Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אתה משלה את עצמך.

אנחנו פגיעים מאוד גם מבחינה מנטלית וגם מבחינה כלכלית.

הציבור הישראלי לא מסוגל לקבל מאות חיילים בארונות קבורה ולא מסוגל לשבת חודשים בממ"ד בזמן ירי מאות אלפי רקטות.

להזכירך במלחמת לבנון השנייה צה"ל עם כל היכולת וכל הטכנולוגיה לא הצליח למנוע המשך ירי רקטות על ישובי הצפון. צה"ל אפילו לא הצליח לנשל את החמאס מהיכולת לשגר טילים.

שתי חזיתות במקביל ואפילו עורף לא יהיה במדינה הזאת. כולנו נהיה בחזית.

תבדוק כמה הרוגים ספגנו ביום כיפור על בירך שליש אוכלוסייה.

לא נספוג את זה בשמחה וזה יכאב אבל אם נצטרך נספוג ונמשיך הלאה.

גם כלכלית, נספוג ונתאושש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4563

• SlowRide

4311

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

מינימזר, בצהל חולקים עליך. "יכולות צהל" צריכות להסתכם ביכולת להשמיד את כל מלאי טילים ארוכי הטווח של חיזבאללה תוך שעות. וגם אז הם עדיין יכולים לעשות נזק עצום לצפון ישראל. אבל זה ויכוח סרק מימלא. אני לא מתחבר לגישת ה"סמוך על אח שלך" בכל מה שקשור לצהל. אבל בזה יש לנו עוד פחות סיכוי לשכנע זה את זה מכל דבר אחר בשרשור הזה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, אז אתה לא סומך. מה המשמעות הפרקטית של זה? זה חסר תועלת הדיון הזה על אני סומך או לא.

בסוף, בכל המלחמות האלו בשנים האחרונות, הסיבה שלבנון לא פורקה היא הדרג המדיני. אנשים נוטים לבלבל את זה עם חוסר יכולת בצה"ל וזו שגיאה.

המלחמה הבאה, תהיה כבר מול לבנון. לא סתם מאז לבנון השנייה בצה"ל ובדרג המדיני חוזרים על המנטרה שלבנון היא האחראית הבלעדית למה שקורה בשטחה וטוב שכך. כשחיזבאללה יודע שכל לבנון מאחוריו ולא יהיה יותר "הקש בגג" אז הוא גם נוהג באיפוק יחסי. זה פשוט לא הגיע לשיט סטורם וטוב שלא הגיע. המלחמה הבאה כבר תהיה אחרת לגמרי, לא מבחינת צה"ל מנצח/מפסיד, אלא מבחינת היקף התגובה, עוצמתה והנזק שייגרם ללבנון כמדינה. הממשל שם מבין את זה וגם חיזבאללה, שיש לו נציגים בפרלמנט, מבין את זה. אין יותר מלחמות גרילה בלבנון וסוריה ובעיניי זו החלטה חכמה שהייתה צריכה להגיע לפני המון שנים. עדיף מאוחר מאשר לעולם לא.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני מפרק את התגובה שלך למשפטים, אבל יש כמה נקודות להתייחס אליהן וזה ייהיה יותר נח.

מה המשמעות הפרקטית של זה? זה חסר תועלת הדיון הזה על אני סומך או לא.

המשמעות הפרקטית של זה היא שכשמדברים על הנהגה, אני מעדיף את המנהיג המאופק, שמבין את מגבלות הכח מכל כיוון. לצערי, חלק מהפופוליזם הישראלי סובב גם סביב צעקות אינסופיות "תנו לצהל לנצח", ושיחות מהסוג שיש לנו כאן נגררות נורא מהר ל"אתה לא מבין איזה חזק צהל!111". בהנחה שאף אחד כאן לא הגיע לדרגה בכירה במיוחד בסדיר או במילואים, כולנו כנראה בונים את הדיעה שלנו על צהל סביב קריאה של חומרים דומים עד כדי זהים. כשאני קורא ראיון עם אלוף פיקוד צפון, או מקביליו בדרג, על כמות הטילים שיש לחיזבאללה ועל זה שהעורף יפגע יותר, כשאני קורא על כמות נפגעים צפויה בקרב חיילינו במבצע בעזה, אז אני מבין מזה שהמציאות היא שזה לא משנה כמה טילים גדולים וארוכים יש לצהל. הצד השני יכול להגיב ולעשות נזק שההנהגה מבינה שהאזרחים הישראלים יתקשו להכיל, בטח לאורך זמן מה. וזו המציאות. וזה בכלל לא משנה אם לבנון תוחזר לתקופת האבן, אם במקביל ערים ישראליות יהרסו ברמה שלא הכנרו עד היום.

בסוף, בכל המלחמות האלו בשנים האחרונות, הסיבה שלבנון לא פורקה היא הדרג המדיני. אנשים נוטים לבלבל את זה עם חוסר יכולת בצה"ל וזו שגיאה.

צריך להפריד את זה לשלוש רמות. ברמה האסטרטגית כנראה שלאף מלחמה שישראל ניהלה מאז האינטיפדה השניה לא היתה תכלית. בגלל זה במבצעים האחרונים בעזה המטרות הפכו ליותר ויותר אמורפיות. קצת מתחת לזה, ישראל לחלוטין מרוסנת על ידי הפחד מפגיעה קודם כל בחיילים ואחר כך באזרחים. זו הסיבה שבגללה המבצע בעזה, למשל, נדחה כבר פעם אחר פעם. קצת מתחת לזה, אני לא יודע מה רמת הקצינים בצהל היום. אני זוכר טוב שאחרי לבנון הדיחו לא מעט קצינים בדרגי ביניים בצהל, הטענות והביקורת היו שצהל לא היה מוכן למלחמה. הדרג המדיני אשם בזה ברמה מסוימת, כמו שהוא אשם בכל דבר.

המלחמה הבאה, תהיה כבר מול לבנון. לא סתם מאז לבנון השנייה בצה"ל ובדרג המדיני חוזרים על המנטרה שלבנון היא האחראית הבלעדית למה שקורה בשטחה וטוב שכך.

זה גם מה שעשינו למיטב זכרוני ב-2006. בתוך זה הפצצת שדה התעופה בבירות.

בבוטומליין יש מרוץ חימוש ומאזן מסוים. ישראלים לא אוהבים להודות בזה, אבל זה עובד לשני הכיוונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנהיג המאופק,

אחרי ה"כמעט מלחמה" בשבוע שעבר אני כבר לא יודע מיהו מנהיג מאופק ומה התהליך הנכון במצבים אלה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגניפ, אתה מדבר מחוסר ידיעה מוחלט וזורק משפטים שאין כל קשר בינם לבין המציאות. ישראל לא מורתעת ולא מרוסנת על ידי פחד מפגיעה, לא בחיילים ולא באזרחים.

אין לך פשוט שום מושג על מה אתה מדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה. אנסה להתייחס לכל הנקודות.

מצטער שאני מפרק את התגובה שלך למשפטים, אבל יש כמה נקודות להתייחס אליהן וזה ייהיה יותר נח.

המשמעות הפרקטית של זה היא שכשמדברים על הנהגה, אני מעדיף את המנהיג המאופק, שמבין את מגבלות הכח מכל כיוון (זה מה שיש עכשיו בצה"ל וביבי די היה כזה, לרוב). לצערי, חלק מהפופוליזם הישראלי סובב גם סביב צעקות אינסופיות "תנו לצהל לנצח", ושיחות מהסוג שיש לנו כאן נגררות נורא מהר ל"אתה לא מבין איזה חזק צהל!111". בהנחה שאף אחד כאן לא הגיע לדרגה בכירה במיוחד בסדיר או במילואים, כולנו כנראה בונים את הדיעה שלנו על צהל סביב קריאה של חומרים דומים עד כדי זהים. (חלקנו נתקלנו ביכולות צה"ל פנים אל פנים וזה לא סוד גדול. היכולות של צה"ל שמיים וארץ מאלו של אויבינו. לא בלתי מוגבלות, בכלל לא, אבל טובות יותר משמעותית). כשאני קורא ראיון עם אלוף פיקוד צפון, או מקביליו בדרג, על כמות הטילים שיש לחיזבאללה ועל זה שהעורף יפגע יותר, כשאני קורא על כמות נפגעים צפויה בקרב חיילינו במבצע בעזה, אז אני מבין מזה שהמציאות היא שזה לא משנה כמה טילים גדולים וארוכים יש לצהל. הצד השני יכול להגיב ולעשות נזק שההנהגה מבינה שהאזרחים הישראלים יתקשו להכיל נכון, יהיה נזק לא קטן, אבל ניסיון העבר מראה שדווקא יודעים להכיל לא רע, בטח לאורך זמן מה. וזו המציאות. וזה בכלל לא משנה אם לבנון תוחזר לתקופת האבן, אם במקביל ערים ישראליות יהרסו ברמה שלא הכנרו עד היום. אני חושב שזה כן משנה כי לבנון יודעת שאם היא עושה לך את הנזק הגדול, היא תקבל אותו שבעתיים. זה כן גורם הרתעה.

אני רק שוב אתייחס לעניין הפרקטיקה. זה לא דיון עם תועלת, כי זה שאתה תסמוך או לא תסמוך על צה"ל לא ישנה משהו בהתנהגות שלך. לא? זה לא שתבנה מחר בונקר.

צריך להפריד את זה לשלוש רמות. ברמה האסטרטגית כנראה שלאף מלחמה שישראל ניהלה מאז האינטיפדה השניה לא היתה תכלית. בגלל זה במבצעים האחרונים בעזה המטרות הפכו ליותר ויותר אמורפיות. קצת מתחת לזה, ישראל לחלוטין מרוסנת על ידי הפחד מפגיעה קודם כל בחיילים ואחר כך באזרחים. זו הסיבה שבגללה המבצע בעזה, למשל, נדחה כבר פעם אחר פעם. קצת מתחת לזה, אני לא יודע מה רמת הקצינים בצהל היום. אני זוכר טוב שאחרי לבנון הדיחו לא מעט קצינים בדרגי ביניים בצהל, הטענות והביקורת היו שצהל לא היה מוכן למלחמה במספר מישורים זה נכון ובתור אחד שראה והיה חלק ממה שקרה אחרי, אני חושב שצה"ל הכיר במה שהיה חרא ויישם הרבה מאוד שיפורים. הדרג המדיני אשם בזה ברמה מסוימת, כמו שהוא אשם בכל דבר.

זה גם מה שעשינו למיטב זכרוני ב-2006. בתוך זה הפצצת שדה התעופה בבירות. זה היה בשביל עליונות אווירית. היכולת של צה"ל, גבוהה הרבה יותר, בזה אין לך ספק אני מניח. השאלה היא כמה ירסנו אותו. בסוף רוב התכניות הגדולות צריכות לעבור אישור קבינט בטחוני.

בבוטומליין יש מרוץ חימוש ומאזן מסוים. ישראלים לא אוהבים להודות בזה, אבל זה עובד לשני הכיוונים. ישראלים אולי. אבל בצה"ל זה הפוך. כל מה שעשו בצבא זה הסבירו כמה אין להקל ראש ולזלזל בחיזבאללה ויכולותיו. אני מאוד שמח בגישה הזו.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני וכמגאי, אני רוצה רגע להכניס לכם רעיון לתוך המשוואה: לדרג המדיני של ישראל טוב לשמור את חמאס, חיזבאללה, וגם את הכוחות האיראניים בסוריה, על אש קטנה. בתור בוגימן בארון/מתחת למיטה, כדי שיהיה אפשר לשלוף אותם כקלף מול הציבור בעת הצורך.

אני מכיר "קצת" את היכולות של הצבא שלנו, יודע מצויין איך התנהלו הקרבות ויודע טוב יחסית אילו החלטות התקבלו בלבנון השניה ועופרת יצוקה, ומזה מסיק גם על ההתנהלות בעמוד ענן וצוק איתן. סיפור אישי קטן - בעופרת יצוקה הגיעו כוחות צה"ל (ואנחנו ביניהם) למרחק של פחות מ-500 מטר מהים, תוך שכמעט בכל ההתקדמות החל ממעבר הגדר ועד לאותה נקודה, חווינו התנגדות כמעט אפסית. ברגע אחד קיבלנו הוראה שהוחלט "לפרסס" לחזור ארצה. איזו סיבה הייתה לעצור אותנו? איזה סיבה הייתה למנוע מאיתנו לסגור לחמאס את הבאטסה עוד באותו שבוע? המודיעין היה בהיר וברור, הכוחות היו מצוידים כראוי ויכולים להשלים את המשימה עם אבידות מינימליות. למה זה לא קרה?

כמו שכבר נאמר כאן, צה"ל יכול תוך 0.2 שניות לכתוש את עזה, לבנון וסוריה לאבק. המנהיגים שלנו בוחרים שלא לעשות את זה. מחיר כלכלי, הרוגים וכו' כבר ספגנו לא פעם וזה מעולם (במערכות האחרונות) לא היה קטסטרופלי ברמת המדינה. אפילו לא קרוב לזה. לכן אני לא רואה שום סיבה אחרת להתנהלות האימפוטנטית שלנו חוץ מאשר נוחות נטו לעומדים בראש המדינה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, בכי ונהי, ולא סכנה אסטרטגית.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התפיסה שלי את המצב וייתכן בהחלט שאני טועה היא כזו.

בשנים האחרונות לא היה לנו מנהיג שהיה מסוגל לעמוד בפריים טיים ולומר "אתם רוצים שקט, זה יעלה בגופות". הבעיה היא במנהיגים ולא בעם כי בכל פעם שיש מבצע כל שהוא ההתגייסות היא מעל למצופה.

כשיקום מנהיג כזה יכולת ההרתעה תחזור.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התפיסה שלי את המצב וייתכן בהחלט שאני טועה היא כזו.

בשנים האחרונות לא היה לנו מנהיג שהיה מסוגל לעמוד בפריים טיים ולומר "אתם רוצים שקט, זה יעלה בגופות". הבעיה היא במנהיגים ולא בעם כי בכל פעם שיש מבצע כל שהוא ההתגייסות היא מעל למצופה.

כשיקום מנהיג כזה יכולת ההרתעה תחזור.

נתניהו אמר בדיוק את זה הרבה מאוד פעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני וכמגאי, אני רוצה רגע להכניס לכם רעיון לתוך המשוואה: לדרג המדיני של ישראל טוב לשמור את חמאס, חיזבאללה, וגם את הכוחות האיראניים בסוריה, על אש קטנה. בתור בוגימן בארון/מתחת למיטה, כדי שיהיה אפשר לשלוף אותם כקלף מול הציבור בעת הצורך.

אני מכיר "קצת" את היכולות של הצבא שלנו, יודע מצויין איך התנהלו הקרבות ויודע טוב יחסית אילו החלטות התקבלו בלבנון השניה ועופרת יצוקה, ומזה מסיק גם על ההתנהלות בעמוד ענן וצוק איתן. סיפור אישי קטן - בעופרת יצוקה הגיעו כוחות צה"ל (ואנחנו ביניהם) למרחק של פחות מ-500 מטר מהים, תוך שכמעט בכל ההתקדמות החל ממעבר הגדר ועד לאותה נקודה, חווינו התנגדות כמעט אפסית. ברגע אחד קיבלנו הוראה שהוחלט "לפרסס" לחזור ארצה. איזו סיבה הייתה לעצור אותנו? איזה סיבה הייתה למנוע מאיתנו לסגור לחמאס את הבאטסה עוד באותו שבוע? המודיעין היה בהיר וברור, הכוחות היו מצוידים כראוי ויכולים להשלים את המשימה עם אבידות מינימליות. למה זה לא קרה?

כמו שכבר נאמר כאן, צה"ל יכול תוך 0.2 שניות לכתוש את עזה, לבנון וסוריה לאבק. המנהיגים שלנו בוחרים שלא לעשות את זה. מחיר כלכלי, הרוגים וכו' כבר ספגנו לא פעם וזה מעולם (במערכות האחרונות) לא היה קטסטרופלי ברמת המדינה. אפילו לא קרוב לזה. לכן אני לא רואה שום סיבה אחרת להתנהלות האימפוטנטית שלנו חוץ מאשר נוחות נטו לעומדים בראש המדינה.

אחת הסיבות הייתה לחץ בינלאומי כבד שהגיע לשיאו כשפגז/טיל פגע בבנין של אונר"א. לגבי ההתקדמות ללא יותר מידי התנגדות אתה צודק.כשצהל מחליט להתקדם וחזק הוא גם יודע לבצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגניפ, אתה מדבר מחוסר ידיעה מוחלט וזורק משפטים שאין כל קשר בינם לבין המציאות. ישראל לא מורתעת ולא מרוסנת על ידי פחד מפגיעה, לא בחיילים ולא באזרחים.

אין לך פשוט שום מושג על מה אתה מדבר.

שאני אבין לקצינים בכירים אין מושג ולך יש מושג? מאיפה הגיעו התובנות שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מינימזר, תודה, החכמתי מהתגובה שלך. מה שיפה הוא שאנחנו בגדול מסכימים, כי כתבת לפני יומיים ש

הדרג המדיני הוא זה שנמנע מלהפעיל אותו כי הוא לא מעוניין בשלב זה לשלם את המחיר שמלחמה כוללת בצפון (למשל) תגבה מישראל, למרות שיש לנו את היכולת להחזיר את לבנון לתקופת האבן (באמת, לא כססמא).

ספייר, זה שיש בוגימן זה אולי סיבה אחת, כן. אבל הטענה על כך שהמבצע התורן שם נדחה גם בגלל הפחד מכמות הנפגעים זו לא המצאה שלי, כמו שאתה בטח יודע. אם כל מי שכתב והדליף על זה בנושא טועה, או שזה מוכוון? לא יודע. אני לא חושב שרון בן ישי טועה במה שהוא כותב וצ'מגיא קישר אליו פה. בצוק איתן, אגב, החמאס הצליח להמשיך לירות עד היום האחרון וגם לשתק את נתבג לזמן מה.

ניקו, רק בשביל לחדד: אני לא מפקפק בעליונות האבסולוטית של צהל מול החיזבאללה. אני רק חוזר על אותה הנקודה: ההרתעה כרגע היא דו כיוונית. ומה שכתבתי כאן די מסכם את הדיעה שלי בנושא. לגבי הפרקטיקה: כפי שאתה יודע, אני לא ממעריצי נתניהנו. אבל חוץ ממה שקרה שבוע שעבר (ואולי מעיד על כך שהבן אדם מאבד את זה סופית), ההתנהלות שלו בשנים האחרונות בכל הזירות, בניגוד להתלהמות של שותפיו הטבעים לדרך וכו', דווקא כן מראה, בעיני, שהוא מפעיל את הראש. ואני מקווה שמי שזה לא יהיה שיבוא אחריו, יתנהל בצורה שקולה דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבצע נדחה/בוטל לא מפחד מהנפגעים אלא מההשפעה שלהם בקלפי.

בכל פעולה צבאית לוקחית את הנפגעים בחשבון. אנחנו תוקפים עמוק בשטח עויין תוך ידיעה שמטוס עלול להיפגע ולא יהיה שום סיכוי לחלץ את הצוות ועדיין עושים את זה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...