Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

גנץ הוא לא זה שבקרוב יועמד לדין בכל מיני פרשיות וממילא כחול לבן הוקמה להחליף את הקיסר הנהנתן, לא לתת לו כוח אינסופי לשרוף את המדינה עבור הכיסא שלו.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4608

• SlowRide

4427

• פינדר

3484

• m3x7r3m3

2926

אני בעד שתהיה מערכת בחירות שלישית, רביעית, חמישית ושישית במידת הצורך. אם זה מה שצריך בשביל לזעזע את המדינה הזאת מהיסוד ולהביא לשינוי בשיטת הבחירות. אחרת אנחנו לעולם לא נשתחרר מהסטטוס-קוו ופולחן אישיות שהתפתח סביב נתניהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גנץ הוא לא זה שבקרוב יועמד לדין בכל מיני פרשיות וממילא כחול לבן הוקמה להחליף את הקיסר הנהנתן, לא לתת לו כוח אינסופי לשרוף את המדינה עבור הכיסא שלו.

הוקמה, ונכשלה בכך - בפעם השניה ברציפות. אני מניח שאם תהיה פעם שלישית, כחול לבן כבר לא תהיה קיימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד שתהיה מערכת בחירות שלישית, רביעית, חמישית ושישית במידת הצורך. אם זה מה שצריך בשביל לזעזע את המדינה הזאת מהיסוד ולהביא לשינוי בשיטת הבחירות. אחרת אנחנו לעולם לא נשתחרר מהסטטוס-קוו ופולחן אישיות שהתפתח סביב נתניהו.

יש הרבה אנשים (כולל אותי) שהיו מעדיפים להצביע לכחול לבן אם לפיד לא היה חלק מהחבילה. הסיבה שנתניהו ממשיך להבחר נובעת מחוסר היכולת (המביך) של המרכז-שמאל להציב אלטרנטיבה ראויה, כבר עשור שלם. אם האופציות הן נתניהו / גנץ-לפיד / פרץ / ברק - אז כולן גרועות, אבל נתניהו (לדעת רבים, מסתבר) היא האופציה הגרועה פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם גנץ גרוע ממנו או טוב ממנו. לכן הצבעתי עבורו. הצבעתי בשביל לנסות, לבדוק, לגלות. אבל מה אני יודע.

כנראה כל האשדודים/אשקלונים/שדרותים שנאלצו לגדל דור ילדים בממ"ד (!!!) יודעים יותר טוב.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים לראות את הליכודניקים שתומכים ב״לא לממשלת אחדות״, מה שמוכיח מעל כל צל של ספק מהו סדר העדיפויות - רק ביבי, לא אג׳נדה ולא בטיח.

יצא לי כבר לקרוא בפייסבוק שבעצם יש רוב, כי אם מעיפים את קולות הערבים (המחבלים ועוד כמה מילים) אז בעצם יש לביבי רוב וזה מה שנחשב.

אויש בבקשה לא.

ולאיזו שיטת בחירות אתה רוצה לעבור?

אם האופציות הן נתניהו / גנץ-לפיד / פרץ / ברק - אז כולן גרועות, אבל נתניהו (לדעת רבים, מסתבר) היא האופציה הגרועה פחות.

א. למה ברק ברשימה שלך? בגלל העבר? גם ככה לא היה לו סיכוי, עכשיו... הוא מספר 10 ברשימה של המחנה הדמוקרטי. 10. הם יקבלו 5 מנדטים. ברק גם לדעתי לא היווה איום, סתם בא לעשות רעש.

ב. זה היופי של ביבי, בנה דימוי של בלתי ניתן להחלפה. בדיוק הסיבה להעיף אותו.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. למה ברק ברשימה שלך? בגלל העבר? גם ככה לא היה לו סיכוי, עכשיו... הוא מספר 10 ברשימה של המחנה הדמוקרטי. 10. הם יקבלו 5 מנדטים. ברק גם לדעתי לא היווה איום, סתם בא לעשות רעש.

ב. זה היופי של ביבי, בנה דימוי של בלתי ניתן להחלפה. בדיוק הסיבה להעיף אותו.

א) כי אני מדחיק את זה שסתיו שפיר בכלל קיימת. את ניצן הורוביץ פעם הערכתי אבל הוא מאוד הקצין לאחרונה והתבטא בצורה מאוד פופוליסטית ומסיתה בזמן מחאת האתיופים.

ברק שרוף בפוליטיקה הישראלית, את מחיר השגיאות שהוא עשה אנחנו ממשיכים לשלם עד היום (הבריחה מרצועת הבטחון והחטיפה שהוא נמנע מלהגיב לה), שלא להזכיר את הלינץ' ברמאללה והאירוע בקבר יוסף, שני מקרים שנגמרו במותם של חיילים ישראלים באשמתו הבלעדית.

ב. הוא מאוד ניתן להחלפה. גנץ יכול לדעתי להחליף אותו, הוא אדם ממלכתי שלא דבק בו רבב (עדיין). יש גם אנשים אחרים בליכוד ראויים לא פחות. הבעיה היא שהמועמדים הפוטנציאליים האחרים בליכוד לא נבחרו בפריימריז בליכוד מצד אחד ומצד שני, גנץ מגיע בחבילה אחת עם לפיד שלו אני לא מוכן להצביע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה אנשים (כולל אותי) שהיו מעדיפים להצביע לכחול לבן אם לפיד לא היה חלק מהחבילה. הסיבה שנתניהו ממשיך להבחר נובעת מחוסר היכולת (המביך) של המרכז-שמאל להציב אלטרנטיבה ראויה, כבר עשור שלם. אם האופציות הן נתניהו / גנץ-לפיד / פרץ / ברק - אז כולן גרועות, אבל נתניהו (לדעת רבים, מסתבר) היא האופציה הגרועה פחות.

יש המון ליכודניקים שנטשו. החל ממוכרים ובכירים כמו דן מרידור, ועד לסתם חברים שרק לפני שלוש שנים היו מספרים לי שביבי אדיר ואתמול הצביעו כחול לבן. הליכוד גם ירדו במספר המנדטים, בטח בהתחשב בזה שכחלון הצטרף אליהם.

אבל עם כל זה, האלטרנטיבה שאתה מדבר עליה כשלעצמה לא מעניינת רבים מהליכודניקים. אתה יכול לקרוא כל מיני ארז תדמורים למיניהם גם כדי להבין למה.

נ.ב לגבי ברק: הנסיגה מלבנון אולי לא היתה מושלמת, אבל היא בהחלט היתה חיונית. ואני לא מעריץ גדול שלו, אבל לפחות היה לו האומץ לפעול, ולא רק לזרום עם הזרם ולהעביר את הזמן.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל עם כל זה, האלטרנטיבה שאתה מדבר עליה כשלעצמה לא מעניינת רבים מהליכודניקים. אתה יכול לקרוא כל מיני ארז תדמורים למיניהם גם כדי להבין למה.

היא לא צריכה לעניין את כל הליכודניקים, רק מספיק מהם כדי להטות את כף המאזניים. לא בכדי היה לחץ מטורף על כחול לבן לזנוח את הרוטציה ההזויה הזאת. האגו של לפיד, שחי בסרט שיום אחד הוא יהיה ראש ממשלה, לא נתן לו לוותר על הרוטציה ולמעשה סתם את הגולל על היכולת של בני גנץ להרכיב ממשלה כלשהי.

הנסיגה מלבנון אולי לא היתה מושלמת

אנדרסטייטמנט המאה, לפחות בינתיים. כן, צה"ל היה צריך בסופו של דבר לצאת מרצועת הבטחון. האופן שבו זה נעשה הוא כתם על ההיסטוריה של מדינת ישראל. אני עוד זוכר את התמונות המבישות של אנשי צד"ל ומשפחותיהם בורחים לכיוון גבול ישראל רק כדי לגלות שהוא סגור בפניהם.

ההפקרה של צד"ל והואקום שצה"ל השאיר אחריו הוא מה שאפשר לחיזבאללה (ובהמשך לאירן) להפוך ממטרד טקטי בשנת 2000 לאיום אסטרטגי על האינטרסים החיוניים ביותר של מדינת ישראל בשנת 2019.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביבי ככל הנראה, גרם לכולם להאמין שניהול המדינה מסתכם ב- One man show.

רק הוא יכול, רק הוא יודע כל השאר לא שווים ולא יודעים כלום.

עריכה:

האם מחוייב המציאות שיהיה ראש ממשלה ורבאלי ודברן?

או איש ביצוע שלא בהכרח טוב בלדבר.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מינימזר, אני מתעב את לפיד ולא הייתי מצביע לו בחיים. אבל זה לא רלוונטי. כחול לבן הצליחה איתו להפוך למפלגה הכי גדולה בכנסת הנוכחית. זה הישג. ספקולציות כמה עוד היו מצביעים להם בלי לפיד? לא יודע. נראה גם כמה יצביעו לליכוד כשביבי ילך.

לגבי לבנון - כל נסיגה חד צדדית אחרי כיבוש של שנים רבות יכולה לייצר וואקום. ישראל היא לא באמת המעצמה הצבאית שחלק מאזרחיה רוצים להאמין שהיא. מלחמות התשה עם עם הרוגים, פצועים וסובלים מפוסט טראומה ללא שום תכלית זה לא באמת משהו שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו, וכמו שזה נראה, גם לא מדינות חזקות יותר. השהות בלבנון לא באמת היתה יכולה למנוע את התחזקות החיזבאללה, ובטח לא זו של איראן, ומה שמאפשר את זה זה כנראה בעיקר כסף וחופש פעולה יחסי, שהדרך היחידה למנוע איתו היא עוד מלחמות (בהנחה שאין עם מי לדבר על הסדר).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מחוייב המציאות שיהיה ראש ממשלה ורבאלי ודברן?

או איש ביצוע שלא בהכרח טוב בלדבר.

לוי אשכול נחשב היום לאחד מאדריכלי הניצחון בששת הימים.

בזמנו, נאום הגימגום שלו גרם לחשש מאד גדול ולפקפוק ביכולותיו, מה שהוביל למינוי דיין כשר הביטחון.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מינימזר, אני מתעב את לפיד ולא הייתי מצביע לו בחיים. אבל זה לא רלוונטי. כחול לבן הצליחה איתו להפוך למפלגה הכי גדולה בכנסת הנוכחית. זה הישג. ספקולציות כמה עוד היו מצביעים להם בלי לפיד? לא יודע. נראה גם כמה יצביעו לליכוד כשביבי ילך.

וכמה יש שהצביעו בגלל לפיד? לא מעט מנדטים אני מניח. אישית הצבעתי בגללו ולמרות גנץ וניסנקורן.

אגב אם ביבי והכלבלבים שלו ילכו ויעשו סדר במפלגה, יחזירו מצע ויתחילו לעבוד למען אזרחים ולא למען עצמם - אחזור להצביע ליכוד, כי עקרונית זו המפלגה שמתאימה לי, רק לא במצבה הנוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...