Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי אאוטלנדר החדש- התרשמות ראשונה שלי ופרטים על מבצע "חבר"

green
שימו לב! השרשור הזה בן 4077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חזרתי עכשיו מאולם התצוגה של מיצובישי, לאחר שבחנתי את המיצובישי אאוטלנדר החדש.

הוא כבר מוצע במבצע "חבר" בהנחה של 8,500 ש"ח + קודן + מרימי שמשמות + חיישני נסיעה לאחור + מערכת Mobilleye, דהיינו במחיר של 154 א' ש"ח בלבד.

הטבה מאד יפה לדעתי, ששווה בסה"כ כ- 14 א' ש"ח לדעתי ועוד לרכב חדש לחלוטין.

לגבי התרשמותיי מהרכב עצמו, ללא נסיעת מבחן בו (הוא הגיע רק אתמול לאולם התצוגה) להלן מסקנותיי:

יתרונות:

ראשית דבר הרכב במציאות יפה מאד לדעתי, עיצוב סולידי, מעין שילוב בין סטיישן מוגבה לג'יפון, מזכיר לי בסגנון את השברולט בלייזרים הישנים. הוא גם נראה גדול מאד, יותר משאר הג'יפונים בקטגורייה. חסר קשתות הגלגלים השחורות כמו בחלק מהג'יפונים, אולם לי זה לא מפריע.

מבפנים חל שיפור ניכר ברמת חומרי הדיפון ובעיקר הדשבורד, שהפך להיות עשוי מחומר רך ומסיבי, זאת לעומת דשבורד פלסטיקי ונוקשה באאוטלנדר הקודם.

התחושה היא של מרווח רב הן מקדימה והן במושב האחורי שנע על מסילה אחורה וקדימה ובמצבו האחורי ביותר מעניק מרחב רגליים גדול במיוחד. סידור זה של הכסאות דומה עד זהה לאאוטלנדר הקודם.

ריפוד המושבים בהיר, דבר שמקנה תחושה נעימה.

תא המטען גדול מאד והגרסאות שבינתיים מוצגות באולם התצוגה ומוצעות למכירה מצויידות רק בשבעה מושבים. בעוד כחודש וחצי יגיעו הגרסאות בעלות חמישה המקומות. זה אומר שריצפת תא המטען מוגבהת קצת כאשר המושבים מקופלים, אבל עדיין נפח תא המטען מרשים.

כאשר מזיזים את הספסל האמצעי קדימה במסילה אבל לא הכי קדימה על מנת להשאיר מרווח דחוק למבוגר בספסל השנייה, גם אדם מבוגר יכול לשבת מאחורה על 2 המושבים האחוריים ביותר בצורה נסבלת ולטווח קצר, מלבד כך שאין כלל מרווח לכפות הרגליים והן לא נכנסות מתחת לספסל האמצעי. ילד יוכל לשבת שם ללא בעיה.

עבור האופציה של 7 המושבים נדרשת תוספת מחיר של 5,000 ש"ח בלבד ולדעתי זאת תוספת לא גדולה במחיר, אפילו למי שאין יותר משלושה ילדים ולו רק בכדי להסיע מדיי פעם חברים של הילדים וכיוצ"ב במושבים האחוריים. בהחלט אופציה יפה שאף ג'יפון לא מציע בקטגורייה בטווח המחיר הזה.

צריכת הדלק התיאורטית מרשימה וטובה יותר מהמאזדה CX5 שהובילה את הקטגורייה בנושא זה עד כה. צריכת דלק עירונית של 7.8 ליטר לק"מ לעומת 8.6 ק"מ לליטר במאזדה וצריכת דלק בינעירונית של 5.4 ליטר לק"מ לעומת 5.6 ק"מ לליטר במאזדה, היא צריכת דלק מרשימה וטובה יותר גם ממרבית המשפחתיות 1.6 הנעות על הכביש, למרות תוספת המשקל, גובה הרכב והפגיעה באוירודנמיות ולמרות נפח המנוע הגדול.

חסרונות:

הרכב לא מגיע עם צג מגע, גם לא בגירסת הביניים, אלא רק בגירסה היקרה ביותר שעולה כ- 200 ומשהו אלף ש"ח. כמי שהתרגל לצג מגע כזה במאזדה CX5 שלי אני יכול לומר שקיומו של צג כזה הוא תנאי בל יעבור בשבילי ברכב חדש. צג כזה מוצע כסטנדרט אפילו בדגמי טויוטה עממיים וצפיו להיות מוצע כסטנדרט בעוד דגמים עממיים ותמוהה בעיני הבחירה של כלמוביל שלא להביא צג מגע כזה כסטנדרט ברכב במחיר כזה.

אולם הרכב מציע הפעלה קולית של הטלפון שמפצה במידת מה ואולם הפעלת הרדיו היא בכפתורים רגילים.

כמו כן הרכב לא מגיע עם הנעה ללא מפתח בלחיצת כפתור כמו במאזדה CX5 וזה גם חסרון בשבילי, אם כי עם זה "הייתי מסוגל לחיות".

שתי האופציות הללו של מסך מגע והתנעה ללא מפתח מגיעות במאזדה כבר בדגם הפשוט כסטנדרט.

לגבי הביצועים: לפחות מבחינה תיאורטית הרכב מציג ביצועים פושרים: האצה למאה קמ"ש ב- 12.5 שנית, שזה 3 שניות תמימות! יותר מהמאזדה CX5, שמאיצה ב- 9.5 שניות, שזה פער גדול מאד. כך שבעוד שמאזדה מצליחה להשיג נתוני צריכת דלק טובים וגם ביצועים טובים, במיצובישי ככל הנראה החסכון בא על חשבון כיול המנוע לביצועים פושרים. למרות כל זאת ייתכן שלאור קיומו של הגיר הרציף אשר מביא למיצוי ביצועי המנוע, הביצועים בפועל כגון האצות ביניים וכיוצ"ב יהיו לא רעים.

סיכום:

נראה כי מדובר במתחרה חזק על על ראשות הקטגורייה מול המאזדה ,CX5 אשר מציג יתרונות בתחומים מסויימים כגון מרווח פנימי רב, תא מטען גדול, אופציה לשבעה מושבים, חסכון גדול בדלק וצורה יפה לדעתי.

החסרונות הם כאמור העדר מסך מגע והתנעה ללא מפתח, ביצועים פושרים (לפחות תיאורטית).

ייתכן גם שתהיה תחושה לא נעימה מהגיר הרציף של מצמד מחליק ורעש מנוע בזמן האצה ולעומת זאת היתרונות של הגיר הרציף לחסכון בדלק ומיצוי ביצועי המנוע (צריך להיבדק בזמן נסיעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הוא נראה כמו מקרר, הפרונט עצוב ובכלל נראה כאילו לא עיבדו מספיק את הצורה החיצונית, הקודם היה הרבה יותר נאה.

האפשרות ל-7 מושבים גוררת עמה סרח עודף ארוך מאחורי הסרן האחורי ומקנה לרכב מראה כבד ומעט מגושם. בחו"ל נמכר דגם שנקרא ASX שדומה מאוד לדגם הקודם אבל בגרסה קצרה והוא הרבה יותר נאה.

לפי הנתונים שכתבת ההבדלים בצריכת הדלק דיי מינוריים וכמובן שמדובר בנתוני מעבדה, בחיים האמיתיים כמו שאנחנו יודעים התמונה שונה לגמרי ולפי נתוני הביצועים המיצובישי יצטרך לעבוד קשה יותר בכדי לעמוד בקצב וצריכת הדלק היא הראשונה שתיפגע.

אחרי סיבוב קצר במאזדה אני חושב שמדובר ברכב נהדר, הוא נראה טוב ומרגיש איכותי ואני לא חושב האאוטלנדר יאיים עליו מבחינת מכירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי למעט שנות ה-90 עם הסופר לנסר שהייתה שלאגר ענק לעולם לא תוכל לזעזע את השוק.

מדובר ברכב סולידי וקר,היא כלל לא מאיימת ולא תאיים!!

154000 ש"ח לא מעט בעבור רכב שכזה.

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק הערה קטנה, לא הייתי מתרשם יותר מדי מנתוני צריכת דלק שמפרסם היצרן. גם במכוניות נמוכות, גם בכל מיני קוביות גדולות ומעוצבות כמו ג'יפים או SUV למיניהם. מעבר לחוסר ההתאמה הכמעט מובנה בין התאוריה לחיים, צריך לזכור שיש ל"משאיות" האלו גם מטלה של מלחמה לא פשוטה ב"אויר שמגיע ממול", זה שנעדר כנראה מהמעבדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק. אמנם המבחנים נעשים במקום סגור ובטמפרטורה מבוקרת אבל במתקן הבדיקה האירופי יש מנגנון חשמלי המדמה את התנגדות האוויר. בשיטה האמריקנית משקללים פקטור לגרר.

למרות האמור נתוני צריכת הדלק רחוקים מצריכה אמיתית כי הם מבוצעים בנסיעה ללא הפעלת צרכנים נוספים כמו תאורה, מיזוג אוויר, מחממי שמשות, וכו'. כל ההאצות במבחן נעשות בצורה מתונה ואיטית, המבחן האירופי גם כולל קטעים רבים בהם המנוע פועל בהילוך סרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

כנראה בניגוד לכותבים האחרים, אני רכשתי את האאוטלנדר החדש במבצע של חבר 2013. הרכב שרכשתי הוא בגרסא 4X4 supreme עם 7 מושבים. אני נוסע בו כבר כחודש וחצי ועדיין נהנה מאוד.

הפלוסים שאני רואה:

צריכת דלק נמוכה (בתנאי נסיעה אמיתיים). בעבר (עד לפני חודשיים) נסעתי בסוזוקי גראנד ויטארה בדיוק באותם התנאים, והייתי ממלא דלק כמעט פעם בשבוע. עכשיו אני ממלא לרוב פעם בשבועיים! בנסיעות בעיר (מהרצליה לפתח תקוה) הצריכה הממוצעת מגיעה ל 11-12 ק"מ לליטר!. ומחוץ לעיר כמובן שיותר טוב.

ההבדל בין נסיעה עירונית לבין נסיעה בין-עירונית הוא לא כל כך גדול כמו שנהוג ברכבים אחרים, כי כאן בכל רמזור או עצירה (בנסיעה עירונית) המנוע נכבה, וברגע שעוזבים את דוושת הבלם הוא מתניע בשניה. זהו חסכון אמיתי בצריכת דלק ובזיהום האויר. ממש חוויה. ניתן כמובן לבטל את האופציה, אבל אני לא רואה סיבה לבטל.

פלוס נוסף שכבר צויין - מרווח פנימי גדול. אני בגובה 183 ס"מ, וכאשר אני מכוון את מושב הנהג כך שיתאים לי, אני עדיין מסוגל להתיישב במושב שמאחורי הנהג בנוחיות.

וגם תא המטען גדול, למרות שישנם שני מושבים נוספים (מקופלים). אם פותחים את המושב הנוסף או את שניהם, עדיין ניתן להכניס מזוודה בתא המטען.

הרכב שלי הגיע עם מערכת מולטימדיה שכוללת את מערכת השמע (רדיו, דיסק, ומקור חיצוני) וגם מערכת טלפוניה בבלוטוס. אין GPS. אבל, אם יש לכם וייז waze בטלפון (שלי זה אייפון) אז תשמעו את ההנחיות דרך הרמקולים של הרדיו (והוא משתיק זמנית את הרדיו). ויש גם מצלמת רוורס (מקורית) שזו חוויה בפני עצמה.

מערכת השמע נשלטת מההגה (יש לי בעיה עם זה)

יש כמובן גם בקרת שיוט עם שליטה מההגה.

יש עוד כפתור מההגה שמאפשר לקבוע מהירות מקסימלית. ואז אפשר ללחוץ על הדוושה כמה שרוצים, הרכב לא יעבור את המהירות שנקבעה. אני לא יודע בדיוק למה זה טוב, אבל זה פועל.

בעניין הגיר הרציף. התאוצה בינונית, אבל אם לוחצים חזק על הדוושה (ברכבים אחרים זה קיקדאון) כאן מקבלים תאוצה חזקה שלא צריכים להתבייש בה. אני עצמי לא משתמש בזה הרבה. עברתי את הגיל הזה.

הרכב גם הגיע עם מערכת מובילאיי למניעת תאונות. המערכת מתריעה עם לא שומרים מרחק מספיק מהרכב שלפנים או אם עוברים מסלול מבלי לאותת. גם זו חוויה ולומדים לאותת לפני שעוברים מסלול.

מינוסים:

יש בעיה בשליטה על מערכת המולטימדיה מההגה. לרוב זה פועל אבל לפעמים המערכת לא מגיבה לכפתורים בכלל, כולל לא להפעלת הטלפון מההגה. אחרי שמכבים את המנוע ומפעילים מחדש זה שוב פועל.

פניתי כבר פעמיים למוסך המורשה, אבל הם לא הצליחו לסדר את זה.

יתכן והבעיה היא רק במערכת שלי והם יתקנו אותה, אבל מעניין לשמוע אם לאחרים יש את אותה הבעיה.

לסיכום: הרכב יפה (לטעמי), נוח מאוד ואני ממליץ עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...