Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 6 2013 או מאזדה cx5 2013?

idanboko
שימו לב! השרשור הזה בן 3980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ההורים שלי מתלבטים בין המאזדה 6 החדשה 2013 לבין מאזדה cx5/

הדרישות הן כמה שיותר נוחות, מפרט מאובזר (הם נעולים על חלון גג וכאלה...), יופי, ואיכות.

הצריכת דלק פחות חשובה כי הם לא נוסעים הרבה...

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי רכש את המאזדה 6 החדשה ברמת גימור פרימיום ( מנוע 2.5, חלון גג, חישוקים קלים, מושבי עור וכו) ב185 K.

הרמה המאובזת של הCX5 יותר יקרה ולדעתי ה6 רכב יותר מושך ואטרקטיבי.

תלוי אם ההורים שלך יאהבו את הישיבה הגבוהה בcx5

אני חייב לציין שהופתעתי לטובה מאוד מרמת האיכות ב6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבפנים מבחנית הדשבורד ואיכות החומרים ה CX5 וה 6 זהים לחלוטין.

ה6 הרבה יותר מאובזרת.

בדומה לתגובה למעלה אנחנו גם התלבטנו רבות בין ה6 לCX5 ולמרות הרצון בישיבה גבוה בסוף החלטנו ללכת על ה6 מכיוון שהיא מציעה יותר אבזור, מנוע יותר גדול ויותר זולה (195K ל6 לעומת 211K ל CX5).

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לפתוח את הראש קצת...

יש עוד יצרנים חוץ ממזדה.

למרות ש 2 המכוניות ראויות...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגרסאות 2 ליטר המאזדה 6 טיפה מהירה יותר מה- cx5, בגרסת 2.5 המאזדה 6 כבר הרבה יותר מהירה.

המאזדה 6 מאובזרת יותר בכל הגרסאות וזולה יותר מה- cx5 בחלק מהגרסאות המקבילות.

המרווח הפנימי דומה לעומת גירסת הסטיישן של ה- 6, בגירסת הסדאן של המאזדה 6 המרווח לרגליים טיפה גדול יותר.

תנוחת הנהיגה במאזדה cx5 טובה יותר, הישיבה גבוהה יותר הן יחסית לכביש והן יחסית לריצפת הרכב. הגג גבוה יותר והתחושה במושבים הקדמיים אוורירית יותר עקב כך.

אין ספק שהמאזדה 6 טובה יותר בסה״כ, אבל לפרמטר של ישיבה גבוהה יש משקל גדול לדעתי ובתור בעלים של מאזדה cx5 אני יכול לכתוב לך שלרדת לתנוחת נהיגה של רכב סדאן כגון מאזדה 6 ממש לא בא לי למרות היתרונות שלה.

בכלל רכב סדאן לא עושה לי את זה וגם להרבה אנשים אחרים מסתבר ולכן יש ירידה מתמדת בפלח רכבי המנהלים ובעיני גירסה סדאן בכלל מיותרת, תא המטען לא שימושי, בנוסף עקב השיפוע של החלון האחורי יש פגיעה במרחב הראש ליושבים מאחור וגם השמש קופחת על ראשיהם.

עם כבר הייתי לוקח את גירסת הסטיישן, אבל היא מוצעת רק בגירסה הפשוטה ולא מוצעת עם מנוע ה- 2.5 ליטר.

בקיצור זה הרבה עניין של העדפה, שישבו ברכב ויקחו נסיעת מבחן, זה יעזור להם להחליט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולכם...עוזר מאוד..

לא ציינתי שאם מדובר ב-cx5 מדובר בדגם השני מבניהם עם הגג שמש ואם מדובר במאזדה 6 מדובר על הגירסא הפשוטה יותר כי אני לא רואה טעם להוסיף עוד לאבזור הנוסף...

וכשאתם אומרים שה-6 יותר מאובזרת, על מה מדובר למשל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכשאתם אומרים שה-6 יותר מאובזרת, על מה מדובר למשל?

אני מניח שדיברו על השוואה בין הגרסא הבסיסית של שני הרכבים ושם ה6 יותר מאובזרת (מצלמה אחורית לדוגמא), אבל ברצינות אתה לא מצפה שמישהו פה יעתיק את רשימת האבזור בשבילך, כנס לאתר של מאזדה ותבדוק - מבטיח לך שיהיה יותר מהר מלחכות לתגובה פה...

ואם קשה לך בכל זאת אז הנה קח... :wink:

מפרט מאזדה 6:

http://www.mazda.co.il/files/mazda6New/Mazda6_specs.pdf

מפרט CX5

http://www.mazda.co.il/files/mazdaCX5/MifratMazdaCX-5.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

לאחר התבלטות ארוכה וזהה, הצטיידתי במאזדה 6 החדשה.

למרות שחיצונית הג'יפון נראה יותר רציני ומרשים, הצורה החדשה של המאזדה 6 נראית גם היא מכובדת מאוד.

תא הנוסעים נראה כמעט זהה לחלוטין (הייתי בסוכנות ועברתי מתא אחד לשני הרבה פעמים).

מה שהכריע את הכף בסוף היה הקרביים של הרכב.

המאזדה 6 הוא כלי רכב מתקדם בהרבה מהג'יפון. לא אכנס לרשימת ההבדלים- מספיק לקרוא את המפרט בכדי להבין שהמאזדה הוא באמת רכב עם מערכות של שנת 2013 והלאה ואילו הגי'פון מפגר קצת מאחור.

לאחר נסיעה של חודש, אני יכול לשתף (וסליחה על כך שאני אכתוב כמיטב הבנתי ולא עם כל המונחים של מקצועני הרכב):

1. היגוי מרשים בצורה בלתי רגילה- כ"כ פשוט אבל כ"כ מדוייק ומחובר לכביש שזה מעורר השתאות.

2. תיבת הילוכים- על אף היותה רגילה ופשוטה- בהחלט רציפה, מעברים חלקים וגם היא מעבר לציפיות.

3. מתלים- יפניים קלאסיים- זה לא ביואיק ולא סיטרואן ובהחלט מרגישים מהמורות- אבל עדין בהחלט בסדר ותאם את הציפיות.

4. ביצועים- אולי מאחר וקצת התבגרתי בגיל וכבר קצת פחות חשוב לי הזמן להגיע מ-0 ל-100 (בשביל זה הייתי בוחר רכב עם טורבו מהסגמנט)- אבל הרכב זריז דיו, לא מרגישים שהוא מפגר מאחור בכביש ותאוצת הביניים שלו (80-120) אפילו מפתיעה.

5. צריכת דלק- בהחלט מרשימה המערכת שמכבה את המנוע בעצירות (וגם כשהמזגן דולק- זה תלוי בכמה מאמץ הרכב נמצא), עם זאת טרם הגעתי לנתוני היצרן שמדבר על 14 ק"מ בממוצע לליטר.

עד כה היו לי כ- 4 תדלוקים והגעתי בממוצע ל- 12 ק"מ לליטר- לא רע כשלעצמו בהתחשב שעדין אני נחשב יחסית לאחד עם רגל כבדה.

6.- מושב הנהג- הייתי מצפה למושב יותר "מפנק ועוטף"- אבל סה"כ אין תלונות.

7. מולטימידה- בהחלט מערכת נוחה, משתפת פעולה (מכשיר מבוסס אנדרואיד)- קורא את כל אנשי הקשר שלי אוטומטית (באנגלית), מזהה את המוזיקה שלי ומנגן אותה ברכב ללא כבלים (בלוטות') ואפילו מזהה הודעות נכנסות ומציע להציג אותן על המסך. יש פקודות קוליות שעובדות (באנגלית), אבל מתוך ניסיון זה נחמד אבל בד"כ לא שימושי.

8. מרווח- אמנם לי צורך בהרבה מקום אבל הוא קיים בשפע. גם תא המטען מרווח רק הרצפה שלו גבוהה יחסית לטובת גלגל רזרבי בגודל מלא.

סה"כ יש לי את האוטו כמה שבועות ואני מרוצה. וזה הכי חשוב. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשו :D

המאזדה היא המועדפת עלי מבין ה2

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר התבלטות ארוכה וזהה, הצטיידתי במאזדה 6 החדשה.

...

סה"כ יש לי את האוטו כמה שבועות ואני מרוצה. וזה הכי חשוב. :-)

תתחדש!

אני מניח כי מדובר על ה2.5 ל'. סתם מתוך סקרנות, על איזו גרסה מדובר, פרימיום/פרימיום+?

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:shock::shock::?:

הפד בצד היה מושבת הכוונה היא למאזדה 6 :)

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

אני מניח כי מדובר על ה2.5 ל'. סתם מתוך סקרנות, על איזו גרסה מדובר, פרימיום/פרימיום+?

ממש לא... הגרסה הבסיסית ביותר!!! 2 ליטר...

לדעתי הרכב הזה היום נותן את התמורה הטובה ביותר לכסף בסגמנט

ותודה רבה לכל המברכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...