Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה מתלוננים כשמסעדה עושה שכונה על משכורות של מלצרים

eitama
שימו לב! השרשור הזה בן 4143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

חברה שלי סטודנטית בסטאג' + מלצרית מהצד, עובדת במסעדה שכל הזמן עושה צרות.

מודל השכר שלהם הוא טיפים, ואם הטיפים לא מגיעים למינימום, משלימים להם. כבר סיבה לכעוס.

עכשיו, לפני כל משמרת, יש 15 דקות שבהן מעדכנים את המלצר העולה למשמרת עם דברים מיוחדים למשמרת, כמו מנות מיוחדות,

מרקים, חוסרים וכ"ו.

על ה 15 דקות האלה המלצרים לא מקבלים כסף כלל.

ישיבות שהעובדים מתבקשים להגיע אליהן שהן לא במהלך משמרת, לא מקבלים כסף (שעתיים + / -)

הדרכות על התפריט של המסעדה, לפעמים בנושאי שירות לא מקבלים כסף. מסתכם בשעתיים בשבוע בערך.

אני חושב שכל זמן שהמלצר מתבקש להגיע למסעדה, וזה בכלל לא משנה למה, הוא צריך לקבל כסף מהרגע שהוא דורך במסעדה.

הנושא הועלה בישיבות בעבודה פעם אחר פעם, ומנהלת המסעדה מסרבת לשלם על הזמנים האלה.

חברה שלי לא רוצה להחליף מקום עבודה בפאת קרבה לבית + עבודה מהצד בזמן הלימודים ואני נשאר מרוגז על היחס המזלזל שהיא מקבלת שם.

האם יש מקום שאני יכול להתלונן בעילום שם שיבואו לחקור שם?

האם יש בכלל בסיס לטענותי?

תודה.

Peugeot 208 GTI 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן. מה שהמסעדה עושה זה פשוט לא חוקי.

טיפ ייחשב בתור שכר עבודה רק אם הוא עובר דרך הקופה.

המעסיק חייב לשלם לעובדים על כל דקה שהם עובדים עבורו.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משרד התמ"ת. מתים על דברים כאלה.

ד"א, השלמה למינימום ע"ח טיפים כבר מעוגנת בחוק מזה כמה שנים ככה שעם זה אין ממש מה לעשות. רק להתנחם בעובדה ש95% מהעסקים בתחום עובדים ע"פי אותה שיטה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עובד ככה בכל עסק שקיים בו מלצר לפי מה שאני יודע ומכיר מהתחום הזה,

רק עובדי בר מקבלים בסיס + טיפים, מלצרים עובדים על טיפים ואם לא הגיעו למינימום לשעה בטיפים הם מקבלים השלמה

בסוף חודש בצ'ק, בתלוש משכורת שלהם יש קומבינה של מפרעות וכו' כדי להפוך את זה כביכול לחוקי..

אגב, באולמות אירועים המצב הרבה יותר חמור,סביב ה 100 שקל ללילה למלצרים,

עובד משעה 5 לפחות עד 12 בלילה שזה 7 שעות אם נגמר מאד מוקדם שזה אף פעם

לא קורה כמעט, וזה יוצא לך 14 שקל לשעה מהאולם.

אבל הם מבחינתם אומרים רוצה תעבוד אתה לא רוצה יבוא מישהו אחר במקומך..

העסק הופך לכן משתלם כשאתה עובד בפאב, ושם אפילו 50 שקל לשעה זה לא מילה גסה

Alfa Romeo 159ti 3.2 Manual 2008

Arcticat DVX400 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שהטיפים הולכים לקופה.

אתם חושבים שאפשר להתלונן בלי שידעו שאני המתלונן?

אני מציע שוב שתדבר עם משרד התמ"ת. ותגיד להם שאתה רוצה שזה יהיה אנונימי.

הם מגיעים לעסק ומראיינים את העובדים אחד אחד, חלק מעובדים מרואיינים בעסק עצמו וחלק מזומנים למשרדים שלהם. גם מה שהעובדים עצמם אומרים נשאר חסוי ובסוף אנשי המשרד מגיעים לעסק, מציגים ממצאים ומתחילים לחקור. אם הנושא הוא ידוע ליותר מעובד אחד אין שום סיבה שיחשדו במישהו ספציפי שזימר.

*אין לי שום קשר למשרד התמ"ת. פשוט עבדתי במקום שהיה תחת חקירה שלהם ורייאנו אותי והסבירו לי איך זה עובד.

אם אתה רוצה אני יכול להפנות אותך למישהו שכן עובד שם וניהל בזמנו גם כן מאבק משפטי נגד המעסיק שלו (היה מלצר גם כן). אז הוא יוכל לתת לך פרטים יותר ספציפיים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, זה לא חוקי.

כשהבוס שלי היה עושה ישיבות, כשעוד עבדתי, זה היה חלק מהעבודה, הכול היה משולם. כל שניה שישבנו בישיבות, או שעשינו התייעצות משותפת לגביי מחשבים מסוימים וחומרה ששקלנו להביא, כל אגורה, עד האחרונה שולמה לי במשכורת.

יאמר לזכותו של הבוס שמעולם לא היו בעיות עם התשלום של המשכורת. חוץ מזה שנהנתי לעבוד בתנאים טובים. בטח יותר טוב מאשר ארומה או מקדונלס.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

חברה שלי סטודנטית בסטאג' + מלצרית מהצד, עובדת במסעדה שכל הזמן עושה צרות.

מודל השכר שלהם הוא טיפים, ואם הטיפים לא מגיעים למינימום, משלימים להם. כבר סיבה לכעוס.

עכשיו, לפני כל משמרת, יש 15 דקות שבהן מעדכנים את המלצר העולה למשמרת עם דברים מיוחדים למשמרת, כמו מנות מיוחדות,

מרקים, חוסרים וכ"ו.

על ה 15 דקות האלה המלצרים לא מקבלים כסף כלל.

ישיבות שהעובדים מתבקשים להגיע אליהן שהן לא במהלך משמרת, לא מקבלים כסף (שעתיים + / -)

הדרכות על התפריט של המסעדה, לפעמים בנושאי שירות לא מקבלים כסף. מסתכם בשעתיים בשבוע בערך.

אני חושב שכל זמן שהמלצר מתבקש להגיע למסעדה, וזה בכלל לא משנה למה, הוא צריך לקבל כסף מהרגע שהוא דורך במסעדה.

הנושא הועלה בישיבות בעבודה פעם אחר פעם, ומנהלת המסעדה מסרבת לשלם על הזמנים האלה.

חברה שלי לא רוצה להחליף מקום עבודה בפאת קרבה לבית + עבודה מהצד בזמן הלימודים ואני נשאר מרוגז על היחס המזלזל שהיא מקבלת שם.

האם יש מקום שאני יכול להתלונן בעילום שם שיבואו לחקור שם?

האם יש בכלל בסיס לטענותי?

תודה.

אני מכיר מקומות שבהם מלצר\ברמן שמגיע למשמרת SB יודע שיש מצב שהוא יושב וממתין שעה-שעה וחצי ולא עולה למשמרת וכמובן לא מקבל כסף ואומרים את זה בגלוי.

המקומות האלה ממשיכים להתנהל בלי שום בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מצחיק אבל דווקא הסטטוס קוו של "לתת טיפים גדולים" של 10%-12% זה מה ששוחק את התנאים והמשכורות של המלצרים.

המסעדות יודעות שהסועדים משלמים מחיר נסתר שלא מדווח למע"מ (עבירה רצינית מאוד בפני עצמה) ואף יותר מכך, המחיר הוא פסיכולוגי לחלוטין, ממש נעלם לנגד עינינו כשאנחנו יושבים מול התפריט.

מה שעוד יותר מרתיח פה, הוא שבעצם המלצר "עובד" אצל בעל העסק, אבל בעל העסק לא משלם לו את המשכורת. זה יוצר מין דינמיקה הזויה של מושל ונמשל אבל בצורה חד צדדית בלבד.

יש מסעדות מעטות מאוד שפועלות כפי שצריך: משלמות משכורת בסיס והטיפ הולך ישירות לידי המלצר\ית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע שוב שתדבר עם משרד התמ"ת. ותגיד להם שאתה רוצה שזה יהיה אנונימי.

הם מגיעים לעסק ומראיינים את העובדים אחד אחד, חלק מעובדים מרואיינים בעסק עצמו וחלק מזומנים למשרדים שלהם. גם מה שהעובדים עצמם אומרים נשאר חסוי ובסוף אנשי המשרד מגיעים לעסק, מציגים ממצאים ומתחילים לחקור. אם הנושא הוא ידוע ליותר מעובד אחד אין שום סיבה שיחשדו במישהו ספציפי שזימר.

*אין לי שום קשר למשרד התמ"ת. פשוט עבדתי במקום שהיה תחת חקירה שלהם ורייאנו אותי והסבירו לי איך זה עובד.

אם אתה רוצה אני יכול להפנות אותך למישהו שכן עובד שם וניהל בזמנו גם כן מאבק משפטי נגד המעסיק שלו (היה מלצר גם כן). אז הוא יוכל לתת לך פרטים יותר ספציפיים.

אני אשמח אם תוכל להפנות אותי למישהו שאני יכול לדבר איתו. חברה שלי מספרת שכל משמרת הם מגיעים 15 דקות לפני שלא משלמים להם עליהם ויש ישיבות עובדים שלא משלמים להם.

אם אני עושה חשבון גס אני מגיע לאיזור ה 250 משמרות כפול 15 דקות למשמרת שזה 60 שעות שלא משלמים להם.

Peugeot 208 GTI 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...