Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כשל במנגנון שרשרת התזמון במנועי 1.2 TSI (שיוצרו ב-2010)

menir1
שימו לב! השרשור הזה בן 4103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במהלך החודש האחרון הבחנתי בתופעה חריגה בעת הנעת המנוע. בעת הנעת המנוע נשמע רעש חזק (רעש מכאני של שרשרת) למשך מספר שניות, ולאחריהן המנוע נשמע רגיל. התופעה התרחשה בצורה ספוראדית וכמעט תמיד בהנעה קרה. יש לציין שהמנוע עבד בצורה תקינה לאחר ההנעה ללא שום פגיעה בתגובה ו/או ביצועים.

ביום שישי שעבר קפצתי למוסך, ולאחר בדיקה קצרה אבחנו את הבעיה בכשל בשרשרת התזמון. מסתבר שהבעיה ידועה, והיצרן פרסם Technical Service Bulletin - TSB. המכונית שלי בת שנתיים וחודשיים (עברה את תקופת האחריות), אך במוסך הרגיעו אותי וציינו שרב הסיכויים שהיצרן יישא ב-100% מעלות התיקון. ביום ראשון קיבלתי טלפון מהמוסך שאישר לי שהיצרן יישא ב-100% מעלות העבודה והחלפים. המכונית נכנסה אתמול למוסך והוחלפה שרשרת התזמון + מותחנים.

לאחר שיטוט באינטרנט מצאתי את הכתבה הבאה ב-Autobild הגרמני.

http://www.autobild.de/artikel/vw-tsi-motorschaeden-3393757.html

הודות לגוגל, ניתן לקבל תרגום סביר למדי לאנגלית. בכתבה מוזכר שזמן קצר יחסית לאחר תחילת הייצור של מנוע זה, שינו VW את בית שרשרת התזמון לתכנון חדש המונע החלקה של השרשרת. מסתבר שהמותחנים הם הידראולים ובהנעה קרה יכולים להיות מקרים בהם לוקח יותר זמן עד שהלחץ ההדראולי מגיע לנקודת העבודה שלו. VW פרסמו כאמור TSB 15D8, המפרט את התיקון הדרוש אשר כולל החלפת מותחנים ושרשרת.

הבעיה לא קיימת יותר במנועים שיוצרו ב-2012 (כך אושר לי גם במוסך).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

למיטב הבנתי המנוע שלכם אמור לכלול את מנגנון התזמון עם התכנון החדש, בכל מקרה מומלץ לבדוק במוסך (הם מכניסים את ה-VIN ובודקים במאגר המידע של היצרן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי המנוע שלכם אמור לכלול את מנגנון התזמון עם התכנון החדש, בכל מקרה מומלץ לבדוק במוסך (הם מכניסים את ה-VIN ובודקים במאגר המידע של היצרן).

יש לי רעשים כאלה:

how it's like to drive :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעש ששומעים בסרטון בזמן האצת המנוע הוא אכן הרעש של החלקת שרשרת התזמון - גש למוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להוריה של אשתי יש סקודה אוקטביה 1.2. בעקבות רעשים מוזרים מהמנוע הרכב הובל אחר כבוד למוסך, שם אובחנה בעיה בשרשרת התזמון. נראה שאכן מדובר כאן בעוד תקלה סדרתית.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעש ששומעים בסרטון בזמן האצת המנוע הוא אכן הרעש של החלקת שרשרת התזמון - גש למוסך.

שרשרת מחליקה? אולי התכוונת לשרשרת רפוייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...