Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אני לא מתעלם מהאלימות בצד-השני.. של הימין.

ההתבטאויות וההתנהגות שלהם מגעילה.

אני יושב בעמי באמצע + והזהרתי.. כי הם ילמדו לנסח זאת גם בכל הרשתות -

לא רק בתקשורת.

ולכן היום השיח האלים מגעיל בכל הרשתות, ובמיוחד באינטרנט.

היום אנו חוטפים על החטא-הקדמון... לא לשכוח מי התחיל עם השיח האלים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4621

• SlowRide

4436

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

בשביל באמת לברר "מי התחיל" אתה צריך לכתוב דיסרטציה וכנראה שתצטרך לחזור לקום המדינה, אם לא לתקופה מוקדמת יותר.

הנקודה היא שהשיח הזה מגונה, ולא משנה מי התחיל בו.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, לפחות אל תשקר לעצמך. יש לי בפיד כמה וכמה שמאלנים. לא מעט האמת. רמת האלימות בשיח מזעזעת. רמת השנאה מחרידה. טול קורה.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, לפחות אל תשקר לעצמך. יש לי בפיד כמה וכמה שמאלנים. לא מעט האמת. רמת האלימות בשיח מזעזעת. רמת השנאה מחרידה. טול קורה.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

מה? איפה טענתי ששמאלנים לא יכולים להיות חארות? חארות יש בכל מקום. העובדה שהשיח פה הוא סביב מי יותר חרא, ימנים או שמאלנים, אומרת דרשני לגבי הבעיה. אנחנו לא צריכים לריב מי יותר חרא, אלא לנסות להיות פחות חרא בעצמנו.

טול שמול וקורה שמורה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, אתה לא מתבייש?

רשמת על השיח האלים לשמאל הקיצוני, והתעלמת לחלוטין מהשיח האלים בקרב הימין (גם הלא כל כך קיצוני).

המצאת שהשמאל (פתאום הוא כבר לא "קיצוני" אלא סתם שמאל) קיבל גיבוי בתקשורת ההמונים. ואז "פתאום" גם הימין "למד" ועכשיו הוא לקח את זה למקומות יותר גרועים.

יענו, הלוגיקה שלך היא:

1. שמאל קיצוני הוא אלים

2. שמאל שולט באמצעי התקשורת

3. מכאן שמאל קיצוני קיבל במה לאלימות שלו באמצעי התקשורת - כשל לוגי

4. מכאן ימין למד גם ולקח את זה למקומות יותר גרועים - כשל לוגי + בדיחה עלובה

\

אני מקווה שאתה צוחק. הרי רוב המוחלט של ערוצי התקשורת הן חברות מסחריות לכל דבר. לכל חברה יש את האסטרטגיה שלה שאתה תצפה בהן ולא במתחרות שלהן. קח לדוגמה את קלטת יאיר נתניהו. נהיה לרגע (אולי) תמים, אבל רביב דרוקר הכיר את הקלטת והחליט שזו לא הדרך שהוא רוצה לפרסם את הקלטת. לעומת זאת גיא פלג ראה בזה קלטת זהב.

עובדתית: החדשות 2 נצחו. דיברו על הקלטת הזו כמה שבועות טובים.

אגב, קראתי אי שם באחד הדפים (הלא/הכן) המפוקפקים הפוליטים, שמנחים בעלי דעות שמאל יורדים בתקשורת לעומת מנחים בעלי דעות ימניות בגלי צה"ל.

אילו ערוץ 20 היה באמת ערוץ מורשת ולא ערוץ טלוויזיה שמתחרה ברשת ב', אולי חלק מצופי הערוצים הגדולים היו עוברים לערוץ 20.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה צוחק.

לא ברור לי מה אמור להיות מצחיק.

לקחתי שתי טענות של אייל שהוא מציג בתור אקסיומות, למרות שהן לא, והראתי את הכשל הלוגי שהוא מסיק מהן. הוא כנראה יותר מדי שבוי בתוך לולאת הפידבק שלו עם האנשים שסביבו, שכולם צווחים ביחד "שמאל קיצוני זה רע! ושמאל זה שמאל קיצוני! ומדיה זה שמאל! ולכן מדיה זה רע! בי-בי!"

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,,,,

הוא כנראה יותר מדי שבוי בתוך לולאת הפידבק שלו עם האנשים שסביבו,

שכולם צווחים ביחד "שמאל קיצוני זה רע! ושמאל זה שמאל קיצוני! ומדיה זה שמאל!

ולכן מדיה זה רע! בי-בי!"

החלף את המראה בבית, היא מטעה אותך כי אתה הבחור החכם בעיר.

שוב אתה חוזר על הטעות שאני מדבר עליה.

אני לא בי בי - רשמתי זאת ב 6 שנים האחרונות.(גם רשמתי והמלצתי להצביע ליש-עתיד)

אבל - אתה/ם מקובעים, ומי שלא מסכים איתך/ם, וחולק עליכם בדרך נחמדה.

מיד הוא הופך ל בי בי , עם הזלזול הרגיל.

ההתנשאות הזו, משניאה אותכם על האחרים.

לכן, גם לא שומעים את המסר שלכם, רואים את ההתלהמות שלכם והיהירות..

וזה לא נראה טוב.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך לא נמאס לך להפעיל את אותו הטעון בכל ויכוח כל פעם מחדש?

אז רוני טעה ושכח שאתה מצביע ליאיר.

איפה ראית "התנשאות" בכתיבה שלו?

בכלל, מה ההבדל בין הליכוד ליש עתיד?

לפי התגובות שלך, אתה אישית לא אוהב את השמאל לא בגלל "התנשאות", שזו עוד מילה ריקה מתוכן שהימין אוהב להשתמש בה משום מה, אלא בגלל שאתה בעל דעות ימניות. רק שאתה ימני שמצביע ליאיר ולא לביבי. זה הכל. וזה לא הופך את הדעות שלך על השמאל למשהו אחר.

והאמת? זה מתחבר למה שרומן כתב.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדיל בין ניסיון לשנות את השיח ע"י ההנהגה (שברור שהיה מאז ומעולם), לבין שיח שמחלחל לציבור בממדים חסרי תקדים והופך לנורמה. הבעיה החמירה משמעותית באמצעות הטכנולוגיה שמאפשרת היום לכל אחד להפוך לשופר של אותן דעות. פוליטיקאים חכמים כמו ביבי וחבריו מרעיו מנצלים את זה היטב ותורמים יותר מאי פעם להרס הנורמות הציבוריות. זה שימוש ציני בטיפשות ההמונים...
גם זה לא חדש. כשהשמאל הישראלי היה בשלטון הוא הפנה את התקשורת הממוסדת, שהיתה בשליטתו, לדליגיטמציה של הימין.

הוא גם היה לא פחות אלים,בדיבורים ומעשים.

בתור ליברל ופלורליסט (ולא איש שמאל), אחד שפתוח לדעות חדשות, מן הסתם רב המילייה שלי שייך לשמאל.

השיח בשמאל, בכל המדיות, לא נראה לי יותר חיובי מזה שבימין. מטבעוני הארץ ועד אלו שעוד חושבים שרצח רבין גנב להם את המדינה (כן, היה ארון, לא, הוא לא עידוד לרצח... תתקדמו!) ... הרב לא חושבים ולא לומדים סוגיות, הרב מתלהם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא שהליכוד עובד לכאורה עבור עצמו ויש עתיד רוצים לעבוד למען עתיד המדינה. תמצא את ההוכחה בהיעדר מצע כלשהו בליכוד, כי הם ביטלו אותו אחרי שהבינו שלצורך הישרדות פוליטית לכאורה הם חייבים להפר אותו אם רוצים להמשיך לעבוד עבור עצמם. ובמצע מפורט ביותר של יש עתיד שחלק ניכר ממנו כבר עבר עבודת הכנה ע"י מקצוענים ויכול לצאת לפועל עם כניסת המפלגה לשלטון.. גם ראינו את זה בפועל בתקופה הקצרה שיש עתיד היו בממשלה ואז הליכוד שהעביר את הכל כמפלגת שלטון ביטל הכל בממשלה הבאה למען הישרדות פוליטית נטו לכאורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בליכוד עשו ועושים דברים.

וזה לא שיש לי הרבה חיבה לליכוד, כן?

מצע מפורט זה נחמד. אבל בוא, יאיר הוא גם סחבק של מילצ׳ן, וחברים דומים אחרים. התפיסה הכלכלית שלו זהה לחלוטין לזו של נתניהו בבסיסה (״אתה עשיר = אתה יותר טוב״), אולי רק יותר רדודה כי נתניהו לפחות משכיל. מבחינה בטחונית יש עתיד לכאורה בעד פתרון, אבל לכאורה גם הליכוד בעד שלום, רק שזה לא אומר כלום. מבחינת טיב יחסיו עם התקשורת, במדינה שבה כולם פחות או יותר פוחדים לצאת נגד ״ידיעות אחרונות״, זה כנראה גם לא יתרום לנו הרבה.

אני לא אומר, יכול להיות שעצם זה שקמה מפלגה שהיא כמו ליכוד, רק עם אנשים יותר הגונים, זה כבר טוב. אבל חובת ההוכחה היא עליהם. ומיכוון שיאיר כבר נתפס בזה שניסה לסדר ג׳וב לחבר כישלון של איזה עשר פעמים, ופרי פרש לאחרונה בגלל שהתגלה שהוא שיקר על השירות הצבאי, אז גם בזה, אני לא הייתי ממהר להמר עליו.

וזה שוב בלי לחזור בפעם המי יודע כמה על הטענה האהובה עלי שיאיר לפיד הוא פשוט מטומטם, עצלן ובור. ואת ההוכחה האחרונה לזה הוא סיפק בדיוק לפני שבועיים, כשהמציא סיפור על הקראתה של מגילת העצמאות ע״י דוד בן גוריון. סורי, רק עם סיפורים קיטש׳ים סוחטי דמעות מעולם ה-new age לא מגיעים רחוק.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להתווכח עם העובדות, יש ליאיר יציאות מוזרות מדי פעם.

אבל, לי נמאס מהקטנוניות, אני רוצה מעשים. אז בוא נמשיך קצת את ההשוואה מעשית בין הליכוד ליש עתיד. ניקח את הרכבת המהירה בין ירושלים לתל אביב - הכל נראה יפה ומרשים, לכאורה עבודה לא רעה של הליכוד, נכון? אלא מה, היא לא תפעל בשבת. אם היא הייתה פועלת בשבת בשמחה הייתי משתמש בה בקיץ. יש עתיד יגרמו לכך שהיא תפעל בשבת. הנושא של החרדים - יש עתיד תמנע הפליה בין דם לדם בגיוס ובחינוך (כבר עשו ואז זה בוטל). בגיוס לטובת כלל המדינה ובחינוך זה בעיקר לטובת החרדים שחלקם לא זוכים ללימודי ליב"ה. יש להם תכניות מעולות לשיפור תיפקודם של משטרה ובתי משפט (אחת המכות של המדינה עם סחבת בתיקים ועם הסדרי טיעון מרובים בין היתר כתוצאה מכך. זכור לי מקרה שהקלו על עונש של פושע שחסך בזמן המשפט, הזוי). תוכנית של האי עבור עזה של ישראל כץ מהליכוד, שמטרתו להוריד מאיתנו אחריות הומניטרית ולהקל על התושבים הפשוטים של עזה לא תזכה לקידום מהממשלה הנוכחית כנראה, אני בטוח שלפיד יקדם אותה. אפשר להמשיך עוד הרבה..

אני חושב שאפשר לחיות עם זה שלפיד הוא לא מנהיג מושלם כדי שהמדינה תתקדם בכיוון הנכון. אתה רואה אלטרנטיבה עדיפה במפה הפוליטית של היום?

אתה צודק שחובת ההוכחה עליהם, אני רק מקוה שיתנו להם הזדמנות להיות בשלטון לפחות 4 שנים.

לגבי החבר אם היה משהו ממשי, אז זה היה מתקדם הלאה מעבר לרכילויות. פרי פרש וזה אות כבוד למפלגה לטעמי שעושה צעד כזה, כאשר במפלגות אחרות החברים ממשיכים, כאשר הם עשו/חשודים שעשו דברים פי כמה חמורים יותר. אבל שוב, קטנוניות.

לגבי מילצ'ן, עד שיוכח אחרת יאיר לא לקח ממנו שום דבר בניגוד לאתה יודע מי..

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לליכוד אין אידיאולוגיה. זו מפלגה ליברלית שלא מקדמת ליברליות ומלאה בשמרנים. זו מפלגה שהמדיניות שלה כרגע היא לא לקדם שום דבר בהיבטים החשובים ובנושאי הליבה של המדינה. זו מפלגה שמקדמת מאוד חזק עניינים הנוגעים לאינטרסים הצרים של חבריה ושימור כוחה. יש עתיד בעקרונותיה הרבה יותר חזקה מהליכוד בהיבטים הללו.

יאיר לפיד עצמו כיום, בניגוד לעבר, משמיע יותר מדי דברים שמכוונים לאזניים מאשר כוונות אמיתיות, ובכך הוא מתנהג כמו פוליטקאי קטן (לעומת תחילת דרכו). זה מובן כאשר הוא רוצה לסחוף קולות מכל הכיוונים כאשר הליכוד חזקים ומפלגת העבודה עם גבאי רוצה להחזיר עטרה ליושנה. יש לו יריבות קשה עם המפלגות הגדולות המסורתיות וכמובן את כחלון עם מפלגתו הפקטיבית שלא ברור מה המטרה שלה מלבד להוריד את מחירי הדיור ויוקר המחיה ועד עכשיו הם כישלון חרוץ, שלא נדבר על כחלון עצמו שהוא פופוליסט מטונף שאין דבר כזה.

ריאלית, ללפיד אין שום סיכוי לבנות ממשלה. הוא יצטרך את אחת מהמפלגות הגדולות לשם כך. אולי אם המחנה הציוני, כחלון (אם ישאר ממנו משהו) וליברמן (כנ"ל) ישבו איתו, עוד יהיה סיכוי. הבעיה היא שהסיכוי הוא קלוש. החרדים לא ישבו איתו, הערבים לא ישבו איתו וגם הבית היהודי לא ישב איתו כאשר המחנ"צ ישבו איתו, כך שחלומות על שינוי הסטטוס קוו המטופש גם לא הולך לקרות ארקו1.

יש ציבור עצום שסולד מהליכוד, אבל גם רואה את האלטרנטיבה בשמאל שהקצין ולעולם לא יבחר בו. זה מדוע רבים זונחים את השמאל הכלכלי והמדיני ומעדיפים להצביע למפלגות מרכז שמכילות פחות אידיוטים בתוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...