Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורס נהיגה מתקדמת

עמית1984
שימו לב! השרשור הזה בן 7906 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!!!!!!!!!

היום אחרי כמה שיחות עם ההורים שלי קיבלתי את אישורם

הסברתי להם למה אני צריך לעשות קורס נהיגה מתקדמת לאחר שיחה

קיבלתי את אישורם מכיוון שכמה מחברי הפורום כבר עשו כמה קורסים

רציתי את דעתכם :

איזה קורס לקחת?????????

איפה יש לעשות ומה המחיר??????????

אני רוצה להוסיף יש בבעלותי רישיון שנה וחצי אני נהג חדש ולא עברתי עדין שום קורס נהיגה

תודה למי שיעזור

עמית

נולדתי עם הגה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא הזה אמנם נטחן עד דוק (בכל פורום רכב), אבל הנה כמה פרטים.

במדור נהיגה מתקדמת ב- YNET

http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-1317,00.html תוכל לקרוא מה זה נהיגה מתקדמת ופרטים לגבי הקורס באלטרנטיבי טלפון 097458855 ובמרכז הישראלי לנהיגה בטיחותית http://www.skidcar.co.il כמו כן יש גם בית ספר מסלולים של ראם סמואל בטלפון מספר 036355138 http://www.maslulim.co.il

הקורס מתקיים במגרש סגור (ובאלטרנטיבי יש גם תרגיל של נהיגה יומיומית בלווית מדריך)

אין הגבלת גיל- בסך הכל צריך רשיון בר- תוקף. איתי בקורס היה בחור שעדיין היה בתקופת המלווה.

המחיר באלטרנטיבי (המלא בלי הנחות כלשהן) הוא 680 ל- 9 שעות הדרכה.

הנה ציטוט התרשמות של בחור מ- YNET שעבר את הקורס במרכז הישראלי לנהיגה בטיחותית:

"היום בבוקר הגעתי עם שתי אחיותי לקורס נהיגה מתקדמת במרכז הישראלי לנהיגה מתקדמת אשר מתקיים במגרש חניה גדול בראשל"צ.

הקורס התחיל בשעה 9 ב-ד-י-ו-ק ודבר ראשון הוסבר לקבוצה (שכללה סה"כ 6 אנשים ו-3 מדריכים) על צורת ישיבה נכונה, כיוון נכון של המראות החיצוניות והמראה הפנימית שבאוטו.

אומנם היה מוזר בהתחלה לשבת בצורה שהם הדגימו והיה קשה להתרגל למיקומן של המראות אבל מסתבר שרואים בזווית רחבה הרבה יותר מאשר היינו רגילים לראות.

לאחר מכן, לימדו אותנו כיצד להחזיק נכון את ההגה וכיצד לסובב אותו בלי להצליב את הידיים ובצורה הטובה ביותר והבטוחה ביותר בלי להוריד את שתי הידיים מההגה.

לאחר שהסבירו לנו את הדברים האלו נתנו לנו לשבת בסיאט טולדו (1600 אוטומטית למי שמעונין לדעת) ולכוון את המושב ואת המראות ועשו איתנו סיבובים בכדי לתרגל את אחזקת ההגה בצורה הנכונה.

לאחר שתרגלנו זאת חזרנו ל"כיתה" המאולתרת בכדי להסביר לנו על בלימת חרום, בלימה עם ABS ובלימה הדרגתית (פמפום).

לאחר הסבר טכני מעמיד בנושא יצאנו שוב פעם עם הטולדו לנסות ולעשות בלימות חירום עם ABS. המדריך שהיה איתנו באוטו (בכל אוטו 3 אנשים ומדריך) לא הניח לכל אחד ואחת מאיתנו עד שביצענו זאת בצורה הנכונה ווידא שהבנו והפנמנו את כל תהליך העצירה. לאחר מכן עלינו על הגולף דיזל שעליה היה מותקן מכשיר הסקיד קאר ובה ניסינו לעשות עצירות חירום ללא ABS. היה כיף לא נורמלי, שרפנו הרבה גומי ובהתאם גם הריח והעשן. למדנו כיצד האוטו מגיב במצבי חירום וכיצד ההגה מגיב עם ובלי ABS בעצירות חירום.

עצירות החירום היו במהירות שבין 30 עד 70 קמ"ש.

למדנו גם מהי מטרתו העיקרית של ה-ABS שהיא לתת לנו את היכולת לסובב את ההגה.

לאחר מכן הגיע ארוחת הצהוריים הקלה כדי שלא נקיא לאחר מה שנעשה אחרי הארוחה.

וכמובן שאחרי הארוחה באה הקצפת של העוגה-הקטע הכי מהנה וכיפי-העברות משקל ואיבודי אחיזה בתת היגוי והיגוי יתר.

לימדו אותנו מהם המצבים האלו ואיך הם קורים ולימדו אותנו כיצד "לקרוא" אותם שניות לפני שזה קורה ולהגיב בזמן ואיך להגיב.

לאחר ההסבר התיאורטי והמעשי עלינו על הגולף דיזל עם הסקיד קאר ובעזרתו הגענו למצבים של תת היגוי והיגוי יתר ובעזרת מה שלמדנו הגבנו למצבים אלו ולאחר כמה ניסיונות מבינים איך צריכים להגיב במצבים כאלו ואפילו עשיתי את זה בהצלחה יתרה.

לסיכום: הקורס לנהיגה מתקדמת שלב א´ היה דבר מצוין, שלימד טכניקות חדשות שטרם ידענו וגילינו. הקורס מעניק ביטחון רב יותר ובנוסף מכין אותך לתגובות נכונות במצבים שלמדנו במשך כל הקורס. התירגולים ארוכים עד שמבינים כיצד לעשות את הדברים בצורה הנכונה ביותר והטובה ביותר.

בקיצור-היה מהנה מאוד וכיפי מאוד וענה על כל ציפיותי מהקורס הנ"ל. "

הנה תגובתו של דני לבחור:

"שאלותי נוגעות להשלמת התמונה המלאה, אשר כוללת גם את הפרטים הפחות נעימים - כסף והתמורה עבורו.

700 ש"ח לשני אנשים, כמה לאדם אחד (מחיר רשמי ללא ההנחה) ?

9:00-16:30 = 7.5 שעות. נכון ?"

אני אישית עברתי את הקורס באלטרנטיבי וממליצה עליו בחום. חשוב להדגיש את עובדת היותו בסיסי כדי שלא תפתח ציפיות גבוהות מידי (זה לא שהיו לי ציפיות גבוהות מידי, אבל כדאי שתדע מראש). מהשוואת הקורסים, הרבה אומרים שאצל אלטרנטיבי התמורה למחיר היא הטובה ביותר (היחס של השעות והחומר הנלמד למחיר), אבל זה כבר שיקול שלך. רוב החבר´ה מהפורומים עברו את הקורס באלטרנטיבי ולכן ממליצים בעיקר עליו.

הנה ציטוט הודעה של דני מלפני כחודש בקשר לקורס נהיגה מתקדמת:

"במסגרת שעורי הנהיגה לצורך קבלת רשיון הנהיגה, נלמדים בעיקר נושאים הקשורים לחוקים, תפעול בסיסי של הרכב, שימוש במראות, השתלבות בתנועה ועוד, אך בכל המקרים מדובר אך ורק על מצב "אידאלי" ובמידה מסוימת גם "סטרילי". הבעיה היא כי בחיי היום יום, אנו נתקלים במצבים מורכבים יותר, במצבי חירום ואף תאונות שהיו יכולות להימנע. לצערנו, שעורי הנהיגה אינם עוסקים בתחום זה.

בקורסים לנהיגה מתקדמת, נלמדים נושאים שהם בחזקת "מתקדמים" ביחס לאלו שנלמדו בשעורי הנהיגה. בין השאר לומדים נושאים כגון: התמקמות נכונה בכביש, יכולת צפיה של מצבים מסוכנים ומצבי חירום, המנעות מפעולות שעשויות לסבך אותנו, הבנת בסיסית של התנהגות ויציבות הרכב ככלל ובמצבי חירום בפרט, לומדים כיצד לשלוט ברכב במצבי החלקה וכיצד להיחלץ מהם, ועוד ועוד...

כל זאת בכדי להגיע הביתה בשלום, היות והכביש הוא מקום מסובך ומסוכן מדי מכדי ששעורי הנהיגה יכינו אותנו אליו.

לדעתי, לאור הקטל בכבישים בארצנו, יש לחייב השתלמות בקורס כזה לכל נהג ונהגת בארץ לצורך קבלת רשיון ו/או לצורך חידוש הרשיון.

מגרש ההחלקה הינו רק אמצעי אחד בו ניתן לעשות שימוש בקורס הנהיגה המתקדמת, אך אינו מספיק. יש ללמוד גם נושאים תאורטים ולתרגל גם דברים אחרים.

נ.ב. - הסטטיסטיקות מראות באופן חד משמעי כי לקורסים הללו השפעה מכרעת והם מורידים את כמות התאונות !

דני G.

מדריך נהיגה מתקדמת באחת החברות"

הנה ציטוט הודעה של פומלית בקשר לקורס שעברה באלטרנטיבי. לדעתי ההודעה שלה ממצה את הנושא ולא יכולתי לכתוב זאת יותר טוב:

"גילוי נאות: דני ג - מנהל הפורום - הוא מדריך ב"אלטרנתיבי" - בית ספר לנהיגה מתקדמת. אמנם לא באשדוד, אבל בכפר סבא. ביום שישי האחרון השתתפתי בקורס, ודני נאות לקחת על עצמו את ניהול הפורום. היות שלדעתי הוא האדם המתאים ביותר קפצתי עליו בשמחה, נישקתי אותו על שתי הלחיים (סתם. הייתי מאוד מאופקת), והעברתי את הניהול לידיו.

ועכשיו על הקורס עצמו:

בשלב הראשון: הרשמה

קפה כדי להתחמם ולהתעורר ועוגית אחת או שתיים לעיצוב האישיות. פגשנו כמה גולשים, ביניהם ראובן מהפורום ב Y-נט ו kitt ו hal9k מפורום המכוניות כאן בתפוז, ועוד כמה שלא גולשים ברשת - כנראה שיש כאלה. כל המשתתפים הגיעו ונכנסנו לחדר להרצאת פתיחה.

בהרצאה עברנו על מה זה אוטו בעצם, מה מחבר אותנו לכביש, אילו כוחות מופעלים על הנהג/ת בכל מיני מצבים, איך קוראים לאיבוד שליטה ומה אפשר לעשות נגדו, ועוד כהנה וכהנה מושגים. חלקם היו מוכרים, חלקם פחות. שרון - אחד המדריכים בקורס - העביר את הדברים בצורה דידקטית ורגועה, עם הרבה עזרים טקטיים.

תחנה שנייה - בדיקת לחץ אוויר, כיוון מראות ותכנון ישיבה בכיסא.

שלושה גורמים שכל אחד בפני עצמו יכול להיות מסוכן אם הוא לא נעשה כמו שצריך. היות שכמעט לכולנו לא היה מספיק אוויר בגלגלים, נסענו למלא בתחנת הדלק הקרובה (וקיבלנו מדיד אישי ומדוייק כדי לעשות את זה כמו שצריך)

מדהים כמה אחיזת הכביש מתייצבת והאחיזה בהגה הופכת לקלה כאשר יש אוויר במידה הנכונה בגלגלים

מהתחנה הבאה כבר הלך כל אחד לתחנה אחרת כדי לנצל את כל המדריכים שעמדו לרשותנו בצורה הטובה ביותר.

אני הגעתי לסקיד קאר

הסקיד היא מכונית רגילה שמולבשת על תושבת מארבעה גלגלים שמתחברת למכונית עצמה, ובאמצעותה המדריך יכול לדמות מצבים שונים של חוסר שליטה כדי לתרגל את ההתנהגות של הנהג (נהגת במקרה שלי). קודם כל זה כיף! אחר כך זה קצת מפחיד, אבל העובדה שמדובר באיבוד שליטה בתנאים מבוקרים מקנה את הביטחון שלו, ונותן כלים להתמודד עם מצבים לא נחמדים בזמן אמת. היינו שלושה באוטו, ואף אחד לא יצא כשהאחרים תרגלו

נהיגה בליווי מדריך

אחרי שדרסנו כמה קונוסים שלא עשו לנו כלום, המשכנו לתחנה הבאה (אחרי ארוחת צהרים) – נסיעה בליווי מדריך. באוטו שלי כמובן, פשוט לקחת את האוטו וליסוע כשמישהו יושב לידי ורושם הערות. אפשר לציין שלמדתי כמה דברים על הנהיגה שלי, וההערות היו בונות וחשובות. בכלל, אחרי כמה שנים על הכביש, ואחרי שלומדים לעגל את הפינות, כדאי להתרענן קצת וליסוע עם מדריך מוסמך (שגם מורה לנהיגה במקצועו) ולקבל הערות על התנהגות כביש, תפעול הרכב, וזהירות בכלל.

תחנה חמישית: בלימות.

איך האוטו מתנהג בכביש יבש, איך הוא בולם בכביש רטוב, ואיך לנסות להתחמק ממכשול. שוב – התנסות חשובה בתנאים מבוקרים, כשהיחידים שסיכנו את נפשם היו הקונוסים (פילונים קוראים להם שם משום מה), שכן בדרך כלל אנחנו לא יודעים באמת איך האוטו יתנהג כשאנחנו בולמים בהיסטריה, ובכביש יש בזה סכנה.

אפשר לסכם שבאוטו עם ABS זה יותר קל... אבל חשוב לתרגל בכל מקרה.

תחנה שישית: מעגל החלקה

נוסעים מסביב לפילונים, מרגישים מה האוטו יכול לעשות בסיבוב, קצת אובדן שליטה – אבל הפעם על האוטו שלי, גם על רטוב, ובעיקר כדי להרגיש מה זה באמת. נראו סימני סחרחורת בסוף התרגיל

ובסוף בסוף – תרגיל סיכום

נוסעים בסקיד קאר, מתרגלים איבוד שליטה קדמי ואחורי, נוסעים במעגלים כדי להתמודד עם סיבובים ובסוף בלימת חירום עם מכשול משתנה, כדי לא להתרגל וכדי שיהיו הפתעות.

I have to have one of these at home – סבבה הסקיד הזה. לא מומלץ אחרי ארוחה כבדה

בסוף התכנסות במליאה שוב, סיכום הקורס כולו וקצת על הפילוסופיה שמאחורי הדברים."

חלי

פיג'ו 206 1.6 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לך

עזרתה לי מאוד להחליט וגרמתה לי חשק נוסף לעשות את הקורס הזה

אני בקרוב יחליט לאיזה בית ספר לפנות כדי לעשות אותו

ושוב תודה

עמית

נולדתי עם הגה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על התגובה :!::!: איזו השקעה !

אפילו שלא שאלתי ענית לי על הרבה שאלות ,ובמיוחד עשית לי חשק לעשות את הקורס !!

לצערי עם כל הרצון ,אני אחכה לשחרור :cry:

דוד .

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מאד דני :p

סתם :wink:

העובדה שהנושא חשוב לי מראה שקיבלתי הרבה מהקורסים, ומההדרכות של דני בפרט :lol:

מומלץ במיוחד לנהגים בתחילת דרכם שעוד לא התרגלו לטעויות מושרשות...

חלי

פיג'ו 206 1.6 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7906 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...