Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך ביליתי את ראש השנה

נמרוד רחמימוב
שימו לב! השרשור הזה בן 7161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול אחרי שבדיוק גמרתי להכין את הגפילטע פיש המפורסם שלי לארוחת החג, אני מקבל קריאה לבית-החולים (זה לא ממש חריג, ומשפחתי כבר רגילה לאכול בלעדי).

חייל יצא לחופשה, תפס טרמפ ונרדם לא חגור במושב האחורי. הוא התעורר על מכסה המנוע של משאית שבאה ממול. החייל יצא יחסית בזול: פגיעת חזה עם צלעות שבורות וחזה אויר-דם, ושבר מרוסק של החוליה המתנית הרביעית עם לחץ גדול מאוד על העצבים שיורדים לרגלים.

מצב כזה מחייב ניתוח בשני שלבים רציפים. בשלב הראשון פותחים את עמוד השדרה מאחור, משחררים את תעלת השדרה ובה העצבים שיורדים לרגלים, ומקבעים את החוליה השבורה ע"י מעין גשר המחבר את החוליה מעל לחוליה מתחת. בשלב השני מסובבים את החולה על הצד, ודרך חתך נוסף בבטן מגיעים לחלק הקדמי של החוליה השבורה, מוציאים את שברי החוליה והדיסקוס מעל ומתחת, ומשתילים מעין "כלוב" עשוי מטיטניום התומך את הקונסטרוקציה מקדימה. סה"כ זמן ניתוח כ 6.5 שעות עם דמם של כ 700 סמ"ק.

הניתוח עבר בשלום, סכנת השיתוק חלפה, ולאחר תקופת החלמה ושיקום של כ 3-6 חודשים החייל צפוי לחזור לתפקוד כמעט רגיל. לי נדפקה ארוחת החג, אבל בשבילו השתנה מסלול החיים לחלוטין - רק בגלל שלא חגר חגורת בטיחות. ב 02:00 בבוקר כשחזרתי הביתה וחיכתה לי על השולחן ארוחת ראש השנה, חשבתי שאולי אם אנשים היו מבינים את תוצאות התנהגותם היו מתנהגים אחרת. קשה לשכנע אדם צעיר ובטוח בעצמו, כמה חשוב לחגור חגורה, כמה מסוכן לשתות ולנהוג, כמה המהירות מעלה את ההסתברות לתאונה ומחמירה תוצאותיה.

אני מקווה שהסיפור הקטן הזה יאפשר לי לבלות יותר ארוחות חג עם משפחתי.

שנה טובה,

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול אחרי שבדיוק גמרתי להכין את הגפילטע פיש המפורסם שלי לארוחת החג, אני מקבל קריאה לבית-החולים (זה לא ממש חריג, ומשפחתי כבר רגילה לאכול בלעדי).

חייל יצא לחופשה, תפס טרמפ ונרדם לא חגור במושב האחורי. הוא התעורר על מכסה המנוע של משאית שבאה ממול. החייל יצא יחסית בזול: פגיעת חזה עם צלעות שבורות וחזה אויר-דם, ושבר מרוסק של החוליה המתנית הרביעית עם לחץ גדול מאוד על העצבים שיורדים לרגלים.

מצב כזה מחייב ניתוח בשני שלבים רציפים. בשלב הראשון פותחים את עמוד השדרה מאחור, משחררים את תעלת השדרה ובה העצבים שיורדים לרגלים, ומקבעים את החוליה השבורה ע"י מעין גשר המחבר את החוליה מעל לחוליה מתחת. בשלב השני מסובבים את החולה על הצד, ודרך חתך נוסף בבטן מגיעים לחלק הקדמי של החוליה השבורה, מוציאים את שברי החוליה והדיסקוס מעל ומתחת, ומשתילים מעין "כלוב" עשוי מטיטניום התומך את הקונסטרוקציה מקדימה. סה"כ זמן ניתוח כ 6.5 שעות עם דמם של כ 700 סמ"ק.

הניתוח עבר בשלום, סכנת השיתוק חלפה, ולאחר תקופת החלמה ושיקום של כ 3-6 חודשים החייל צפוי לחזור לתפקוד כמעט רגיל. לי נדפקה ארוחת החג, אבל בשבילו השתנה מסלול החיים לחלוטין - רק בגלל שלא חגר חגורת בטיחות. ב 02:00 בבוקר כשחזרתי הביתה וחיכתה לי על השולחן ארוחת ראש השנה, חשבתי שאולי אם אנשים היו מבינים את תוצאות התנהגותם היו מתנהגים אחרת. קשה לשכנע אדם צעיר ובטוח בעצמו, כמה חשוב לחגור חגורה, כמה מסוכן לשתות ולנהוג, כמה המהירות מעלה את ההסתברות לתאונה ומחמירה תוצאותיה.

אני מקווה שהסיפור הקטן הזה יאפשר לי לבלות יותר ארוחות חג עם משפחתי.

שנה טובה,

נמרוד

המופנאומוטורקס? :mm_cool:

דוק?

מהירות האור גדולה ממהירות הקול, זו הסיבה שאנשים נראים חכמים עד שהם פותחים את הפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שהבחור יצא מסכנת שיתוק.

אה, ד"א, היום חגגנו חג שני.

אולי החג הזה בא גם למען הרופאים שנקראו ע"י ביה"ח בערב החג הראשון? :wink:

רופאים, אנשי סיסטם... :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...