Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

רוצח בעקיפה על קו לבן פעמיים עם ראות אפסית הבוקר.

העקיפה הראשונה - עקף 4 רכבים ברצף (אני האחרון) על פס לבן תוך כדי סיבוב עם אפס ראות קדימה + משאית לפני שמסתירה את הדרך בלי קשר. פשוט מטורף.

[video=youtube;jo4Dkii9D-s]

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באסה שהמצלמה לא מצליחה לראות בברור מספר רישוי. בנוסף לזה שאין פילטר מקטב.

זה סרטון שיכול היה לסייע באכיפת החוק אילו היה חד יותר :cry:

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום שישי האחרון באזור הבקעה.

מצב מלחיץ, רק מזל (שהיה מספיק מקום על הנתיב) שגרם לכך שהרכב לא לקח את שני האופנועים

נהג שלא צריך לאחוז ברישיון נהיגה, לעולם.

רק לא הבנתי את הטרוניה בסוף על הקו הלבן, זה שאין קו לבן לא נותן לנהג הפולקסווגן אפשרות לעקוף כשיש תנועה בנתיב השני

רוצח בעקיפה על קו לבן פעמיים עם ראות אפסית הבוקר.

העקיפה הראשונה - עקף 4 רכבים ברצף (אני האחרון) על פס לבן תוך כדי סיבוב עם אפס ראות קדימה + משאית לפני שמסתירה את הדרך בלי קשר. פשוט מטורף.

[video=youtube;jo4Dkii9D-s]

כנ"ל זה, לא צריך לאחוז ברישיון נהיגה, לעולם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן בוידאו יצא טיפה מטושטש אבל עדיין קריא:

Annotation 2020-02-17 150827.jpg

22-984-33

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לא הבנתי את הטרוניה בסוף על הקו הלבן, זה שאין קו לבן לא נותן לנהג הפולקסווגן אפשרות לעקוף כשיש תנועה בנתיב השני.

קו לבן תאורטית אמור למנוע מצב כל כך מסוכן בכביש הררי על פניה עיוורת.

במצב כזה של המקובקב יהיה לו תירוץ שמותר לו.

עריכה: עכשיו הסבו את תשומת ליבי פה בעבודה שהרכב התחיל את העקיפה על קו רצוף, זה לא מנע ממנו לחצות אותו.

עריכה אחרונה על ידי Giladben.zaken

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם קיום קו מקווקוו לא מתיר לצאת לעקיפה.

רק עצם זה שאין שדה ראייה מספיק אומר שהעקיפה אסורה.

ייתכן שזה מקווקוו שמיועד לעקיפה של משאיות איטיות וכאלה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3, סבבה, אתה צודק בהכל כמו שכבר אמרתי קודם.

מאחל לך נחת רוח ידידי.

וסתם נקודה- אם לא פונים אליך אתה לא אמור לענות, זה מוציא אותך פוץ ובנוסף זה מגמד את האחרים. אולי זה הקטע שלך? לגמד אחרים?

אגב, אני חושב שיש לך דבר או שניים ללמוד מSPERIAL חברינו. כשהוא רואה שהוא רודף אחרי הזנב של עצמו הוא פשוט מפסיק [נכון, אני מעדיף שיודה בטעות אבל ניחא] ולא ממשיך וממשיך וממשיך וממשיך... ואילו אצלך ההתכתשות היא ממש עניין, ממש מנוע צמיחה. ראיתי את זה מול ישה בכל דיון משפטי שעלה והאמת? הפתעת אותי ברמות שאתה מסוגל להגיע אליהן.

אז מה יש לנו? אני עבריין ואתה פוץ. סגור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מניסיוני הדל, רוכבי אופנוע אמיתיים כמעט ולא עושים שטויות בכביש והם הרבה יותר זהירים ועירניים מנהג מכונית ממוצע, בגלל התובנה הפשוטה שמה שלבעל הרכב יגמר ב1000 שקל אצל הפחח בכפר הסמוך עלול להיגמר בשבילם במקרה הטוב בבית עלמין ובמקרה הרע בבית לוינשטיין ולהיות נטל על אחרים לכל החיים.

מי שלא מבינים את זה, הם רוכבי הקטנועים בשקל תשעים שנוסעים על מדרכות, מהבהבים להולכי רגל, חוצים את הכביש במעבר חציה ברכיבה לצד נשים עם עגלות, נכנסים ללובי של הבית עם הכלי, חונים על מדרכות ברוחב מטר וכלום וגם שוטפים את הטוסטוס המסריח שלהם בצינור מים בחניון פרטי של הבניין השכן. כל הדוגמאות מהחיים האמיתיים כמובן.

לפני שמדברים טכנית על חוקים ותקנות, יש מי שעובר על החוק בלי לפגוע באף אחד ויש מי ששם זין על כולם ועושה מה שהוא רוצה.

כמובן שגם יש חראות עם אופנועים כבדים ורוכבים מצויינים על טוסטוס, אבל זו האבחנה האישית שלי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3, סבבה, אתה צודק בהכל כמו שכבר אמרתי קודם.

מאחל לך נחת רוח ידידי.

וסתם נקודה- אם לא פונים אליך אתה לא אמור לענות, זה מוציא אותך פוץ ובנוסף זה מגמד את האחרים. אולי זה הקטע שלך? לגמד אחרים?

אגב, אני חושב שיש לך דבר או שניים ללמוד מSPERIAL חברינו. כשהוא רואה שהוא רודף אחרי הזנב של עצמו הוא פשוט מפסיק [נכון, אני מעדיף שיודה בטעות אבל ניחא] ולא ממשיך וממשיך וממשיך וממשיך... ואילו אצלך ההתכתשות היא ממש עניין, ממש מנוע צמיחה. ראיתי את זה מול ישה בכל דיון משפטי שעלה והאמת? הפתעת אותי ברמות שאתה מסוגל להגיע אליהן.

אז מה יש לנו? אני עבריין ואתה פוץ. סגור?

ככה עובד האינטרנט - בפורום ציבורי תצפה שכ-ו-ל-ם יכולים לענות למה שאתה כותב.

כל הדיונים באינטרנט מתנהלים ככה, אז כ-ו-ל-ם פוצים מגמדים אחרים.

רק כבודו לא מבין את המדיום שעליו הוא מתדיין ובא בטענות לכולם (מוכר? זה בדיוק מה שאתה עושה גם בנושא הבחירות שלך באמצעי תחבורה!).

תלמד להתמודד עם זה, תפסיק לזרוק אחריות על הבחירות שלך לאחרים, זה יעשה אותך אדם אחר.

ובוא, אתה לא מבין אפילו חצי מהיחסים שלי עם ישה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאון, אני לא מבין מדוע יוצא קצפך על M3. גם אני מתווכח איתו בלי סוף, אבל הפעם הוא צודק.

העדר קו הפרדה רצוף הוא רק אחד התנאים המתירים עקיפה. מחוייב שדה ראיה מספק, מחוייב קטע כביש פנוי מספיק ארוך כדי לא לפגוש או להפריע לרכב הבא ממול, מחייב מרווח מספק כדי לחזור לנתיב הימני (ויש גם חובה על הנוסעים בו לאפשר זאת) ואולי עוד כמה תנאים שלא פירטתי.

סלואורייד - כבר כתבתי יותר מפעם, כולל לאחרונה - כל אחד מאתנו, אפילו הרגוע ביותר, שוגה, ולפעמים גם שגיאות מסוכנות. הסחת דעת אפילו בגלל תנאי הדרך (למשל, כפי שקרה לי היום, מישהו שהתקרב אלי משמאל וגרם לי להסיט מבט ולקלוט באיחור בעיה מימין), איזה אבדן ריכוז, אפילו רגעי, או מישהו שעקף את הפקק שבו אתה עומד כבר 10 דקות. אבל יש אוכלוסיות יותר בעייתיות. אני חושב שעל רוכבי קטנועי השליחויות יש בפורום הזה הסכמה די רחבה, ואני חייב לציין שהיו לי אי אילו ההתקלויות עם רוכבי אופנועים כבדים שניצלו היטב את כוח הכלי שלהם בצורה מסוכנת מאד. נכון שמספר הכלים האלה אינו גדול, אבל היו לי כמה מקרים טראומטיים שאני זוכר גם 30 שנה. לא שחסרו לי התקליויות עם כל סוגי הרכב, אבל משום מה אלה נחרטו בזכרוני במיוחד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני חייב לציין שהיו לי אי אילו ההתקלויות עם רוכבי אופנועים כבדים שניצלו היטב את כוח הכלי שלהם בצורה מסוכנת מאד. נכון שמספר הכלים האלה אינו גדול, אבל היו לי כמה מקרים טראומטיים שאני זוכר גם 30 שנה. לא שחסרו לי התקליויות עם כל סוגי הרכב, אבל משום מה אלה נחרטו בזכרוני במיוחד.

אני אנסה שוב:

א. ברור שיש רוכבי אופנועים חולירות. גם כאלו שעלולים אפילו לסכן אותך בצורה מסויימת. ברור לך (אני מקווה) שבמפגש לא מתוכנן בינך ברכב לבין רוכב אופנוע, בסיכוי גבוה מאוד הנזק שאתה תספוג יהיה כספי בלבד ואילו הנזק שרוכב האופנוע יספוג יהיה איפשהו בין שיקום של חודשים, מוות או נכות תמידית (בסדר עולה של זוועה). איכשהו, עד כמה שאני מסכים שרוכבי אופנוע הם פורעי חוק חסרי רציונאל, קשה לי להניח שהם ממש מתכננים מפגש כזה במודע, בטח לא בניסיון להרוג אותך, כמו שכתבת בפוסט קודם. יש דרכים טובות יותר לרצוח מישהו אם ממש רוצים.

ב. פה כבר ממש אין לך (אפילו לא שמץ של) מושג, רוכב אופנוע סטנדרטי נתקל בעשרות נסיוונות חיסול ביום מצד נהגי רכבים, רובם המכריע תמימים לגמרי מצד נהגים שלא ראו אותו / סתם היו בטלפון, וחלקם הקטן מנהגים שהניחו שאם הוא על אופנוע, בטח הוא יעבור נתיב כשהם ידחפו. נו ביגי.

ג. כבר ניסיתי להסביר את הנקודה הזו, אבל אולי כדאי לנסות להמחיש: נהג רכב שמנסה להסביר לרוכב אופנוע כבד איך לנהוג זה בערך כמו טייס 747 שמנסה להסביר לטייס F16 איך לטוס, ולמה מה שהוא עושה נורא מסוכן. תנסה להבין, לאופנוע כבד יש יכולות בלימה, האצה וחמיקה ממכשולים (פשוט כי הוא מאוד צר) שנראות כמעט דמיוניות לנהג הרכב הממוצע, ואני ממש לא מקצין. הניסיון לשפוט רכיבה על אופנוע כבד מזווית של נהג רכב נידון לכישלון מראש. אתה באמת לא יודע להגיד מה מסוכן ומה לא (או נכון יותר, מה מסוכן ומה יותר מסוכן, כי על אופנוע הכל מסוכן) רק מנסיונך כנהג רכב.

ד. אני כמובן לא בא לטעון לגבי חוקיות הפרקטיקות הנהוגות ברכיבה על אופנוע בישראל. כל אחד עושה לעצמו את החשבון שלו עד כמה הוא מוכן למתוח את גבולות החוק, איפה, מתי ומה העונש שהוא עשוי לקבל. רק נראה לי מוזר לטעון נגד אי קיום חוקים ע"י מישהו שמודה שגם הוא בוחר לעצמו איזה חוקים לקיים ואיזה לא (כמו כולנו, בסופו של דבר), בטח אם אין לו שום הסמכה רשמית או אחרת לקבוע מה מסוכן ומה לא.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. נכון, בדרך כלל זה יבוא מתחושת "לי זה לא יקרה" שמאפיינת לא רק רוכבי דו"ג, אלא גם נהגי ארבעה גלגלים, במיעוט המקרים זה מחוסר אכפתיות עצמית וכללית וחוסר הבנה של רמת הסיכון הנגרם (גם להם).

ב. צודק, גם בתור נהג זה קורה לי, גם מרכבים אחרים, גם מדו"ג (אם כי הרבה פחות, פשוט עניין של יכולת, לרכב יותר יכול לניסיון חיסול של דו"ג מאשר הפוך).

ג. ככלל הסדר הוא שאכפת לי קודם מתי מסכנים אותי, ורק אחרי זה מתי מסכנים אחרים. ולכן הביקורת היא פחות על רוכב דו"ג שמסכן את עצמו ויותר על רוכב דו"ג שמסכן אותי. גם אם לא סיכון ברמת בית חולים.

לעניין הזה הרבה פחות רלוונטית השוואת ה-747 והאף 16.

ד. בדיוק בשביל זה יש תקנות התעבורה. אבל גם שכל ישר עוזר מאוד.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויני - הבעיה אינה ביכולות הדינמיות של האופנוע. הבעיה היא בשתי התנהגויות של אופנוענים, ואני מדבר על הכבדים:

1. מהירות - אני מדבר על נסיעה במהירות שונה מהותית מקצב התנועה בסביבה.

2. נראות - לנהגים יותר קשה לזהות אופנוע מאשר רכב ארבעה גלגלי. הוסף לכך את ההופעה מנקודות נסתרות בין מכונות אחרת, ונטיה של אופנוענים לחתוך עיקולים עיוורים, ומצד שני את היכולת המופחתת של אופנוען מהיר לזהות התנהגות צפויה של כלי רכב אחרים בטור (במיוחד לאור הפרשי המהירות), כך שגם אם נהג מכונית מאותת מספיק זמן חכאש על כוונתו הן הוא והן האופנוען יופתעו.

ה"טראומות" שעליהן כתבתי לא נבעו מאופנוענים מהירים אלא מכאלה שבנוסף להמהירות המופרזת מאד חתכו עיקולים עיוורים על מנת לשמר אותה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם קיום קו מקווקוו לא מתיר לצאת לעקיפה.

רק עצם זה שאין שדה ראייה מספיק אומר שהעקיפה אסורה.

ייתכן שזה מקווקוו שמיועד לעקיפה של משאיות איטיות וכאלה

וואלה, אני שם לב ליותר מדי קטעים שפשוט אין קשר בין אם התוואי מאפשר עקיפה לבין הקווקו. יש קצת קטעים עם קו לבן ואחלה של ראות לעקיפה, אבל בעיקר - יש יותר מדי קטעים מקווקוים שאין שום דרך לראות רכב שבא מהצד השני.

שזה דבר נורא. אנשים רואים קו מקווקו, אומרים איזה יופי מותר לעקוף, מסתכלים קדימה ורואים שאין רכב, ויוצאים לעקוף. לשניה לא עולה המחשבה שקדימה זה כולה 20 מטר ושאם רכב בא מהעיקול בזמן שאתה עוקף... ביי ביי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אומר, אם לנהגים האלה לא אכפת מספיק מהחיים של עצמם כדי לצאת לעקיפה עם ראות של 20 מטר קדימה, אז דארווין עושה את עבודתו, רק חבל שמהצד השני יכולים להיות אנשים שלא אמורים להתמודד עם מתמודד על פרס דארווין.

בחלק מהמקומות יש קיווקוו עם שדה ראייה קצר שמיועד לעקיפות של רכב איטי במיוחד, הכבישים באיזור נס הרים הם דוגמה מצוינת, אין לך שום סיכוי לעקוף שם רכב שנוסע למשל 90 או 80 קמ"ש, אבל זה עניין פשוט לעקוף נניח משאית שמדדה בעליות ב-30 קמ"ש.

ככלל עדיף להשאיר קו לבן רציף למקומות שבהם עקיפה היא סיכון בכל מקרה, ובמקומות האחרים להשאיר שיקול דעת לנהג

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...