Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול 30K והמשך בעיות קודמת (מאזדה 6)-זקוק לעזרה

BMW
שימו לב! השרשור הזה בן 7136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

היום, לאחר 28,802 ק"מ (קיצור פז"מ של 2000 ק"מ) עברתי טיפול 30K במוסך מורשה של מאזדה בנתניה (מי שרוצה המלצה למוסך מעולה שיודיע לי בפרטי-אסור לפרסם בפורום:wink: )

הוחלפו בלמים קדמיים (צלחות עברו חריטה, הותקנו רפידות מקוריות של מאזדה(לא מתפשר על חילופי))

הוחלף שמן, פילטר וכו'...

כמו-כן הוחלף חלק שנקרא "מותח רצועות", שע"פ דברי המוסכניק עולה 1500 ש"ח (אצלי בחינם על חשבון האחריות), ובאמת שהמנוע נשמע שקט יותר וחלק יותר.

הטיפול עבר בצורה מושלמת אך נותרו 2 בעיות שלא נפתרו עדיין וכאן אני זקוק לעזרתכם.

מי שזוכר את סיפור :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=44776

מדובר בבעיה בפנס קידמי שמאלי (מנוע נדפק, אין כיוון גובה אורות בפנס שמאל)

וכמו-כן מדובר על רעשים מאזור הגלגל השמאלי קדמי בעת עלייה על באמפר/בור.

לאחר בדיקה במוסך היום, ופירוק כל הפגוש הקדמי ע"מ להוציא את יחידת התאורה השמאלית, נאמר לי שהבעיה לא ניתנת לפתרון וצריך להחליף את כל יחידת התאורה השמאלית.

כמוסן שזהו חלק מאוד יקר, והגשתי בקשה ליבואן שבמסגרת האחריות יביאו לי יחידת תאורה חדשה.

האם יכול להיות מניע כלשהו שאני אקבל סירוב ואצטרך לשלם מכספי?

(לא מדובר בנזק שעשיתי או בתאונה- פשוט תקלה טכנית פתאומית)

דבר נוסף:

לא מצאו את הבעיה לקרקושים. אבל לאחר בדיקה עצמית שעשיתי אני חושד בפלסטיק שמקיף את בית הגלגל, שכנראה משוחרר קצת בקצהו.

יש למישהו רעיון נוסף לרעש של קירקוש פלסטיק בעת חציית פס האטה או באמפר?

בתודה, אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה להתנער מהאחריות החברה יכולה בקלות.

הם יכולים להגיד לך שהפנס קיבל מכה בחניה ולכן זזו שם חלקים {דבר הגיוני דרך אגב, הפנס לא בהכרח חייב להשבר} זה קרה למישהו מהעבודה שלי עם bmw

אבל אם וקרה והם אומרים לך שזה לא עליהם, שלא תעז להסכים תמשיך ללחוץ עליהם, ותאמין לי בסוף אתה תוציא מהם את הפנס.

ובמקרה הכי גרוע אתה תקבל הנחה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפלסטיק קצת משוחרר הית אומר להם במוסך שיתפסו אותו במקום כמו שצריך ויוצא לסיבוב לראות אם זה באמת הפלסטיק.

ומה הכוונה בלהגיש בקשה ליבואן? הרי חלק התקלקל, יש אחריות, המוסך מתקן על אותו הרעיון עם המותחן שאמרת ומותחן נראה לי חלק שנוטה יותר להתקלקל מאשר הפנס!

אפשר לדעת כמה עולה לך טיפול 15 החלפת שמן עם פילטרים ללא ברקסים? והאם גם אותך מחייבים בהחלפת פילטר מזגן בכל טיפול? מעניין אותי להשוות מול המוסך שלי.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפלסטיק קצת משוחרר הית אומר להם במוסך שיתפסו אותו במקום כמו שצריך ויוצא לסיבוב לראות אם זה באמת הפלסטיק.

ומה הכוונה בלהגיש בקשה ליבואן? הרי חלק התקלקל, יש אחריות, המוסך מתקן על אותו הרעיון עם המותחן שאמרת ומותחן נראה לי חלק שנוטה יותר להתקלקל מאשר הפנס!

אפשר לדעת כמה עולה לך טיפול 15 החלפת שמן עם פילטרים ללא ברקסים? והאם גם אותך מחייבים בהחלפת פילטר מזגן בכל טיפול? מעניין אותי להשוות מול המוסך שלי.

הרעשים הופיעו לפני הטיפול.

ביקשתי מהמוסך לבדוק את זה והוחלט לראות על הליפט לאחר פירוק הגלגלים והבלמים אם יש משהו משוחרר.

לא נמצא משהו משחורר, והרכב עשה נסיעת מבחן קטנה ולא נשמעו רעשים (לטענת המוסכניק)

לאחר מכן שאני נסעתי, המשכתי לשמוע את אותם רעשים והתחלתי לחשוד לבד בפלסטיק.

היום התקשרו מהמוסך.

היבואן שלח פנס חדש לגמרי להחלפה בפגום- אפילו לא היה צורך להתחיל בויכוחים על התיקון והאחריות-

"יש אחריות? תקבל מה שמגיע לך".(נאמר לי). כל הכבוד ליבואן מאזדה-התרשמתי לטובה.

לגבי הבקשה מהיבואן ששאל תומר:

אתה לא יכול פשוט להחליף יחידת תאורה שעולה אלפי שקלים "כי היא לא עובדת".....

אתה צריך להגיש תביעת אחריות-ושם אתה מפרט שיש תקלה שהיא לא באשמתך, אלא בעיה של פס ייצור או בעיה שהופיע פתאום- ואז לדרוש כיסוי אחריות.

החברה יכולה לסרב לדוגמא להחלפת פנס ולהגיד שהם ראו סימני דפיקה שאני עשיתי ברשלנות( רק להמחשה)

-טיפול 15K ללא נגיעה בברקסים צלחות וכו' עלה לי כ-750 ש"ח אם אני לא טועה.

-טיפול 30K עם חריטה(בחינם) והחלפת רפידות (436 ש"ח מקוריים של מאזדה) והחלפת שמנים ופילטרים(ללא פילטר אויר) עלה לי 1100 ש"ח.

(ברקסים רק קדמיים, לא נגעו באחוריים)

-לא דרשו ממני להחליף פילטר מזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי האחריות בד"כ מכסה פגמים בייצור.

ואם פתאום המנגנון של הפנס לא עובד - נראה לי שיחליפו. חברה רצינית בד"כ לא מתנערת מאחריות.

(לפחות מניסיוני עם צ'מפיון מוטורס). סיאט איביזה בת שנה (2004) הוחלף בולם אחורי ימני, ללא שום בעיות (נדפק כנראה מאיזה מכה, אבל הם החליפו בלי לשאול שאלות - יש אחריות ---> מחליפים)

סער

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...