Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זהירות! מסחטת כספים חדשה בכביש 5

שבלול
שימו לב! השרשור הזה בן 4116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הותקנה מצלמת מהירות ראשונה בכביש 5 (ממערב למזרח, בין מחלף ירקון לקסם).

זה הזמן להזכיר שמהירות מהווה גורם לכ6% מתאונות הדרכים (למ"ס).

בו בזמן המדינה החליטה להשקיע כחצי מיליארד ש"ח במצלמות מהירות, כידוע, מסחטת הכספים הקלה ביותר, כמובן בתואנה שמדובר במלחמה בתאונות הדרכים (חצי מיליארד ש"ח שמופנים ל6% מהתאונות... "מעניין").

מהיום שבו סללו את הכבישים ואת החוק במדינת ישראל, כמעט לא השתנתה המהירות המקסימלית, למרות המהפך הדרסטי שחוו רכבינו (שלדה קורסת, ABS, בלמים משופרים, מערכת בקרת יציבות, כריות אוויר, חגורות בטיחות ואפילו הגנות אקטיביות כמו חיישני פגיעה), כרגיל כמו בכל בתחום, אנחנו משתרכים מאחורי מדינות המערב שהעלו את המהירות הממוצעת בכבישים מהירים ל111 קמ"ש.

בארה"ב החוק הפדרלי, עד שנת 1987, קבע כי המהירות המותרת היא 90 קמ"ש. מאז המהירות עלתה ל120 קמ"ש במדינות המערביות ול113 קמ"ש במדינות המזרחיות. המקום האחרון שמור להוואי עם 100 קמ"ש. כמובן אין צורך להזכיר כי זאת על אף מזג האוויר בארה"ב, אשר מגיע לתנאים הרבה יותר קיצוניים מאשר בישראל.

אם המטרה הייתה להלחם בתאונות דרכים, אזי היו נלחמים בחוסר איתות, בחיתוך נתיב, באי עצירה בתמרור "עצור", בחוסר מתן זכות קדימה, בעקיפות מימין, בנסיעה על הנתיב השמאלי ללא צורך או בחוסר שמירת מרחק.

אלו הגורמים האמיתיים לתאונות דרכים. לצערינו, כנראה יותר משתלם לקופת האוצר להתקין מצלמות מהירות, ולתרץ כי אלו תופסות את העבריינים הכבדים באמת, בדומה לחוק הפרימיטיבי של "עישון קנאביס", המוגדר כ"סם מסוכן" בישראל כאשר באותה עת האלכוהול חוקי לחלוטין.

עד מתי נשאר בתקופת ימי הביניים?

14521_10151289353048830_1684744822_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא מבין גם מה הבעיה לנהוג ב 140 קמ"ש ובעצם ב 431, וב 6 יש קטעים ארוכים שוממים שניתן גם לנהוג

ללא חשש במהירות המקסמילית של הרכב.

דווקא הגרמנים המרובעים הייקים, פחות שמרנים מהראש המינסטרייאלי הישראלי הדפוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש מהיר עם 5 נתיבים שאחרי זמן מסויים נהפך 4 נתיבים... לא מבין למה שמים שם מצלמה... גם כן מצאו איפה לשים,ליד ראש העין... המצלמה הכי לא כלכלית שיש :) (ציניות).

ולפותח השרשור..ואם תתעצבן זה יעזור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העדכון.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נותן לה לא יותר מחצי שנה שם עד שהיא תיעלם. :roll:

גם אם תיעלם,מה זה יעזור? זו חברה פרטית שמתוגמלת לפי UPTIME של כל מצלמה,אז יש להם את כל האינטרס שבעולם לתקן\להחליף כל מצלמה\חלק בודד בכל נקודה בארץ.

האם זו המצלמה הראשונה בצבע כתום שמוצבת בתור מהירות? בד"כ עד היום בכבישים מהירים יש רק אפורות לעומת כל הכתומות שתפקדו קודם כל כמצלמת רמזור בצמתים,ובמקביל גם כמצלמת מהירות לאותה צומת.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העדכון.

לגבי ההשוואה שלך לסמים ואלכוהול: אתה חצי צודק.

לגבי החצי השני, ובכן- אסור לנהוג תחת השפעת X אחוז של אלכוהול, אסור לצרוך אלכוהול בחוץ אחרי 23:00, ועוד כל מיני איסורים מוזרים.

אני לא מעשן דברים מוזרים (סיגרייה אלקטרונית נחשב? :shock: ) או עשבים למיניהם, אבל ממש לא מפריע לי אם אנשים יעשנו בבית, בדיוק כמו שאני שותה 2 בירות בבית בסוף השבוע. רק שלא יצאו תחת ההשפעה לעבודה ולכביש.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחסידי אכיפת המהירות במקומות מסוימים, אויב הפורום, כי אני חושב שמהירות בעקיפין כן גורמת לתאונות. אחרי שאמרתי את זה, אני אומר: רבותיי (ו-2 גבירותיי שיש פה בפורום), כל פרויקט הגאטסו הזה הוא בדיחה מהלכת. זה נועד למטרה אחת בלבד: סחיטת כספים מהציבור, ללא שום התחשבות בסכנות, ומניעת תאונות.

ואני אחד שנוסע 99% מהנסיעות שלי על 90 קמ"ש בימני.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...