Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זהירות! סוחרי רכב במסווה

nozza
שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אני מוכר רכב וקובע להפגש עם בחור שמציג עצמו כפרטי אך בדיעבד מסתבר שהוא סוחר האם זה בסדר מצידו שלא הציג עצמו כסוחר לפני שרכש ממני את הרכב או שאין עם זה בעיה?

כלל אצבע: מוכר שלא מספר לך את האמת על ההתחלה, קח בחשבון שימשיך לא לספר לך את האמת בהמשך, למעשה לא ניתן להאמין לאף מילה שיוצאת מפיו.

תתרחק מסוחרי רכב, רובם ימכרו את אמא שלהם תמורת מכירת הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

השואל הוא המוכר, הסוחר הוא הקונה במקרה הזה.

אם המחיר מתאים, מה זה משנה לך מי קנה ממך, אדם פרטי או סוחר?

אם אתה חושב שאתה יכול למכור באותו המחיר שהסוחר ימכור ( כאשר יגלגל את הרכב האלה ), אל תמכור לסוחר. אבל אם אתה חושב שהכישורים שלך כמוכר פחות טובים מאלו של הסוחר, והמחיר שנסגר מקובל מבחינתך - תמכור.

ואם הרכב באמת טוב, אז מי שיקנה בהמשך את הרכב מהסוחר , יקבל רכב טוב ( אמנם במחיר יותר גבוה, אבל בניגוד לסטיגמה שלסוחרים יש רק רכבי "לימון ").

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
תודה. בזכות ההודעה הזאת גיליתי שהאדם שהראה לנו את הרכב הוא סוחר במסווה, וביטלתי את הקנייה של הרכב ממנו..

חשוב לציין שהרכב עבר בדיקה על ידנו ויצאה בדיקה תקינה, מה שגורם לי לתהות האם מכון הבדיקה שיתף איתו פעולה?

:roll:

הי

האם ביטלת את הקנייה לפני התשלום ? או אחרי? אשמח לפרטים...

אני גם נפלתי אצלו

האם נפתחה תלונה במשטרה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. בזכות ההודעה הזאת גיליתי שהאדם שהראה לנו את הרכב הוא סוחר במסווה, וביטלתי את הקנייה של הרכב ממנו..

חשוב לציין שהרכב עבר בדיקה על ידנו ויצאה בדיקה תקינה, מה שגורם לי לתהות האם מכון הבדיקה שיתף איתו פעולה?

:roll:

הי

ומה קרה עם זה ?

האם הגשת תלונה במשטרה?

ביטלת את העסקה ?

אשמח לקבל עזרה!!! נפלתי גם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

carcar2018 - אתה שם לב שאתה מקרקר על שרשור עתיק?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המחיר מתאים, מה זה משנה לך מי קנה ממך, אדם פרטי או סוחר?

משנה. כי סוחר לא יעביר את הרכב על שמו. אני לא אמכור רכב למישהו בלי שמבוצעת העברת בעלות במקום ומיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שסוחר לא מעביר בעלות? זה לא מוסיף יד.'בשום מקרה, לא רשמתי למכור בלי להעביר בעלות.

השרשור הוקפץ, ולדעתי ללא סיבה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מצטער על ההקפצה אבל לצערי זה רלוונטי מתמיד.

קודם כל ממליץ להיזהר כרגע מיונדאי i20 אוטומטית יד ראשונה מ-"ליסינג מימוני" ב-"בעלות פרטית" (כפי שתואר כבר בתחילת הדיון) באזור כפר נטר, לא אציין את שם המוכר ומספר הטלפון. לא נפלתי בפח בזכות האשכול הזה. סימנים מחשידים - המוכר סיפר על קונה פוטנציאלי שבא לסגור עוד שעתיים, המליץ על מכון בדיקה ספציפי, מכר משמעותית מתחת למחירון, לא הסכים לבדיקה שניה במכון אחר, החזיק שני טלפונים ניידים, ביקש כסף מזומן על חלק מהסכום

טיפים ומסקנות מכל הסיפור לגבי מוכרים חשודים:

1) אין דבר כזה מודעה שמפורסמת כמודעה מסוכנות ואח"כ מתבררת כמודעה "פרטית". המודעה מסוכנות/סוכן/סוחר נקודה.

2) מומלץ ללכת למכון בדיקה שאתם מכירים/שהמוכר לא ממליץ עליו

3) להתרחק מאנשים שמחזיקים 2 טלפונים ומעלה

4) להיפגש עם המוכר בבית שלו בלבד, שלא ימציא תירוצים

5) לא לקנות סיפורים על תיקוני צבע - לבדוק במכון בדיקה מהימן

6) בדיקה תקינה במכון שהמליץ עליו מוכר לא אמינה

7) אם אתם חושדים שהמוכר לא אמין - תחשדו ברכב ותברחו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים שבדיוק עכשיו השרשור הזה מוקפץ... בדיוק "הצלתי" חבר לפני מס' ימים מהזוג (כנראה) המדובר בתחילת השירשור...

הרכב המדובר הוא טויוטה אוריס סטיישן, עאלק ליסינג פרטי , עאלק שפשוף במשקוף משער חנייה שנסגר בטעות על הרכב , עאלק נהגת יחידה שבעלה עובד הייטק ועוד ועוד...

למזלו של החבר, הסוחרת במסווה הסכימה לבדיקה מחוץ לנתניה, ואני הייתי פנוי להעיף מבט וללוות לבדיקה ולתת זוג עיניים נוספות.

מיותר לציין שלאחר שגילינו כי הרכב מעולם לא טופל במוסך מורשה + עבר פגיעה רצינית במשקוף + החלפת 2 דלתות + צביעה מחרידה של 2 קצוות הרכב , ידידי הטוב הפסיד מעט מגאוותו ואת עלות הבדיקה ולא שום דבר נוסף.

לא להתפתות למחירים נמוכים, תמידדדדד לבדוק את רשיון הרכב - אם זה מריח מסריח , זה קקי! לשאול את כל השאלות הקשות כבר בהתחלה וברמת הטלפון , לא שווה לבזבז דקה מהחיים בשביל הרכבים הפצועים האלה.

ליום יום -כבר אין - פיג'ו 306 עם 167 כ"ס.

לסופ"ש (וליום יום)- קליאו ספורט עם 182 כ"ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבר של ymalool מהתגובה הקודמת כאן. קודם כל שאפו ענק לו!

שום פגיעה בגאווה - אכן הפסדתי 500 שקל לבדיקה וחצי יום עבודה, אבל למדתי שיעור יפה.

אפשר להוסיף עוד כל מיני תלאות שעברו על הרכב, כמו תיקון לוח מחוונים ומוט הגה עקב פריצה, והעובדה שהגיע פעמיים למוסך על גרר.

במבט לאחור:

• כשביקשתי צילום רשיון רכב, למספר הטלפון של המוכרת לא היה וואטסאפ. חשוד - מעיד על טלפון מפוברק.
  • את צילום רשיון הרכב קיבלתי במייל מכתובת חשודה (אותיות אקראיות בג'ימייל). שוב חשוד.
  • מכיוון שקיבלתי (במייל) צילום רשיון רכב, כולל מס' רישוי, הייתי צריך להתקשר למוסך המורשה ולשאול על היסטוריית טיפולים לפני כן - אז הייתי עולה על הבלוף וחוסך לעצמי טיול ברכבת לנתניה.
  • נושא הבית הפרטי לא עלה - הסכמנו מלכתחילה להיפגש בתחנת הרכבת. אני לא חושב שזה נושא לחשש - למשל, כאשר בבוא העת אפרסם את הרכב הישן שלי למכירה, אשאיר אותו כנראה ליד מקום העבודה שלי, לשם הרבה יותר נוח לכולם להגיע ויש חניה.
  • לא מובן לי למה הסוחרת במסווה הסכימה ללכת למכון בדיקה שביקשתי, ועוד בעיר אחרת. האם חשבה שתצליח בכל זאת לתכמן אותו?

לשם השוואה הסכלתי על רשיון של מישהו שאני מכיר שבאמת קנה רכב בליסינג מימוני. ככה זה נראה:

• בעלים: (שם חברת ההחכרה - לא תמיד משהו שאפשר לזהות)
  • רישום מקורי: החכרה/החכר
  • תנאים והגבלות:
    - הרכב משמש להשכרה/החכר
    - שעבוד ל(שם כלשהו, לאו דווקא אותו שם מלמעלה)

ואכן, יד 2 מלא "מציאות" מאיזור נתניה/צפון השרון - כל מיני מושבים בסביבה, ואחד אפילו טען שהוא מקיסריה (אבל עובד בנתניה ). אני שוקל לפסול כל מודעה מאיזור זה פשוט בגלל כמות הנוכלים שם - צר לי על תושביה ההגונים של נתניה.

עריכה אחרונה על ידי JoeCool
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ו - מה שאתה כותב נכון חלקית.

לא לכל אחד יש ואטסאפ. מכיר אנשים אולטרא-אמינים שבכלל לא מחזיקים סמארטפון.

היית יכול להתקשר למוסך כמה שאתה רוצה. אם אינך בעלי הרכב לא היית מקבל שום מידע על עברו, זה חסוי וניתן רק לבעלים הרשום של הרכב. כמובן שלא היית מקבל שום מידע על טיפולים ותיקונים שנערכו מחו ץלרשת היבואן.

ביתפרטי - גם מקום עבודה זה בסדר, אם אתה יכול להווכח שאכן שם עובד המוכר.

ולגבי מכוני הבדיקה - לסוחרים האלה יש קומבינות במכונים ברדיוס עצום. חוץ מזה, הקונה הפוטנציאלי יכול לבקש לשבת בנפרד עם הבוחן, וכמה שטרות כחלחלים יעשו פלאים לדו"ח.

"ליסינג מימוני" הוא שם אחר לשיטת מימון, או, בעברית פשוטה, הלוואה - במקרה זה לרכישת רכב. לא מחייב רישום על שם חברה, בהחלט יכול להיות על שם הקונה (יד 00 או 01, בהתאם לסוג העסקה) עם שעבוד ומישכון, אבל בלי אות קין של השכרה\החכר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...