Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

הפעם חוויה שלי בדרך אילת (למחפשי כמעט תאונות בלבד - אל תראו את הסרטון. אבל פוטנציאל בהחלט היה פה ובשפע)

פשוט מכת מדינה. וזה עוד "בסדר".. ביום שבת יצאתי מערד לכיוון ים המלח, איזה אידיוט התחיל לעקוף את כולם על קו רציף, כשהגיע מאחורי והתחיל עקיפה סטיתי כדי לחסום אותו כי בדיוק הגיע רכב מולי שהוא לא ראה. בשניה יכלו ללכת 2 משפחות. והוא עוד מנפנף לו בידיים בתנועת מה אתה רוצה ממני". אם הסרטון לא נמחק אעלה בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך חזרה התנועה היתה הרבה יותר צפופה, נסענו טור ארוך של מכוניות בבערך 80-90 קמ"ש (מה שמעצבן זה שהמהירות ירדה דרמטית אפילו בסיבובים הכי עדינים כי כנראה אנשים חושבים שצמיגים עושיים מקרח) - וכל פעם שנהג לא סבלן הגיע הוא עקף את המכונית האחרונה (אנכי), ואז הוא לא יכול לעקוף את כל הטור כי מדובר בעשרות מכוניות, אז כל עקיפה כזאת הסתיימה בברקס כדי לחזור למהירות של הטור + הידחפות מגעילה בין 2 מכוניות איפשהו באמצע הטור (המרחק בין המכוניות לא היה גדול, לא מדובר במהירות של כביש 6), לפעמים ממש שניה לפני שרכב מגיע בנתיב ממול ומעיף את העוקף לעולם שהוא כבר לא יכול להזיק. עשרות עקיפות כאלה במשך שעתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעם חוויה שלי בדרך אילת (למחפשי כמעט תאונות בלבד - אל תראו את הסרטון. אבל פוטנציאל בהחלט היה פה ובשפע)

אחר כך יאשימו את שר התחבורה בהעדר תשתית ראויה ושאר הירקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה בעיות במדינה הזאת בכבישי בינעירוניים עם נתיב אחד לכל כיוון

-כבישים מסויימים חייבים להיות עם 2 נתיבים לכל כיוון. כמו כביש הערבה. או לפחות עם שטח הפרדה כדי למנוע את העקיפות המסוכנות. הרצוי זה 2 נתיבים לכל כיוון עם שטח הפרדה.

-העקיפות המסוכנות

-משהו שלא נהוג בארצנו ואני לא מבין למה, בארצות מסויימות, אם יש רק נתיב אחד לכל כיוון, רכב שהוא איטי יותר (ואני לא מדבר על משאית אלא על פרייבט או כל רכב לצורך העניין) סוטה לשוליים ונותן לרכב מאחוריו לעקוף. זה הדבר הנכון והג'נטלמני לעשות. לצערי לעולם לא יקרה פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרישי - כמה נהגת בחו"ל?

אני מכיר מעט מאד מדינות שבהן מתקיים מה שאתה כותב, ולו מהסיבה הפשוטה שבכבישים שאינם מהירים אין שוליים. נתקלתי במקומות מסויימים בכבישים תלת נתיביים שבהם הנתיב האמצעי מוצמד לסרוגין לכל אחד מהצדדיים - לאורך 1.5-2 ק"מ - כדי לאפשר עקיפות.

בארץ דווקא מקובל שרכבים כבדים סוטים לשולים. העניין הוא שברוב המקרים רוחבם לא מאפשר נסיעה על השוליים אלא רק ירידה חלקית מהדרך, מה שמקל על עקיפה אבל לא מאפשר תנועה חופשית של הרכבים הקלים והמהירים יותר.

לגבי הכפלת כבישים - זה עולה ממון רב, ונעשה בהתעם לתקנים של עומסי תנועה ובהתאם לטופוגרפיה ולחוק, ויש סדרי עדיפות בהקצאת משאבים. יש בפורום הזה מהנדס כבישים או שניים, אולי הם יפרטו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחר כך יאשימו את שר התחבורה בהעדר תשתית ראויה ושאר הירקות.

אם הייתה תשתית ראויה מאות אנשים היו היום בחיים.

שלא תבין אותי לא נכון אני לא מסיר אחריות מאותם נהגים, אבל כן צריכה להיות תשתית הולמת שתקטין את היכולת של אותם חולי נפש לרצוח משפחה.

מה עוד שכשהגיע התור שלו לנסוע, הוא החליט לנמנם. לא יודע מי מחלק ליצורים האלה רישיונות.

שילוב של עייפות וסמים/אלכוהול.

באמת לא חסר.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתה תשתית ראויה מאות אנשים היו היום בחיים.

שלא תבין אותי לא נכון אני לא מסיר אחריות מאותם נהגים, אבל כן צריכה להיות תשתית הולמת שתקטין את היכולת של אותם חולי נפש לרצוח משפחה.

שילוב של עייפות וסמים/אלכוהול.

באמת לא חסר.

לא יודע מה הסיבות שאין שני נתיבים, אבל אנשים שיוצאים לעקיפות מסוכנות ונוהגים ב140-150 קמש בכביש שכזה הם האשמים היחידים.

לא מדובר בכביש במצב רעוע או צומת נקודתית בלי שדה ראיה, מדובר בכביש שברובו סלול היטב ויש בו ראות הטובה.

אני ירדתי לאילת לפני שבועיים, שייטתי שם על 100-110 קמש ולא ביצעתי עקיפה אחת. הגעתי בשלום, חזרתי בשלום ולא הרגשתי אפילו לרגע שיש בעיה עם הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה שאני רואה כ-ל יום!!! בחור מבוגר במזדה שעובד לידי וגר ליד חבר, נוסע תמיד, תמיד תמיד ללא יוצא מן הכלל עם מראות סגורות למהדרין!פעם אחת שראיתי את זה חשבתי שזה מחוסר תשומת לב ובתמימות הערתי לו, הוא ענה לי 'זה בכוונה'.חוץ מלשים פס על העולם אני לא רואה שום סיבה הגיונית לסגור את מראות הצד, הן תקינות לחלוטין, וגם אם לא היו תקינות עליו לתקן אותן.מה עושים במצב כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרישי - כמה נהגת בחו"ל?

אני מכיר מעט מאד מדינות שבהן מתקיים מה שאתה כותב, ולו מהסיבה הפשוטה שבכבישים שאינם מהירים אין שוליים. נתקלתי במקומות מסויימים בכבישים תלת נתיביים שבהם הנתיב האמצעי מוצמד לסרוגין לכל אחד מהצדדיים - לאורך 1.5-2 ק"מ - כדי לאפשר עקיפות.

בארץ דווקא מקובל שרכבים כבדים סוטים לשולים. העניין הוא שברוב המקרים רוחבם לא מאפשר נסיעה על השוליים אלא רק ירידה חלקית מהדרך, מה שמקל על עקיפה אבל לא מאפשר תנועה חופשית של הרכבים הקלים והמהירים יותר.

לגבי הכפלת כבישים - זה עולה ממון רב, ונעשה בהתעם לתקנים של עומסי תנועה ובהתאם לטופוגרפיה ולחוק, ויש סדרי עדיפות בהקצאת משאבים. יש בפורום הזה מהנדס כבישים או שניים, אולי הם יפרטו.

*כרישי. מלשון כריש. קרישי זה קרישי דם חח

יצא לי לנהוג בחו"ל בכמה מדינות, ובעוד כמה מדינות בתור נוסע.

מן הסתם אם אין שוליים לא מבצעים את זה.

כביש הערבה, בתור מלכודת המוות שהוא, מזמן היה צריך להיות מורחב ל-2 נתיבים לכל כיוון עם שטח הפרדה, לפחות בחלק המישורי שלו.

הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה זה שלא רוצים לקחת עוד אדמה מהטבע, שזה סיבה די מפגרת לדעתי אם זה עולה בחיי אדם. וגם, אם זאת לא סיבה מספקת לשנות את סדר העדיפויות בהקצאת המשאבים (שאגב, לא כאלה קטנים, רק להסתכל על המינוף התעברותי בדרכים שהתחולל במדינה הזאת בשאר חלקי הארץ) אז אני לא יודע כבר מה כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה שאני רואה כ-ל יום!!! בחור מבוגר במזדה שעובד לידי וגר ליד חבר, נוסע תמיד, תמיד תמיד ללא יוצא מן הכלל עם מראות סגורות למהדרין!פעם אחת שראיתי את זה חשבתי שזה מחוסר תשומת לב ובתמימות הערתי לו, הוא ענה לי 'זה בכוונה'.חוץ מלשים פס על העולם אני לא רואה שום סיבה הגיונית לסגור את מראות הצד, הן תקינות לחלוטין, וגם אם לא היו תקינות עליו לתקן אותן.מה עושים במצב כזה?

מתנצל הנה לינק תקין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי כביש הערבה.

כביש 90 זה כביש מרכזי בישראל! שנמתח לאורכה של מדינת ישראל ומשמש משאיות שנוסעות

מאילת לצפון וגם את תושבי מדינת ישראל.

ולכן על משרד התחבורה לדאוג שהכביש הזה יהיה מרווח מספיק בשביל משאיות ורכבים פרטיים.

שיוכלו להגיע למעוז חפצם במהירות ובבטחה מרבית!

למרות כל זאת הכביש הזה אינו מרווח מספיק וללא קו בפרדה מבטון בין נתיבים.

זאת אומרת שרכב שסוטה מהנתיב עקב עייפות או תקר בגלגל עלול להתנגש חזיתית ברכב ממול.

וזה קורה כל הזמן!

גם אם כולם נוהגים כחוק.

בחו"ל כל כביש מרכזי הוא לפחות שני נתיבים עם קו הפרדה מבטון ועם מגבלת מהירות של 140קמ"ש.

וגם עם שוליים מרווחים.

נכון שהכבישים צדיים בין עירוניים פחות מפותחים אך מדובר בכבישים צדדים! לא מרכזיים.

לצערנו משרד התחבורה בוחר להשקיע כסף בבניית כבישי אגרה שלכביש 6 וכביש הצפון במקום להשקיע בכבישים ציבוריים.

אני עדיין בהלם שאני צריך לשלם על נסיעה בכביש 6.. פשוט שחיתות לאור יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה חוסר הבנה.

כבישי האגרה הם פרוייקטים שמשמשלת ישראל לא יכולה או לא מוכנה לממן משיקולים שונים, ואז הם נמסרים לביצוע לגורמים פרטיים כאשר אותם גורמים מקבלים את התמורה לא מהמדינה אלא מהמשתמשים, על פני עשורים.

תקציב המדינה מוגבל. מתוכו מוקצים כך וכך מליארדים לתחבורה, ומתוך אלה חלק לרכבות, חלק לשדות תעופה, וגם חלק לכבישים. ואת אלה צריך לחלק לפי סדרי עדיפות. אז אם ישקיעו 10 מיליארד ש"ח בהכפלת כביש הערבה לא יבנו נתיב אחד במרכז הארץ. זה עדיף מבחינתך? בכלל, ההתיחסות לכביש 90 כמקשה אחת היא טעות גדולה. יש בו קטעים שונים בעלי אופי שונה. יש כביש הערבה, ויש אזור ים המלח. ובקעת הירדן ובקעת בית שאן ומערב הכינרת והכביש למטולה - כל קטע כזה הוא בעל אופי טופוגרפי אחר, דרישות אחרות ובעיות אחרות. העובדה שכולם נהנסים לסל של "כביש 90" גורמת לכך שאותו כביש יוגדר כ"כביש דמים", הרי אורכו כפול ויותר מכל סימול כביש אחר בארץ, כבר זו לבד סיבה לסטטיסטיקה המטעה הזו.

עכשיו, דייויד17, אני לא יודע למה אתה קורא "חו"ל". מדינת ישראל היא פסיק מבחינת שטח היבשות בעולם. מכל מקום, נהגתי או נסעתי בחלקים נכבדים מהעולם המערבי, ולמעט גרמניה לא פגשתי כביש שהמהירות המותרת בו עולה על 130 קמ"ש. לעומת זאת, נתקלתי באלפי קילומטרים של כבישים ראשיים חד מסלוליים ללא הפרדה פיזית. ואני לא מדבר על מדינות מפגרות, אני מדבר על קנדה, גרמניה, צרפת, דנמרק, פינלנד, איסלנד ועוד רבות וטובות.

בכל מקום בעולם השיקולים העקרוניים בהשקעה בכבישים (ובכל שירות ציבורי אחר) דומים לאלה שבישראל, כמובן שבכל מקום דגשים אחרים וההקצאות בהתאם לכך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתכם על הסיטואציה...

https://www.youtube.com/watch?v=OL0YflUo8CY

האמבולנס עם כל הכבוד צריך להפעיל יותר סירנה ויותר אורות כשהוא נכנס לצומת באור אדום, וכן אני מבין שזה התפקיד שלו ושזה כנראה היה מקרה חירום ..

אבל אם לא העירנות שלי והתגובה המהירה הוא היה נכנס בי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...