Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

קודם כל, כוח ההאטה שנוצר במהלך סיבוב ההגה ועליו אתה מדבר נקרא גרר מושרה. אבל ההבדל בין כניסה לפניה עם מצערת סגורה לבין בלימה בכל הכוח הוא רב: בבלימה בכל הכוח, כל ביצועי הצמיג מופנים לטובת ההאטה ולכן אין לרכב יכולת לפנות ומשכך שגם לא יהיה גרר מושרה. אם יש ABS הוא יצטרך לשחרר קצת כוח בלימה כדי לאפשר את ההיגוי - לכן, בשני המקרים, מרחק העצירה מתארך.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות שהטויוטה בלמה לכדי עצירה מוחלטת עוד בירוק מהבהב..

לא התנאים האידיאליים לבלימת חירום מצד הסובארו

[video=youtube;BJ8bJRq8T-k]

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בתחום מצלמות דרך לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות שהטויוטה בלמה לכדי עצירה מוחלטת עוד בירוק מהבהב..

לא התנאים האידיאליים לבלימת חירום מצד הסובארו

לא נעים כלל ; אגב, באיזו מצלמה אתה משתמש? רמת הפירוט לא רעה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין - כאשר אתה מתקרב לצומת היה מוכן להפתעות.

לא ברור לי אם הטויוטה עצרה בהבהוב האחרון של הירוק או בתחילת הצהוב, בכל מקרה מי שבא מאחוריה האט באיחור. זה שאחריו בלם נכון, אפילו קצת לאט. האמת היא שאילו הסובארו היה בולם יותר חזק הוא היה סופג מאחור, ראו את המרחק הקצר בו עצר הרכב שאחריו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נעים כלל ; אגב, באיזו מצלמה אתה משתמש? רמת הפירוט לא רעה בכלל.

G1W-CB פשוטה וסטנדרטית מgearbest ב130 ש"ח.

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בתחום מצלמות דרך לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לפני שעה שמעתי צעקות של פועלים שמנסים לכוון נהג משאית ואז קריאות "פגעת פגעת ברכב כבר פגעת.. סססס... למה הרכב הזה פה???!"

הלכתי לתצפת וכמובן לצלם, אחרי הכל יש פגיעה

הרכב הפריע להם לנסוע אז הם החליטו לנסות להזיז אותו בעצמם.

הסרטון בלינק בפייסבוק שלי

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10155995781937660&id=735987659IMG_20180221_134649.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לפני שעה שמעתי צעקות של פועלים שמנסים לכוון נהג משאית ואז קריאות "פגעת פגעת ברכב כבר פגעת.. סססס... למה הרכב הזה פה???!"

הלכתי לתצפת וכמובן לצלם, אחרי הכל יש פגיעה

הרכב הפריע להם לנסוע אז הם החליטו לנסות להזיז אותו בעצמם.

הסרטון בלינק בפייסבוק שלי

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10155995781937660&id=735987659[ATTACH]500823[/ATTACH]

לא יאמן איזו חוצפה, הם השאירו פרטים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יאמן איזו חוצפה, הם השאירו פרטים?
לא. השארתי פתק בידית נהג, לא יצרוא יתי קשר אבל הגיב לי בחור בפוסט שהוא בעל הרכב ובעל המשאית לקח אחריות, אני לא מאמין לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מומחי פיזיקה בקהל שיוכלו להסביר את הנקודות הללו בשפה פשוטה להדיוטות שכמותי בבקשה? הסתקרנתי... ובכנות אני לא מעוניין למצוא מגרש ריק ולבדוק עם סטופר. אין לי סטופר, ולך תמצא אחד בשש בבוקר של יום שבת :lol:

לא יזיק לי ללכת לישון כבר...

בזמן נסיעת הרכב ישר ישנו כח הפועל על הרכב (לא כח אחד, כי יש הרבה כוחות וכוחות נגדיים ובלה בלה בלה), בוא נקרא לו מומנטום כדי שיהיה לך קל יותר.

בזמן הטיית הרכב לא רק שלא ביטלת את כח המומנטום הוספת לו כח נוסף אשר נקרא כח צידי, מעכשיו הכח ה"דוחף" את הרכב הוא מה שנקרא "שקול כוחות" של המומנטום והכח הצידי (לא מדוייק,אבל אלא אם כן בא לך להיכנס יותר לחוקי הפיזיקה זה אמור להעביר את המסר:wink:).

When you're rife with devastation

There's a simple explanation

You're a toymaker's creation

Trapped inside a crystal ball

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להסתבך. לכל אחד מצמיגים, ולכן גם לרכב בכללותו, יש מעטפת ביצועים בגודל מסוים, שנגדיר אותה כ-100%. אם אתה מנצל 50% לטובת פניה, כמה נשאר לך לטובת בלימה?

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לחברי הפורום

אני די מבואס כרגע, בטח יהיו אנשים שיזדהו...

נסעתי באיילון צפונה ליד מחלף המעפילים באיזור הרצליה ובלי בושה רכב נכנס בי מנתיב שמאלי לימני וברח במהירות!

ניסיתי לצפצף ולעקוב אחריו ללא הצלחה, אין לי מספר רכב מלא שלו.

אם מישהו עולה על סרטון של פיאט 500 מועף לשולי הכביש או יודע איפה עוד כדי לפנות

בבקשה תענו :)

תודה גדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיילון מנוטר - אבל השאלה הגדולה היא האם הצילום הוא באיכות שתאפשר זיהוי הרכב הפוגע (קרוב לודאי שלא).

תתחיל בהגשת תלונה במשטרה כבר הבוקר. בהמשך פנה לחברת נתיבי איילון, כדי שלפחות ישמרו את הצילומיים מהקטע והזמן המתאימים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להסתבך. לכל אחד מצמיגים, ולכן גם לרכב בכללותו, יש מעטפת ביצועים בגודל מסוים, שנגדיר אותה כ-100%. אם אתה מנצל 50% לטובת פניה, כמה נשאר לך לטובת בלימה?

מצד שני אתה מגדיל מעט את המרחק שיש לך לבלום (כי הרכב נוסע באלכסון/פונה).

גם במידה מסויימת העומס של הפניה בא מצד הצמיג, ואילו הבלימה מעמיסה מקידמת הצמיג.

לא שאני לא מסכים איתך, פשוט שני דברים שעלו לי לראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...