Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

גוסר - ראית את המשפט שלי על דמוקרטיה? אז כזה. ברור שזה לא מושלם, אבל עדיף על כלום. אני יותר מאשמח אם תציע שיטה חליפית, דאטה זה כיף!

בנוגע למתאם: כן, אבל כפי שאתה יודע זה לא מקיש סיבתיות. פשוט אני מכיר את הסגנון הזה - מאשימים מישהו במשהו, ואז כל מדד שלא מתיישב עם הטענה נזרק לפח.

תראה, אני לא אקרא לאף אחד ״מטומטם״ בלי שיש לי דאטה שמוכיח שהוא מטומטם, ובד״כ אין לי כזה ולכן זה לא קרה (בשנים האחרונות) ולא יקרה.לעומת זאת - פלוני יקרא לי מטומטם בלי למצמץ, וכשנשווה נתוני פסיכומטרי יאמר שזה לא מודד כלום, וכשנשווה מוסד לימודים או ציוני תואר יטען שהשכלה פורמלית זה שום דבר, וכשנשווה הצלחה פיננסית ישרבב שאין שום קשר בין קוגנטיביות והצלחה, וכשנשווה פרויקטים נגלה שכל טמבל יכול להיות יזם, וחוזר חלילה (עד שנגיע למדד בו הנתונים מתיישבים עם הנחת המוצא, ואז זה-זה יהיה המדד האמיתי).

ובחזרה לשורשים הילדותיים שלי - שווה אולי להזכיר למי ששכח שאותו ברנש שהלין על התפנית הפרסונלית שלקח השרשור, הוא גם במקרה זה שלקח את זה לשם. אז מה, ההטרלת וגם ירשת? :(

מתנצל על החלק הפעיל שלקחתי בבוננזה, צודק גוסר שהיה עדיף לשתוק. בין מגוון שמות התואר שהוענקו לי ע״י מר בחור בדבר אחד הוא לגמרי צודק, אני צריך להתבגר. יאללה, הלאה.

(עריכה: גוסר אתה על 41%, אז מה אתה מתלונן על השיטה!?! JOIN US IN THE DARK SIDE)

((we have cookies!))

סליחה שאני מחזיר את הפוסט קצת אחורה, עכשיו היה לי קצת זמן להגיב. כמה דברים:

- דאטה זה פיכסה. כאילו זה נחמד אבל קרנל (נו, low level) זה יותר כיף.

- השיטה שהצעת היא בסדר, אבל בגלל שאר סיבות (תודה דויד) היא, לדעתי הצנועה, תזיק יותר מאשר תועיל. אפשר לשפר אותה, אבל זה כולל קצת קידוד (אם רק היה זמן!).

- אין לי שיטה יותר טובה מבלי לאסוף מידע מהאתר, לסדר ולנתח אותו. בגלל שזה כנראה לא יקרה אני משתמש במנגנון הפנימי מה שנקרא. זה קצת יותר סיזפי (בהתחלה) אבל היום זה כבר די רץ (כמו אופטימיזציה תוך כדי ריצה).

- מסכים, לא נותן סיבתיות. אני לא מכיר את הסגנון הזה, סומך עלייך. ד"א עניין המדדים זה אחלה תנאי כדי לאפטמם את הסינון.

- נראה לי קצת futile כל הנושא של מטומטם\לא מטומטם. ד"א חשבתי כבר גידלת עור פיל אחרי 150משכורות.

בנוגע לעריכה:

- אז כמו שדויד ציין מי שמגיב בעיקר באוף עלול לקבל דירוג יתר שלא בצדק. אבל דירוג טוב לא מסיר אחראיות כדי להסתפק בשיטה שעלולה להטעות. קצת כמו ביקורת עצמית. לא משהו שקורה בפוליטיקה שלנו למשל :)

- עוגיות! שלח לפה כמה. נאכל קצת ונתנחם שגם טסלה דופקים לנו פה מחירים.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4624

• SlowRide

4437

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

- השיטה שהצעת היא בסדר, אבל בגלל שאר סיבות (תודה דויד) היא, לדעתי הצנועה, תזיק יותר מאשר תועיל. אפשר לשפר אותה, אבל זה כולל קצת קידוד (אם רק היה זמן!).

- אין לי שיטה יותר טובה מבלי לאסוף מידע מהאתר, לסדר ולנתח אותו. בגלל שזה כנראה לא יקרה אני משתמש במנגנון הפנימי מה שנקרא. זה קצת יותר סיזפי (בהתחלה) אבל היום זה כבר די רץ (כמו אופטימיזציה תוך כדי ריצה).

- מסכים, לא נותן סיבתיות. אני לא מכיר את הסגנון הזה, סומך עלייך. ד"א עניין המדדים זה אחלה תנאי כדי לאפטמם את הסינון.

- נראה לי קצת futile כל הנושא של מטומטם\לא מטומטם. ד"א חשבתי כבר גידלת עור פיל אחרי 150משכורות.

בנוגע לעריכה:

- אז כמו שדויד ציין מי שמגיב בעיקר באוף עלול לקבל דירוג יתר שלא בצדק. אבל דירוג טוב לא מסיר אחראיות כדי להסתפק בשיטה שעלולה להטעות. קצת כמו ביקורת עצמית. לא משהו שקורה בפוליטיקה שלנו למשל :)

- עוגיות! שלח לפה כמה. נאכל קצת ונתנחם שגם טסלה דופקים לנו פה מחירים.

אתה יכול לתת דוגמא מתי השיטה מזיקה יותר מאשר מועילה*? כי טרם ראיתי אחת כזו. אני חושב שקיים סיכוי סביר שאם תעשה בדיקה תגלה שתחושת הבטן שלך אינה מדויקת, והדוגמאות שסיפקתי די הציגו את זה.

הדוגמא עם ה"מטומטם" באה להראות שכל אחד יכול לקרוא לאחר בשמות, מילים וכינויים זה קל ("כמו חורי תחת" בפראפראזה למשפט עם הדעות), לגבות את זה - זה כבר יותר קשה.

אני חושב שזה דיון מעניין, אבל זה א. לא קשור לפוליטיקה וב. עלול לגרור את הדיון למקום אישי ובאמת שאין טעם. אם בא לך אתה מוזמן לדבר על זה בפרטי כי דווקא יש כאן תוכן מרתק לדעתי (ברמת המטא) ומעניין לשמוע את דעתך. בקצרה - אני חושב שכולנו הגיבורים בסיפור של עצמנו, ולכן תמיד יש מקום לתור אחר נתונים אובייקטיביים (או פסאודו-) שיסייעו לבצע pulse check ואף לגרור אופטימיזציה במידת הצורך.

(*) דוגמא ספציפית - עדיף בפרטי מאותן סיבות לעיל

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעמה יששכר

פוטין: בסדר, נשחרר את נעמה.

ביבי: מעולה, רק תעשה טובה, תחזיק אותה בכלא עד שאבוא לבקר, אני אקח אותה לישראל, צריך לגזור קופון על זה. אתה יודע, יש לנו בחירות תיכף.

תכנית "השלום"

חמאס: נבנה מנהרות ונתקוף את ישראל.

טראמפ: עזבו, אתם לא יודעים לבנות, אני אבנה לכם מנהרה לכל רוחב המדינה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת נעמה יששכר, פתאווום הרוסים גילו שבעצם היא לא התכוונה להיכנס לרוסיה, ואז זה לא באמת שהיא ניסתה להבריח סמים, ואז יש איזה בסיס לשיחרור.

לדעתי מה שבאמת "גרם" להם "להבין" את זה, היה שינוי ביחס לתיירים ו"תיירים" רוסים בכניסה לישראל וסיפור הכנסיה, הראשון לא היה צריך לקרות, השני רווח יפה של פוטין, אבל רווח לא רע לישראל.

אם לא היו הבחירות אגב להערכתי הסיפור היה מתעכב עוד כמה חודשים, ורק הבחירות זירזו את זה ולא הפוך.

לגבי תוכנית השלום, קח סחורה היום, תשלם, אולי, בעוד 4 שנים, אם הספק לא פשט רגל, יד, עמד על רגל אחת ועשה 10 סיבובים במקום.

אבל החשיבות שם היא לא במנהרה (שגם בה ישראל תשלוט), אלא בשינוי הכיוון, עד היום הפלסטינים אמרו לא ולא לכל דבר כי להערכתם הזמן משחק לטובתם, ותמיד יבוא מישהו (מארה"ב, מאירופה, מישראל) שיציע להם יותר, פתאום בא טראמפ ומציע להם פחות.

השאלה אם ומתי ייפול להם האסימון שהזמן לא משחק לטובתם.

תורת המשחקים על רגל אחת, מה שמעודד זה שטראמפ בניגוד לאובמה ובוש למשל למד מהטעויות של קודמיו

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע איפה בתוכנית השלום יוקם גן החיות הבינלאומי לחדי קרן?

שואל בשביל חבר.

ליד שגרירות ארצות הברית שתוקם בבירת המדינה הפלסטינית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת נעמה יששכר, פתאווום הרוסים גילו שבעצם היא לא התכוונה להיכנס לרוסיה, ואז זה לא באמת שהיא ניסתה להבריח סמים, ואז יש איזה בסיס לשיחרור.

קיבלה חנינה מהנשיא, או בתפקידו הקרב ובא - "המנהיג העליון". נראה לך באמת שחיפשו בסיס לשחרור? זה לא הליך משפטי זו חנינה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע איפה בתוכנית השלום יוקם גן החיות הבינלאומי לחדי קרן?

שואל בשביל חבר.

על זה בונים בצד הישראלי, לקבל עכשיו (סיפוח, הכרה ב-30% משטח יו"ש, הישובים, בקעת הירדן תחת שלטון ישראלי)

כשה"מקל" לא יקרה לעולם כי הוא מותנה בדברים שהחדי קרן יביאו לפלשתינים.

טראמפ לדעתי מתכנן משהו אחר, אולי הוא הביא תוכנית שהפלשתינים לעולם לא יקבלו כדי לזעזע אותם, וכדי שהתוכנית האמיתית (אחרי שינויים) תתקבל יותר בקלות אצלם.

ובין היתר התוכנית משרתת אותו גם במובן שהיא משדרת להם שאין להם את כל הזמן שבעולם, הזמן לא משחק לטובתם, ולכן אם הוא ייבחר לקדנציה נוספת הם יהיו בבעיה וכדאי להם להתחיל לדבר איתו בנושא.

קיבלה חנינה מהנשיא, או בתפקידו הקרב ובא - "המנהיג העליון". נראה לך באמת שחיפשו בסיס לשחרור? זה לא הליך משפטי זו חנינה...

כל ה"פתאום" מגלים זה הבסיס לחנינה, זה הסולם שדרכו פוטין הוריד את "המערכת המשפטית" של רוסיה מהעץ של גזר הדין הכבד.

כל הרעיון הוא ש"פתאום" היא לא באמת התכוונה להיכנס לרוסיה, ולכן לא באמת התכוונה להבריח סמים לרוסיה, ולכן אפשר להסתפק בעונש שדומה לעבירת החזקה, שזה פחות משנה, והפלא ופלא היא ישבה כבר כמה חודשים, אז יאללה לכי הביתה.

הבסיס הוא לא בסיס לשחרור, אלא בסיס To save face של המערכת המשפטית הרוסית, ולא להיראות שהיא קיבלה חיים משלה שהם לא תואמים למה שפוטין חושב (הם נותנים 7 שנים הוא משחרר אחרי פחות משנה)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הליכוד דואג למדינה על ידי הקאת הזבל שלו בכל מקום.

הפעיל ימח שמו הדביק את הזבל הזה על כל העמודים בסביבה. מי ינקה? זו לא בעיה של הליכוד.

20200205_113556.jpg

כן, כאזרח שפשוט גר בסביבה זה עצבן אותי מאוד. יש דרך חוקית להתלונן ולקנוס אותם?

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אתה מחובר למציאות?, על מה תתלונן?, על מדבקה מעפנה?, אתה לוקח דברים שטותיים יחסית ישר ללב (" ימח שמו").

תתאפק חודש עד הבחירות ובתקווה שלא יהיו בחירות רביעיות.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא "מדבקה מעפנה", שמו את זה על כל העמודים באזור (הם אחד ליד השני כמחסומים). בעיני זו השחתת רכוש ציבורי. תאר לך שהיו מדביקים פלקטים של ביבי על המדרכה כל מטר וחצי לאורך כל הרחוב שלך.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו אותכם שניה ממדבקות, פתאום הבנתי את הפלונטר הפוליטי, וכרגיל, התער של אוקאם מנצח גם פה.

אין לנו ממשלה ואנחנו עומדים על סף מערכת בחירות שלישית לא כי פתאום בלתי אפשרי להקים ממשלה בישראל, אלא כי מישהו מנסה בכל כוחו למנוע הקמת ממשלה. והמישהו הזה הוא ביבי.

דפוסי ההצבעה כמעט לא השתנו: יש שני גושים עיקריים (נניח שנקרא להם ימין מתון ומרכז), שוליים שמאליים וימניים, גוש חרדי, גוש ערבי וליברמן. זה לא שונה באופן מהותי ממה שהיה פה עד עכשיו (give or take כמה מנדטים לפה ולשם), ואין שום סיבה סבירה שהימין (וכן, ליברמן הוא לגמרי ימין) והחרדים לא יוכלו להקים ממשלה מחר בבוקר. מספרית הם שם, מעשית הם כבר הצליחו בעבר להגיע להסכמות כשלא היתה להם ברירה.

אז למה אין ממשלה? כי ביבי מונע הקמה של אחת, בכוונה.

זה נשמע קצת לא סביר בהתחלה, אבל מבחינתו ממשלת מעבר אינסופית היא פיתרון כמעט אידאלי. הוא לא צריך לנהל קואליציה, הוא יכול למנות שרים לפי השיקולים האישיים שלו בלבד, הוא לא צריך לעמוד בפני סחטנות תקציבית מאף אחד, והוא עושה מה שהוא תמיד היה טוב בו: לשמור על הססטוס קוו. תוך כדי זה, הוא מרוויח קצת זמן בניהול המשפט שלו, מאיים על המערכת ומייצר לעצמו לגיטימציה ציבורית. אם הוא יוכל להמשיך ככה, עד שהמשפט ייגמר יעברו כמה שנים טובות לפחות, אולי אז הוא כבר יוכל לבקש חנינה בגלל מצבו הבריאותי. זה ממש מקרה קלאסי של ללכת עם ולהרגיש בלי.

אם ביבי באמת היה רוצה ממשלה, הוא היה מצליח (מזמן) לגרום לליברמן ולחרדים לשבת ביחד. מה שהוא עושה כרגע נראה יותר כמו ניסיון להפריד את ליברמן מהימין - בין אם ע"י הניסיון למתג אותו ציבורית כ"שמאל", בין אם ע"י "נסיונות" לכאורה להתמודד על הקול הרוסי, ובין אם ע"י שיסוי הדדי שלו ושל החרדים אחד בשני. וכשליברמן הופך לחלק מהשמאל, פתאום נהיה בלתי אפשרי להקים ממשלה. רק שהוא שחקן מספיק טוב כדי שכל ההצגה הזו תראה אמיתית לגמרי לכולם.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

קצת הזוי מה שאתה כותב

ביבי לא דחף את ליברמן החוצה הוא הוציא את עצמו,

אם ליברמן ירד קצת מהדרישות שלו ויגיע לסגור קואליציה אם ביבי והחרדים

זה נחתם תוך שתי דקות.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שאני מבין את זה, ליברמן שיחק צ'יקן בסיבוב הראשון מתוך הבנה שביבי חייב ממשלה כדי לדאוג לעצמו לחסינות, ולכן הוא סחיט. לצערו, ביבי (שאכן כנראה באותו זמן לא היה מוכן אפילו להסתכן שגנץ יקבל את המינוי מהנשיא) לא התבלבל ופיזר את הכנסת.

אחרי שזה קרה, פתאום חוקי המשחק השתנו. כרגע ביבי הוא ראש ממשלה שאי אפשר לפטר, וכל מה שהוא צריך לעשות זה לא להפסיד בבחירות הבאות (ובאלו שאחריהן, וחוזר חלילה) כדי להישאר ראש ממשלה, בעוד שיריביו חייבים לנצח. מעבר לזה שביבי נשאר ראש ממשלה זו גם ממשלה מאוד נוחה עבורו, כי הכל מתנהל בלי שום בקרה של הכנסת. תחשוב על מישהו שנתן התראה מוקדמת של חודש בעבודה, ועכשיו אמנם נאלץ להגיע ולעשות משהו במהלך החודש הזה, אבל אי אפשר באמת לאיים עליו (כאילו, לפטר אותו כבר אי אפשר, וגם לא ממש אכפת לו כבר מהעלאות או מקידום).

מעבר לנוחות הבסיסית הזו, האפשרות היחידה של גנץ להרכיב ממשלה היא לפצל את הליכוד. בלי זה אין לו שום סיכוי, כי הוא לא יכול לחבר את המשותפת ואת בוגי וליברמן. זה פשוט לא תרחיש סביר, ולכן ביבי צריך רק לא להפסיד יותר מדי.

ברור שאם ליברמן יוותר טיפה תהיה ממשלה תוך שתי דקות. אבל זה נכון גם לגבי החרדים, ואפילו לגבי ביבי וגנץ. אפשר להרכיב כמה ממשלות בכנסת הנוכחית, ואני משוכנע ב-100% שלביבי יש סיכוי לא רע בכלל להרכיב ממשלה מתפקדת אם הוא רק היה רוצה, אם במקום להעצים סכסוכים הוא יגשר בין הצדדים בעצמו. לכל השאר יש הרבה יותר מה להפסיד מבחירות חוזרות - גם החרדים (אבל בעיקר ליברמן) הרבה פחות יציבים במספר המנדטים שלהם ויש להם סיכוי לא רע לרדת במס' משמעותי של מנדטים. אני גם מניח שלשניהם יש פחות משאבים כלכליים לנהל מערכות בחירות חוזרות, גם זה פקטור.

ואגב ביבי ולמה אנשים ממשיכים להצביע לו גם עם 3 כתבי אישום, הכתבה הזו אמנם שייכת לשרשור אחר, אבל הדמיון למה שקורה כאן ממש לא קטן.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאוריה שלך הייתה מחזיקה מים אילולא לא הייתה מפלגה אחרת, כחול לבן שמה, שהחזיקה ביד את המפתחות לסיום דרכו הפוליטית של נתניהו אבל העדיפה לזרוק אותם לפח בגלל האגו של יאיר לפיד.

אם כחול לבן היו אומרים שהם מוכנים למתווה הנשיא, לא רק שלא היו בחירות שלישיות אלא שבעוד כמה חודשים ראש ממשלת ישראל היה בני גנץ ונתניהו היה מטייל בין בית המשפט להוצאה לאור של הספר האוטוביוגרפי שלו.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...