Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מראות פנורמיות כאמצעי עזר?

חלי
שימו לב! השרשור הזה בן 7386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במקומון קול הכפר של אזור כפר סבא שיוצא לאור בסופי שבוע, הופיע מדור חדש בשם 'מאחורי ההגה'. במדור זה יו"ר ארגון מורי הנהיגה בשרון ומנכ"ל בי"ס לנהיגה טוב בע"מ (מהוד השרון) עונה לשאלות הקוראים "בנושא דיני תעבורה ולימוד נהיגה דרך המרכז המתקדם להוראת נהיגה "טוב" בע"מ".

ציטוט שאלה ותשובה:

"ש: שוטר שעצר אותי לבדיקה שגרתית, הורה לי להסיר את משקפי השמש שהרכבתי בגלל שהן הגבילו את שדה הראייה. כל הסבריי, שהנסיעה ללא משקפי שמש מסוכנת עבורי בגלל הסינוור לא שיכנעה את השוטר. האם מותר לשוטר לנהוג כך?

ת: השוטר נהג כראוי, קיים חוק המחייב את מי ששדה הראייה שלו מוגבל מסיבה כלשהי להתקין במכונית אמצעי עזר כגון מראות פנורמיות וכו' (למי שקיימת מגבלה כזו היא מצוינת ברשיון הנהיגה). גם מי שנוהג כשעליו לבוש או אביזר המגביל את שדה הראייה שלו עובר עבירה. לפי תקנה זו, אסור לנהוג עם משקפי שמש בעלי כיסויים בצדדים. אך נא לא להתבלבל. כל עוד לא מצוינת מגבלה בשדה הראייה ברשיון הנהיגה ומשקפי השמש אינן בעלות כיסויים מהצדדים, אין שום איסור לנהוג עימם!"

אני מתעלמת מהנושא העיקרי של השאלה ומתייחסת לנושא אחד- לגבי הנכתב על התקנת מראה פנורמית כאמצעי עזר.

ממתי מראה פנורמית נחשבת לאמצעי עזר??? :o

מהשתלמויות נהיגה מתקדמת למדתי שמראה פנורמית היא בדיוק ההפך מאמצעי העזר.

כלומר, מעוותת את שדה הראיה בכך שהיא משקפת יותר מידי חלקים מפנים המכוניות ולא מבחוץ ויוצרת אשליות של שדה ראיה גדול בהרבה מההשתקפות האמיתית.

מה דעתכם לגבי התשובה באופן כללי?

האם יתכן שמשרד התחבורה (/ע) רואה אותה כאמצעי עזר, או שזו פשוט טעות של הכותב?

האם יש פה מישהו שמשתמש במראה פנורמית? אם כן, מה הסיבה?

בד"כ הטענה העיקרית בעדה היא נושא הנוחות והרחבת שדה הראיה (למרות שהיא יוצרת עיוותים)

חלי

פיג'ו 206 1.6 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשכרה ורדה רזיאל..

לעניננו הכתבה סרוקה ממגזין "הגה"

אתמול נסעתי עם נהג מונית עם מראה פנורמית של חצי מטר בערך הכי גדולה שראיתי!!

חלק ראשון של הכתבה

חלק שני

** ההודעה נערכה ע"מ שהתמונות לא ירחיבו את הדף **

זה היה אז עוד שכתבי הגה לא הרסו את כל הכתבות.

הכתבה אגב כתובה על ידי מנכ"ל אלתרנטיבי, איתי אלון, אז סביר להניח שמה שלמדת בקורסים שם יהיה אותו דבר...

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לפרק את המראה הפנורמית שהבעלים הקודמים התקין.

אני מת על הנהגים עם מראות פנורמיות ברוחב חצי שמשה ועם העדשה המשונה הזאת בחלון האחורי שכנראה שיש בה חור שחור קטן כי היא ממש מעוותת את קרני האור ומאפשרת לך לראות מה קורה מאחורי האוטו (למי שלא מאמין - שיכנס לאוטו-דיפו ויסתכל על האריזה של העדשה).

הפתרון שלי לשטח המת בצדדים - לסובב את הראש. כן, כן. לא להתבייש וממש לבדוק מה קורה בצד הרכב לפני שעוברים נתיב. חוץ מזה - כיוונון נכון של מראות הצד לא מזיק.

הפתרון לשטח המת מאחור - לא לקנות סדאן.

הכתבה הסרוקה בהחלט מסכמת את הנושא טוב יותר מכפי שאוכל לכתוב בעצמי.

לרוע המזל אני משכנע פה את המשוכנעים. הבעיה זה כל החכמולוגים שם בחוץ, כמו חבר שלי (שקיבל את המראה שלי במתנה) שחושב שמראה פנורמית היא פטנט המאה כי היא חוסכת את הצורך להסיט את הראש בזמן הנהיגה...

ולעצם העניין - אני רוצה להוסיף (לאחר עריכה):

יש מגבלות רפואיות שפוגעות בשדה הראיה. פגיעות עצביות מסוימות יכולות לדוגמא לפגוע בחצי שדה ראיה שמאלי בכל עין, לצמצם את שדה הראיה ("ראיית מנהרה")ועוד ועוד. כל מקרה לגופו דורש התייחסות ספציפית. אולם מראה פנורמית לא נראת לי הפתרון האידיאלי בכל מקרה. מספר מראות עגולות נדבקות במקומות אסטרטגיים יעשו את העבודה ביתר יעילות.

אם הייתי מולטי-מליונר הייתי קונה:

ב.מ.וו. M5 ליום-יום, בגלל ההנאה

בנטלי Azure לסופי-שבוע, בגלל הגריל

ומיורה שהייתי שומר במוסך ומקריב לה קורבנות כל לילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שהמורה צודק בתשובתו -

כמו שלנהג רגיל אסור לנהוג ברכב שמותאם במיוחד לרכב נכה - כך גם אסור לנהג רגיל לנהוג עם מראה פנורמית.

אבל יש אנשים, שיתכן שיש להם בעיית ראיה שמחייבת מראה פנורמית.

אני מש לא יודע איזה ליקוי בשדה הראיה כן מאפשר לנהוג אבל מחייב מראה פנורמית. מוזר.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרחבת שטח הראייה, ואי צורך להביט במראת הצד במקרים מסויימים.

עד לאחרונה הייתה אחת מותקנת בגאווה במכוניתי...הורדה בגלל סיבה שמעל להבנתי...(אמא). ואני מתגעגע לפנורמית שלי.... שעשתה את הנהיגה לכול כך הרה יותר קלה, בייחוד לרכב עם סרחי עודף כמו שלי.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטרלינג, לדעתי אתה טועה.

תקרא את הכתבה המצורפת ואולי תבין למה היא לא מרחיבה את שטח הראיה.

חוץ מזה, בכל מקרה של מעבר נתיב יש להסתכל במראות הצד.

חלי

פיג'ו 206 1.6 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא כל יצרני הרכב מתקינים אותה? העלות היא אפסית הרי...נק' למחשבה.

לגבי המורה לנהיגה ? נו טוב . אני אספר לך סיפור על מורה אחר - צומת מרכזית ברמלה . 20מטר אחריה יש פנייה ימינה שהיא ירידה לחניון.המדרכה עם אדום לבן. והנה ,עוצרת קורולה או יפנומטית כלשהי , עטורה בשלטי ל'. מתוכה ,מצד הנהג (לא היו תלמידים) ,יורד המורה הדגול ,ובצעד קליל יורד לקנות לעצמו מנת פלאפל.

הרכב חונה בתוך תחומי הכניסה לחניון האמור ,פחות מ-20 מ' מאחת הצמתים הגדולות ועמוסות בעיר , חציו באדום לבן וחציו סתם באמצע הכביש - והאדון הולך לקנות אוכל.

למותר לציין שבדיוק ממול למקום (לא 10 ולא 5 מ' .בדיוק ממול) יש חניון פתוח וחופשי לכל. אבל לסובב את ההגה קצת? ללכת עוד 2 מ'?

ואם אלה המורים -פלא שהתלמידים נוהגים כך? :mad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע.. אם כתוב ברישיון שלי "חייב להרכיב משקפיים או עדשות מגע בנהיגה" זה לא אומר שיש לי הגבלת שדה הראייה נכון ???

מה?

"חייב להרכיב משקפיים או עדשות מגע בנהיגה" מתייחס לעובדה הבודדת שאתה חייב להרכיב משקפיים או עדשות בנהיגה, משום שכנראה(...) אתה לא רואה מספיק טוב בלעדיהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, זה בדיוק מה שהתכוונתי.

שאני צריך להרכיב משקפיים *רק* משקפיים ולא למשל גם להיות חייב להשתמש גם במראה פנורמית.

תודה :wink:

אם כתוב חייב משקפיים או עדשות אז אתה חייב משקפיים או עדשות

מה פה לא ברור??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רחלי, האם נהגת פעם ברכב פרטי עם מראה פנוראמית ? (ואני לא מדבר על 106 קלסטרופובית עם מראה פנורמית ברוחב 50 ס"מ).

במכונית בהם לא מותקנת מראה ימנית (מכונית ישנות בד"כ) מראה פנורמית היא פתרון מעולה - אם יודעים להשתמש בה בתבונה.

נהגתי בעבר (תקופה ארוכה) ב-2 רכבים ללא מראה ימנית - ולא יכולתי להסתדר בלי מראה פנורמית.

המראה הפנורמית סייעה לי בכיסוי חלק נרחב משדה הראיה המת בצד ימין - ומבלי להגזים, גם סייעה לי בהצלת כמה רוכבי אופנוע שנדבקו לי לתחת בשטח המת.

השטח אותו כיסתה המראה היה עצום - וסייע לי במבט אחד לקבל ים אינפורמציה חשובה במעבר מנתיב לנתיב וכיוצ"ב.

אז נכון - היא גדולה, תופסת יותר מקום, מעוות קמעה את המרחק - אבל בתכלס היא דבר שימושי מאוד לרכבים שציינתי.

למה לא שמים אותה במכוניות חדשות ? במכוניות חדשות יש 3 מראות (ימין, שמאל ופנים הרכב) וזה נותן שדה ראיה מספק לחלוטין.

יצעקו כל המלעיזים והמשמיצים: בטיחות, עיוות בלה בלה בלה - מי שנסע ברכב ללא מראה ימנית ושם אח"כ פנורמית (אמיתית) יבין היטב על מה אני מדבר. אי אפשר בלי זה ברכב ללא מראה ימנית.

בנוגע למה שכתבת - לא ממש רלוונטי עבורי - אני מדבר מניסיון.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי נהיגה באימפרזה בעלת מראה פנורמית (ידוע שרוב מורי הנהיגה מתקינים כזו כדי שגם הם יוכלו לראות את מה שקורה בצד של התלמיד).

אז נכון שהיא נתנה לי תחושה של שדה ראיה רחב יותר, אבל כשהשוויתי את זה אחר כך למראה רגילה ולמדתי את מגרעותיה, נוכחתי לדעת שהיא ממש לא עדיפה על המראה המקורית.

חלי

פיג'ו 206 1.6 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ברכבים החדשים יחסית קיים מעין קו מקווקו התוחם כשליש משטח המראות הצדדיות

ומהווה שטח קצת יותר קמור מהשני שליש הנותרים.

דבר זה מסייע להקטין את השטח המת ונותן מענה נוסף לבעיית המראות.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...