Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

הנה ראיינו את הנהגת בערוץ.12. היא מודה שלא ראתה את הרכב האדום. כמובן שאפשר שהיתה פגיעה או טראומה כזו או אחר, אבל היא אמרה שהיא זוכרת מכה והתהפכות. בהחלט מתאים לניתוח בפורום שהיא לא היתה ערנית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא היתה עירנית וגם לא היתה בנתיב הימני. אבל על זה אף אחד לא מדבר (חוץ מבפורום) כי לאנשים אין מודעות.

אם היא היתה לא עירנית בסטלה שלה אבל בנתיב הימני כמו שהחוק אומר, התאונה היתה נמנעת.

זה כמובן לא שולל את האשמה העיקרית של הרכב האדום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ראיתי את הראיון, לא נשמע שהיא יוצאת בהאשמה ממש כלפי הפיקנטו האדומה, היא בכלל לא דיברה על הרכב השני אלא יותר בקווים כללים כמשהו שקרה.

נשמע לי שעמוק בפנים גם היא יודעת שהיא לא היתה ערנית אבל לא נעים לה להודות בזה בטלוויזיה בשידור חי, התחושה שעולה מהתשובות שלה זה שבהחלט זו תאונה שיכלה להמנע אם היא היתה שמה לב לרכב האדום לפני שזה היה מאוחר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האשם הבלעדי לפי מה שנראה בסרטון כמובן הוא הרכב האדום.

אבל זה מקרה שמצדיק את המשפט אל תהיה צודק תהיה חכם.

לפי מה שנראה מהסרטון רואים שהפיקנטו גולשת לאט ניחוש שלי כדי "לבדוק" שאין צפירה ואמנם היתה מאוד קרובה אבל היאריס הייתה יכולה להגיב , מה גם שרואים שהיא קצת חולמת ומתקשה לשמור על הנתיב שלה כמה שניות לפני.

אף אחד לא כתב על הבלימה המצוינת של הרכב המצלם, כל הכבוד לו! אם היה שם גם חולם זה היה נגמר אחרת לגמרי והיה נכנס בה גם.

זה שאתה אוהב את זה, לא אומר שאתה טוב בזה .

אם תשקיע בזה מספיק זמן תהיה מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האשם הבלעדי לפי מה שנראה בסרטון כמובן הוא הרכב האדום.

הוא אשם, אבל ממש ממש לא האשם הבלעדי. הסטיה שלו היתה סופר מתונה אל תוך הנתיב. כל נהג עירני היה מתחמק ממנו ללא שום דרמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אשם, אבל ממש ממש לא האשם הבלעדי. הסטיה שלו היתה סופר מתונה אל תוך הנתיב. כל נהג עירני היה מתחמק ממנו ללא שום דרמות.

מסכים למרות שלא ניתן לדעת בוודאות על סמך סרטון נטו ,

הוא הרוויח את הבלעדיות מכוון שסטה בקן הפרדה רצוף. בנוסף זה אומנם לא היה כך שהוא ממש נסע עליה אך זה היה צמוד מאוד ובכל מקרה לא סוטים כשיש רכב בכזה מרחק מהצד.

זה שאתה אוהב את זה, לא אומר שאתה טוב בזה .

אם תשקיע בזה מספיק זמן תהיה מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אשם זה המילה הנכונה.

לא יודעים לנהוג אלו המילים הנכונות לא הקיה האדומה יודע איך להשתלב לנתיב ולא הטויוטה הלבנה שמה לב לתנועה מולה.

האמת שגם הנהג המצלם לא נראה לי היה ממש עירני למה שקורה מולו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם המצלם וגם נהג הפריוס ערניים. העובדה היא שהפריוס שומר מרחק ושהנהג המצלם מגיב היטב לתאונה המתרחשת לפניו .

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היאריס חדשה מהשנה, מישהו יכול לאמת אם מדובר בגרסת SOL ללא בלימה אוטונומית, שהייתה משנה כאן את התמונה?

די מעצבן שהנהגת חסרת מודעות גם לאחר מעשה. ואגב, התגובות בפייסבוק מטומטמות ברובן.

קשה לראות בבירור בסרטון, אבל עוד מישהו חושב שהשתחרר משהו בפגוש הקדמי של הפיקנטו לפני ההתנגשות? אולי פאנצ'ר?

אני לא חושב שעניין הנתיב הימני משנה משהו, הרי גם בנתיב ימני חותכים אותך מימין ומשמאל.

עדיפה ההססנות של נהג/ת הפיקנטו מאשר חיתוך פרעי ימינה. לומר ש"נהג טוב" יכל להמנע מהתאונה הזאת זו הגזמה ; כל שנדרש כאן זו עירנות מינימלית שבפירוש לא היה לה זכר - נהגת היאריס פשוט חלמה או היתה עסוקה במשהו אחר.

אני מאוד חולק על דעתך, אם לא מדובר בתקלה חמורה ומשביתה ברכב (חמורה יותר מפיצוץ צמיג) הרי שמדובר בתסמונת "תעצרו רגע את הכביש המהיר, אני חושב שאני מעוניין לרדת במחלף הזה" למרות שהמחלף הזה מבלבל במבנהו וכנראה לא משולט כראוי.

משנתגלה הדבר עדיף כמובן להמשיך למחלף הבא, לחלופין היה עדיף להשתלב מוקדם יותר, לאותת וגם להגביר מהירות במידת האפשר במעבר מנתיב לנתיב. מה שהרכב הזה עשה היה להגיע לכמעט עצירה ובכל מקרה להשתלב במהירות איטית משמעותית מהרכב בנתיב אליו השתלב (במטר האחרון, אולי אחריו) וזה מסוכן מאוד וגרם לתאונה.

אני משוכנע שהרכב האדום הוא האשם הבלעדי (ביטוחית) בגרימת התאונה. היאריס הלבנה אשמה באי מניעת התאונה.

כיוון שלא ניתן להוריד נהגים חולמניים כמו הנהגת ביאריס מהכביש, וכן לכל נהג תתכן הסחת דעת או אירוע חירום רפואי שמונע ממנו להגיב כראוי, מערכת בלימה אוטונומית הייתה מונעת את התאונה או מקטינה מאוד את הנזק (גם ככה הנוסעים יצאו בשלום, אבל עדיפה כמובן בטיחות אקטיבית-מניעתית מאשר בטיחות פאסיבית)

נוסע הביתה ופונה מדרך נמיר לאיינשטיין.

ילד טיפש על אופניים מחליט לנסוע ופשוט בנס לא פגעתי בו.

דיברתי איתו - היה מבוהל ואמרתי לו שירגע.

קסדה יש לו אבל !!! למה באור אדום?

Sent from my SM-N920I using Tapatalk

קנונדייל, מה אתה רוצה...

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזמן לחלוק, בשביל זה אנחנו מנהלים כאן דיון.

לבעלי הזיכרון הארוך שלבטח זוכרים את הפיקנטו ששברה ימינה בכדי להכנס לתחנת דלק בכביש 4 והתוצאה הסתיימה בבחורה שצורחת ונכנסת בה ללא שום יכולת להגיב... ברשת טענו לא מעט שדווקא כן היה לה מה לעשות בכדי להמנע מתאונה (כמו, לדוגמא, לבלום במקום לצרוח) - לדעתי לא היה לה שום סיכוי והתאונה הזו אכן היתה בלתי נמנעת. במקרה האחרון אותו אנו טוחנים עד דק, הסטיה לימין היתה מתונה וממש לא על תקן "תעצרו את הכביש". אם אמצא את הסרטון אצרף לכאן.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אמצא את הסרטון אצרף לכאן.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

מניח שהתכוונת לזה

בין תחילת הסטיה של הI10 להתנגשות יש כשניה וחצי. חוץ מהצווחה והצפירה שומעים גם הפעלת ABS לפני ההתנגשות, סה"כ מהירות תגובה טובה של הנהגת וחוץ מהצעקה המיותרת היא פעלה נכון, באמת שאני לא רואה שום אופציה למנוע את ההתנגשות הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזמן לחלוק, בשביל זה אנחנו מנהלים כאן דיון.

לבעלי הזיכרון הארוך שלבטח זוכרים את הפיקנטו ששברה ימינה בכדי להכנס לתחנת דלק בכביש 4 והתוצאה הסתיימה בבחורה שצורחת ונכנסת בה ללא שום יכולת להגיב... ברשת טענו לא מעט שדווקא כן היה לה מה לעשות בכדי להמנע מתאונה (כמו, לדוגמא, לבלום במקום לצרוח) - לדעתי לא היה לה שום סיכוי והתאונה הזו אכן היתה בלתי נמנעת. במקרה האחרון אותו אנו טוחנים עד דק, הסטיה לימין היתה מתונה וממש לא על תקן "תעצרו את הכביש". אם אמצא את הסרטון אצרף לכאן.

תודה על הסרטון,לא התכוונתי לחיתוך פראי כזה כמובן אלא מעבר נכון מנתיב לנתיב בתנועה שאמור להעשות תוך כדי הגברה קלה של המהירות במידת האפשר.

נכון שהמעבר בסרטון מהשבוע נעשה באופן מאוד איטי וצפוי, אבל הנהג האט מאוד מאוד את מהירותו והגיע למהירות איטית משמעותית מהמהירות בנתיב אליו ניסה לעבור.

גם אם נהגת היאריס הייתה שמה לב שתיים שלוש שניות קודם, הייתה נגרמת האטה פתאומית ומשמעותית בנתיב מאחוריה.

ציינתי מה הדבר הנכון לדעתי במצב כזה שיכול לקרות לכל אחד (פספסתי את היציאה): להמשיך למחלף הבא!

נניח שהנהג מעוניין לעבור בכל מחיר מאיזושהי סיבה (מצב חירום רפואי של נוסע ברכב? מניח שזה לא המצב) אז לדעתי במקרה הזה היה עדיף להאיץ ואפילו לחצות בהמשך כאשר הקו הופך לרצוף. מאוד לא חוקי אבל פחות מסוכן לדעתי. מה שהוא עשה היה להאט את המהירות שלו בין היתר אולי כדי להספיק לעבור נתיב לפני שהקו המקווקו יהפך לרצוף, וזאת ההתנהגות שאני מבקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר במצב חרום ממשיכים ישר ועוצרים אחרי הפיצול. אלא אם מדובר בפיצול ארוך מאד, אבל אז יש זמן ומרחב כדי לבצע תמרון בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...