Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הזמנת צ'יפ לאיביזה

s.levi
שימו לב! השרשור הזה בן 4063 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי לפני כ-9 חודשיים סיאט איביזה 1.2 טורבו,וכעת אני מרגיש צורך להתחדש בתוספת קטנה של כח.

הזמנתי השבוע צ'יפ(קופסא חיצונית ליתר דיוק) של חברת TMC.

1.יש כאן בעל איביזה עם ניסיון עם הצ'יפ הזה?

2.אם אני לא טועה בסדנאת E&A משתמשים באותו צ'יפ,והבנתי שזה בדיוק חמש דק' לפרק ולהרכיב מחדש.יש מישהו שיוכל לכוון אותי בזמן ההתקנה?חוץ ממילוי שמן ומים,אף פעם לא התעסקתי עם המנוע וכל מה שמסביב.

צירוף קישור של הצ'יפ:

http://www.tmcmotorsport.com/TuningBoxDetails.aspx?s=967503521

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימים סרטוני הדרכה של TMC, צפה בהם.

בגדול אתה אמור לחבר את הכבלים של הקופסא לחיישנים הרלוונטיים (טורבו, לחץ אוויר) ואז לחבר את הכבלים לקופסא + לשפצר אותה איפשהו במנוע.

* יש לדומם מנוע ולהמתין לפחות 5-10 דקות לפני ביצוע פעולות חיבור/ניתוק/שינוי "רמה" בקופסא (קיימות 10 רמות 0-9, בד"כ 6 זה המקסימום לרכב אשר למעט הקופסא כל החלקים בו מקוריים).

אישית, אני מכיר אותה מרכבי אלפא/אבארט' והיא בהחלט מורגשת.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר, אחרי שהתקנת, הנע את הרכב (העבר למצב ספורט במידה ויש כזה ובתנאי שיש לו השפעה על המנוע), תן מספר לחיצות גז (אין צורך לעבור את ה2,500-3,000 טור) ואז השאר את הרכב בסרק ל5 דקות. אחרי כן סע לשלום :-)

שוב, ממליץ בחום לצפות בסרטוני ההדרכה של TMC (זמינים ביוטיוב) בעניין ההתקנה.

נ.ב. שים לב כי בחלק מהסרטונים מופיע הדגם הישן של ה"קופסא" אשר מתחבר ל3 חיישנים, אני מאמין שגם אצלך החיבור הוא ל2 במקום 3. בנוסף, זכור לי כי בסרטון מנתקים את המצבר, למיטב הבנתי אין צורך בפעולה זו.

נ.ב.2. אל תשכח לעבור על הוראות ההתקנה המצורפות. אם יש לך עוד שאלות אתה תמיד יכול לפנות לחברה בTMC באמצעות דוא"ל, מנסיוני הם עונים מהר ולעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר, אחרי שהתקנת, הנע את הרכב (העבר למצב ספורט במידה ויש כזה ובתנאי שיש לו השפעה על המנוע), תן מספר לחיצות גז (אין צורך לעבור את ה2,500-3,000 טור) ואז השאר את הרכב בסרק ל5 דקות. אחרי כן סע לשלום :-)

שוב, ממליץ בחום לצפות בסרטוני ההדרכה של TMC (זמינים ביוטיוב) בעניין ההתקנה.

נ.ב. שים לב כי בחלק מהסרטונים מופיע הדגם הישן של ה"קופסא" אשר מתחבר ל3 חיישנים, אני מאמין שגם אצלך החיבור הוא ל2 במקום 3. בנוסף, זכור לי כי בסרטון מנתקים את המצבר, למיטב הבנתי אין צורך בפעולה זו.

נ.ב.2. אל תשכח לעבור על הוראות ההתקנה המצורפות. אם יש לך עוד שאלות אתה תמיד יכול לפנות לחברה בTMC באמצעות דוא"ל, מנסיוני הם עונים מהר ולעניין.

בסרטוני ההדרכה מנתקים את המצבר למען חיבור הקופסה למינוס ופלוס , ניראה לי שזה די החרכי לא ?:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיון שלי הוא עם הקופסא אשר מותאמת למנועי 1.4 מולטיאייר (אלפא/אבארט'). הקופסא שקיימת כיום אינה מתחברת למצבר, היא מתחברת לחיישן הטורבו וחיישן סעפת היניקה וזהו.

אישית, אני לא חושב שיש הבדלים מהותיים (מעבר לסוגי חיבורים) בין הקופסא המותאמת לאלפא לזו המתאימה לפולקסוואגן. יחד עם זאת, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לעיין בהוראות ההתקנה אשר הגיעו עם הקופסא ובנוסף תמיד אפשר לשאול את TMC ישירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי,נשמע די פשוט.למעט הקטע של ניתוק וחיבור המצבר...

בכל מקרה,חבר שיש לו פונטו אברט' הזמין קופסא כזאת ביחד איתי,ואני מאמין שהוא יוכל לעזור לי.

עוד שאלה קטנה שצצה לי בעקבות מס' המצבים שיש לקופסא:

כידוע,האיטום באיביזה הוא לא מהטובים,ונכנסים הרבה רעשים ואני שומע את המנוע מתאמץ.חשבתי לפתור את הבעיה הזאת על ידי פילטר פתוח.

מה אתם חושבים?יפחית מהרעש ויוסיף סאונד?

לגבי הקופסא,אצטרך לשנות מצב?יש סיכוי שזה יוסיף לי עוד כמה סוסונים?

תודה,ושבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, לגבי הניתוק, מרבית הסיכויים שאין צורך לגעת במצבר כלל.

פילטר פתוח יפגע לך באחריות (אם יתגלה) ותצטרך לעשות תוספת בנייה בשבילו.

רמות הרעש בתוך תא הנוסעים מושפעות ממספר גורמים כמו כמות וסוג חומר הבידוד, המבנה האווירודינאמי של הרכב וכו'. פילטר פתוח, בשילוב עם הקופסא, עשוי לשפר צליל המנוע (רק אל תצפה למהפך).

אתה לא חייב לרכוש פילטר פתוח, אפשר להסתפק באינבוקס (תואם מקורי) של K&N או BMC.

אני החלפתי את המקורי באינבוקס של KN:

- צליל היניקה הפך ליותר מוחשי.

- תורם לכושר הנשימה של המנוע.

- מרגישים תוספת קלילה בנמרצות ובמוכנות של המנוע לעלות בסל"ד (מומנט).

- בונוס: במקום לקנות כל פעם פילטר חדש במוסך, אתה שולף את האינבוקס, מנקה אותו עם חומר מיוחד, משמן עם שמן יעודי ומחזיר חזרה למקום. עד הפעם הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינבוקס הוא בעל צורה זהה לפילטר האוויר המקורי, לכן פשוט שולפים את הקיים ומתקינים את החדש של KN או BMC, וכמובן שהוא אינו פוגע באחריות - לדוגמא, הפילטר שלי הותקן ע"י מוסך אלפא רומאו מורשה (כדי להחליף פילטר אוויר בג'ולייטה יש להרים אותה על ליפט).

אם מישהו יגיד לך אחרת לגבי אינבוקס, הוא מ*יין ת'שכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה,

המון ותודה ושבת שלום!

אעדכן לגבי התוצאה של הקופסא החיצונית.

דרך אגב,חסכון של 1000-1200 שקל ההזמנה מהאתר עצמו לעומת הסדנאות בארץ.משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תהיה מרוצה מאד...

קח בחשבון רק,

עם דלק 95 - רמה 5 זה המקסימום שלך!

עם 98 רמה 6 זה המקסימום שלך!

לא לעלות ל6 עם 95!!! (יצר לחבר שלי ברכב הרבה בעיות צלצולים רשרושים במנוע)

ולא לעלות מעל 6 בכל מקרה...

Seat Ibiza "FR" 1.2TSI 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקופסא יש אפשרות כוונון בין 0 ל-9, בעצם לשחק עם תוספת הכח שתתקבל. 0 משמעו שהקופסא לא עושה כלום, מצב סטוק. ב-9 זהו מקסימום כח.

ממה שאני מכיר, TMC טוענים כי המצב האידיאלי הוא 6, במצב/רמה 6 תקבל את מקסימום הכח שמומלץ על רכב, אשר מלבד הקופסא הכל בו מקורי.

מי שביצע שינויים נוספים כמו צנרת ופילטר פתוח (לא אינבוקס) יכול לשים מעל 6 כדי לקבל עוד כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4063 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...