Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצינור בין הרדיאטור למנוע שואב אוויר. מיצובישי גאלנט 94'

mike23
שימו לב! השרשור הזה בן 4123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם ותודה מראש על העזרה.

בזמן האחרון החלה תופעה במנוע שהצינור ששואב מים מהרדיאטור למנוע כאילו ולוקח אוויר.

אני אסביר: כשאני נוסע והמנוע חם במהלך היום הכל תקין, מים זורמים, הצינור חם ועבה והכל בסדר, המנוע לא מתחמם, הכל בסדר גמור. בכל בוקר כאשר האוטו עמד כל הלילה והתקרר, שאני פותח את המכסה מנוע אני רואה את שהצינור ממש הצטמק, כאילו והוא שאב מים וניגמרו המים והחל לשאוב אוויר, כאשר אני פותח את השסתום רדיאטור אני שומע את האוויר יוצא והצינור חוזר למצבו הרגיל.

חשוב לציין שהרדיאטור מלא כשזה קורה, לא חסרים מים, מיכל העיבוי מלא והרדיאטור חדש הוחלף לפני כמה חודשים.

האוטו נוסע בסדר גמור ולא מתחמם אבל אני פוחד שזה משהו שיחמיר או שאולי יכול לגרום נזק בטווח הרחוק.

אגב, מיכל העיבוי פעם אחר פעם ניראה כאילו הוא מתמלא במקום להתרוקן, מחוות דעת של מוסך בעבר אמרו לי שהשסתום של הרדיאטור לא אורגינל ולכן הוא זורק מים בחזרה למיכל עיבוי, כרגע השסתום חדש אבל אינני יודע אם זה באמת קשור לכך שהוא לא מקורי.

הרכב הוא גאלנט 94

אשמח לחוות דעת המומחים, תודה.

נ.ב= צירפתי תמונה

75b8cfce2ef97f1094a59cfebfa548d2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון אין לך בעיה .

נפח המים בטמפ' נמוכה קטן ויש לך וואקום.

כשאתה פותח את פקק הרדיאטור אתה דווקא מכניס אויר למערכת ולא מוציא.

עכשיו למה רשמתי בעקרון אין לך בעיה,

כי כנראה הצינור שלך צריך בהחלפה בהקדם .

כשהצינור מתנפח (כשנוזל הקירור חם) ומתכווץ לאחר לילה, כנראה שהוא כבר רך מידיי ועלול להקרע/להתפוצץ בנסיעה

(אחד מהגורמים השכיחים לגמירת מנוע) .

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מיכל עודפים ברכב?

האם הוא מלא עד המקסימום?

וככל הנראה מדובר בפקק רדיאטור לא תקין (כלומר: האל חוזר שלו לא נפתח תחת ואקום),

או לחילופין: רדיאטור לא מתאים לפקק (כלומר: שמו לך רדיאטור של רכב אחר, ואז גם אם תשים פקק שמתאים לרכב עדיין האל חוזר שלו לא יוכל להיפתח בגלל שהמבנה של הרדיאטור לא מאפשר את זה).

או: צינור עודפים סתום.

כדי שתעלה צילום של הפקק מצידו התחתון.

subaru grand leone 94 ידנית - נמכרה.

chevrolet spark 2014 1.0 manual רכב נוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הצינור קניתי לפני קצת מעל שנה והחלפתי בעצמי לאחר שבקודם היה חור.

לגבי השסתום הוא במצב מצויין בתחתית שלו, כל הגומי שלם ללא קרעים אך עם זאת יכול להיות באמת שהוא לא מתאים. אני אבדוק את 2 הכיוונים האלה ואעדכן במידת הצורך.

תודה רבה לכם, פורום מבורך ואנשים טובים ומקצועיים :-P

שבת שלום חברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אם מפלס נוזל הקירור במיכל העודפים עולה לאחר שהמנוע חם (לעומת לאחר לילה ).

אח"כ תבדוק אם המפלס חזר לאותו גובה (נמוך) לאחר לילה.

אם עלה ואח"כ חזר לאותו גובה,

אין לך בעיה בפקק ובצינורית שמובילה למיכל העודפים.

אזי, חוזרים להמלצה בתגובה הקודמת שלי.

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מקרה כזה לפני חודשיים, המשכתי לנסוע ברכב עד שיום אחד הצינור התפוצץ במהלך הנסיעה, והלך המנוע הוא שרד חודשיים כי כל פעם הייתי מוציא את הפקק, בדוק את הפקק אצל מוסכניק שיבדוק עם זה פקק מתאים, יש פקקים שהם אותו דבר אבל הלחץ שונה ככה הלך לי מנוע. בדוק את פקק הרדיאטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...