Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

כל מפלגה מנסה למשוך אנשים בסיסמאות.

גם אם זה לא 100% ישים, הכיוון הזה עדיף (לטעמי) מכיוון של הקמת עוד ועוד משרדי ממשלה והעלאת שכר המינימום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4599

• SlowRide

4420

• פינדר

3472

• m3x7r3m3

2926

גם מה שאתה דורש - תוכניות מפורטות כולל לוחות זמנים. זה לא משהו שבאמת אפשר לעשות כחלק ממצע (במקום ספר תצטרך ספרייה). ועדיין יש לזהות את המצע המקיף והמנומק ביותר. אפשר לא להסכים עם דברים שם, אבל במפלגות אחרות המצב גרוע מהבחינה הזו.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה זאת אומרת "לא תוכן"? הגרפיקה מכוערת?

או שאתה מזדהה עם הנאמר שם או שלא. בסופו של דבר סיסמאות תמיד היו ותמיד יהיו כי מדובר בנושאים מורכבים שאי אפשר להסביר ב5 דקות לכל אחד ולחשב אחוזי הצלחה של גישה מסויימת לעומת אחרת זה לנסות לנבא את העתיד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לא טוב במצע של כחול לבן?
שהוא לא נגיש לציבור בצורה קלילה.

היה לי מאוד קשה לגשת אליה. מצאתי את המצע דרך ויקיפדיה. לדעתי זה אבסורד שמצע לא מופיע באתר הרשמי של המפלגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהוא לא נגיש לציבור בצורה קלילה.

היה לי מאוד קשה לגשת אליה. מצאתי את המצע דרך ויקיפדיה. לדעתי זה אבסורד שמצע לא מופיע באתר הרשמי של המפלגה.

בטח שהוא מופיע.

מלא בססמאות אבל מופיע:

https://bg19.co.il/platform/

מצד שמאל למעלה יש כפתור להורדת המצע המלא.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מה שאתה דורש - תוכניות מפורטות כולל לוחות זמנים. זה לא משהו שבאמת אפשר לעשות כחלק ממצע (במקום ספר תצטרך ספרייה). ועדיין יש לזהות את המצע המקיף והמנומק ביותר. אפשר לא להסכים עם דברים שם, אבל במפלגות אחרות המצב גרוע מהבחינה הזו.

גם כאשר לזהות יש את המצע הכי ארוך, ומועצב בצבעים הכי יפים, זה עדין לא טוען שהיא ראלית. לא משום שאין הסבר על תוכנית עבודה, אלא משום שהוא לא מסביר על אלטרנטיבה.

אחד הדברים שמאוד משכו אותי בהתחלה לקרוא את המצע, הוא הוואצ'רים. הרעיון נפלא, אבל הרעיון הביצועי הוא פחות טוב לטעמי: אני חושב שתחרות בין בתי הספר הוא טוב, ונניח שליד מקום מגורים שלי אין בית ספר שמודרג לפי הרצון שלי ולכן אני שולח את הילדים שלי לבית ספר שהוא קצת רחוק. כלומר, אין גוף שיממן או יעזור להסיע את הילדים שלי, אלא אני אצטרך להוציא הרבה כסף מהכיס שלי לטובת הרעיון הזה. זה מערך לוגסטי מאוד יקר. כלומר, נניח שהתוכנית מתקיימת, אני מקבל כרטיס כניסה לכל בית ספר שאני רוצה, אבל הדרך שבו הילד יגיע לבית הספר הוא כבר בעיה של אותו הורה.

לגבי כלכלה: אני לא כלכלן, ואני לא למדתי כלכלה באקדמיה ובטח לא לקחתי קורס בכלכלה, אבל שמעתי את הפוטקסאט "ערך מוסך" (שהשדרנים הם 2 פקידים לשעבר של משרד האוצר), וכל פרק מנגישים לציבור דילמות כלכליות או נושאים כלכלים. אחד הפרקים הוא על מס חברות: כמה חברה משלמת מס ואיזה קטריונים חברה מקבלת הנחה במס, בנוסף הם הציגו טיעונים של בעד או נגד של מס אחיד לכלל החברות. אחת הטענות של נגד העיון של מס שוויוני הוא פגיעה בעידוד של הקמת חברות גדולות באיזור הפריפריה. אני, כתושב בעיר הדרומית בישראל, יכול להגיד לך שעדין הדרום (שהוא אזור שלדעתי יותר מפותח מהצפון) עדין לא הגיע למצב שבו התושבים יכולים להרגיש שיש להם אלרטיבה במקרה שהם מפוטרים. לכן אני נגד הגישה הזו.

עריכה:

הדבר היחידי שמנחם אותי בפלגין, שאף על פי שאני חושב שיש רעיונות הזוים, הוא היחידי שיכול להגיש תוכנית עבודה ולשווק אותה ואולי זה יתבצע:

1. צבא מקצועי: אם נרצה או לא נרצה, אנחנו כמדינה הולכת לכיוון הזה. צריך להקים תוכנית מדינית בשביל שדבר כזה יתבצע חלק ולא יפול עלינו ביום בהיר.

2. מס חברות: התוכנית שכרגע קיימת היא לא מעודדת את החברות הגדולות להגיע לישראל. צריך לחשוב על דרך אחרת לגרום להם להגיע לכאן.

3. תחבורה שיתופית. אני חושב שהצגת טוב יותר ממני על היתרונות של הנושא הזה.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז... הליכוד TV (מה שזה לא יהיה) לעג לאמנון אברמוביץ באופן שקשה להשאר אדיש כלפיו (כלומר, אני מניח שליכודניקים רבים כנראה מתפקעים מצחוק, וכל השאר מזדעזעים לאן הולכת המדינה).

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5482709,00.html

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה אנשים רציונליים שמתעלמים מכל מה שפייגלין רושם במצע שלו ומסתכלים רק הסוכריות שהוא מחלק

מה עם המקלות?

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז... הליכוד TV (מה שזה לא יהיה) לעג לאמנון אברמוביץ באופן שקשה להשאר אדיש כלפיו (כלומר, אני מניח שליכודניקים רבים כנראה מתפקעים מצחוק, וכל השאר מזדעזעים לאן הולכת המדינה).

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5482709,00.html

יש כאלו שחטפו זעזוע

54727572_10218488885678300_8137245859340353536_o.jpg

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר על כלכלנים (אני גם, כאמור, לא מתיימר להכיר), אלא על השיח הציבורי הפופוליסטי, עיין ערך פייגלין.

אמ;לק: היום המלצתי למישהו להצביע לזהות.

הסיפור המלא: חבר החליט להאציל את ההצבעה שלו אלי (אאוטסורסינג, לשיטתו)

מפה לשם, בחור אחר שאל

הלן Or Yochanan!אני רוצה שוק חופשי יותר בישראל (כי אני רוצה שגשוג כלכלי לכולם ומאמין שזו הדרך).

תוכל להמליץ לי למי להצביע כדי לקדם את השיקול הזה בלבד, ולתת לי הסתייגויות שאתה חושב שעשויות לעניין אותי? (בקירוב, דברים שיעניינו את איליה. למשל אם המפלגה הזאת תעשה מלחמה או אפליות, זה כנראה יעניין אותי)

אין לי מושג אם שאלתי עכשיו שאלה מסובכת. תרגיש חופשי לענות כמה שבא או לא בא לך, אני רוצה לעשות לך כיף ולא כאב ראש

ועל כך רשמתי

קטעים איתך, זה גם השיקול המרכזי עבורי, אם הייתי מצביע בבחירות בישראל.(אני גר בטקסס)

לצערנו, כלכלה ליברלית/קפיטליסטית היא שולית לחלוטין, ואף לא רצויה, עבור כל המפלגות המרכזיות בישראל.

אם זה מה שאתה רוצה, וזה *בלבד*, הבחירה לדעתי היא בין הליכוד ובין זהות. בהינתן השיקול הזה בוואקום, כנראה שהייתי מצביע זהות. הרציונל: אני סבור שבליכוד יש כמה בודדים שיפעלו בכיוון הזה (שרן השכל, בגדול), בעוד שאם זהות תעבור את אחוז החסימה אני סבור שהיא תהיה בכל ממשלה, וכנראה שתתמקד בנושאים האלו כי הם פסאודו-ברי-ביצוע.

דובידוב, סוף סוף אנחנו לא מסכימים על משהו! אשמח תגיב מה אתה היית עונה לברנש (או אולי אנחנו כן מסכימים שיש מקום להצביע זהות אם כלכלה חופשית היא ה-פרמטר המרכזי/יחידי עבורך?).

אגב: אני כנראה לא הייתי מצביע זהות, כי יש עוד פרמטרים שמקבלים משקל. אבל אני חושב שהיא כן בtop3 שלי, אם אפשר לקרוא למשהו בפוליטיקה הישראלית טופ בכלל... >.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, זה מרשים בכמה רמות. מההיתממות של ה"סלנג", דרך המעבר החד לפסיכופטיות של ה"חבל שהטיל לא סיים את העבודה", ועד לאקורד הסיום שעובד בכמה מובנים, כל אחד איום יותר מהשני - "אולי ככה לא יהיה מי שיפגע". לפעמים אני שמח שקל לי שלא לקרוא דברים כאלה - זה משכיח ממני איזה אנשים איומים יש בעולם...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובידוב, סוף סוף אנחנו לא מסכימים על משהו! אשמח תגיב מה אתה היית עונה לברנש (או אולי אנחנו כן מסכימים שיש מקום להצביע זהות אם כלכלה חופשית היא ה-פרמטר המרכזי/יחידי עבורך?).

אגב: אני כנראה לא הייתי מצביע זהות, כי יש עוד פרמטרים שמקבלים משקל. אבל אני חושב שהיא כן בtop3 שלי, אם אפשר לקרוא למשהו בפוליטיקה הישראלית טופ בכלל... >.

בהינתן שאף אחד מאיתנו לא חי בוואקום, אני לא מבין איך אפשר לטעון (לפחות לטעון ברצינות, לא סתם לזרוק סיסמאות) שאפשר לנהל כלכלת שוק פתוחה שתביא לשגשוג כלכלי מצד אחד, ולהחיל מדינת הלכה + בית מקדש שלישי וטרנספר מצד שני. כאילו, גם אם נניח שפייגלין באמת מכוון לאיזשהו אזימוט חיובי מבחינה כלכלית, אני לא באמת רואה איך הדברים האלו מתחברים לתוצאה חיובית.

מעבר לזה, צריך להבדיל בין חופש בדרגות שונות (עד אנרכיה כמקרה קיצון) לבין שוק חופשי. אני חושב (לפחות מקווה) שלא צריך להסביר למה יותר מדי חופש מהר מאוד מתכנס לאסון; כל אדם שפוי מבין למה יש כללים מינימליים שחייבים לאכוף על מנת לקיים חברה אנושית סבירה. אני לא מכיר את המצע של פייגלין לפרטיו, אבל הגישה המהפכנית שלו והנטייה שלו לפרש חופש כאנרכיה (נגיד, תמיכה בהסרת הגבלות על רכישת נשק חם), ביחד עם הצד הדתי-משיחי, לא ממש גורמים לי לחשוב שמשהו פה ישתפר אם הוא ח"ח יישב בקואליציה הבאה.

ובנוסף, כאמור, שוק חפשי זו תאוריה כלכלית שבסה"כ מוכיחה שיווי משקל אופטמלי בתנאים נתונים שלא באמת מתקיימים במציאות כמעט אף פעם. להניח מזה שתחרות ללא הגבלות תביא לתוצאות האופטימליות בכל מצב מציאותי זה פשוט לא הסקת מסקנות סבירה, להבנתי (הכלכלית) המאוד צנועה. רק מדגיש שוב, זה גם לא אומר שתחרות היא דבר רע ויש להלאים מיד את כל אמצעי הייצור.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...