Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

ואני חשבתי שהאמריקאים רגועים :roll:

אז מסתבר שגם להם יש פרוטקציונרים (הטנדר ב-0:45)

אולי מסביר איך עצרו את המשאית (הודעה 15521)

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג המשאית בסרטון פעל נכון?

או שהוא היה צריך להאט?

מצד אחד הילדים הם אלו שחוצים את הכביש באור אדום בזמן שלנהג המשאית יש אור ירוק,אבל מצד שני הנהג רק צופר להם וממשיך בנסיעה ולא ברור אם הוא מנסה להאט או לבלום.קשה לי להעריך אם המהירות של הנהג גבוהה מדי או מתאימה לתנאי הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יאמן איזה רוצח בפוטנציה נהג המשאית הזה לפחות לכאורה במקרה המוצג כאן. מספיק שאחד מהולכי הרגל יחליק וייפול או יחליט לחזור אחורה מאיזו סיבה מפגרת לא ברורה ואז נראה את המשאית מספיקה לבלום. חובת הזהירות אומרת שהיה צריך להאט משמעותית ולהיות מוכן להגיע לעצירה מוחלטת לפני מעבר החצייה.

למה לא עשה זאת? - שומעים, לא היה מרוכז ב-100% בנהיגה באותו רגע ועד שאולי הבין מה קורה זה היה מאוחר מדי למרות שהספיק לצפור.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג המשאית בסרטון פעל נכון?

או שהוא היה צריך להאט?

מצד אחד הילדים הם אלו שחוצים את הכביש באור אדום בזמן שלנהג המשאית יש אור ירוק,אבל מצד שני הנהג רק צופר להם וממשיך בנסיעה ולא ברור אם הוא מנסה להאט או לבלום.קשה לי להעריך אם המהירות של הנהג גבוהה מדי או מתאימה לתנאי הדרך.

שזה עצוב שגוף שמתעסק בתחבורה לא יודע שאין דבר כזה משאית במשקל 35 טון. זה שווה ערך לפרסום הנחיות בטיחות עבור נהיגה בגיר אוטומט ויציינו שצריך ללחוץ על דוושת המצמד בזמן לחיצה על דוושת הבלימה.

בנהיגה עם גרור/נתמך בלימת חירום עלולה לגרום למשאית לאבד אחיזה ולגרום לנזק גדול יותר לשאר משתמשי הכביש. לא ניתן לדעת מהסרטון באיזה משאית מדובר ומה מצב התנועה מסהיבו אז אני אפרגן לנהג שהוא עשה הערכת סיכון והחליט שלא להשתמש בבלמים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בלימת חירום? תסתכל בסרטון יש שם 5-6 שניות מהרגע שהולך הרגל יורד לכביש ועד שהמשאית מגיעה למעבר החצייה ועוברות 2-3 שניות מרגע שהולך הרגל ירד לכביש ועד שהנהג צופר.

אמנם אני לא נהג משאית אבל במרחק כזה גדול אתה רוצה להגיד שהמשאית לא יכולה להאט משמעותית המהירות וככה גם להבטיח שהולך הרגל יסיים לחצות בביטחה?!

אגב, אמנם בכל מקרה הולך הרגל עבר באדום אבל נהג המשאית ביצע עבירה בזה שלא איפשר להולך הרגל להשלים חצייה בצורה בטוחה (500 ש"ח ו-8 נקודות? או אפילו רחוק יותר - סיכון הולך רגל במעבר חצייה, משפט תעבורה אוטומטי ו-10 נקודות).

עריכה אחרונה על ידי student

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיון שהמשאית לא יכולה לבלום בלימת חרום (זוכרים את התאונה בנשר?) יש שאלה אחרת, שכמובן הסרטון לא יכול לענות עליה: האם נהג המשאית נהג במהירות סבירה לתנאי הדרך? עם כל הכבוד לאור האדום ולאור הירוק, לא מדובר באמצע שום מקום אלא במקום שיש בו הרבה הולכי רגל. נהג המשאית צריך להביא זאת בחשבון, גם אם הוא עלול לפספס את הירוק.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיון שהמשאית לא יכולה לבלום בלימת חרום (זוכרים את התאונה בנשר?)

זו לא היתה תוצאה של בלימת חירום, אלא של בלימה רגילה, ממושכת, במורד. בלימת חירום חזקה וקצרה, לפחות כיום בעידן ה-ABS, אפשרית במשאיות ולמיטב ידעתי נלמדת בהדרכות נהיגה ברכב כבד.

פשוט אל תסמוך על כך שהיא תעצור במרחק קצר: לבלמי האוויר זמן תגובה כפול ויותר מזה של בלמים הידראוליים, עוצמת הבלימה לא מיד מביאה את כל הגלגלים לסף הנעילה, וכמובן צריך זמן להביא את המסה הזו לעצירה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאונה בנשר היתה מולטיפקטוריאלית (כמו מרבית התאונות).

בלי קשר למבנה המשאית בסרטון הנוכחי (יחידה, או מורכבת), התחושה שלי מהתנהגות הנהג מאוד לא נוחה. יש תחושה של מהירות גבוהה מהסביר לצומת שבו יש הולכי רגל שעלולים להפתיע. ואפילו לא עוזב את הגז, לא מדבר על נגיעה בבלמים. לא יותר מזה.

ואי אפשר להתעלם גם מאדישותם של הולכי הרגל, לא מסתכלים ימינה ושמאלה, וגם הצפירה הממושכת כנראה לא מסבה את תשומת ליבם מהעיסוקים החשובים מאד שלהם.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יאמן איזה רוצח בפוטנציה נהג המשאית הזה לפחות לכאורה במקרה המוצג כאן. מספיק שאחד מהולכי הרגל יחליק וייפול או יחליט לחזור אחורה מאיזו סיבה מפגרת לא ברורה ואז נראה את המשאית מספיקה לבלום. חובת הזהירות אומרת שהיה צריך להאט משמעותית ולהיות מוכן להגיע לעצירה מוחלטת לפני מעבר החצייה.

למה לא עשה זאת? - שומעים, לא היה מרוכז ב-100% בנהיגה באותו רגע ועד שאולי הבין מה קורה זה היה מאוחר מדי למרות שהספיק לצפור.

רוצח בפוטנציה?נהג המשאית צופר כדי להזהיר אותם ומאט.הולכת הרגל שמעה אותו ועובדה הבחורה סיימה לחצות את הכביש בביטחה וללא פגע.קשה להעריך את המהירות על סמך הסרטון,אבל אני התרשמתי דווקא שמר נהגוס יודע מה הוא עושה כשהוא צופר לה(אחרי שהיה זאת שירדה לכביש כשלה היה אור אדום ולמר נהגוס היה ירוק,והיא ירדה לכביש במהירות כשהוא כבר בנסיעה לכיוון הרמזור).

יש דברים שקשה להעריך מהסרטון,כמו למשל את סוג הרכב כמו שכבר אמרו מעליי,אבל להתנפל רק עליו נשמע לי לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שואל שוב - יש פה נהגי משאית? - האם 5-6 שניות שלראות הולך רגל יורד לכביש וחוצה מולכם זה לא מספיק זמן מראש כדי ללחוץ על הבלמים ולהאט המשאית, כדי להבטיח שהולך הרגל יסיים לחצות בביטחה?. אתם באמת לוקחים הסיכון ורק צופרים (בניגוד לחוק, אגב, למיטב הבנתי) שאולי הולך הרגל ייפול על הכביש או אפילו תיפלו על חולה נפש שמחליט להיעמד באמצע הכביש ואז כבר יוותרו לכם שנייה או שתיים למנוע תאונה?!

נשאל ברצינות לאור אי היכרות אופי נהיגה במשאית

עריכה אחרונה על ידי student

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לכם מצלמת דשבורד עם Wi-Fi? האפליקציה הזו יכולה לעזור לכם.

אמ;לק - אפליקציה חדשה שמאפשרת לשלוח ולבקש אוטומטית סרטונים לפי מיקום וזמן בשביל לפתור מחלוקות בנושא תאונות, קנסות, מכות בחניה וכל דבר אחר שיכול לעלות לכם לראש.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שואל שוב - יש פה נהגי משאית? - האם 5-6 שניות שלראות הולך רגל יורד לכביש וחוצה מולכם זה לא מספיק זמן מראש כדי ללחוץ על הבלמים ולהאט המשאית, כדי להבטיח שהולך הרגל יסיים לחצות בביטחה?. אתם באמת לוקחים הסיכון ורק צופרים (בניגוד לחוק, אגב, למיטב הבנתי) שאולי הולך הרגל ייפול על הכביש או אפילו תיפלו על חולה נפש שמחליט להיעמד באמצע הכביש ואז כבר יוותרו לכם שנייה או שתיים למנוע תאונה?!

נשאל ברצינות לאור אי היכרות אופי נהיגה במשאית

זו שאלה נורא כללית ותלויה בסוג המשאית.

אני לא חוקר סרטונים אבל בטווח הזה ניתן להתחיל להאיט את המשאית ואני לא בטוח האם הנהג התחיל לבצע את זה.

לפי גובה הצילום אני יכול לשער שמדובר במשאית כבדה 26 טון ומעלה) ולכן להאיט אותה במרחק ובמהירות שהנהג נמצא משמע לבצע בלימת חירום (שרוב הסיכויים גם תסתיים אחרי מעבר החציה).

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבון ישראלי במיטבו:

אין כאן את כל העבירות של הקופיף אבל את החמורה ביותר של נסיעה באדום יש.

אפשר לשים לב לאצבע המשולשת שהיה חייב לעשות תוך כדי נסיעה באדום.

מה לעשות, בבון נשאר בבון.

מספר רישוי 75-430-31

[video=youtube;-Yv72L58N3k]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שוב,

אם יש משהו שאני ממש אבל ממש שונא זה לעמוד בפקק, ואז מגיע מישהו ופשוט חותך את האי תנועה ונכנס לסוף הטור.

הנה אחד (אולי אחת לא ראיתי) שניסה אותי אתמול.

האקשן מתחיל ב00:42.

קדימה:

גוגל דרייב:

https://drive.google.com/file/d/1rRhzWyYKaRxjPgoVDTI-7pKjn_3meAjG/view?usp=sharing

אחורה:

גוגל דרייב:

https://drive.google.com/file/d/1spo4gBMguHWCeEFrOKQQUNaA5v_Lo7-h/view?usp=sharing

קידודים לרכבי VAG בחינם ולכולם!

http://www.obd.co.il

:x-mas:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...