Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש לנהג חדש, צעיר, זהיר ולא מתמצא עד 120K

ShrimpEr
שימו לב! השרשור הזה בן 5427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רגע הרכישה מתקרב והלבטים גדולים מתמיד. עד כה הוסכם על הנקודות הבאות:

* הרכב מוכרח להיות חדש דנדש עם ניילונים

* התקציב העומד לרשותינו הוא 120000 מרשרשים

* הרכב מוכרח להיות אוטומט, משפחתי, מנוע 1600 סמ"ק, לנסיעות בעיקר בתוך ירושלים

* הרכב, שהוא הראשון במשפחתנו מזה 12 שנה, צריך להיות מותאם לנהג חדש, צעיר ויחיד, אשר אינו מבין דבר ברכבים ובטיפול בהם

שלוש מכוניות עלו כמועמדות פוטנציאליות לרכישה:

א. סובארו אימפרזה 1.6 - אמנם אפורה , איטית ולא מרווחת, אבל זה הרכב שעליו למדתי נהיגה (הרבה מאוד זמן), ואני חושב שהנהיגה בו תהיה הטבעית ביותר. זאת במיוחד אחרי החוויה הזוועתית שהייתה לי כשנסעתי לראשונה ללא מורה בפורד פוקוס של השכן

ב. טויוטה קורולה ראן אקס 1.6 - בהנחה הסבירה שלא תתקלקל מהר ושתתן תמורה טובה בתור רכב סולידי אשר זכה לביקורות אוהדות

ג. רנו מגאן 2 (סדאן) 1.6 - חרדת הביטחון שלי מביאה אותי לשקול גם את הצרפתית, על אף ששמעתי על כשלים מכאניים אחדים.

שאלות:

1. אילו מבין שלוש המכוניות שצוינו מוצאת חן בעיניכם ביותר? האם יש מכונית טובה יותר בתקציב? מה לדעתכם עשוי להתאים לי, כנהג ירושלמי חדש שאינו מצוי בתחום הרכב או הנהיגה בכלל?

2. במיוחד אבקש התייחסותכם לשני תחומים שמהם נוהגים להתעלם - עלות הביטוח וטיב השירות במוסכים המורשים. האם קיימים הבדלים משמעותיים שמוטב שאדע אודותיהם?

3. האם נהוג להתמקח כשהולכים לקנות רכב חדש? ואם אני אציע לקנות את האוטו ב"בוחטה" אחת, בלי תשלומים, האם אוכל לצפות להטבות כלשהן?

4. ולבסוף שאלה קצת טיפשית. כשמגיעים לסוכנות ומבקשים נסיעת מבחן, היכן היא מתקיימת ומה אורכה? האם נציג הסוכנות יושב לצדי ומסביר על דברים שונים? האם ייתכן שלא תאושר נסיעת מבחן מפאת גילי (19) או מעמדי כנהג חדש וצעיר? מה קורה אם דופקים :twisted: את האוטו של נסיעת המבחן?

אנחנו משפחה חד הורית ללא רכב כבר שנים רבות, ועתה רכישת הרכב נראית כמבצע מלחיץ במיוחד, מה עוד שכל אחד אומר לנו משהו אחר ("למה לא חדש, למה כן חדש... כאב לב על כל שריטה.. נהג חדש, באמת, מה נותנים לו אוטו חדש.. למה לא מליסינג.. למה כן מליסינג.. למה לא סופרמיני, למה לא משפחתי..."). על כן אודה לכל מי שיוכל לסייע לנו.

----

I and the public know

What all schoolchildren learn

Those to whom evil is done

Do evil in return

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה עדיף מבין ה-3 אפשרויות שהצגת אבל אני אישית הייתי בוחר בראנקס אם הייתי חייב רכב חדש ואחד משלושתם.

לדעתי כדאי שתשקלו שוב אם כדאי רכב חדש...מנסיון, עדיף לקנות רכב שנה שנתיים אחורה, או יותר, מאשר חדש מהחברה...מכל מיני סיבות, אחת מהן ציינת והיא שכואב על כל דבר קטן, וההרגשה שונה כשנוהגים על אחד חדש לגמרי ובמיוחד נהג חדש-רכב ראשון.

בקשר לנסיעות מבחן לא עושים כ"כ הרבה חשבון אם אתה נהג חדש, גם כן מנסיון. אז אם אתם חייבים חדש פשוט תלך ותנהג על כל אוטו שמעניין אותך ותחליט באיזה מהם אתה מרגיש הכי בטוח בנהיגה שלך.

ודרך אגב, האימפרזה 1.6 לא כדאית ואם יש לך 120 אז אולי אפשר את ה2.0 היא עולה 120+קצת.

מנוע טוב יותר, וגם הנעה כפולה שמוסיפה לנהיגה בטוחה יותר מבחינת אחיזה.

אבל שוב דבר ראשון תשקול אפשרות של רכב ישן יותר, מה שיאפשר גם לרכוש רכב ברמה גבוהה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תשובות:

1.הטויוטה קורולה וגם הרנו מגאן הן אפשרויות טובות מאוד, שנחשבות לטובות בקבוצתן.

הייתי שוקל לצרף גם את המאזדה 3-למרות שהיא מעט חורגת מהתקציב.

את הסובארו אימפרזה הייתי מוריד מייד מהאופציות-היא אפורה מדי, יפנית מדי-ולכן לא אתייחס אליה.

אציין בזאת, שהפורד פוקוס הוא רכב מצויין, מהנה לנהיגה-ולכן לא ממש הבנתי מהי החוויה הזוועתית שחווית.

2. כל עוד הרכב במסגרת האחריות, אין הרבה מה לדאוג, למעט טיפולים סדירים. אני יודע מניסיון שלי, שדווקא המוסכים המורשים של מאזדה הם היקרנים יותר, וסובארו ידועים במחירים הסבירים שלהם.

עלויות הביטוח דומות במגאן ובקורולה-ה-3 טיפה יותר יקרה.

3.בדר"כ לא נהוג להתמקח על המחיר הבסיסי של הרכב, אבל ניתן בהחלט להתמקח על חבילת האבזור או על מחירם של האופציות. כמו כן רב היצרנים מציעים הנחה על התקנת איתוראן.

4.כל חברה והדרך שלה. אני ערכתי המון נסיעות מבחן- את ההונדה אקורד החדשה נתנו לי קצת יותר משעה לבדי. את המונדיאו נתנו לי לשעה, אבל עם מדריך.

על עוד אתה בא עם מישהו מבוגר-מעל 24, לא יעשו לך בעיות, תוכל לנהוג ללא חששות.

בכל מקרה, אני הייתי בוחר ב3 החדשה, למרות שהתקציב שלך טיפטיפה נמוך.

אם לא השלוש אז ללא ספק שהייתי בוחר במגאן, ואם אפשר בגרסת 3 דלתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני היית מעדיף רכב לא חדש אלה של שנה שנתיים על הכביש... אפשר למצוא רכב מודרני ממודל חדיש ביותר במצב מצויין ולחסוך את איבוד הערך הראשוני ...

ניתן לשקול אופציה לגולף דור קודם, ופוקוס שהם מכוניות מאוד מוצלחות בארץ...

בכל מקרה בהצלחה ותתחדשו..:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע הרכישה מתקרב והלבטים גדולים מתמיד. עד כה הוסכם על הנקודות הבאות:

* הרכב מוכרח להיות חדש דנדש עם ניילונים

* התקציב העומד לרשותינו הוא 120000 מרשרשים

* הרכב מוכרח להיות אוטומט, משפחתי, מנוע 1600 סמ"ק, לנסיעות בעיקר בתוך ירושלים

* הרכב, שהוא הראשון במשפחתנו מזה 12 שנה, צריך להיות מותאם לנהג חדש, צעיר ויחיד, אשר אינו מבין דבר ברכבים ובטיפול בהם

שלוש מכוניות עלו כמועמדות פוטנציאליות לרכישה:

א. סובארו אימפרזה 1.6 - אמנם אפורה , איטית ולא מרווחת, אבל זה הרכב שעליו למדתי נהיגה (הרבה מאוד זמן), ואני חושב שהנהיגה בו תהיה הטבעית ביותר. זאת במיוחד אחרי החוויה הזוועתית שהייתה לי כשנסעתי לראשונה ללא מורה בפורד פוקוס של השכן

ב. טויוטה קורולה ראן אקס 1.6 - בהנחה הסבירה שלא תתקלקל מהר ושתתן תמורה טובה בתור רכב סולידי אשר זכה לביקורות אוהדות

ג. רנו מגאן 2 (סדאן) 1.6 - חרדת הביטחון שלי מביאה אותי לשקול גם את הצרפתית, על אף ששמעתי על כשלים מכאניים אחדים.

לדעתי, ה RUNX תפורה עליך.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים.

הסיבה שאנחנו לא קונים רכב יד שניה היא שאנחנו מפחדים שירמו אותנו, ולכן לא נתפשר בקטע הזה

----

I and the public know

What all schoolchildren learn

Those to whom evil is done

Do evil in return

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגאן נראת לי המוצא הטוב ביותר מבין השלוש את המזדה לא הייתי מוסיף (הטיפולים והביטוח יקרים ביותר) ועל הרנו יש 3 שנים אחריות אני לא מאמין שתעבור יותר ממאה אלף בהן...

אז תהנה ותיתחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים.

הסיבה שאנחנו לא קונים רכב יד שניה היא שאנחנו מפחדים שירמו אותנו, ולכן לא נתפשר בקטע הזה

אין מה לפחד, אם כבר אז לדאוג ולהזהר. לא כל האנשים בארץ רמאים, רק רובם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטויוטה היא אופציה טובה ומועדפת בין 3 המכוניות שהזכרת. 4 כוכבי הבטיחות של המגאן לא שווים דבר כשבאמצע נסיעה בסיבוב או בכביש מהיר כבה המנוע או שהנהג נאלץ להתעסק עם תקלה שארעה פתאום. המגאן לא מתאימה למי שמחפש אמינות ולא מיומן בהתעסקות עם מוסכים. האימפרזה 1600 טובה אך בסיסית מדי.

הפוקוס נהדרת ויכולה להציע הרבה תכונות של המגאן עם פחות תקלות. לא ברור איך נגרמה לך חוויה מזעזעת איתה,אבל הכל יכול להיות.

אופציה נוספת,מרווחת ואמינה (ביותר) היא הניסאן אלמרה,1800 במחיר 1600 ונותנת תמורה מצויינת למחיר.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...
טויוטה RUN-X לדעתי תתאים לך כמו כפפה ליד מכל הבחינות שציינת.

:shock::shock::shock:

איך הצלחת להגיב לשרשור מלפני 4,5 שנים?

כאשר ראנקס ואימפרזה לא נמכרות כחדשות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ניסה לשבור שיא הקפצה. מה השיא דרך אגב? :-)

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...