Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסאן פרימרה מול רנו לגונה... הגיגים.

Boxer
שימו לב! השרשור הזה בן 7901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביום שישי ביצעתי "נסיעות התרשמות" קצרות ולא איכותיות על רנו לגונה (2 ליטר אוטומטית סטיישן) ועל ניסאן פרימרה (2 ליטר אוטומטי... עם מרכב מוזר) :lol:

לא "נאלצתי" לתקוף פניות (לא היו) אבל יש לי התרשמות בסיסית בתחומי הנוחות והתאוצות.

קודם כל, אבקש מוסיקת רקע

(כולם ביחד: "עגלה עם סוסה... אבל לא עם הרבה יותר")

הרנו מאד נוחה, מאד כבדה, ו- 240 הסוסים שלה לא קיימים. כן! תאוצה של 0-100 במעל 12 שניות?? אחותי - על מה ולמה?

פונטו ספייס אוטומטית עושה את אותו מיאוץ ב- 11.6!!!!

אז נכון, הלגונה גדולה יותר, כבדה יותר, יפה יותר נוחה יותר. הרבה יותר נוחה, ממש הרבה יותר נוחה, יציבה ומרשימה... אבל איפה המנוע?

חוץ מזה, ה- AL4 מורגשת - היא סרבה להבין שאני מעוניין בקיק דאון ואחרי שניסיתי לסחוט משהו מהמנוע - היא סרבה להבין שאני רוצה לשייט. כן, הרעיון חכם, אבל מעצבן.

הניסאן - כבר סיפור אחר.

התיבה הרציפה עולה במהירות במעלה הסל"ד שם היא נתקעת על 5000 והאוטו מאיץ בצורה בלתי מורגשת.

שלא תבינו אותי לא נכון. האוטו מאיץ, אבל בגלל הקיבעון של הסל"ד והנינוחות של המרכב, פשוט לא מרגישים את זה.

נתוני התאוצה מאשרים - 0-100 ב- 10.9 שניות. סביל.

אחרי נסיעת המבחן נכנסתי למכונית שהיתה איתי - רנו 19 משנת 1994. מנוע 1800, ו- 110 כ"ס "בלבד".

נכון, ה- 19 קלה יותר, ישנה יותר ומיושנת יותר מכל בחינה שהיא... אבל סוף סוף מרגישים שזזים.

בקיצור - חבל שלא מביאים לגונה ידנית.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרנו מאד נוחה, מאד כבדה, ו- 240 הסוסים שלה לא קיימים. כן! תאוצה של 0-100 במעל 12 שניות?? אחותי - על מה ולמה?

240 סוסים ????

ממנוע שני ליטר אטמוספרי ?

השיא הזה שייך להונדה לפי דעתי.

למנוע של הלגונה 135 סוסנים, התאוצה ל100 בסדר באופן יחסי לגיר אוטומטי ואוטו ששוקל 1400 קילו.

השאלה הנשאלת היא כזו, אם היית צריך לבחור אחת מהשתיים, איזה היית בוחר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהתכוונתי ל- 140 סוסים (אני כבר לא אתקן למעלה)

בין הפרימרה ללגונה הייתי הולך על הפרימרה, רק בגלל הביצועים העדיפים.

זה לא שהביצועים של הפרימרה חורכי אספלט (האוטו לא נועד להנאה מנהיגה) אבל לדעתי הביצועים של הלוגנה פשוט מחפירים.

אולי התרגלתי לטוב מדי (פיאט פונטו 75... אלפא 145... טויוטה קורולה... - כולן ידניות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פונטו ספייס אוטומטית עושה את אותו מיאוץ ב- 11.6!!!!

הספייס מאיצה ל-100 ב-12.6 שניות, בעיקר בשל העובדה שהיא שוקלת פחות מטון.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי השגות...

האחת, העובדה שאתה מעדיף רכב פחות נוח רק כי הוא מאיץ מהר יותר בכמה מאיות...

והשנייה - בנסיעה קצרה לא ניתן להתרשם מהAL4 לחיוב או לשלילה (בעצם לשלילה אפשר) שכן זו תיבה שלוקח לה זמן להסתגל לדרישות הנהג. לאחר כמה דקות (כ10-15 דקות בהתאם לנהיגה) התיבה משפרת את זמני התגובה\דרך הפעולה לרווחת הנהג.

לא מושלם, אבל יעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי השגות...

האחת, העובדה שאתה מעדיף רכב פחות נוח רק כי הוא מאיץ מהר יותר בכמה מאיות...

זה לא "כמה מאיות"

זו תחושה של כבדות וחוסר תזוזה בכל סל"ד ובכל הילוך, עם חורים גדולים בין ההילוכים!

זו היתה נסיעה של 15 דקות בכל מכונית, ולא היו סיבובים - כל מה שנותר לעשות זה להאיץ.

הנתון היחידי שיש לי של תאוצות הוא הנתון של 0-100. הוא אמנם לא כל מה שאני מחפש באוטו, אבל זה מה שיש לי, ולכן הבאתי אותו.

הנותון 0-100 גם לא מעביר את ההבדלים בתחושה בנוגע לתאוצות הביניים. הרנו מרגישה הרבה פחות חזקה מהניסאן בצורה שגורמת ל- 1.5 שניות הבדל להראות ממש לא משמעותיות.

וזה גם לא הבדלי שמים וארץ בנוחות - הפרימרה היא לא דייהטסו שרייד - היא נוחה. פחות מהלגונה, אבל נוחה.

ההבדל המשמעותי בין השתיים (בלי להתייחס לעיצוב) הוא תחושה של כח בכל מהירות בפרימרה, מול חוסר תחושת כח בכל מהירות ובכל מצב בלגונה - הבדל דרסטי שגורר מסקנה דרסטית - אני רוצה את הרנו הידנית.

והשנייה - בנסיעה קצרה לא ניתן להתרשם מהAL4 לחיוב או לשלילה (בעצם לשלילה אפשר) שכן זו תיבה שלוקח לה זמן להסתגל לדרישות הנהג. לאחר כמה דקות (כ10-15 דקות בהתאם לנהיגה) התיבה משפרת את זמני התגובה\דרך הפעולה לרווחת הנהג.

לא מושלם, אבל יעיל.

בנוגע ל- AL4 - היא הספיקה להתרגל אלי פעמיים - פעם אחת כשבתחילת הנסיעה נהגתי רגוע (עדיין לא הכרתי כלום באוטו). לקח לה הרבה זמן (יחסית), ועזרה מהטיפטרוניק כדי לצאת מזה.

בפעם שנייה - כ- 3 דקות לאחר שניסיתי לחזור לנסיעה רגועה - היא עדיין היתה מאד נמרצת.

יכול להיות שאחרי יומיים - שלושה אני אתרגל ל- AL4 (חוץ מהתחושה המוזרה של הקלאץ' :p ) אבל לצערי קרסו לא יתנו לי את האוטו ליומיים כדי לבדוק את זה. :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל ממש תיקון קל לגבי הרנו 19.

רנו 19 הגיעו אמנם עם מנוע 1800 אבל הספק של 98 כ"ס ולא 110 כפי שציינתה.

בדוק, אני בעבר חשבתי לרכוש אחת ואז כשגיליתי שמדובר במנוע דומה (לא זהה) לשל ה- RSI שקלתי את האפשרות של החלפת מחשב ופתרון של הבעייה אבל מסתבר שאי אפשר.

אגב, ידוע שה- 2000 סמ"ק של הלגונה הם המינימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנו 19 הגיעו אמנם עם מנוע 1800 אבל הספק של 98 כ"ס ולא 110 כפי שציינתה.

בדוק, אני בעבר חשבתי לרכוש אחת ואז כשגיליתי שמדובר במנוע דומה (לא זהה) לשל ה- RSI שקלתי את האפשרות של החלפת מחשב ופתרון של הבעייה אבל מסתבר שאי אפשר.

יש רנו 19 1.8 עם 110 כ"ס ויש כאלו עם 95 כ"ס. הראשונות הגיעו עם גיר ידני בלבד (אם כי גיר ידני אינו מחייב שמדובר במנוע החזק!), עם כרית אוויר לנהג (למיטב זכרוני) ורק בסוף חיי הדגם (משנת 95', אם איני טועה).

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...