Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התרשמות מנסיעת מבחן על פיג'ו 508 וסיטרואן C5

ariel-ro
שימו לב! השרשור הזה בן 4129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן!

הגיע הזמן להחליף את הC5 הנוכחית(2010 מנוע 2L הותיק) ולאחר סינון ראשוני הגענו לC5 החדשה ולפיג'ו 508.

היום הלכנו לנסיעת מבחן על שני הרכבים. הנה ההתרשמות שלי בקצרה-

המראה החיצוני של הפיג'ו פחות מרשים ויפה ומהC5, לC5 יש "לוק" יותר יפה ומכובד. ובמידה ולובינסקי קוראים פה, תעשו טובה ותביאו את ה508 עם חישוקי 18', ה17' נראים קטנים ולא מחמיאים לרכב.

1-0 לC5

כאשר נכנסים פנימה אז פה העסק מתהפך, תא הנוסעים של הפיג'ו מרשים ואיכותי יותר מתא הנוסעים המיושן של הC5, שההחלטה שאחרי מתיחת הפנים מחליפים לו את הצבא של המושבים והדיפונים לצבע שחור וקודר בכלל לא מוסיפה לעניין.

1-1

אבזור- ה508 מאובזרת יותר מהC5 בדגמים שאנחנו בדקנו(PRIMIUM ב508 אל מול COMFORT בC5), הפיג'ו מגיעה עם מושבים חשמליים, מזגן מפוצל 4 איזורים, תצוגה עילית(שלא ממש שימושית) התנעה ללא מפתח, עוד שני טווטרים במושבים האחוריים- שיפור משמעותי מאוד לנוסעים מאחורה, הבגאז' אומנם לא חשמלי אבל הוא נפתח לבד ברגע שלוחצים על הכפתור וכו'.

2-1 ל508

בסעיף המושבים הC5 לוקחת אבל בפער קטן מכיוון שהמושבים ב508 חשמליים ויש הרבה אפשרויות כיוון ככה שניתן להגיע לפוזיציית הישיבה הנוחה ביותר. אבל למרות זאת המושבים פחות נוחים ואוחזים מהC5.

מרווח מאחורה- המרווח מאחורה די דומה ולא הורגש הבדל משמעותי.

2-2

יחידת הנעה(או הנאה, תלוי באיזה רכב:wink: )

מי שלא יודע בשני הדגמים האלה יש את המנוע 1.6THP בפיתוח BMW וגיר 6 הילוכים מבין אייסין היפנית.

קודם כל אגיד שהמנוע יחסית רועש וציפיתי שיהיה פחות רועש אבל עכשיו נחזור לרכבים.

יחידת ההנעה הזאת מצויינת, שני הרכבים זריזים יחסית לגודל ולמשקל שלהם, והם מגיעים בעקביות ובזריזות למהירויות שיוט. ה508 מרגישה מעט יותר זריזה(תודות למשקל נמוך יותר) אבל הפער לא משמעותי ובהחלט לא משהו שהייתי נותן לו משקל בהחלטה הסופית. אבל כמובן שצריכה להיות השוואה מתבקשת אל מול הC5 2L מכיוון שעל זה אנחנו נוהגים היום, אז כן השיפור משמעותי, מאוד. הC5 2L הייתה עגלה, כדי שהרכב יזוז היה צריך לסחוט את הדוושה ואני בכלל לא מדבר על הסרבנות של הAL4 הידועה. ב1.6THP הרכב סוף סוף זז. לא צריך לסחוט את הדוושה בשביל לצאת לעקיפה אלא הרכב עוקף בזריזות עם הורדת הילוכים חלקה, שקטה ולא דרמטית. במהירויות שיוט של כביש 6 לא נכנס הדהוד ורעש מעצבן מהמנוע שמסתובב ב3000סל"ד+ מכיוון שיש רק 4 הילוכים. בקיצור, הניתוח עבר בהצלחה מרובה!

2-2

ועכשיו הגענו לסעיף הנוחות שאותו אפשר לסכם בשני תווים- C5

כן נכון, ה508 נוחה יותר מרוב הרכבים שנוסעים על כבישי ישראל, וכן היא באמת שקטה יותר מהC5 אבל אין מה לעשות, איך שלא נהפוך את זה הC5 עם המתלים ההידרופנאומטים שלה מגהצת את המפגעים בכביש בלי למצמץ בכלל, ונותנת נוחות נסיעה שנמצאת בליגה אחרת לחלוטין מרכבים הרבה יותר יקרים ממנה ובטח שבטח מה508 ומהרכבים שבקטגוריה שלה.

בסעיף הזה בכוונה אין נקודות. מבחינתי הנוחות של הC5 עולה מעל הכל, גם אם ה508 בנוסף לזה שהיא איכותית ומאובזרת יותר הייתה גם חזקה ויפה יותר עדיין הנוחות של הC5 לדעתי האישית מפצה על הכל, בייחוד עם נסועה של מעל 40Kק"מ לשנה.

ולכן נבחרה שוב הC5, בדגם הCOMFORT שלה.

אם יש לכם שאלות על הרכבים אשמח לענות!

אריאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותודה.

מדוע אתה נעול על יבואן אחד בלבד?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, עשית את הבחירה הנכונה, הסיטוראן מצויינת והנוחות כמובן מדהימה והכסאות הם בכלל כורסאות נוחות (בתור חובב סיטרואן שבעברו 4 סיטרואנים אני לא ממש אובייקטיבי:wink: )

לגבי שתי הנקודות הראשונות אני חושב שהמסקנות צריכות להיות הפוכות, דהיינו הפיזו יפה יותר חיצונית ופחות יפה פנימית (למרות שאני באופן אישי מאד אוהב את העיצוב החיצוני של הסיטרואן). הדשבורד והפנים של הסיטרואן בכלל לא מיושנים, אולי ההיפך, עיצוב מיוחד ואיכותי לעומת עיצוב פנים פשוט הרבה יותר בפיזו לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shayy

תודה!

עשינו ניפוי ראשוני ע"י עיצוב חיצוני ונסיעות מזדמנות על הרכבים.

בקצרה:

פורד מונדיאו- ממש לא אהבנו.

מאזדה 6- לא בליגה של הC5.

סופרב- אני אישית רציתי, אבא שלי לא אוהב את העיצוב החיצוני ולכן פסל.

אינסינגיה- האמת שאין סיבה ממשית, שאני חושב על זה אולי ניסע שבוע הבא לנסיעת מבחן עליה.

אקורד- אין יותר מידי לפרט למה לא.

פאסאט- יקרה וסתמית.

היחידים שנשארו זה ה508 שלא הכרנו בכלל והC5 עם המנוע החדש.

אמנוןפורום

בקטע הזה זה ממש על טעם וריח, לא יודע אם יצא לך לשבת בC5 אחרי מתיחת הפנים, אבל הפנים של אפרורי ופחות נעים מה508. אם נשווה את הפנים של הC5 לפני מתיחת הפנים זה עוד איכשהו בר השוואה.

mohen

מדובר על המנוע של ה2L, במנוע החדש זה 9.8 מ0-100.(לא שזה הנתון הכי חשוב, אבל בשביל ההשוואה)

Citroën Visa

ידוע, הCOMFORT זה דגם הביניים שבא עם המתלים ההידרופנאומטים(מעליו יש דגם EXCLUSIVE, שמגיע עם קסנון, מושבים חשמליים, עוד 2 כריות אוויר וכד'. הDYNAMIC מגיע עם מתלים רגילים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה שילובי הצבע חוץ-פנים תלויים זה בזה, כלומר אם תזמין רכב בצבע X אז תקבל פנים בצבע Y (בהיר או כהה).

תנסה לברר זאת מול היבואן אם זה חשוב לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף. אני אישית מאוד אוהב את העיצוב של הC5.

יש לי שאלה: מדוע פסלתם את המונדיאו? כי לדעתי הטיטניום היא ה"מנהלים" הכי טובה שיש היום.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תתחדשו!

ועכשיו, לרשמים האישיים שלי מהרכב:

הוא איטי להחריד (ביחס למתחרות מטורבתות באותו מחיר ומטה), לא נוח כמו שאתה מצפה, מערכת מעצבנת לשימוש וגם די מוגבלת במה שהיא מציעה, אפרורי רצח, ובכלל, נעדר "סיטרואניות" או כל ערך מוסף אחר, למעט יציאת מיזוג מגניבה לאחור על קורת B.

במילה אחת - אני התאכזבתי קשות. על ה- 508 לא נהגתי, את הבחילה של אביך מהסופרב אני מבין, פסילת המונדאו גם מובנת (לטעמי היא נראית כמו אוניה), 6 - נדמה לי שצריכה להיות חדשה תיכף?, פאסאט סתמית? טוב את זה אני לא מבין, אבל זה באמת עניין של טעם. במילה שניה - לפי זכרוני, אפילו בחודש ה"מכירות" שלהם גם יקר מידי. יש היום 316 ב- 217K. יותר זריזות (אפילו שאותו מנוע, כן?) וערך מוסף נוסף בצורת חדוות נהיגה מסוימת.

מה שכן, ה- C5 נראית טוב מכולן מבחוץ. תהנה! (ורק שלא תצטרך פתאום איזה כח מתפרץ לסיים עקיפה ;-) ).

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן!

הגיע הזמן להחליף את הC5 הנוכחית(2010 מנוע 2L הותיק) ולאחר סינון ראשוני הגענו לC5 החדשה ולפיג'ו 508.

היום הלכנו לנסיעת מבחן על שני הרכבים. הנה ההתרשמות שלי בקצרה-

המראה החיצוני של הפיג'ו פחות מרשים ויפה ומהC5, לC5 יש "לוק" יותר יפה ומכובד. ובמידה ולובינסקי קוראים פה, תעשו טובה ותביאו את ה508 עם חישוקי 18', ה17' נראים קטנים ולא מחמיאים לרכב.

1-0 לC5

כאשר נכנסים פנימה אז פה העסק מתהפך, תא הנוסעים של הפיג'ו מרשים ואיכותי יותר מתא הנוסעים המיושן של הC5, שההחלטה שאחרי מתיחת הפנים מחליפים לו את הצבא של המושבים והדיפונים לצבע שחור וקודר בכלל לא מוסיפה לעניין.

1-1

אבזור- ה508 מאובזרת יותר מהC5 בדגמים שאנחנו בדקנו(PRIMIUM ב508 אל מול COMFORT בC5), הפיג'ו מגיעה עם מושבים חשמליים, מזגן מפוצל 4 איזורים, תצוגה עילית(שלא ממש שימושית) התנעה ללא מפתח, עוד שני טווטרים במושבים האחוריים- שיפור משמעותי מאוד לנוסעים מאחורה, הבגאז' אומנם לא חשמלי אבל הוא נפתח לבד ברגע שלוחצים על הכפתור וכו'.

2-1 ל508

בסעיף המושבים הC5 לוקחת אבל בפער קטן מכיוון שהמושבים ב508 חשמליים ויש הרבה אפשרויות כיוון ככה שניתן להגיע לפוזיציית הישיבה הנוחה ביותר. אבל למרות זאת המושבים פחות נוחים ואוחזים מהC5.

מרווח מאחורה- המרווח מאחורה די דומה ולא הורגש הבדל משמעותי.

2-2

יחידת הנעה(או הנאה, תלוי באיזה רכב:wink: )

מי שלא יודע בשני הדגמים האלה יש את המנוע 1.6THP בפיתוח BMW וגיר 6 הילוכים מבין אייסין היפנית.

קודם כל אגיד שהמנוע יחסית רועש וציפיתי שיהיה פחות רועש אבל עכשיו נחזור לרכבים.

יחידת ההנעה הזאת מצויינת, שני הרכבים זריזים יחסית לגודל ולמשקל שלהם, והם מגיעים בעקביות ובזריזות למהירויות שיוט. ה508 מרגישה מעט יותר זריזה(תודות למשקל נמוך יותר) אבל הפער לא משמעותי ובהחלט לא משהו שהייתי נותן לו משקל בהחלטה הסופית. אבל כמובן שצריכה להיות השוואה מתבקשת אל מול הC5 2L מכיוון שעל זה אנחנו נוהגים היום, אז כן השיפור משמעותי, מאוד. הC5 2L הייתה עגלה, כדי שהרכב יזוז היה צריך לסחוט את הדוושה ואני בכלל לא מדבר על הסרבנות של הAL4 הידועה. ב1.6THP הרכב סוף סוף זז. לא צריך לסחוט את הדוושה בשביל לצאת לעקיפה אלא הרכב עוקף בזריזות עם הורדת הילוכים חלקה, שקטה ולא דרמטית. במהירויות שיוט של כביש 6 לא נכנס הדהוד ורעש מעצבן מהמנוע שמסתובב ב3000סל"ד+ מכיוון שיש רק 4 הילוכים. בקיצור, הניתוח עבר בהצלחה מרובה!

2-2

ועכשיו הגענו לסעיף הנוחות שאותו אפשר לסכם בשני תווים- C5

כן נכון, ה508 נוחה יותר מרוב הרכבים שנוסעים על כבישי ישראל, וכן היא באמת שקטה יותר מהC5 אבל אין מה לעשות, איך שלא נהפוך את זה הC5 עם המתלים ההידרופנאומטים שלה מגהצת את המפגעים בכביש בלי למצמץ בכלל, ונותנת נוחות נסיעה שנמצאת בליגה אחרת לחלוטין מרכבים הרבה יותר יקרים ממנה ובטח שבטח מה508 ומהרכבים שבקטגוריה שלה.

בסעיף הזה בכוונה אין נקודות. מבחינתי הנוחות של הC5 עולה מעל הכל, גם אם ה508 בנוסף לזה שהיא איכותית ומאובזרת יותר הייתה גם חזקה ויפה יותר עדיין הנוחות של הC5 לדעתי האישית מפצה על הכל, בייחוד עם נסועה של מעל 40Kק"מ לשנה.

ולכן נבחרה שוב הC5, בדגם הCOMFORT שלה.

אם יש לכם שאלות על הרכבים אשמח לענות!

אריאל

הסטטוס לא ברור, בהתחלה משתמע שאתה בשלב ההתלבטות ובסוף משתמע כאילו כבר הזמנתם ...

אז אם הזמנתם - תתחדשו !

אם לא, מדוע שלא תשקול כמה מכוניות יוצאות דופן ?!

לנצ'יה דלתא עם 200 כ"ס ואותו גיר יפני מופלא מבית אייסין עם 6 הילוכים, עיצוב שונה ומכונית שלא רואים כמותה על הכביש כמו זבל (מיוחדת).

רנו לטיטיוד החדשה - מנוע טורבו-דיזל חזק ומאוד חסכוני וגיר אוטומטי עם 6 הילוכים, הגרסאות שמגיעות לארץ באות עם דשבורד זהה לזה שברנו לגונה. רכב מאובזר ומאוד מרווח והמחיר נמוך משמעותית מדיזלים במפרטים מקבילים.

האופל אינסיגניה דווקא אופציה לא רעה עם מנוע הבנזין החזק בקטגוריה (220 כ"ס) וגיר אוטומטי 6 הילוכים. הביצועים הטובים באים על חשבון צריכת דלק די גבוהה. העיצוב שלה לטעמי טוב, לא מנקרת, סולידית, בלי פוזה.

אם נוחות היא פקטור רציני כדאי לשקול .... ביואיק לה-קרוס ! 8) מנוע בהמתי עם 303 כ"ס בנפח 3.6 ליטר, גיר אוטומטי 6 הילוכים ובערך 5 מטרים אורך. מרווח ומאוד מאוד חזק ונוח. צריכת הדלק גבוהה משמעותית מהאחרות וגם מחיר הרכישה גבוה יותר אבל הנוחות ללא תחרות.

טויוטה אוונסיס סתמית בעיני ולא שווה התייחסות.

וולוו S60 יקרה מדי בגרסאות המאובזרות וגם פחות נוחה.

אילו אני הייתי צריך לבחור במקומך, אם החיסכון היה החשוב ביותר הייתי הולך על הרנו, אם העיצוב והביצועים הייתי הולך על הדלתא.

אם בלחץ צריך לבחור בין C5 ו-508 הייתי הולך על ה-508, מדובר ברכב חדיש ומודרני יותר, סביר להניח שה-C5 תוחלף בטווח של שנה-שנתיים וכבר הגיעה לסוף מחזור חייה.

בהצלחה בכל מקרה. :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...