Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אשמח שתסביר לי למה ביבי ימני יותר מגנץ או לפיד. מבחינתי זה מיתוג נטו, מאחורי ימין ושמאל אין יותר כלום היום.

ובכלל, אני מאתגר אותך - תמנה 3-4 הבדלים עיקריים בין ימין לשמאל בישראל של 2019, בלי להתייחס לפוליטיקאים ספציפיים.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4564

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

אל מול הסכנות והאתגרים סביבנו, נעמיד אגרוף ברזל נגד חורשי רעתנו. לצד זאת נפעל בתבונה ובאחריות כדי למצות כל סיכוי למשא ומתן אפקטיבי בשיתוף הגורמים המתונים בעולם הערבי ובמדינות המערב.

הגורמים המתונים בעולם הערבי = יוזמת השלום הערבית (ומי שחושב שמדינות ערב יילכו על משהו אחר שלא מגיע מלמעלה, כלומר מארה"ב) מדמיין.

גנץ בעצמו, בקולו כבר אמר (כשזה התאים לו והקהל היה מתאים) שהוא לקח סיכון על חשבון חיילי גולני בסג'עיה כי ירו מתוך בית החולים

.

גנץ הרי בתור רמטכ"ל טען שהסכם הגרעין עם איראן לא כזה גרוע, אבל אחרי שטראמפ נכנס לבית הלבן פתאום המצע אומר:

הסביבה הקרובה והסביבה הרחוקה יותר מציבות בפני ישראל אתגרים ביטחוניים מורכבים. ראש וראשון להם הוא תוקפנותה של איראן, מעצמה אזורית המכריזה בגלוי על כוונתה להשמיד את ישראל. איראן עומדת מאחורי איומי הטרור והאש בגבולותינו, מחמשת את חזבאללה במאות אלפי טילים ורקטות המכוונים לערי ישראל ומממנת פעילות טרור של חמאס ושל הג'האד האסלאמי ברצועת עזה. כמו כן, איראן טרם נטשה את תוכנית הגרעין שלה, העלולה – אם תתממש – להציב את ישראל בפני איום קיומי חסר תקדים.

אם תוכנית הגרעין עלולה להציב את ישראל מול איום קיומי חסר תקדים, והסכם הגרעין לא עבד (כי היה צפוי שהוא לא יעבוד, הוא לא תוכנן לעבוד, ישראל לא הייתה משתנה במשוואה כשתיכננו את ההסכם הזה) - אז למה היית בעד ההסכם?

משהו לא מסתדר בתפיסה, או שזה איום קיומי פוטנציאלי, ועם דבר כזה לא משלימים (עם הסכם או בלי הסכם, בטח עם הסכם שלא נותן מענה), או שהוא לא איום קיומי פוטנציאלי, ועם דבר כזה כן משלימים.

מעבר לזה, אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה.

אם בביבי תומכים בנט, רפי פרץ (למרות שהיה רבצ"ר תחת גנץ), סמוטריץ' ובן גביר, ולעומת זאת בגנץ תומכים ניצן הורוביץ, סתיו שפיר, ועמיר פרץ, ברור לי מי הימין ומי השמאל.

ואם במפלגה של גנץ אפשר למצוא את יעל גרמן ועופר שלח, ובליכוד אפשר למצוא את אופיר אקוניס וזאב אלקין, ברור לי מי הימין ומי השמאל.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אשמח שתסביר לי למה ביבי ימני יותר מגנץ או לפיד. מבחינתי זה מיתוג נטו, מאחורי ימין ושמאל אין יותר כלום היום.

מבחינת כלכלה, הם כולם דומים. הליכוד מפלגת וועדים, לפיד וגנץ יש להם את יו"ר ההסתדרות הקודם, כך שהם כולם ימין כמו שעוגת ביסקוויטים זה טירמיסו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לליכוד נכון להיום אין נציגות ועדים, היה חיים כץ (ברוך שפטרנו), והיה פנחס עידן (כנ"ל)

נכון להיום אין מישהו במקומם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה כלכלית הפופוליזם שולט אצל כולם, בטח בליכוד בצרוף כחלון.

מבחינה מדינית אף אחד לא יודע מה נתניהו רוצה.

זה שהרברפי, בנט ושקד תומכים בנתניהו זה שיא הפתטיות אגב.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מי שהיה רוצה ראש ממשלה ימני יותר - אני מסכים איתך.

אבל בהסתכלות בינארית, קשה לומר שבטעות כל הימניים יותר תומכים בביבי, וכל השמאלניים יותר תומכים בגנץ.

אחד טועה, שניים טועים אולי, אבל 4 מ-4 בימין, ו-3 מ-3 בשמאל? לא מתקבל אצלי בתור "טעות דגימה"

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבת הוא אוסף אנקדוטות, אני לא רואה איך הם מוכיחות שביבי ימני מגנץ.

באותה מידה אפשר להביא דברים ש"יוכיחו" כמה ביבי לא ימני - חאן אל אחמר, כסף לחמאס, רקטות על ישובי העוטף בלי סוף, מגנומטרים וכו'.

לגבי אמר אז ככה והיום אומר אחרת, כלומר סתירות, הרי ברור לך שאפשר בקלות למצוא את ביבי סותר את עצמו אין ספור פעמים - ראש ממשלה שנתון תחת כתבי אישום בלה בלה בלה, מה שלא הספקת לעשות בשתי קדנציות כבר לא תספיק בלה בלה, תיק החינוך ישאר בידי הליכוד ועוד ועוד.

אבל עזוב, בוא נתעלה מעל כל זה, תתיחס רק לזה:

ובכלל, אני מאתגר אותך - תמנה 3-4 הבדלים עיקריים בין ימין לשמאל בישראל של 2019, בלי להתייחס לפוליטיקאים ספציפיים.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תוכנית השלום הערבית כבסיס בשבילך זה אנקדוטה, אין לי מה להוסיף :roll:

בדרך כלל סתירות אתה תמצא בין מי שלא נמצא בתפקיד לעומת אותו אחד בתפקיד, והוא תמיד יצטייר יותר ימני מחוץ לתפקיד מאשר בתפקיד:

* ביבי - ראש ממשלה תחת חקירות (היה ראש האופוזיציה בזמנו)

* ליברמן - 48 שעות להנייה (היה באופוזיציה בזמנו)

כאן יש לנו מצב שהבנאדם כבר היה בתפקיד (אבל לא ניתן לבחירת הציבור), ונתן הצהרות נאמר פחות לוחמניות מאשר הבוחר היה רוצה, ופתאום כשהוא צריך לרצות ציבור הוא נותן הצהרות יותר לוחמניות וימניות.

אגב מכיוון שכך אני כמובן הייתי מעדיף ראש ממשלה יותר ימני מביבי, וגנץ לפי התפקיד שהוא מילא - לא כזה.

אפילו בזמן צוק איתן מי שהיה הלוחמני יותר זה הקבינט וספציפית בנט, לעומת הרמטכ"ל ושר הבטחון שהיו יותר יונים.

שים לב שבכל מצע של מפלגת שמאל יש ריצה אחרי איזה משא ומתן עלום, אף אחד לא מסביר למה שיצליחו איפה שאולמרט נכשל, או מה מתכוונים לעשות אחרת.

באף מפלגת ימין אין ריצה אחרי משא ומתן, אם יכריחו אותם (אובמה, טראמפ) - בסדר, אבל לא רצים אחרי הפלשתינים.

סתם הנה דוגמה אחת עקרונית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה למבינים. האם זה שבערך רק 8% מחברי מרכז ליכוד הצביעו בעד ביבי "כמנהיג היחיד מטעם הליכוד" (היתר פשוט לא הגיעו) אומר שאין לסער מה לחשוש מעתידו הפוליטי ולקחת את העניינים בידיים אם ביבי וגנץ יכשלו להרכיב ממשלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לא, זה אומר שהרוב השקט לא טרח להגיע ולהצביע.

זה לא אומר שיקבלו מהלך כזה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שמי שרוצה להיות מנהיג אז שינהיג ולא ילך לפי סקרים (וזה נכון לכולם. מביבי דרך פרץ, גנץ, לפיד, בנט וגם סער).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון עד לרמה מסוימת, כי אם נניח יש אחד (נקרא לו אריק שרון ז"ל), נבחר בליכוד עם תפיסה ניצית, ובסוף מבצע פעולה יונית, זה לא טוב, זה אחד הגורמים למיאוס של פוליטיקה ולציור של כולם בתור שקרנים, כמו הבדיחה איך יודעים שפוליטיקאי משקר? כי השפתיים שלו זזות.

היה עדיף למשל שלפני היבחרו יגיד מה התפיסה שלו ולפיה ייבחר, ואם שינה את תפיסתו יעמיד עצמו לבחירה מחודשת, או לכל הפחות יבצע סקר או משאל בקרב בוחריו.

בדרך כלל כשבתקשורת / פרשנים / פוליטיקה אומרים שמישהו צריך להנהיג ולא להתייחס לסקרים, זה על פוליטיקאי ימני שמצפים שיבצע פעולה שמאלה, ואז זה נחשב "אומץ" או "מנהיגות".

אבל אם מישהו חס וחלילה מתייחס למה שהבוחרים שלו רוצים, הוא פחדן, הוא זגזגן, הוא הולך לפי הרוח, ועוד כל מיני.

אפשר לא לאהוב את טראמפ או את ג'ונסון נניח, אבל לפחות אין אצלם "מה שרואים מכאן לא רואים משם", טראמפ שם הבטחה להעביר את השגרירות לירושלים (כמו כל הנשיאים לפניו בשנים האחרונות), נבחר והעביר, לא מיסמס.

ג'ונסון נבחר על הטיקט של הברקזיט, לא מיסמס את זה, לא מחפש משאל עם נוסף.

"מה שרואים מכאן לא רואים משם" זה בזוי בעיניי, בטח אצל פוליטיקאים ותיקים, אם לא ראית את זה משם, לך הביתה ושב שם עד שתראה. אל תבטיח ותמסמס

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא זוכר שמישהו קרא לבנט פחדן על אמירות ימניות. גם לא לסמוטריץ'. אבל חוץ מזה, אני מסכים עם המסקנה שלך (מה שכתבת בשני המשפטים האחרונים).

מה שכנראה לא מסכים עליו הוא, שבמציאות הישראלית, אם פוליטיקאים היו מתנהלים על פי זה, לא היו מפלגות ימין מדיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה זוכר שקראו לשרון אמיץ? שאמרו שצריך לשמור עליו כמו על אתרוג? או שאמרו לביבי שהוא צריך להיות אמיץ, לעשות מעשים אמיצים? (משמע אי עשיית אותם מעשים = פחדנות).

אתה באמת חושב שלא ניתן לממש שום דבר ימני מדינית?

אני לא מאמין שתכתוב משהו כל כך גורף

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוכר, אבל לא זוכר שקראו לבנט או סמוטריץ׳ פחדנים.

כן, ברור, הקצנתי בשביל הנשמה. אפשר לממש רעיונות ימניים. אפשר לספח את בקעת הירדן, ואפשר לחסל את מנהיגי החמאס ואפשר לכבוש את עזה מחדש. אבל בגדול כתבתי לך את דעתי בעבר: המדיניות הימנית מהסוג שאתה דוגל בה היא - אל תעלב, זו דעה - פנטזיה פרועה שמקומה בפח קצת מעל או קצת מתחת לפנטזיות על קומונוזים מבית היוצר של חד״ש וחבריהם. ללכת ולהכות בפלסטינאים כמו שאיילת שקד רצתה פעם (והתחרטה, אם אתה זוכר את הסיפור) זה לא ריאלי. לעבור בית בית ולנסות לגרש זה לא ריאלי. לספח את יו״ש זה אולי ריאלי רק אם באמת חושבים שהמשיח בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...