Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פאסאט 2002 מנוע 2.0 ידנית - נורות EPC, ESP, ABS ובלם דולקות

pd16
שימו לב! השרשור הזה בן 4121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חבר'ה,

בהמשך לנושא שפתחתי לפני מספר ימים (המערכת לא נותנת לי לפרסם קישורים) על תקלה של חוסר הנעה באוטו, לאחר תיקון התקלה צצו מספר תקלות חדשות.

לאחר תיקון הבעיה שהתקלתה כחיישן חום מנוע תקול, הוחלף החיישן ויחד עם זאת ביקשתי במוסך שינתקו את הקודן מהאוטו.

לאחר קבלת הרכב ביצעתי נסיעת מבחן טיפה יותר ארוכה ממה שנוהגים במוסכים היום ובדקתי האם הכל חזר לכדמותו, וכך היה, חניתי ודוממתי את הרכב.

אחר הצהריים יצאתי לנסיעה ואחרי מספר דקות אור הבלם יד התחיל לצפצף ולאותת מספר רגעים, לאחר מכן כבה וחזר חלילה מספר פעמים, חניתי בצד, דוממתי, יחד עם חבר חשבנו שיכול להיות אחד הנתיכים נשרף, ביצענו בדיקה של הנתיכים, חלק מהם פעלו, חלק מהם כלל לא אך אף אחד מהם לא הראה סימנים שהוא נשרף (חלק מאלה שלא פעלו היו נתיכים של דברים כמו CHECK ENGINE, התעלמנו מהחלק שלא חשוב כמו חימום כיסאות ועוד תוספות שאינן נמצאות ברכב).

החזרנו הכל לכדמותו וברגע שהפעלתי סוויץ', חיכיתי שכל האורות יכבו אך לא כך היה, נורת EPC פתאום התחילה לפעול, כמו כן אורות ABS ו ESP שפעלו עוד לפני שהחלפתי חיישן חום (שכביכול פטר את הבעיה), כך גם נורת הבלם המשיכה לצפצף ולהבהב.

ראוי לציין שבוצעה בדיקה לבעיה הראשונית במוסך מורשה של צ'מפיון בעזרת תוכנת VAG COM ולטענת המוסך לא אותרו עוד תקלות ברכב ושהבעיה תוקנה.

ביקשתי מהם גם לנתק את הקודנית עם האזעקה הבעייתית מחשש שאני לא יוכל לפתוח ולהניע את האוטו והם ניתקו לי את המערכת.

ביצעתי חיפוש ברשת לגבי בעיה דומה ונתקלתי בתגובות שקשורות לנורת בלם שיכולה להיות שרופה, אחרי בדיקה, כל האורות במצב תקין.

בהמשך לנושא, אני מעלה סרטון וידאו שיתאר את הבעיה באור הרבה יותר ברור, אבל זה יקח מספר רגעים.

אשמח לשמוע מכם את דעתכם, במיוחד ממוסך רון!

תודה מראש,

דני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעלה ביחד עם זאת את פירוט התיקון של האוטו עם בעיית החיישן חום מנוע, יחד עם החלפת עוד מספר של חלקים, אשמח אם תגידו לי אם המחיר סביר (מוסך מורשה צ'מפיון).

הו"ה משדר חום מנוע

150 ש"ח

פעולה מונחת - DED FUNCTIONS

150 ש"ח

פירוק אזעקה

250 ש"ח

הו"ה גל הינע אחד

270 ש"ח

הו"ה בית בולם זעזועים צד

270 ש"ח

הו"ה זרוע חיבור עליונה צד

150 ש"ח

הו"ה משולש עליון - צד אחד

30 ש"ח

חיישן חום מקורי

175 ש"ח

טבעת מקורי

9 ש"ח

זרוע עליון ישר תחליפי

360 ש"ח

זרוע עליון עקום תחליפי

360 ש"ח

גומי צירייה שמאל תחליפי

110 ש"ח

3 נורות תחליפי

15 ש"ח

-----------------

סה"כ כולל עבודה 2540 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלתי ליוטיוב סרטון המתאר את התקלה.

מרק10 - לטענת המוסך, נוזל הבלמים ברכב במצב תקין.

http://www.youtube.com/watch?v=RAmXCVBO0yQ דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור בלם יד מהבהב מעיד על בעיה במערכת הבלמים כמו למשל חוסר בשמן ברקס.

אבל עם כל האורגן אורות שנדלק לך ברכב - גש דחוף בחזרה למוסך, שיבדקו היטב מה קרה ויקחו אחריות על התיקון שביצעו.

למה לא הלכת מלכתחילה למוסך רון..?

Me-Golf GTI MK6 Premium+Passat 1.8T, my wife-Passat 2.0, my mom-Passat 2.0, my brother-Polo 16V & my sister Polo 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלתי ליוטיוב סרטון המתאר את התקלה.

מרק10 - לטענת המוסך, נוזל הבלמים ברכב במצב תקין.

בכדי להמשיך בנסיעה בטוחה למוסך רצוי לבדוק נוזל בלמים.

אולי במוסך טעו או שכחו לבדוק ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור בלם יד מהבהב מעיד על בעיה במערכת הבלמים כמו למשל חוסר בשמן ברקס.

אבל עם כל האורגן אורות שנדלק לך ברכב - גש דחוף בחזרה למוסך, שיבדקו היטב מה קרה ויקחו אחריות על התיקון שביצעו.

למה לא הלכת מלכתחילה למוסך רון..?

אילו יכולתי ככה סתם ליסוע למוסך רון, הייתי עושה זאת, אני מהצפון (כרמיאל).

מחר בבוקר אני אהיה במוסך ונראה מה הם יגידו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, לאחר זמן קצר במוסך, הבעיה נפתרה!

אז ככה, הרכב חובר לתוכנת VAG COM והתחילו להריץ בדיקה של תקלות, הפניה הראשונה הייתה לחיישן בלם שהיה אחראי על נורת אזהרה של מערכת הבלימה, והוא זה שעשה את כל הבלאגן, יחד עם פיוז של מערכת ה ABS שאותת על תקלה ב ABS ויחד איתו ה ESP.

עלות כל התיקון, כולל עבודה, חלק מקורי ומע"מ 300 ש"ח.

לאחר חיפוש זריז אחר החלק ברשת, אין מנוס מפשוט להתרחק מאש מהמוסכים המורשים האלו, פשוט בושה, מחיר שערורייתי לחלק שכזה!

למען האנשים שיתקלו בעתיד, אני מעלה תמונה של החלק ואת המק"ט שלו, שלפי הבנתי מתקלקל הרבה ברוב רכבי VAG מהשנים האלו.

4A0 945 515A

img1957m.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר סביר עבור סריקת תקלות+עבודה+חלקים. שים לב שהתקינו לך חיישן מקורי ולא סיני או OEM לכן העלות שלו גבוהה יותר מחיישן בקישור שצירפת.

במוסך לא מורשה הייבואן היית משלם פחות 100 שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הם חייבו רק עבור החלק?

לא שאני ממש בעד מוסכי מורשי יבואן, אבל בדיקה+עבודה+עלות החלק (כמה זמן ארך התיקון?) 300 ש"ח זה סביר.

Me-Golf GTI MK6 Premium+Passat 1.8T, my wife-Passat 2.0, my mom-Passat 2.0, my brother-Polo 16V & my sister Polo 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר יקר,

אתה לא מחדש לי ולחברי הפורום הוותיקים כלום בעניין מחירי החלקים בארץ לעומת מחירם בחו"ל.

על תביא לי דוגמאות של מחירם של חלקים תחליפים אלא תשווה מחירו של חלק מקורי בארץ לעומת חו"ל.

אנחנו יודעים שהייבואן בארץ גוזר קופון שמן על החלקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי בפאסאט זה התקלקל - תחליפי סיני בנצרת נקנה ב-60ש"ח וכמו שאתם מבינים לא החזיק הרבה (מספר חודשים - פשוט הייתי חייב להחליף מכיוון שאורות הברקס לפעמים היו נשארים דלוקים).

בסופו של דבר הזמנתי גרמני מ-EBAY - עובד מצויין כבר מעל שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, עדכון קטן!

לאחר שהרכב טופל במוסך, והוחלף חיישן אור הבלם הבעיה של נורת אזהרה המצביעה על תקלת בלמים, חזרה על עצמה!

בנוסף לכך, נדלקה לי נורת ESP ככה סתם כי התחשק לה, בכל מקרה, הבעיה טופלה אך לא מהשורש שלה, עד כדי שהרכב לא הניע לי מחדש!

יאמר לזכותו של מוסך סגול, דווקא היחס והשירות שהם נתנו היה מאוד מהיר, הוגן וחם, ישר שלחו לי בחור שיבדוק את הרכב בחניה של הבית, הניע אותו, קיבלו אותי במהרה במוסך וכנראה (אני מאוד מקווה!!!) הבעיה נפתרה!

שורש העניין ככל הנראה (עד עכשיו טפו טפו טפו) היה בחוטי חשמל שחוקים וגמורים של חיישן טמפרטורת מנוע, שבגלל קצר כזה או אחר, מנע מהרכב להניע וגרם לו להשבית את פעולת המנוע.

בוצעה החלפה של החוטים, בלא יותר מדי זמן ובעלות אפסית.

כרגע הבעיה התגלגלה למשהו טיפה אחר, וזה קלאץ' גמור...

פולקסווגן - כי חיים רק פעם אחת? :oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקלאץ' מראה סימנים של מוות, גם לפי הריח וגם לפי העברת ההילוכים.

שאלה שלי היא כזאת, איזה חברה עדיפה להתקנת קלאץ' לפאסאט מנוע AZM 2.0L ידנית, הבנתי שיש שני חברות שמייצרות קיטים לקונצרן שהן LUK ו SACHS.

שאלה למכונאים שמבינים עניין, האם קלאץ' של מנוע 1.8L יכול להתאים למנוע מהסוג שלי? לפי סקירה קצרה באיביי איני יכול למצוא מצמד שמתאים ספיציפית (עם מוכר שמוכן לשלוח לארץ) למנוע שלי, רוב רובן של הארכות הן למנועי 1.8 עם ובלי טורבו.

איזו חברה עדיפה, ומה טווח המחירים הראליים שלוקחים על החלפת קלאץ' לרכב מהסוג הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...