Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישה מחברת ליסינג מול רכישה מפרטי

og24
שימו לב! השרשור הזה בן 4127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

עד היום רכשתי רכבים (2) רק מפרטי ורק יד 1, ולא הייתי מוכן להתפשר.

אני מעוניין לרכוש רכב משפחתי נוסף (שיהיה הרכב ה"ראשון" שלנו), והרבה אנשים מסביבתי הפנו

אותי דווקא לחברות הליסינג השונות בטענה שבמצב השוק של המשומשות כיום לא משתלם לקנות פרטי.

האם רק אני בדעה שרכב מליסינג יהיה לרוב במצב פחות טוב וסחיר פחות?

האם מצב השוק התהפך כל כך ב 2-3 שנים האחרונות כך שסוכניות הליסינג רוצות כ 10-15% יותר מאשר מוכרים פרטיים?

מה אתם ממליצים, לתור ברחיי הארץ אחרי הרכב פרטי מיד 1 האידיאלי או לבחור בחברות הליסינג את הרכב שהכי פחות

התעללו בו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשני המקרים זה דיי חתול בשק, מבן אדם פרטי אתה יכול להתרשם באופן אישי ומכך להבין אם הוא אחד שמשקיע ברכב שלו או מתעלל בו באופן קבוע, מליסינג יש את ההנחות והתנאים אבל הרכב מגיע אחרי שעשו לו טיפול קוסמטי מקיף ולפעמים לוקח זמן לגלות אם קיימות הפתעות.

אני קניתי מליסינג והכל היה טוב ויפה ורק אחרי שנה גיליתי שהיו כל מיני צביעות שעשו וג'אנט ששמו לי שהוא בכלל של טויוטה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי קניה ישירה מאחת מחברות הליסינג הגדולות תתן לך תמורה סבירה, במינימום זמן ובמינימום סיכון.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההיענות!

פחות מעניין אותי אם יש שריטות או בעיות "קוסמטיות" למינהן, אלא בעיות מכניות.

היתרון הוא בהחלט שיש אחריות לשנה (לפחות) על גיר ומנוע.

אבל - בניגוד למה שנרשם פה, חברות הליסנינג יקרות יותר מפרטיים -הן אמנם עושות הנחות, אבל ההנחות הללו נגזרות ממחירון לוי יצחק (מחירון מלא! ללא התחשבות בעברו של הרכב ובקילומטרז!) וכך נוצר שגם לאחר ההנחות המחירים שם יקרים יותר ממודעות של אנשים פרטיים (שהרי אף אחד לא מבקש היום מחירון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון לוי יצחק מתחשב עד כמה שאני יודע בגיל של הרכב, אם הק"מ של הרכב גדול בהרבה מהממוצע שהוא היה אמור לעבור יחסית לכמה זמן שהוא על הכביש אני בטוח שיש לך מה להתמקח עם החברת ליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל - בניגוד למה שנרשם פה, חברות הליסנינג יקרות יותר מפרטיים -הן אמנם עושות הנחות, אבל ההנחות הללו נגזרות ממחירון לוי יצחק (מחירון מלא! ללא התחשבות בעברו של הרכב ובקילומטרז!) וכך נוצר שגם לאחר ההנחות המחירים שם יקרים יותר ממודעות של אנשים פרטיים (שהרי אף אחד לא מבקש היום מחירון).

תראה, כל הדיון הזה הוא מאוד באוויר כי לא ברור באיזה רכב מדובר. וכן, זה מאוד משנה. יש רכבים שרק עם הרבה סבלנות תוכל לקנות מ"פרטי". רכבים כמו פורד פוקוס, מאזדה 3 (לא ספיריט), קיה פורטה וכו' - אלו רכבים שנמכרו ברוב המקרים לחברות ליסינג וגם אם ראית מודעה של רכב פרטי באתר "יד 2", רוב הסיכויים הם שהיא מליסינג.

הטענה שלך שחברות הליסינג יקרות יותר מפרטיים גם היא מאוד כללית ואי אפשר להתייחס אליה בצורה חד משמעית. חברות הליסינג הן לא קרטל ולכל אחת מהן יש את המחירים שלה. יש חברות זולות יותר וחברות זולות פחות. בנוסף, קשה לעשות השוואה כזאת כי רכב זה לא גביע קוטג'. יכול להיות שתמצא בחברת ליסינג פורד פוקוס 2010 ב-80 אלף ש"ח ואצל מוכר פרטי פורד פוקוס ב-40 אלף ש"ח. האם זה אומר שהפרטי זול יותר מהליסינג? אולי... אבל אולי הפוקוס מליסינג היא עם 10,000 קילומטרים והפרטית עם 100,000 קילומטרים? אולי הפרטית משוקמת אחרי אובדן להלכה וההיא מהליסינג רק עם תיקוני פגושים קלים? ואולי זה גם הפוך? אני לא יודע, לא נתת פרטים...

בקוטג' אין בעיות כאלו. הקוטג' אצל רמי לוי והקוטג' אצל שופרסל זה אותו קוטג', יצא מאותה המכונה בדיוק ונסע באותה המשאית. אבל מה לעשות, רכב משומש זה לא קוטג' וההשוואה הרבה יותר מסובכת.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעיתים קרובות אנשים מרשים לעצמם לנסוע על רכב בצורה פראית וליקרוע לו את הצורה בגלל שהרכב לא שלהם והם משלמים אליו הרבה כסף. שימו לב אילו רכבים ראשונים מזנקים תמיד ברמזורים.

מצד השני מדובר על רכב יחסית חדש במחיר אטרקטיבי. יש כמובן רכבים שנהגו בהם בצורה רגועה.

גם ברכבים פרטיים יש ויש. למשל רכב של אבא שנוסעים בנים נהגים חדשים - מישהו פעם סיפר לי על טיול שטח שהוא עשה ברכב של אבא שלו ופעם עלה על מדרכה ועף לו פלסטיק אז הוא החזיר אותו שאבא לא ישים לב.

אם כבר נוסעים בצורה פראית, אני מעדיף שזה יהיה לפחות נהג מיומן יחסית ולא נהג חדש שחושב שהוא מינימום אלוף עולם בפורמולה אחד וראלי. יש כמובן רכבים לא פרטיים שעוברים גם את זה.

במילים אחרות: לקחת רכב שמור, לא לפסול רכבים פרטיים ולא ליסינג.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לצביקה על הערה/הארה.

וצודק - לא רשמתי באיזה רכב מדובר. ובכן, אני מדבר על הרכבים ה"פופלאריים" : יונדאי I30,פוקוס,מאזדה3 (שנת 2009-2010).

במודעות מפרטי עד 60 אלף ק"מ, בליסינג הייתי מוכן להתפשר גם עד 70 אלף. אגב הייתי בחברות הליניסג הגדולות בלבד

(אלבר,אלדן,שלמה) וגם שאלתי באיזה חברה הרכב היה ( חשוב לי שהיה בחברה מסודרת עם קצין רכב במשרה מלאה ולא "כלבויניק"). ברור שכל הבירורים הם לפני בדיקה במכון..

לגבי הבדלים בהרגלי הנסיעה והיחס לרכב בין פרטי וליסינג, אתן דוגמא אישית:

כשאני הייתי נער/חייל הייתי נוסע ברכב של אבא שהיה רכבו הפרטי, ופחדתי להחזיר את הרכב אפילו עם שריטה כי אבי דאג מאוד לרכב. כיום אחי הקטן אחרי צבא, ולאבי יש כבר מספר שנים רכב ליסינג. אני רואה לחלוטין הבדל ביחס כלפי הרכב - גם יצא לי לנסוע עליו ושמתי לב שהגיר עושה רעשים והברקסים שחוקים, ככשאלתי את אבי הוא אמר שהם יטפלו בזה שהרכב יחזור לרשותם...

השאלה היא מה הסיכון שב"הזנחות קטנות" שכאלו לרכב בראייה לשנים הבאות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שכנראה לעולם לא תדע איך נהגו ברכב, אלא אם אתה קונה משכן, קרוב משפחה או חבר שאתה מכיר אישית ואז אולי תדע מה אופי הנהיגה ברכב (אבל אז אתה פותח פתח לבעיות מסוג אחר לגמרי...). יש נהגים שקורעים את הרכב הפרטי שלהם ויש נהגים ששומרים על רכב הליסינג שלהם ולהפך. אני יכול לספר לך על אבא שלי, שמחזיק כבר שלושה רכבים בליסינג וכולם מלוקקים כמו שאף אחד מהרכבים הפרטיים שלי לא היו. ווקס פעם בחודשיים, שטיפה פעם בשבוע, את הרכב ליסינג האחרון שלו החזיר בלי שריטה אחת על הפגושים כי הוא תמיד חונה רחוק ש"לא ידפקו לי את האוטו". לעומת זאת יש לי חבר שמחזיק קורולה פרטית. הבחור לא בודק שמן עד שלא נדלקת המנורה של הלחץ שמן. ברור לך שזה לא בריא במיוחד, נכון?

דוגמאות יש לכאן ולכאן, לכן כבר כתבתי לך - חשוב לבדוק את מצב הרכב ולא את עברו בליסינג או בפרטי. זה פחות משנה במצב השוק של היום.

לגבי הרכבים שציינת - 80 עד 90 אחוז מהרכבים האלו הם יוצאי ליסינג, במיוחד אם אתה מחפש את גרסאות ה-1.6 ליטר. גם אם נדמה לך שיד 2 מלא במודעות של רכבים כאלו מפרטי, אני מבטיח לך שבמוקדם או במאוחר תגלה שרובם המוחלט סוחרים. אני מקווה מאוד שזה יהיה במוקדם, כי אלו בדיוק הסוחרים שמומלץ להתרחק מהם. בתכלס, אם אלו הרכבים שאתה מחפש, אין לך הרבה בררות אלא לבדוק בחברות הליסינג הגדולות. האופציה של "רכישה מפרטי" כמעט ולא קיימת היום כי השוק מפוצץ ברכבים מליסינג. זה, אגב, גם מסביר את העובדה שחשבת שאתה רואה מחירים נמוכים יותר בשוק הפרטי. המחירים הנמוכים שראית הם של סוחרים שפועלים בשיטת ה"משוך בגזר". קודם מפרסמים במודעה נתוני פתיחה מרשימים ומחיר נמוך, אחר כך מושכים את הקונים ובסוף, כשהא כבר יצא במיוחד מהעבודה ובזבז 30 דקות בפקקים, הוא מגלה שזה לא גזר אלא לימון.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...