Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אני בטוח שרבים וטובים יטענו שאני מזלזל ומתלהם. אין לי גם בעיה עם זה. אני גם לא רואה איך אפשר לא לזלזל במישהו כמו לפיד.

פשוט לא מבין למה אתה חושב שאתה מייצג משהו יותר טוב. הרי אפילו פה, כששאלתי אותך למה בתור ימני אתה לא מצביע למפלגה ימנית - לא שאלה מתנשאת או פוגענית או מזלזלת - המרת את זה ל"אתה ורוני צווחנים". ויש עוד עשרות דוגמאות דומות.

ואני לא מכיר מספיק את המבנה של הליכוד, אבל מניח שאם מספיק אנשים אחרים יתפקדו ויצביעו, יצמחו שם גם מנהיגים אחרים. כי מעבר לדיבורים על התלהמות, מהתגובות המעורפלות שלך, אני לא באמת מצליח להבין מה אתה מוצא במפלגת "מרכז" ריקה מתוכן.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4622

• SlowRide

4436

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

יבגני, תעשה כמוני: תחשוב שאתה בסין ונמצא בדיקטטורה מבחינת בחירת המנהיג. כאחד שלא יצביע לליכוד רק בגלל האנשים שנמצאים במפלגה, במי כדאי להצביע? איזה מנהיג יש בכנסת?

עובדתית הסיסמה של הליכוד היא מצויינת גם להיום. אני לא יודע אם ביבי דאג לזה או לא, אבל בשנים האחורנות אין חברי כנסת איכותים - יש שחקנים שואהבים לדבר מול המצלמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שביבי דאג לזה, לפחות חלקית.

ואני באמת לא יודע, אין לי תשובה טובה. אני מבין לחלוטין למה אנשים מצביעים למי שמצטייר בעיניהם כפשרה. זה גם נראה שיש כאן שינוי בחשיבה, כי בפעם הראשונה שלפיד התמודד, הרבה אנשים באמת חשבו שהוא ראוי. היום אני שומע הרבה מתייחסים אליו כפשרה נטו. יש דברים במצע שלהם שגם אני יכול להתחבר אליהם, כמובן. פשוט (אם נשים לרגע בצד הסלידה האישית שלי מיאיר ועוד כמה חברים במפלגה שלו) אני לא רואה איך יכול להיות מצב בו יש עתיד תחליף לחלוטין את הליכוד. והתוצאה של זה שיש עוד פחות ופחות סיכוי שתקום מפלגה אחת מספיק גדולה בארץ, וזה גם פוגע במשילות.

לדעתי, למי שמחזיק בדעות ימניות - ימין מרכז (כלומר גם ימין כלכלי וגם מבין שבסופו של דבר פשרה טריטוריאלית היא בלתי נמנעת, גם אם הוא לא בעדה עקרונית), עדיין עדיף להתפקד ולהצביע לליכוד, מתוך תקווה שדווקא מזה יצמחו מנהיגים ראוים חדשים, או אולי יחזרו מנהיגים ותיקים יותר - כמו בגין או מרידור או אולי אחרים שאני לא זוכר כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שגדל ברוח עמק חפרית (או במילים אחרות: רוח העבודה) שהתרבות היא "ארץ הישנה והטובה", שחוק "אל תצביע למחל" כמעט עברתי עליו.

אני כן מאמין בשיש אפשרות לשלום בנינו לבין אנשים, אני כן חושב שכלכלה קפטיליסטית היא יותר טובה מכלכלה סוצאליסטית, אבל אז אני מסתכל על הרשימה של הליכוד: הרבה חברי כנסת שאני לא חושב הם ראויים לתואר הזה, שזה נראה מהצד (שלי) שהם הגיעו בקומבינות שונות ומשונותת (בכל זאת פוליטיקה). לכן החלטתי לא להצביע לליכוד ב-2 הסבבים האחרונים (בכל זאת, בן 26).

עם זאת, אני לא חושב שצריך להצביע למישהו שיהיה רה"מ ולהגיד: אנחנו מחנה של אנשים שרוצים לעשות שינוי (להעיף את ביבי), והדרך שלנו היא להצביע למנהיג שהוא לא מנהיג (להתפשר). לי עדין קשה להגיד שאני אצביע ללפיד רק בגלל שהוא לא מנהיג. הוא יודע לנאום יפה, להראות בניאומים שלו אופטימיות. אבל בתכלס, כאשר היה שר האוצר, הוא היה המנהיג הכי גרוע שיש.

בגלל זה אני אומר לעצמי: אז ביבי רה"מ, אומר שהמצב טוב, נוסע לכל מיני מקומות ומשווק את עצמו, ואני קונה את זה. יש לישראל מנהיג שדואג לעם, אבל גם דואג לעצמו. אז שיהיה לו לבריאות. אני לא מאמין שאין מישהו שלא דאג גם לעצמו בזמן משרה כזו מכובדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

איך אף אחד עד עכשיו לא הקפיץ את השרשור הזה או פתח חדש בשם "שרשור פוליטי שלפני בחירות" + סקר+ הימורים+ אורן חזן.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל חושב שכדאי לבטל את הבחירות אם גם גנץ הולך לבד ולא מתאחד (עם לפיד). חבל על הכסף, בסוף ייצא אותו הדבר, אולי עם מריונטות שונות במעט בידי ביבי. כל אחד רוצה להיכנס עם רשימה שלו ושיהיה לנו אוסף ענק של מפלגות של 4-6 מנדטים (יעלון, אורלי לוי ועוד כל מיני רשימות שרוצות לעבור את אחוז החסימה). למה זה טוב? אבל אם האיחוד כן ייצא אל הפועל, אז לפחות יהיה קצת מתח בראש הטבלה ועניין המפלגות הגמדיות פחות יציק.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אנשים יודעים שיהיה הרבה בלגן ובסוף הממשלה תישאר בדיוק אותו הדבר... :wink:

אלא אם כן פייגלין / עוצמה לישראל יהיו הפתעת הבחירות (רמז: הם לא, כי צריך גוש ימין גדול מאוד כדי לאפשר להם לעבור את אחוז החסימה כחלק מהכנסת, עם מספר מנדטים בלתי אפשרי כדי שהם יהיו במקום ריאלי).

אני בכלל חושב שכדאי לבטל את הבחירות אם גם גנץ הולך לבד ולא מתאחד (עם לפיד). חבל על הכסף, בסוף ייצא אותו הדבר, אולי עם מריונטות שונות במעט בידי ביבי. כל אחד רוצה להיכנס עם רשימה שלו ושיהיה לנו אוסף ענק של מפלגות של 4-6 מנדטים (יעלון, אורלי לוי ועוד כל מיני רשימות שרוצות לעבור את אחוז החסימה). למה זה טוב? אבל אם האיחוד כן ייצא אל הפועל, אז לפחות יהיה קצת מתח בראש הטבלה ועניין המפלגות הגמדיות פחות יציק.

זה לא משנה הבחירות. תאמין לי. בג"ץ מנהל את המדינה מבלי להיות גוף נבחר. שלטון הפקידים דה פקטו. הגב' זילבר מטמיעה את משנתה לגבי השתלטות על סמכויות חקיקתיות תוך מתן סמכויות נרחבות לדרג השיפוטי בקבלת החלטות מהותיות בתהליך החקיקה (חוות דעת יועץ משפטי למשל, לטענתה אמורה להיות מחייבת. לא שהיא לא מחייבת היום כן? היא קיבלה מעמד משפטי מחייב כי כולם מעדיפים להפיל על המשפטן את הצרות אם יגיעו).

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה הבחירות. תאמין לי. בג"ץ מנהל את המדינה מבלי להיות גוף נבחר.

לא הוא לא.

גם כי יש מיליון ואחד דוגמאות של פסיקות בגצ לכל כיוון.

גם כי לא כל דבר בעולם מגיע לבגצ.

וגם כי לא כל דבר בעולם מותר לממשלה נבחרת לעשות.

והממשלה הזו עשתה לא מעט דברים. חלקם כנראה יותר טובים, חלקם מטומטמים להחריד. אבל היא עשתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כל הממשלה הזאת, הקודמת והעתידית היא חבורת אוכלי חינם שמתעלקת על כספי משלמי המיסים, מחרחרת ריב בין אזרחים והדבר היחיד שהם משקיעים בו עבודה זה להמשיך לייצר בעיות כדי להישאר רלוונטיים.

צריך ממשלה ייצוגית של 3 אנשים. ראש ממשלה, סגן ראש ממשלה ומזכירה אחת לשניהם. את כל השאר צריך להפריט, עדיף לחברות מחו"ל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם איחוד של כלל "העצמאיים" לא בטוח שייתן משהו לאופוזיציה. יעלון-גנץ-לוי אבקסיס-לפיד-גבאי זה לא שילוב שיכול לעבוד, כל אחד עם יותר אגו מהשני, יעלון בכלל יותר ימני מנתניהו, כל אחד יותר "חברתי" מהשני ורוצה לגרוף פופולרית באמצעות פתרונות כסף שלא יפתרו שום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטייה מהנושא כדי לחזור לנושא:

מה שאנחנו רואים כרגע בכנסת וצפויים לראות גם בכנסת קורה כבר עכשיו, הלכה למעשה, בעיריות.

אני מכיר בעיקא את הדוגמה הירושלמית, אבל זה בוודאי תקף גם למקומות אחרים - נבחר ראש עיר כלשהו, והקואליציה היא מין מבנה משונה מקיר אל קיר שמכיל מצד אחד חרדים, מצד שני מרץ, ובאמצע את כל האמצעיים/עצמאיים למיניהם.

אפשר להסתכל על מהזווית השלילית ולהגיד "כולם מסריחים, אין עקרונות, אין ערכים" ואפשר להסתכל על זה גם מצד אחר - הנה, צדדים יריבים החליטו שעדיף שכל אחד יקבל נתח מהעוגה מאשר הכול או לא כלום, עם מידה מסוימת של שקט תעשייתי.

מוסר השכל? אין מוסר השכל, תתקדמו (ממי גנבתי את זה?)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הממשלה הזאת, הקודמת והעתידית היא חבורת אוכלי חינם שמתעלקת על כספי משלמי המיסים, מחרחרת ריב בין אזרחים והדבר היחיד שהם משקיעים בו עבודה זה להמשיך לייצר בעיות כדי להישאר רלוונטיים.

צריך ממשלה ייצוגית של 3 אנשים. ראש ממשלה, סגן ראש ממשלה ומזכירה אחת לשניהם. את כל השאר צריך להפריט, עדיף לחברות מחו"ל.

אולי לא שמת לב, אבל עוד שתי קדנציות של ביבי וכך זה יהיה. הוא גם יהיה הסגן של עצמו. בממשלה הזאת הוא מחזיק כבר איזה שליש מהתיקים. וברוב האחרים הוא שולט מבלי להחזיק אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הוא לא.[...]וגם כי לא כל דבר בעולם מותר לממשלה נבחרת לעשות.

זה.

מה שכל אסכולת ה"תנו למשול" לא מבינים הוא שבברירה בין שלטון מתפקד לבין מניעת האפשרות לדיקטטורה - מדינה דמוקרטית תמיד תבחר באופציה השניה.

השלטון במדינה דמוקרטית אמור להיות לא-יעיל. זו מהותם של המאזנות שמובנים בשיטה הדמוקרטית.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אולי לא שמת לב, אבל עוד שתי קדנציות של ביבי וכך זה יהיה. הוא גם יהיה הסגן של עצמו. בממשלה הזאת הוא מחזיק כבר איזה שליש מהתיקים. וברוב האחרים הוא שולט מבלי להחזיק אותם.
זה לא מה שכתבתי.

לא צריך את כל השרים הטפילים האלה שמייצרים בעיות, מפיצים מחלוקות וסכסוכים בין כל הפלגים של הציבור ומקבלים על זה משכורות של בכירים בהייטק מכספי המיסים שהציבור משלם. הממשלה, בתצורה הנוכחית שלה, שווה ערך לעגל נכה חולה גוסס וחסר תועלת שלועס את העטינים של אמא שלו עד הטיפה האחרונה ובמקביל מעביר לה מחלות. במקרה כזה, מה שהגיוני לעשות זה להוציא אותו החוצה, לגאול אותו מיסוריו ולחלוב את הפרה כדי להפיק תועלת מהחלב. לא לתת לו להמשיך להתעלק על הפרה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...