Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין :רנו קליאו - פורד פיאסטה או טויוטה יאריס (ידניות וחדשות)

bonzo
שימו לב! השרשור הזה בן 4066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אני מתלבט לגבי קניה של רנו קליאו, פורד פיאסטה או יאריס ידניות (וחדשות).

שלושת הרכבים נחמדים מאוד, אם כי לכולם מנועים מאוד אנמיים. (במיוחד אחרי שהיום אני נוהג על 206 ידנית , XS , 1600 סמק , 110 כס, אבל ישנה בת 11).

מבחינת מחיר, רנו קליאו מציעה חבילה מאוד נחמדה מבחינת אבזור ובטיחות, ובמחיר הכי נמוך משלושת אלה (67000 שח).

ההתלבטות היחידה היא האם אפשר לסמוך על רנו (ועל קרסו) שהרכב יהיה אמין - גם בתקופת האחריות, וגם מעבר לה (למשל אחרי 4-5 שנים).

והאם למישהו יש רעיון לרכב באותה קטגוריה שמגיע עם גרסה ידנית ומנוע פחות אנמי? (עד 100,000 שח).

תודה,

תום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך על נסיעת מבחן בסוויפט...

על הנייר 94 כ"ס, בפועל הכוח מתקבל רק בסל"ד גבוה (4200 סל"ד ומעלה..)

אבל הצריכת דלק מפצה בהחלט...

"אני לא מצטער על דברים שעשיתי, אני מצטער על דברים שלא עשיתי…"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הנאה בנהיגה - הדבר הכי קרוב לפיג'ו שלך היא הפיאסטה. מנוע ה-1.2 שלה מנפק ביצועים סבירים. הביצועים שלה נחותים משמעותית מהפיג'ו שלך, אך היא לא תבייש אותך. מאידך היא כבר הוחלפה לדגם חדש.

הקליאו הכי קשישה (גם היא כבר הוחלפה בחו"ל), אך מציעה נוחות נסיעה מצוינת וראיתי פרסום על מבצע "ניקוי" מלאי ב-65K ₪.

הסוויפט חביבה - שווה בדיקה.

היאריס יקרה משמעותית ובעלת אופי "מבוגר" יחסית לשאר.

מציע לך לבדוק את הקיה ריו - הכי מודרנית, אך פחות מלוטשת מהפיאסטה או היאריס.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, מחר יש לי נסיעת מבחן על הפיאסטה הידנית... נראה איך היא תרגיש.

ואני אבדוק גם את הסוויפט, למרות שממה שאני רואה יש לה תא מטען קטן יחסית לקליאו וזה דיי חשוב לי.

מבחינת אמינות, האם אפשר לסמוך על רנו שתחזיק מעמד מעבר לשלוש שנות האחריות בלי בעיות מטורפות?

בפיג'ו, מגיל 4-5 ואילך הייתה לי תקלה אחת בממוצע בשנה (כל מיני בעיות אופייניות לדגם כמו אטם ראש מנוע, רדיאטור חימום וכו), ובשנה האחרונה הרבה יותר בעיות (ולכן אני מחליף - כבר אין לי את הזמן או הכוח לטפל בה בצורה כזאת אינטנסיבית).

האמת היא שזה דיי מאכזב שאי אפשר למצוא הוט האטץ' במחיר סביר היום... וכל רכב שהוא קצת מעבר לבסיסי כבר עולה לאיזורים של 120-150 אלף שח, כמו גולף,פולו עם 1.2 טורבו , וכו.

בנוסף, אני רואה מלא איביזות ביד 2 , הלוח פשוט מוצף בהם... האם כולם מנסים להיפטר מאיביזות מהשנתונים האחרונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קליאו - אולי תחכה לדור החדש, צפויה להמכר גם עם מנוע 0.9 טורבו למשל. שזה נשמע טוב.

פיאסטה - מיושנת, אבל פחות מהקליאו (הקליאו די זקנה במונחים של רכב, למרות שעברה מתיחת פנים), ואין הגבה לכיסא, מבחינתי זה פוסל את הרכב לחלוטין.

יאריס - עשיתי נסיעת מבחן ברציפה, היא מרגישה די ספרטנית בפנים (לא שהקליאו והפיאסטה זה וואו, אבל היאריס הרגישה לי פחות איכותית ויותר ספרטנית, למשל אין ריפודים בדלתות, ובקליאו יש). אבל אוטו נחמד, אם כי המחיר קצת גבוה.

הריו החדשה אכן אופציה טובה ושווה בדיקה.

כנ"ל גם i20.

לגביי הקליאו, אתה יכול לקרוא סיכומים שכתבתי עליה. יש לי כמעט 11 אלף ק"מ איתה, ובנתיים אני מרוצה מהכול (כמעט).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה דור, הסיכומים שלך של הקליאו מאוד עוזרים.

אני לא חושב שאני אחכה לקליאו החדשה, גם כי אין לי כמה חודשים לחכות, וגם כי המחיר יקפוץ מ 65-66 לאיזור ה 100 , ואולי קצת יותר ועדיין המנוע 0.9 טורבו יתן פחות 90 כ"ס...

בהפרש הזה אני מעדיף לחסוך וללכת על קליאו 3 שכרגע נראית לי הכי אטרקטיבית מבחינת עלות / תועלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שה0.9 טורבו תעלה 100 אלף ש"ח, אני מאמין שמשהו כמו 85 אלף ש"ח בערך.

ב100 אלף ש"ח סביר להניח שיתמכרו את הגרסה של 1.2 טורבו רובוטית, ואולי את הדיזל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, תודה על ההערכה.

עדיין, 85 אלף שח לגרסת הטורבו 0.9 קליאו 4, זה 20,000 שח יותר ממה שהיא עולה היום בדור 3. והמנוע החדש לא יתן ביצועים טובים בהרבה , אלא רק צריכת דלק קצת יותר טובה (ואני גם לא יודע איך יהיה לחיות עם מנוע 3 צילינדרים מבחינת רעש).

כמובן שעוד 20,000 שח יתנו גם את שאר המכלולים החדשים ועיצוב יפה יותר, אבל זה עדיין יהיה רכב אנמי מבחינת מנוע... ואם כבר אנמי, אז אני מעדיף לפחות לחסוך את הכסף. אולי טיול לתאילנד יפצה על הבעסה מחוסר הביצועים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום נסעתי בפיאסטה הידנית.

היא הרגישה משמעותית יותר זריזה מהקליאו ובגדול מאוד אהבתי את פנים וחוץ הרכב.

הבעיה היחידה - המחיר - היבואן לא מוכן לזוז ממחיר המחירון הרשמי , 76,000 שח ומוכן רק לתת קודן ומשבת, ונטרול כרית אוויר ליד הנהג בחינם... ועדיין, זה הפרש של 9000 שח מול הקליאו.

אני אמשיך להתלבט :) ובקרוב אנסה גם את הסוויפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

בשעה טובה , הזמנתי את הפיאסטה לפני שבועיים, והשבוע קיבלתי אותה.

פיאסטה 1.25 ליטר, ידנית, 2013 לבנה. מחיר: 76,660 שח, כולל דיבורית Parrot MKI9000. ונטרול כרית אוויר נוסע על חשבונם.

בנתיים הרכב מרגיש ממש טוב, כיף לנסיעה, המערכת סאונד שאיתה היא מגיעה נשמעת טוב, וכיף שיש USB בילט אין ברכב ושליטה מההגה. ממש נחמד.

היום בנסיעה לירושלים הורגשה החולשה של המנוע בעליות, אבל סה"כ היה בסדר אבל צריך קצת לתכנן כל עקיפה, וביום יום אני אשתמש ברכב לנסיעות עירוניות, ובינעירוניות קצרות ככה שזה לא אמור להפריע יותר מידי ומצד שני אמור להיות נחמד בצד חיסכון בדלק.

בסוכנות פורד קצת ביעסו כשנתנו רק מפתח אחד עם פתיחה לדלתות מהמפתח, ומפתח הספייר הוא מפתח פשוט ללא פתיחה לדלתות , קצת לא נעים להרגיש עד כמה חוסכים עליך בכל פרט קטן (מפתח נוסף עולה בסביבות 500 שח).

תודה רבה לכל מי שעזר והמליץ מאוד עזרתם בהתלבטויות. ובסוף בחרתי בפיאסטה לעומת האופציות האחרות, פשוט כי אחרי נסיעת המבחן היא העלתה את החיוך הכי גדול על הפנים, לעומת הקליאו שהגיע מקום שני , אבל לא העלתה חיוך כזה גדול, בעיקר כי הרגישה פחות זריזה (בקצת) אבל מספיק כדי לתת את הפוש לבחור בפיאסטה.

בכל מקרה,

תודה רבה,

תום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...