Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5113548,00.html#autoplay

מעבר ל Obvious, רק לי מציק שכבאית עוברת (00:20) בנונשלנט על פני האירוע וממשיכה כאילו כלום?

כן, כי זאת לא כבאית באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, במבט שני (שלישי), זה נראה כמו המשאבות בטון(או איך שלא קוראים לזה), שהמערבל בטון זורק לתוכם את הבטון והן מעלות אותו לגובה.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שגיאת כתיב (הוא במקום או)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילד שהתפרץ לי לכביש

[video=youtube_share;HMsnRYz0bOI]

הרצתי את הסרטון כמה פעמים וכל פעם קבלתי צמרמורת מחדש רק מהמחשבה מה היה קורה לו אם לא הייתי דרוך מספיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרצתי את הסרטון כמה פעמים וכל פעם קבלתי צמרמורת מחדש רק מהמחשבה מה היה קורה לו אם לא הייתי דרוך מספיק

הדריכות שלך, לצערי, איננה מספקת. היא טובה, וטוב מאד שהייתה, אבל- וזה אבל גדול:

אם הילד לא היה שם לב ומנסה לעצור את עצמו כמו שהוא עשה אלא ממשיך לרוץ, הוא היה נפגע.

במצב שכזה, טוב היה להסיט את ההגה שמאלה כדי לוודא מניעת פגיעה. גם אם היה רכב משמאלך, עדיף לפגוע ברכב אחר (מעל טון של פלדה עם ציוד הגנה ליושביו) מאשר בגוש בשר חסר כל הגנה במשקל 30 ק"ג, בכל מהירות שהיא.

זוהי ביקורת בונה, אני לא מנסה "לרדת" עליך שאתה לא בסדר. להיפך, אתה בסדר גמור- רק שים לב שניתן היה לעשות עוד משהו כדי לוודא שאיש לא ייפגע.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הילד לא היה שם לב ומנסה לעצור את עצמו כמו שהוא עשה אלא ממשיך לרוץ, הוא היה נפגע.

במצב שכזה, טוב היה להסיט את ההגה שמאלה כדי לוודא מניעת פגיעה. גם אם היה רכב משמאלך, עדיף לפגוע ברכב אחר (מעל טון של פלדה עם ציוד הגנה ליושביו) מאשר בגוש בשר חסר כל הגנה במשקל 30 ק"ג, בכל מהירות שהיא.

זוהי ביקורת בונה, אני לא מנסה "לרדת" עליך שאתה לא בסדר. להיפך, אתה בסדר גמור- רק שים לב שניתן היה לעשות עוד משהו כדי לוודא שאיש לא ייפגע.

אני לגמרי חולק על דעתך. מדובר באולי שנייה מרגע שהילד התפרץ ועד לעצירת הרכב ( שנייה 7 הילד התפרץ ושנייה 8 הרכב נעצר ).

זמן תגובה לדעתי ממש מעולה ואם הילד היה חס וחלילה נפגע הסרטון היה מראה שלנהג לא היה בכלל סיכוי למנוע את התאונה.

חוסר חינוך מוחלט של מערכת חינוך והורים לבטיחות בדרכים ואיך לחצות כביש. עיר חרדית? בני ברק אולי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שמדובר לא בכבאית אלא במשאבת בטון

בכיוון שממנו באו הרכבים שעשו את התאונה זאת משאית בטון, מצד שני עוברת כבאית כמה שניות לאחר מכן.

כן, כי זאת לא כבאית באמת.

נכון, במבט שני (שלישי), זה נראה כמו המשאבות בטון(או איך שלא קוראים לזה), שהמערבל בטון זורק לתוכם את הבטון והן מעלות אותו לגובה.

זה לא נראה בכלל כמו משאבת בטון, ומתאים מאוד להיות מנוף סל של כוחות כבאות והצלה (במלה אחרת, כבאית).

https://www.gov.il/he/Departments/Guides/fire_engines?chapterIndex=11

דווקא לא נראה לי שהוא חומק בנונשלנט, אלא גולש לעצירה בצד השני של הצומת (הגיוני לא לעמוד עם כלי כזה באמצע הצומת).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לגמרי חולק על דעתך. מדובר באולי שנייה מרגע שהילד התפרץ ועד לעצירת הרכב ( שנייה 7 הילד התפרץ ושנייה 8 הרכב נעצר ).

זמן תגובה לדעתי ממש מעולה ואם הילד היה חס וחלילה נפגע הסרטון היה מראה שלנהג לא היה בכלל סיכוי למנוע את התאונה.

אתה לא שולל שום דבר ממה שאמרתי. להיפך, אתה מוכיח את הטענה שלי.

"שנייה 7 התפרץ, 8 נעצר".

אם הילד היה ממשיך לרוץ ולא עוצר את עצמו, בשנייה 7.5 אם כך, הוא היה בתוך הפגוש של הרכב כאשר הרכב עדיין בתזוזה תוך כדי עצירה. פגיעה. קלה, קלה מאד אפילו, אבל עדיין, פגיעה.

"לנהג לא היה סיכוי למנוע"- שוב: הסטה של ההגה שמאלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז נשמע שבזמן שהיה לו להגיב אתה היית מספיק לבלום להסיט הגה שמאלה וגם לצאת מהרכב ולהחזיר את הילד חזרה למדרכה.

בוא לא נהיה סופרמנים בכיסא מחשב, הוא עשה את המקסימום בזמן שהיה לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שבמקרה הזה הסטת ההגה שמאלה אולי גם היתה מונעת את המגע של הילד עם היד בכנף הרכב

בתרגול על יבש אתה אותה אולי צודק אבל ממש לא בזמן אמת בהחלטות ואינסטינקטים שמתקבלות בפחות משבריר שניה

עריכה אחרונה על ידי skipper
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הילד היה ממשיך לרוץ ולא עוצר את עצמו, בשנייה 7.5 אם כך, הוא היה בתוך הפגוש של הרכב כאשר הרכב עדיין בתזוזה תוך כדי עצירה. פגיעה. קלה, קלה מאד אפילו, אבל עדיין, פגיעה.

"לנהג לא היה סיכוי למנוע"- שוב: הסטה של ההגה שמאלה...

דרך הפעולה שאתה מתאר היא כמובן נכונה, אבל צריך לזכור שזמן התגובה להסטת הגה אינו קצר מזה של פעולת הבלימה, ולכן ספק אם זה היה מונע את עצם הפגיעה בילד במצב כמו זה שאתה מתאר. הוא פשוט היה "מקבל" רק את פינת הרכב במקום מכה ישירה מהפגוש.

וכמובן חשוב לציין ששתי הפעולות לא סותרות זו את זו: מבצעים בלימת חירום וגם חומקים הצדה. כל עוד יש ABS, שהוא ישבור את הראש.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז נשמע שבזמן שהיה לו להגיב אתה היית מספיק לבלום להסיט הגה שמאלה וגם לצאת מהרכב ולהחזיר את הילד חזרה למדרכה.

בוא לא נהיה סופרמנים בכיסא מחשב, הוא עשה את המקסימום בזמן שהיה לו.

א'- טוב שלא לקחת את הנושא לקיצוניות.

ב'-זו הסיבה שאני כבר כמעט שלא מגיב בשירשור הזה.

ג'-יפית.

ד'-הרפלקסים שלך לא מספיק חדים בשביל לעשות 2 פעולות בו זמנית? אני לא מבין.

יעידו מספר חתולים מטומטמים על היכולת שלי לקלוט את הסכנה, לבלום בכל הכח וגם להסיט את ההגה בזמן כדי למנוע פגיעה (וגם לצפור בינתיים כדי להבהיל את האדיוט שיברח). הם יכולים להעיד על זה כי הם לא נפגעו. לך תאתר אותם כדי שיעידו, כן? אבל זה כבר סיפור אחר.

זו הסיבה שאני תמיד אומר שהמערכת הכי טובה למניעת תאונות היא נהג דרוך ולא אייוואקס\מובילדיק\שטות אחרת.

נכון שבמקרה הזה הסטת ההגה שמאלה אולי גם היתה מונעת את המגע של הילד עם היד בכנף הרכב

בתרגול על יבש אתה אותה אולי צודק אבל ממש לא בזמן אמת בהחלטות ואינסטינקטים שמתקבלות בפחות משבריר שניה

אינסטינקטים והחלטות של שבריר שנייה הם עדיין דברים שניתן לאמן. לכן בדיוק ציינתי את הנקודה הזו, סקיפר. היית בסדר גמור- קבל ח"ח על הרפלקסים. רק קח בחשבון, שניתן לאמן את הרפלקסים. בדיוק כמו שלימדתי את הרפלקסים שלי לבצע סיבוב ההגה יחד עם הבלימה.

בחייך, אם אני יכול, כל אחד יכול. ויודע מה? אני הייתי שמח אם מישהו היה אומר לי דברים כאלו, נותן עצות, מחזק. אני חייב הרבה תודות למלווה שהיה לי כשרק הוצאתי את הרישיון, על העצות הטובות שנתן לי. מנסה להעביר את זה הלאה, ממש לא בקטע רע. מצטער אם פרשת את דבריי אחרת.

דרך הפעולה שאתה מתאר היא כמובן נכונה, אבל צריך לזכור שזמן התגובה להסטת הגה אינו קצר מזה של פעולת הבלימה, ולכן ספק אם זה היה מונע את עצם הפגיעה בילד במצב כמו זה שאתה מתאר. הוא פשוט היה "מקבל" רק את פינת הרכב במקום מכה ישירה מהפגוש.

מסכים עם המודגש. אבל, רפלקסים כמו זה יש לאמן. כנראה היה חוטף את הצד של הרכב, אבל קח בחשבון עוד כמה משתנים על הדרך- ההאטה של הרכב הייתה יעילה יותר כך שהפגיעה הייתה במהירות עוד יותר נמוכה, וחלק מעצמת הפגיעה היה "הולך לאיבוד" כי הרכב זז הרחק מכיוון הפגיעה (המכסה מנוע זז שמאלה, כך שהמכה לא זזה ישר ומעבירה את כל הכח שלה).

כמובן שאין צורך לזכור את כל זה לתוך ה"רפלקס". אבל לא מזיק לדעת גם את זה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההאטה של הרכב הייתה יעילה יותר כך שהפגיעה הייתה במהירות עוד יותר נמוכה, וחלק מעצמת הפגיעה היה "הולך לאיבוד" כי הרכב זז הרחק מכיוון הפגיעה (המכסה מנוע זז שמאלה, כך שהמכה לא זזה ישר ומעבירה את כל הכח שלה).

איך הפגיעה במהירות נמוכה יותר? כשאתה גם בולם וגם משתמש בהגה, אתה בהגדרה מאריך את מרחק העצירה, כי מעטפת הביצועים צריכה להתחלק בין בלימה להיגוי. לכן, אם כבר, מהירות הפגיעה תהיה מעט גבוהה יותר.

וזה שהפגיעה היא בהיסט לא בהכרח עוזר. לפעמים זה מחמיר את המצב. אולי במקום שהולך הרגל יינחת על מכסה מנוע, שתוכנן "לספוג" אותו, הוא יושלך מעל פינת הרכב ויוטח חזרה כנגד הכביש?

שוב, אני בעד לבצע גם בלימה וגם התחמקות. פשוט צריך לזכור שפתרון קסמים זה לא.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הפגיעה במהירות נמוכה יותר? כשאתה גם בולם וגם משתמש בהגה, אתה בהגדרה מאריך את מרחק העצירה, כי מעטפת הביצועים צריכה להתחלק בין בלימה להיגוי. לכן, אם כבר, מהירות הפגיעה תהיה מעט גבוהה יותר.

רציתי להתווכח אתך, על גבי האינטרנט, כמו טרול טוב וממושמע. אבל אחרי גיגול קצר, גיליתי להפתעתי המוחלטת שכנראה אתה צודק (עם מספר הנחות שנעשו לצורך החישובים, כגון חיכוך קבוע שלא קיים בעולם האמיתי).

שוב, אני בעד לבצע גם בלימה וגם התחמקות. פשוט צריך לזכור שפתרון קסמים זה לא.

גם אני בעד זה.

עכשיו נשאר לי לשבור את הראש ולהבין איך הטיית הרכב מאריכה את זמן העצירה. הצמיגים הקדמיים נמצאים בזווית ביחס לאחוריים, כך שהמומנטום של התנועה קדימה "נשבר". המומנטום נתקל בקצת יותר התנגדות. זה נכון לרכבים ללא ABS, שמשנה את התמונה כי הגלגלים לא ננעלים... זה ההבדל הקטן והמשמעותי. ועדיין, ציפיתי שזה ייצור הבדל גם ברכבים עם ABS.

כשהרכב נכנס לתוך עיקול, הוא מאט. גם אם אני לא נוגע בברקס. וההאטה, גם אם מבוצעת רק ע"י עזיבת הגז, היא חזקה יותר משמעותית בכניסה (ותוך כדי) העיקול לעומת עזיבת הגז במישור. פה מדובר על מהירויות גבוהות משמעותית, אבל להבנתי האפקט היה אמור להישאר אם כי ברמה זניחה יותר.

יש מומחי פיזיקה בקהל שיוכלו להסביר את הנקודות הללו בשפה פשוטה להדיוטות שכמותי בבקשה? הסתקרנתי... ובכנות אני לא מעוניין למצוא מגרש ריק ולבדוק עם סטופר. אין לי סטופר, ולך תמצא אחד בשש בבוקר של יום שבת :lol:

לא יזיק לי ללכת לישון כבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...