי, ובמחירים דומים ישנם דגמים נוספים שלדעתי יכלו לשרת אותך בצורה נאמנה לא פחות. כמו גודייר אקסלנס, יוקוהמה C-DRIVE 2, טויו CF1, קלבר HP3 ועוד רבים אחרים.

בחירת הצמיגים מתבצעת ע"פ הדרישות שלך ממנו, ובמקרה שלך שלא מכוון לנהיגה ספורטיבית הייתי הולך על דגשי רעש, נוחות נסיעה וחסכון בדלק.

אגב - הנה דיון בנושא הצמיגים שבחרת - http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=399717&highlight=dz101

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טום תודה,

הצמיגים שחוסכים בדלק לצערי נוטים להיות נוקשים יותר ורועשים יותר וזה בכדי להפחית חיכוך והם רק מתחילים מ560 שקלים לצמיג אז העדפתי להתרחק.

שאר הצמיגים שרציתי היו פשוט יקרים יותר - אני מדבר על 700 שקלים צפונה.

ההתלבטות היתה על טויו שנכנסים בתקציב אבל אני זוכר תמיד שהדופן שלהם מאוד רכה וזה הרתיע אותי ולכן הפור נפל דווקא ללכת על הדירזה.

עכשיו זה שסדנאות ספורט רושמים עליהם צמיגים גרועים - לא מפחיד אותי, כי אני לא מתכוון להתקרב אפילו לסגנון נהיגה שיחשוף את המגרעות שלהם מבחינה ספורטיבית ואם מדברים על נסיעות רטובות - עשה לי טובה, על מי אנחנו עובדים בכלל?

לגבי המחיר - התקשרתי לכמה וכמה תקריות והמחירים שקיבלתי בכלל לא היו קרובים ל450 ש"ח לDZ101 ובטח ובטח שלא במידה 205 55 16

על הSP490 קיבלתי הצעה ב2100 לפני מיקוח אז המחיר של 550 ש"ח לצמיג DZ101 היה נראה לי שפוי - בוא נאמר לא זול אבל גם לא יקר.

אבל מה שהכי מרגיז אותי זה שהחלטות כאלה תמיד נופלות בלחץ כי אני לא בא לקנות כאן צמיגי אימון או צמיגי מסלול נקרא לזה שאני מתכנן את ההחלפה שלהם מראש, היה לי פאנצ'ר - זה הרכב היום יומי שלי, אני צריך להגיע לעבודה - מה עושים?!?

נכון - מחליטים בלחץ.

מבחינת הרעש שלהם - זה הדבר היחיד שמרגיז אותי אבל עד ה110 קמ"ש שזו בד"כ הקצה העליון של השיוט שלי - זה לא מורגש בכלל, אז אני אשן עם ראש שקט.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את הרכב הוא נעל בדיוק את אותם צמיגים שבכותרת, בני 11 חודשים.

כל עוד הכביש היה יבש הם היו בסדר ואחזו בצורה סבירה בנהיגה ספורטיבית גם אם בקטעים אגרסיביים יחסית הרגשתי שהצמיג מאבד את האחיזה (למשל בלימה אגרסיבית מאוחרת אל תוך פנייה וכו').

כשמזג האויר התחיל להיות מעט יותר רטוב התגלתה המגרעת העיקרית של הצמיג- הוא פשוט גרוע על כביש לח\רטוב, הוא מאבד אחיזה לחלוטין.

עד כדי כך היה גרוע שלא נותרה לי ברירה אלא להחליף אותו בצמיג שיודע לטפל גם בכביש יבש וגם בכביש רטוב.

החלפתי רבעייה ל-CONTI SPORT CONTACT 3.

הבדל של שמיים וארץ.

ההבדל מתחיל כמובן במחיר הגבוה בהרבה של הקונטי, אבל במקביל הרכב אוחז מ-ד-ה-י-ם בכל מצב, אני לא אגזים אם אומר שמעטפת הביצועים שלו על רטוב גבוהה ממעטפת הביצועים של הדאנלופ על יבש.

הצמיג אוחז ברטוב ברמה מאוד גבוהה כולל נסיעות ספורטיביות אגרסיביות בימים גשומים ובכבישים מאוד טכנים, בכביש יבש מעטפת הביצועים של הרכב השתפרה משמעותית בעקבות האחיזה המשופרת.

אם לסכם את איך אני בוחר צמיג, די פשוט:

בוחר צמיג מצויין שמתאים למאפייני הנהיגה שלי וכמובן לתנאי הנהיגה שלי (כביש יבש\רטוב וכו'), המחיר פחות משחק תפקיד מפני שדבר ראשון זה מוצר בטיחותי ממעלה ראשונה (בטח ובטח בנהיגה ספורטיבית), דבר שני- משתמשים בו לפחות שנתיים-3 שנים כך שהבדל של כמה מאות שקלים לכאן או לכאן זה לא מה שיעשה אותי עשיר או עני אבל כן ישמור לי על החיים.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן תודה,

אני מתאר לעצמי שהרכב שלך הוא רכב ספורטיבי קומפקטי עם איזה 300 כוחות סוס - נכון?

הרכב שלי הוא רכב משפחתי גדול עם 150 כוחות סוס, אמנם זריז יחסית לגודל שלו אבל עדיין - 150 כוחות על טון וחצי של רכב משפחתי גדול.

הנהיגה שלך כפי שאתה מתאר - אתה תוקף סיבובים.

הדבר היחידי שאני תוקף זה את השעון המעורר בבוקר - מעבר לזה נוסע כמו סבתא :-D

הבאסה שלי היתה שהיו לי צמיגים לא רעים בכלל אבל שניים מהם (ובאותו הצד גם) הלכו לי אחרי שנתיים וחצי - אחד מהם אפשר לאמר סיים קריירה באופן ודאי, את השני פשוט העדפתי לא לתקן כי אני ממש לא אוהב לנסוע עם שני סטים שונים של צמיגים.

אז לא נורא, החלטתי שאמנם מוקדם מהצפוי אבל הגיע הזמן להחליף.

סה"כ אחרי כל הקריאה שעשיתי אני מגיע למסקנה שעשיתי קניה שהיא טובה עבורי

הפלוסים

לדירזה D101 יש אורך חיים טוב שזה מאוד חשוב לי.

יש להם דופן עבה מאוד שזה מאוד מאוד חשוב לי לאחר מה שקרה לצמיג האחרון שהחלפתי.

הם בעלי אחיזה טובה על כביש יבש - אל תשכח, אני נוהג כמו סבתא אז מבחינתי האחיזה שלהם היא מעל ומעבר.

המינוסים

אני בא מעולם שהשקט בו הוא מאוד חשוב - אז נקודה רעה לזה שהם פחות שקטים מהצמיגים הקודמים.

האחיזה שלהם בכביש רטוב לא טובה - יחד עם זאת, כמו שציינתי, אני נוהג כמו סבתא :-P -> אני בכל זאת אזהר אף יותר בכביש רטוב בנושא של עצירות חירום כי אני לא יודע למה לצפות כאן אבל אני גם לא מתכוון לבחון את זה.

הבין לבין

המחיר - שמע, אין ספק שאם היה לי יותר זמן להכין שיעורי בית, הייתי נעזר בכם ומביא אותם ב480 שקלים במקום ב550 שקלים, אבל כשטווח המכירה של הצמיגים האלה נע בין 480 לבין 700 שקלים - אני איכשהו מרגיש שב550 שקלים אני עדיין נמצא באזור הממוצע למחיר שלהם, קצת פחות ישראלי אבל עדיין בסדר :oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלי דווקא לא קומפקטי אלא משפחתי עם התנהגות ספורטיבית שמגרד את ה-190 כ"ס מלמטה (ב.מ.וו 325 שנת 2002), אבל זה הספיק כדי לגרום לנורת בקרת המשיכה להבהב ללא הפסקה בעליות מעט תלולות בכביש רטוב, תופעה שפסקה לחלוטין עם המעבר לקונטי ספורט קונטקט.

אני מסכים איתך שכל עוד אתה מבין את יכולות הצמיג ומגבלותיו (כביש רטוב)- הדאנלופ צמיג לא רע למשתמש הממוצע, יתרה מכך- זה צמיג מעל הממוצע.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. רשמת שהאחיזה טובה ושאתה נוסע כמו סבתא, אז איך אתה יודע איך האחיזה?!

2. ככל שצמיג יותר רך הוא אוחז יותר ולכן מרעיש יותר.

3. רביעיה כזו בפועל עולה 1800 ש"ח גג, אבל אם לא היה לך זמן לבדוק אז לא נורא.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמלוב

בדקתי דווקא - רק לצערי, לא במקומות הנכונים - חבל, למען האמת חבל מאוד!

הכי זול באתר שהועלה כאן היה 480 ש"ח אבל זה עדיין הבדל מורגש מ550 אין ספק. אני אשרוד את זה כמובן אבל זה בהחלט - מקומם!

לגבי האחיזה - אני קורא ביקורות ואני רואה שהוא מקבל ציון טוב באחיזה בכביש יבש - זה מספיק לי בכדי להבין שזה יותר ממה שאני באמת צריך ליום יום.

לגבי שקט נסיעה - גם צמיגים רכים מרעישים אבל גם צמיגים קשים מרעישים וזה מנסיון - הם פחות בולעים או יותר נכון משכחים זעזועים וזה גם מתבטא ברעש בגלל זה העדיפות היא דווקא לצמיגים רכים - כנראה שלא רכים מידי לפי מה שאתה מתאר.

הסמפריט היו חרישיים ממש ורביעייה עלתה לי 1800 שקלים בזמנו וזה גם אחרי קבלת הנחה דרך העבודה.

אחרי שקראתי ביקורות עליהם הייתי די מאוכזב - עכשיו אני יודע שמבחינתי הביקורות האלה היו בולשיט.

משתי הנסיעות שעשיתי היום על החדשים הרכב נוסע טוב וחלק וגם הבלימה טובה באותה מידה כמו מקודם אבל הם מוסיפים לנסיעה טיפונת של רעש כביש, מאוד זניח סה"כ שלא תבינו אותי לא נכון אבל יש הבדל ובקטע הזה הסמפריט הצטיינו מתברר.

אני מקווה שבפעם הבאה שאצטרך להחליף צמיגים זה כבר יהיה על הרכב הבא או שלפחות תהיה לי ההזדמנות לבחור הרבה מראש מה אני רוצה להרכיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר פעם שנייה מרכיב את הצמיגים האלה(שנה חמישית איתם כבר),

לדעתי אחלה צמיג,מחזיק מעולה גם בסיבובים רטובים.

אף פעם לא הרגשתי איבוד אחיזה איתם ואני אוהב מאוד פניות.

פעם אחרונה החלפתי זוג,800 שקל,אצל אנטון ביפו. (מידה 195.55.15)

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה DZ101 החזיקו אצלי בערך 3.5~ שנים עד שהחלפתי אותם. זה לא שטחנתי אותם, אלא גיליתי *ממש במקרה* שהם התחילו להרעיש. אני לא יודע כמה זמן לפני הם התחילו להרעיש. הם תמיד היו בסרן האחורי ועברו חיים קלים מאוד. כשהורדתי אותם הם נראו מעולה, כמעט חדשים (וזה אחרי מעל 50K-60K ק"מ). הרעש הוא כנראה רעש שהתגבר עם הזמן, ואני ייחסתי את זה לאוטו, שכבר חגג 10 שנים על כבישי ישראל בקיץ 2012.

בסה"כ מבחינת נוחות ואחיזת כביש הוא היה מצויין, ולשימושים שלך (נסיעת סבתא על כביש 5) הוא אפילו מעל ומעבר :-)

ד"א, מבחינת מחיר קיבלת מחיר מצויין. לפני כמה חודשים כאשר ביררתי מחיר ל 195/55 R15, רצו באיזור 500 שח לצמיג (כאשר לפני שנה בדיוק המחיר היה בערך 400~ לצמיג)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק תודה

:-D

כן, כביש 5 :wink:

מתחיל לקרות כאן משהו מאוד מצחיק אני שם לב.

מצד אחד - המון אנשים קוטלים את הצמיג הזה, מצד שני נראה כאילו שכמעט לכל בן אדם שני היה אותו :-D

פחות או יותר כמו אותם אנשים שקוטלים לך אופרת סבון ואומרים לך שהם לא מסתכלים על הזבל הזה תוך כדי זה שהם אומרים לך מי התחתן עם מי ומי בגדה עם מי ומי כבר לא משחק וכך הלאה על משהו שלפני רגע הם קראו לו זבל :-P

תראה - מצד אחד אני מרוצה מהקניה והמוח שלי אומר לי שעשיתי קניה טובה שגם מתאימה לי מאוד בייחוד בגלל נתוני הצמיג.

מצד שני אני לא יכול להתעלם מהלב שיש בו תחושה כלשהיא של אכזבה ופספוס - אבל ציפיתי לזה כי כמה יכלתי כבר לצפות מצמיג שעולה פחות מאלו שמראש רציתי להתקין ברכב.

אם הצמיגים הקודמים היו מחזיקים לי את ה4 שנים כמו שציפיתי שהם יחזיקו - וואלה, לא הייתי חושב פעמיים וכרגע הרכב היה נועל או מישלן פיילוט או יוקוהמא S דרייב או צמיג מוביל של האנקוק

אבל הייתי צריך לצמצם הוצאות :oops: זה בא לי לא טוב כרגע גם בחודש שעשיתי טסט והחלפתי תושבת מנוע בליאד! :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק תודה

מתחיל לקרות כאן משהו מאוד מצחיק אני שם לב.

מצד אחד - המון אנשים קוטלים את הצמיג הזה, מצד שני נראה כאילו שכמעט לכל בן אדם שני היה אותו :-D

מצד אחד הצמיג כביכול ספורטיבי, ומי שבאמת ציפה ממנו להיות צמיג טוב לנהיגה ספורטיבית וברכבים מסוימים, התאכזב.

מצד שני, המחיר מפתה - לכן הרבה קנו את הצמיג הזה.

אין לך סיבה להיות מאוכזב - הרכב שלך הוא לא רכב ספורט, והנהיגה שלך לא מחייבת צמיגים MAX PERFOMANCE,

עשית בחירה לפי יחס מחיר\תמורה\צרכים , לדעתי בחירה נכונה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבות העיקריות לבחירת הצמיג היו

1. אורך חיים

2. דפנות חזקות

3. יחסית רך

4. אחיזת כביש יבש טובה

ידעתי שהצמיג הזה לא נוקשה ולכן האמנתי שהוא יהיה נוח לנסיעה - לא לקחתי בחשבון לבדוק אם הוא נחשב צמיג שקט - זו מבחינתי הטעות שהכי מרגיזה אותי, אפילו לא איכפת לי שיכלתי להביא אותו ב70 שקלים פחות לצמיג.

השריטה של האודיו לרכב - זה פשוט מזעזע :)

וסה"כ הם לא כל כך רועשים, כבר היו לי צמיגים רועשים הרבה יותר מזה, הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלחו לי על ההקפצה - אולי זה יכול להיות עדכון חשוב עבור חלקכם - בשבילי זה בהחלט עדכון משמח.

בנסיעת הבוקר היום לעבודה - במהלך הנסיעה, הרגשתי שהפידבק מהרצפה פחת, יותר נכון - נעלם (עוד מעט תבינו למה זה חשוב ולמה זה קשור)

בתחילת הנסיעה היה את הרחש הזה שהצמיגים האלה מוסיפים - בהחלט שמתי לזה לב, לא משהו נורא אבל קיים כמו שכבר ציינתי.

הרצפה אצלי מבודדת בחומרים מיוחדים שנועדו לבלום רעש וזעזועים (עובד נהדר) - כשהרכב שקט, אין שום תחושה מהרצפה - הרכב חלק.

אחרי כמה דקות של נסיעה התחושה הזו חזרה - כלומר חוסר תחושה בעצם.

ואז האסימון התחיל ליפול -> צמיגים ספורטיביים, זמן נסיעה, חום, התרככות - בום! חימום צמיגים! :-P

עכשיו - מהרגע הראשון הרכב נוסע פשוט חלק, אבל אחרי שהצמיגים התחממו השקט גם חזר ביחד איתם :-P:-P:-P

אני תמיד זוכר שבתכניות על ספורט מוטורי - אנשים תמיד עושים כמה סיבובי חימום ואחד הדברים שתמיד שמים לב אליו זה אם הצמיגים התחממו כראוי או לא, אם זה יום חם או יום קר וכו וכו'.

האם אתם גם מחממים צמיגים לפני שאתם עושים מסלול? ג'ימקנה? נסיעה "תוקפנית"? מתגרזנים?

בשביל 480 שקלים - אחלה צמיג

בשביל 550 - אולי היה באמת כדאי כבר להשקיע קצת יותר ולקחת מישלן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...