Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צי'פ לסיאט איביזה דיזל FR

שימו לב! השרשור הזה בן 4123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי התלבטות החלטתי שאם אני שם תוכנה אז רק את ה160 כ"ס ולא יותר אחרי ששמעתי שהבלאי של האוטו יהיה גבוהה עם התוכנה החזקה (180 כ"ס).

הרכב שלי כרגע לא מעשן בכלל ולא שורף שמן. השאלה היא האם יכול להיות שהאוטו ישרוף הרבה שמן בגלל התוכנה ויעשן בצורה מוגזמת ?

בדיזל הקודם שהיה לי היה עליו תוכנה ועם הזמן גם כל מערכת ההזרקה התחילה להסתם , ז"א בבקרים הרכב היה מגמגם בהתנעה.

התחילו תיקתוקים חזקים שנשמעו ממערכת ההזרקה. יכול להיות שזה בכלל לא קשור לתוכנה , אני לא יודע. ואולי זה כן קשור בגלל התערובת העשירה.

יכול להיות מערכת ההזרקה שוב תהיה מלוכלכת וסתומה כמו ברכב הקודם מהתוכנה ויהיו תיקתוקים חזקים מהמנוע אם במידה והרכב יעבור טיפול כל 5 ק"מ עם שמן מנוע של היצרן ? או שזה לא קשור כבר לזמן הטיפול ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי התלבטות החלטתי שאם אני שם תוכנה אז רק את ה160 כ"ס ולא יותר אחרי ששמעתי שהבלאי של האוטו יהיה גבוהה עם התוכנה החזקה (180 כ"ס).

הרכב שלי כרגע לא מעשן בכלל ולא שורף שמן. השאלה היא האם יכול להיות שהאוטו ישרוף הרבה שמן בגלל התוכנה ויעשן בצורה מוגזמת ?

בדיזל הקודם שהיה לי היה עליו תוכנה ועם הזמן גם כל מערכת ההזרקה התחילה להסתם , ז"א בבקרים הרכב היה מגמגם בהתנעה.

התחילו תיקתוקים חזקים שנשמעו ממערכת ההזרקה. יכול להיות שזה בכלל לא קשור לתוכנה , אני לא יודע. ואולי זה כן קשור בגלל התערובת העשירה.

יכול להיות מערכת ההזרקה שוב תהיה מלוכלכת וסתומה כמו ברכב הקודם מהתוכנה ויהיו תיקתוקים חזקים מהמנוע אם במידה והרכב יעבור טיפול כל 5 ק"מ עם שמן מנוע של היצרן ? או שזה לא קשור כבר לזמן הטיפול ?

שלום.

אנסה לענות לך על שאלותיך :

1.שריפת שמן לא קשורה לתוכנה ,היא קשורה למצב המנוע . מנוע ששורף שמן לא מומלץ לשפר-מומלץ להחליף...:wink:

2.ברכבי דיזל ,לאחר התקנת תוכנה , הרכב שורף יותר סולר במאמץ ולכן סביר יותר שהרכב יעשן יותר(במאמץ), משהוא מעשן היום.

3.סתימות במערכת הזרקת הסולר, אינן קשורות לתוכנה-הן תוצאה ישירה של שימוש בסולר מלוכלך ובאיכות ירודה ובאי החלפת פילטרים בזמן.

4.תיקתוקים חזקים מהמנוע לא אמורים להישמע בכל מצב, מקורי או משופר ,מה שמחזק את ההערכה ,שהמנוע שלך ברכב הקודם היה פגום.

התקנת תוכנה חייבת להתבצע על מנוע תקין !

במידה והמנוע ברכבך תקין ,תוסיף לך התוכנה כ 33 כ"ס וכ 10 קג"מ . בנוסף תהנה משיפור בצריכת הסולר , בעיקר במהירויות שיוט ותוספת המומנט האדירה ,תזניק את הרכב קדימה ,כמעט בכל תחומי הסל"ד.

שאלות נוספות-בכיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התשובה המורחבת. לגבי המומנט , אתה אומר שבעצם אני עולה מ-31.6 קג"מ ל41.6 קג"מ ?

לגבי המנוע , אתה אומר שבעצם אם אני שם את התוכנה ועושה טיפול כל 5 אלף אין סיבה שתהיה לי סתימה במערכת ההזרקה וגם לא תיקתוקים מהמנוע כתוצאה מהתוכנה ?

מה בעצם גורם למנוע פתאום לשרוף שמן ?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התשובה המורחבת. לגבי המומנט , אתה אומר שבעצם אני עולה מ-31.6 קג"מ ל41.6 קג"מ ?

לגבי המנוע , אתה אומר שבעצם אם אני שם את התוכנה ועושה טיפול כל 5 אלף אין סיבה שתהיה לי סתימה במערכת ההזרקה וגם לא תיקתוקים מהמנוע כתוצאה מהתוכנה ?

מה בעצם גורם למנוע פתאום לשרוף שמן ?

תודה מראש[/QUOT

ערב טוב.

התוכנה תעלה אותך מ 31 קג"מ ל 40.5 קג"מ ,כך שמדובר בתוספת של 9.5 קג"מ ! שזה המון !

גם ההספק יעלה מ 130 כ"ס ל 163 כ"ס חדשים .

כפי שכתבתי בהודעתי הראשונה :תוכנה לא סותמת את מערכת ההזרקה, לא שורפת שמן,ולא גורמת ל"תיקתוקים" במנוע .

מנוע מתקתק ושורף שמן -הינו מנוע פסול שימיו ספורים ואסור לשפרו !

אך במידה והרכב במצב תקין ,אינני צופה כל בעיות עתידיות בעקבות התקנת התוכנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...