Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה RMS הסאב וופר שלי מקבל מהמגבר?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 4135 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש ברשותי סאב וופר דגם JBL GT5 1024BR שיכול לקבל 300 RMS.

המגבר שלי הוא Crunch P1-5000.5.

באתר הזה:

http://www.sonicelectronix.com/item_25484_Crunch-P1-5000.5.html

רשום:

Subwoofer Channel - RMS Power @ 4 ohms 150 watts x 1 channels.

זאת אומרת שהסאב וופר שלי מקבל רק 150 RMS מתוך ב300 שהוא אמור לקבל? שזה בעצם רק חצי?

דיי התאכזבתי, כי שומעים דיי חזק וכל האוטו רועד עם שיר שיש לו באס ליין מכובד, אז זה בעצם רק חצי כוח?

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב

תנסה לחבר את הסאב בגישור

לפי הנתונים באתר הוא מוציא 250RMS X4 OHM בגישור )BRIGGED(

Amp #1 Phase Evolution RS4 | Amp #2 Celestra da2k | Comp Hertz Mille mlk165 | Sub DC Audio Level 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בו גישור (תקן אותי אם אני טועה), אלא ערוץ לסאב וופר (זה מגבר 5 ערוצים, 4 לרמקולים וערוץ חמישי יעודי לסאב)

עריכה: בתמונות ראיתי עכשיו שיש באמת סימון לגישור, אז מה עם הערוץ החמישי? נותר חופשי?

ואין לי מושג איך מכוונים את הנקודות חיתוך, מישהו יכול להסביר לי איך אני יעשה זאת? או מישהו מאיזור ירושלים יכול לעזור?

תודה מראש

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אמור להיות האופציה בשבילך.

4 ohms: 125 watts x 4 chan. + 300 watts x 1 chan. ז"א לסאב מוציא כ 300RMS ב 4 אום.

לגבי הכיוון-את ה BASS EQ תוריד,סאב סוניק גם תוריד,את הנק' חיתוך תשים בערך על 1/4 את הגיין תעלה לאט לאט עד שתשמע אותו משתלב טוב ולטעמך.

בהצלחה.

Scan Speak

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתם מתבלבלים בנתונים.

ב-4 אוהם המגבר הזה יוציא 150W RMS בלבד לערוץ של הסאב. אין תצורה מגושרת לערוץ (יחיד) זה.

הנתון של 250W RMS מתייחס להתנגדות של 2 אוהם - שלא קיימת בסאב המדובר, והנתון של 300W הוא נתון MAX, שלרוב מתיחס לPEAK.

ובכל מקרה חיפוש באינטרנט של הסאב מעלה נתון של 275W RMS בלבד.

מאחר ולפי חתימתך ישנם זוג רמקולים קדמיים וזוג אחורי, במידה וכולם מוגברים, אין לך בעצם ערוצים חופשיים לשימוש אחר או למטרות גישור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה לנתק את האחוריים ולחבר אותם לHU. השאלה היא מה גישור יתן לי.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאני רואה את זה, כלום.

למעשה מה שיקרה זה שהמגבר יהפוך ל-3 ערוצים. 4 הערוצים יתאחדו ל-2 ויספקו יותר. מה שבמקרה זה לא יועיל (ואף עשוי להזיק) לקומפוננטים הקדמיים שלך.

בשביל לקבל הספק של 250W RMS מהמגבר לסאב, יש צורך בסאב בעל אפשרות חיבור של 2 אוהם (או אופציה נפוצה - סאב בעל שני סלילים של 4 אוהם).

אם אתה אומר אבל שהסאב עובד היטב והוא חזק, ממה בעצם אתה מאוכזב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא שואל את עצמך את השאלות הנכונות.

השאלות הנכונות הן:

1. האם הסאב שלך באמת צריך לקבל 300 וואט RMS בכדי לפעול במיטבו?

2. האם המגבר שלך באמת מוציא 150 וואט RMS נקיים?

3. האם המגבר שלך מסוגל להוציא (לספק) יותר מ150 וואט?

והתשובות שצריכות לעניין אותך הן:

1. לא!

הסאב שלך מוצהר ליכולת ספיגה של 300 וואט RMS (הספק יציב לאורך זמן - זו המשמעות של RMS בעצם) אבל בשום פנים ואופן זה לא אומר שהוא באמת זקוק להם בכדי לזוז במלוא הכוח שלו לאורך כל טווח הXMAX שלו (תנועת הממברנה)

למען האמת אתה צריך להבדיל בין מה שהסאב שלך מוצהר לספוג לפי בדיקות יצרן שכנראה בוצעו בתדר מסויים ויציב לאורך זמן - לבין שמיעת מוזיקה יום יומית וגם להבין אח"כ איך זה יתקשר לשאלה 2 וגם לשאלה 3...

אבל נתחיל בזה שהסאב שלך כנראה יוכל כבר להפיק את מלוא המהלך שלו במחצית ואף שליש מההספק עליו הוא מוצהר - אתה יותר צריך לדאוג לכמה זרם המגבר יוכל לספק לו בהספק נתון וזה גם תלוי בנתונים של המגבר לעומת מתח העבודה (וולט) של מערכת החשמל שלך ושל המגבר.

בקיצור התשובה היא שהוא יהיה זקוק להרבה פחות מזה ו95 אחוז שמחצית מההספק המוצהר תספיק לו למוזיקה יום יומית.

2. יכול להיות שכן יכול להיות שלא - נתון הTHD (אחוז עיוות) יכול להיות גרוע לקראת שיא ההספק של המגבר שלך וכאשר האות הנכנסת אליו תגיע למתח גבוה - המגבר שלך כבר יתחיל להוציא עיוות שמיע - מה שכן, מדובר במגבר שמרים סאב והנתון הזה כאן - הרבה הרבה יותר סלחן כי מדובר פה בתחום תדר מאוד מצומצם ומאוד לא רגיש לעיוותים.

באיזה מתח עבודה המגבר שלך מספק 150 וואט? 12 וולט? 13 וולט? 13.8? 14.5" ככל שנתון ה150 וואט בא במתח עבודה גבוה יותר ככה הסיכוי שבאמת תקבל אותם, נמוך יותר.

יכול להיות אפילו שבפועל קנית מגבר טוב והיצרן מצהיר על פחות ממה שהמגבר מוציא (היות ובכל רכב מערכת החשמל יכולה להיות קצת שונה הם לוקחים מרווח בטחון) אבל אני ממש בספק שזה המקרה כאן.

3. וכאן נופלת הפצצה האמיתית והיא שאתה צריך להבין שאתה רוב הזמן אם לא כל הזמן שומע מוזיקה ולא איזה טרק בדיקה של תדר בודד.

נתון ה150 וואט הוא נתון להספק יציב, RMS שהמגבר מוציא - אבל מגברים גם מסוגלים להוציא הספק רגעי, מה שנקרע פעימה או פולס או ספייק של הספק ולהגיע לפי כמה וכמה מנתון הRMS אפילו עד פי 4 מכך - יתכן ולשבריר שניה המגבר שלך גם יוכל לספק 600 וואט -> ובשביל מוזיקה בהרבה מקרים זה גם כל מה שצריך...

אתה מתחיל להבין את המשחק אני מקווה.

בדרך כלל להספק כזה היו מסמנים אותו כPMPO או PMPW או משהו כזה... לא זוכר את זה בדיוק כי שנים רבות שלא ראיתי יצרן משתמש במושג הזה אלא בעיקר בציוד ביתי - במגברים בשנות ה90 80 - וכאן מדובר על הספק יחסי לאוזן או יותר נכון הספק רגעי של מגבר.

בנוסף לכך מגבר מקבל אות כניסה בהספק X והוא מגביר אותה לX+150 וואט - זה לא משתנה, המגבר מגביר בהספק אותו הוא מוציא - אבל מי שצורך את זה בעצם הינו הסאב וופר.

אם תספק לסאב וופר שלך 300 וואט גם כן לא יקרה לו כלום וכנראה גם לא יקרה לו כלום אם תספק לו הרבה מעבר לכך כל עוד תחום התדר הוא מצומצם מספיק ומדובר בצריכה רגעית - מוזיקה כמו שאמרתי כבר.

אם הסאב שלך מסוגל להגיע לשיא המהלך שלו בפחות מההספק המ-ק-ס-י-מ-ל-י שהוא מסוגל לספוג אז גם מגבר הרבה יותר חלש מהנתון הזה יעשה את העבודה כהלכה - וזה מה שחשוב מאוד להבין!

איפה הסיפור משתנה? - אם תיכנס לתחרות SPL ותיתן לסאב הזה תדר בודד ויציב בהספק גבוה לאורך זמן - אז, או שהמגבר שלך יקרוס בנסיון לספק צריכת יתר שמוצגת לו ע"י הסאב וופר או שהסאב וופר שלך ישרף הודות למגבר פסיכי שדוחף לו יותר זרם ממה שהוא באמת מסוגל לצרוך.

במקרה הזה הסאב הוא הצרכן והמגבר הוא המקור לצריכה הזו.

מקווה שעזרתי.

מקווה שהרגעתי.

מקווה שאתה מבין מתי נתון ההספק הוא האחרון שאתה צריך להביט בו ומתי הוא הראשון.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תום לא סתם כותבים נתונים רגילים ואז מתחת כותבים כמה הוא נותן עם מערכת חשמל בריאה,מערכת חשמל בריאה זה 14.4V

לכן ההספק שלו יהיה יותר גבוהה מלדוגמא 12.6V,רק בגלל שכבתו את הנתונים ל 14.4 אז התייחסתי לזה ואני משער שלמה שאתה מתכוון זה בהפעלה של 12V+- (למרות שלפי דעתי האישית המגבר הזה לא יוכל לספק את מה שכתוב לו ב 14.4)

לדוגמא:

http://celestra.co.il/products/ra/275/

פה כתוב שהוא מספק 75X2RMS ב 11V ז"א ב 14.4 ומעלה הוא יכול לספק טיפה יותר(תלוי במגבר)

Scan Speak

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה בעצם אומר שהמגבר מספק מספיק בשביל הסאב וופר ואם אני יספק לו עוד אז לא יורגש הבדל?

תום - לא מאוכזב אבל אם אפשר לקבל יותר מציוד שכבר קיים אז אני לא רואה למה לא.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן!

כי מי שצורך את ההספק מהמגבר זה הסאב.

אם הסאב מצליח לצרוך מספיק אנרגיה בכדי לתת את מלוא היכולת שלו אז אין שום צורך לספק לו יותר מזה.

יש כאן עוד כמה אלמנטים שקשורים ביכולת לשלוט בסאב ומתי מגיע עיוות שמיע אבל אם בעוצמה גבוהה במוזיקה יום יומית הסאב עדיין נקי וברור - אין שום צורך לתת לו יותר מזה כי העובדה שהוא יכול לקבל יותר - ממש ממש לא אומרת שהוא צריך יותר.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תום לא סתם כותבים נתונים רגילים ואז מתחת כותבים כמה הוא נותן עם מערכת חשמל בריאה,מערכת חשמל בריאה זה 14.4V

לכן ההספק שלו יהיה יותר גבוהה מלדוגמא 12.6V,רק בגלל שכבתו את הנתונים ל 14.4 אז התייחסתי לזה ואני משער שלמה שאתה מתכוון זה בהפעלה של 12V+- (למרות שלפי דעתי האישית המגבר הזה לא יוכל לספק את מה שכתוב לו ב 14.4)

אני מכיר ומודע להפרשים שקיימים בין נתוני 12V ל14.4V. פשוט במקרה הזה, לדעתי מדובר בטעות או בהצגת נתונים בדרך מטעה, מאחר ואין שום סיכוי להכפלת ההספק מעליה של 2.4V. ולכן בכל זאת מדובר, לדעתי, בהספקי מקסימום בפיק, בדומה לנתוני הPMPO שהיו נפוצים במערכות הביתיות שלאנוס דיבר עליהן.

פותח השרשור - אם אתה נהנה מהתוצאה כרגע, שן בשקט. גם אני בעבר התנסתי עם מגבר שסיפק רק חלק מהספק מוצהר של הסאב, והיה מצוין בכל מקרה.

כמו שלאנוס הסביר, יכול להיות שיהיה הבדל שמיע ויכול שלא. ישנם עוד נתונים שמשפיעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער, אבל זה רק מחזק לדעתי את דברי (וגם את של לאנוס, אדי, לא?).

ההגדרה של Dynamic Output Power זהה לנתוני מקסימום ולא RMS.

העובדה שהם מציינים זאת תחת 14.4V היא "ההטעיה". ולמעשה נתוני המקסימום כשהרכב כבוי (ומתח המצבר נמוך יותר), נמוכים יותר, מה שלא נראה טוב על הנייר...

וכאמור, זה מחזק את הדברים של לאנוס, שאמר שמאחר ומדובר במוזיקה, משהו דינמי, בפיקים של המוזיקה המגבר יוכל לספק אולי את המקסימום המוצהר, הווה אומר 300W.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אכניס כאן הערה לגבי יוצאי דופן.

רוב האנשים בעולם הזה, אני רוצה להאמין, שפויים :-P

רוב חברי פורום אודיו - לא :-P:-P:-P

ברוב המקרים אנשים מתקינים ברכבים שלהם למוזיקה, סאב וופרים שלא דורשים הספק עתיר בכדי להפיק גל קול בעוצמה גבוהה וגם לא דורשים זרם גבוה בכדי לעבוד בצורה יציבה ונכונה.

יש גם יוצאי דופן - סאב וופרים כמו IDMAX או אולטימו לא נציל וזללן שלא לדבר על מפלצות SPL כמו הLEVEL 5 שראינו כאן לאחרונה של DC או כל מיני יצרני מפלצות כמו FI, RE וכך הלאה - שדורשים בכל פעימה שלהם הספק אדיר שם גם הספקי המגברים הרצויים יתחילו בין חצי קילו וואט (500 וואט) צפונה בכדי להיות מסוגלים לעמוד בדרישות של הסאב.

אנחנו מדברים כאן על סאב שמוצהר בסה"כ עד להספק יציב של 300 וואט RMS ואנחנו מדברים כאן על מוזיקה - אני גם די בטוח שרוב הזמן הבעלים של הרכב לא שומע בהכרח ב120 דציבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4135 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...