Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת מתלים e36

שימו לב! השרשור הזה בן 4083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

אז ככה,אחרי הרבה זמן שאני חוסך לבולמים הגיע הזמן!!!

כרגע, הבולמים שלי הם תחליפיים של מונרו, עם קפיצים חתוכים (בעלים קודמים לא ממש חכמים).

הרכב עכשיו מתנהג פשוט ח*א, הבולמים לא סופגים כלום.

התקציב שלי הוא עד 7000 ש״ח .

העניין הוא שאין לי הרבה ניסיון עם e36 אחרות ואני לא יודע לאיזה כיוון ללכת,

סתם דוגמא נכנס לי בתקציב קוילאובר של וויטק, הקטע שאני לא ממש צריך את הכיוון גובה שהקויל מציע

ויש את הבילשטיין b12 שזה שילוב של בולם b8 וקפיץ אייבך פרו קיט או ספורטליין,שהם מנמיכים יותר אבל לפי

הפורומים מעבר לים מתנהגים פחות טוב מהפרו קיט, יש עוד הצעות?

השימוש שלי ברכב הוא יומיומי, למרות זאת הנוחות לא הכי חשובה לי, אני נוהג לדרפט עם הרכב לעיתים קרובות ובאותה מידה אני מכור לאחיזה, אז אני צריך סט שישלב ביניהם, לא ממש חשוב אם זה קוילאובר או בולם קפיץ, חשוב לי שאני פשוט אקנה את הסט שיגרום לרכב שלי לאחוז הכי טוב בתקציב שלי.

הרכב הוא e36 325 קופה,

תודה רבה, חזי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל צריך להפריד בין תכונות בולם מקוריות של יצרנים, דגמים ספציפים, ומכוניות עליהם הם מורכבים, אם מישהו פה עם 106 ראלי ממליץ לך על קוני לא בהכרח שהוא היה אוהב אותם על במוו. כמו כן איזה סוג קפיצים אתה בוחר וכמה ההנמכה. אני יתאר את זה מהנסיון האישי שלי והנקודת מבט שלי.

האופציות הזמינות והיותר נפוצות בארץ לבולמים:

קוני צהוב - בארץ נחשבים לקשים במיוחד, בחו"ל דווקא מוערכים יותר מבלשטיין (רק בארץ קוני יותר זולים מבלשטיין), יותר נוחים בבורות ויותר ספורטיבים. מנסיון שלי בעיקר על צרפתיות קשים במיוחד ומצויינים, בהתנהגות כביש ולא בבורות. בעיות אמינות של נזילות ושירות יבואן גרוע בעבר, לא יודע מה כיום.

בלשטיין - נחשבים להכי טובים שיש והמחיר בהתאם, מנסיון שלי עם B6 עם קפיצים אייבך פרו על איטלקיה חמה שהייתה לי, פשוט שילוב מדהים מבחינת ביצועים, אבל שוב בורות וכבישים משובשים האוטו קשה ואתה מרגיש שאתה מפרק את האוטו בנסיעה יומיומית בכבישי חיפה. מנגד על במוו סדרה 6 עם בלשטיין B8\אייבך פרו, ההתנהגות השתפרה פלאים והנוחות נפגעה אך סבירה בנסיעה יומיומית (מדובר רכב רך יחסית מהחברה) .

KW - זה מה שקניתי לE30 שלי בולמי KW ספורט וקפיצי KW, טרם הורכב ואין חוות דעת עדיין.

ואייטק - חברת בת של KW, הקפיצים אמורים להיות זהים, מנסיעה על E30 השילוב לא רע, הנוחות לא רעה יחסית וגם ההתנהגות לא רעה. יתכן הייתי שם קפיצים יותר איכותיים. הרבה חברים עם צרפתיות-גרמניות-קופרות-עוד מבסוטים יחסית להשקעה. צריך לזכור שמבחינת מחיר מדובר באחת האופציות היותר זולות.

V-MAX - האופציה הכי זולה בחבורה, מההתרשמות שלי על איביזה טורבו עם קוילאוברים מדובר יותר בSHOW ופחות בGO, יותר למי שמחפש מראה Slammed ופחות ביצועים. מנגד E30 עם בלשטיין B8 וקפיצי הנמכה V-MAX הרגישה נהדר, שוב צריך לבדוק סט אפ ספציפי לרכב ספציפי.

יש עוד חברות כמו TEIN וD2 שפחות נפוצות לגרמניות בארץ ויותר הולך ביפניות, אולי שווה לבדוק.

בכל אופן הייתי מציע לך להרשם למועדון במוו ושם תוכל להתייעץ עם בעלי E36 עם סטאפים שונים, אולי אפילו לסוע כדי להרגיש מה יותר מתאים לך.

אם אתה מחליט על בלשטיין מציע לך לפנות לאספיר הם היבואנים שלהם לארץ תוכל לחסוך כמה שקלים.

מיכה.

BMW E30 325i Coupe

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני כבר רשום למועדון במוו, לצערי עדיין לא קיבלתי שם תשובות.

2. אני פחות מחפש כמה הנמכה ואם זה יראה טוב או לא, יותר משנה לי איזה סט יגרום לרכב שלי להתנהג הכי טוב נקודה.

3. אני קראתי בפורומים בחול על הb12 ואת האמת כולם מרוצים, הבעיה היא שאין השוואה בין בולם כלשהו לבולם אחר.

השאלה העיקרית היא אם שווה להשקיע עוד בערך 1000 ש״ח על קוילאובר של וויטק והאם לוויטק חוץ מהיותם קוילאוברים יש יתרון כלשהו על הb12 מבחינת התנהגות (אחיזה בבלימה,בפניות,בהאצות,זוויות גלגול,דרגת קושי), הרי אם הסט יהיה קשיח מידי אני יקפץ בבורות בפניות, אני לא נוסע על המסלול כל היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מהיכן אתה רוכש, הרבה בעלי BMW מתקינים בולמים של H&R, שווה לבדוק.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה, הכי מכוון התנהגות ל-E36 יהיו:

אופציה א' - בילשטיין B8 + קפיצי H&R Race האדומים (לא ה-Sport השחורים).

אופציה ב' - בולמי קוני + קוילאובר סליב'ס של Ground-Control.

אופציה ג' - TEIN בייסיק.

תן דעתך לעוד כמה רכיבי מתלה בעלי ערך:

RSM's - כריות בולם אחוריות

FCAB - תותבי משולשים קדמיים

RTAB - תותבי זרועות אחוריות

ARB's - מוטות מייצבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

avia, קודם כל תודה.

לפני כל שיפור אחר אני חייב להחליף בולמים וקפיצים, המצב שלי כרגע גרוע.

איזה יתרון יש לh&r race על האייבך? ( קשה להשיג את הh&r).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מזה 4 שנים שיש לי E36, קופה, 318IS ידנית.

לפני הכל, החלפתי משולשים קדמיים, כ-ל הבושינגים ברכב הוחלפו לכאלה מפוליאוריטן תוצרת סופר-פרו אוסטרליה.

גם ארבעת תושבות הבולמים הוחלפו - למקוריות.

על האוטו מורכב סט של בולמי בילשטיין B8 וקפיצי פרו קיט (או B12 PRO-KIT) - אני מאד מרוצה מהתוצאה.

בנוסף החלפתי את המוטות מייצבים לקשיחים יותר - 28 מ"מ קד' 21 אח'.

האוטו מאוזן מבחינת התנהגות שלדה-מתלה: נוח, ומאד חד.

*מרגיש מדוייק ומהודק, זנב נשאר שמח, על ההיגוי אין מה לדבר .. :) והבלימה השתפרה מאד (אף פחות צולל).

*זה עדיין לא הסט-אפ המושלם לימי מסלול! - מדבר מניסיון.

אבל, תשאל את עצמך מה המטרה הסופית אליה אתה מכוון? אם אתה מתכנן שימוש יומ-יומי עם הרכב - לפי דעתי ומנסיוני - זה מעל ומעבר .. האוטו נוסע מדהים.

אם אתה מתכנן פרוייקט רציני (דריפטים/מסלול - כיול שונה לגמרי אגב), הייתי שוקל סט קויל אוברים איכותי (סט ב7000 ש"ח לא ייתן לך את זה), כמובן מתכוונן (קומפרשן+ריבאונד), ובוא נגיד שלא זה ייגמר שם :)..

ובשביל למקסם את ההשפעה של הבולם צריך להקשיח ולחזק את המבנה (שלדה,רכיבי מתלה,תושבות) ע"מ לתעל את האנרגיה כמה שיותר לחלקים הנעים וכמה שפחות לאלו שמתעוותים.

*תוסיף לרשימה Strut brace קדמי+אחורי, תושבות בולמים מחוזקות+מתכנווננות..ואתה בכיוון.

תמיד תזכור - לקנות בזול זה הכי יקר בסופו של דבר, על כן נאמר בזוקר.

בהצלחה!

**אגב, אספיר מתמקדים בעיקר בבילשטיין 4X4, אם כבר תפנה לאאוטבק טכנולוגיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב משמש אותי יום יום, אני לא מחפש לבנות רכב מסלול/דריפטים,

הבולמים שלי גמורים ואני רוצה לשפר את ההתנהגות של הרכב,

זול?? אני לא חושב שתקציב של 7000 ש״ח לבולמים קפיצים זה תקציב ״זול״ ,

כן זה לא תקציב בשביל לקנות את העילית אבל די והותר לרכב יומיומי

עם מסלול ודריפטינג פעם בשבוע שבועיים,

אני מאמין שאני אלך על הבילשטיין אייבך, דן איך הם בהשוואה למתלים המקוריים,

הרכב מרגיש נשלט יותר? מגבלות האחיזה עלו בהרבה?

איך הרכב בדריפטים עדיין מתנדנד?

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה שים קויילאוברים של Weitec . תוכל לשלוט על ההנמכה והקשיחות. מנסיון, התקנתי לפני שבועיים על Z3 .

מדריך הנהיגה של , לא מפסיק להתפעל מהסטאפ הזה ויש לו E36 מדוגמת ומשופצרת.

כאמור אני נוהג בו פעם פעמיים בשבוע בנהיגה מנהלתית ופעם בשבוע במסלול . הסטאפ מדבים עבור שני המצבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך ש7000 ש"ח לסט בולמים+קפיצים זה מכובד, וזה יהיה סט איכותי.

*אני, דיברתי על זה שסט קויל-אוברים איכותי - ב7000 ש"ח..זה לא בדיוק שיא השיאים.בתקציב הזה (בטח ובטח אם אתה רוכש בארץ) אתה בLow-End! עדיף לקנות סט בולמים וקפיצים איכותי "קלאסי"

אם אין לך צורך בפונקציות שהקויל-אובר מאפשר לך אז זה מיותר לחלוטין (חוצמזה שבארץ מאד אוהבים "לדחוף" לכיוון קויל אובר)

*על נושא שינוי הגובה הפיזי של הרכב אפשר לדבר שעות - כל שינוי שתעשה מצריך התעסקות,כלים,ידע ואם זה שינוי "קיצוני" (במסגרת טווח התבריג שעל גוף הבולם בד"כ בין 25-70 מ"מ) תצטרך גם כיוון פרונט.. חבל על הזמן שלך, מיותר לחלוטין.

*שוב, ואני מדגיש - אם אתה מכוון בעיקר ליומ-יום.

שמע, לשאול אותי איך הבילשטיין אייבך לעומת המקור זה קצת בעייתי.. אתה בעצמך אמרת שהבולמים קפיצים שלך גמורים..

אני את שלי החלפתי ב280K ..וגם הם היו מתים לגמרי.. אז אני לא יודע להשוות בין הסט-אפ המקורי במצב תקין לבין המצב שיש היום..

מה גם שאם קראת בעיון את ההודעה הקודמת שלי.. אז תבין שיהיה לי קשה לענות לך על השאלות ששאלת:

*הרכב מרגיש נשלט יותר? *מגבלות האחיזה עלו בהרבה? *איך הרכב בדריפטים עדיין מתנדנד?

אני עונה לך בהתייחסות מוחלטת לאוטו שלי - נשלט? מאד! אוחז?-בטירוף! מתנדנד בדריפטים??? הצחקת אותי.. :)

השקעתי המון זמן וכסף בעניין המתלים ואין ספק שזה מורגש, בנוסף אני עם 225/50R16 TOYO R1R

קיצר לטעמי, ולא רק לטעמי האוטו נוסע מדהים.

*האוטו שלי מופיע בגיליון אוטו מס' 317, עשו כתבת דורות על סדרה 3 וזרקו כמה מילים.

מקווה שעזרתי - אחלן !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...