Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אילת אילת... למה את לא ליד תל אביב... ;)

gibsonlp
שימו לב! השרשור הזה בן 7159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פרק ראשון: הקדמה

לא מזמן חזרתי, זהו, נגמר המסע...

ב4 שנים שאני עם חברה שלי הגענו לאילת כל פעם בטיסה, היא היתה בקבע והיו דילים טובים שכללו טיסה.

השנה - נסענו באודי.

פרק שני: היציאה והדרך הלוך

יצאנו ב9 בבוקר מקיבוץ יקום, אספנו את זוג החברים שלנו מנתניה (מסתבר שיש שם אנשים נורמאלים ;)), עצרנו בדרך בדימונה לאכול ארוחת בוקר (מה שתיכף יתברר כאסון), המשכנו לאילת והיה פשוט תענוג, ירידות סדום היו נהדרות - בהלוך אפילו לא היו משאיות שהאטו אותנו, כביש הערבה פשוט מהנה לנסיעה, אני לא מבין למה אנשים שונאים אותו כל כך.

פרק שלישי: "היי סימונה, מדימונה"

קצת אחרי יטבתה אני מקבל טלפון, "שלום, אני מדבר עם גיל?" - "כן" עניתי. "מדברים מבית הקפה, השארת אצלנו את הפאוץ' שלך". החוורתי, לעזאזל, אני כבר 200 ק"מ מדימונה... בלי רשיונות, תעודות, כרטיסי אשראי...

הורדתי את החברים באילת, נחתי קצת ויצאתי עם זוגתי חזרה לדימונה.

בדרך כמעט קופחו חיינו (איך לא) כשנהג ברלינגו ישראלי טיפוסי החליט שזה מאוד הגיוני לעקוף משאית דווקא בעליה שלא רואים כלום מקדימה... בתחילת הירידה שלנו כבר קלטתי אותו, האטתי, ירדתי לשול הימני ולמזלי נהג המשאית עשה זאת גם כן, מה שהשאיר לברלינגו מספיק מרווח לעבור ביננו. נשמנו לרווחה והמשכנו הלאה... יש עוד 400 ק"מ לעשות (הלוך חזור...).

עברנו את הכור ופתאום טלפון "גיל, יש לכם קצת יותר משעתיים לחזור אם אתם רוצים להספיק לארוחת הערב במלון". שיט... 210 ק"מ חזור (פלוס עוד כמה שנשארו להלוך) עם שיירות של משאיות שרק מאיטות את הקצב ועוד מעט הערב יורד...

"זאת ההזדמנות שלך A3 יקרה שלי" סיננתי בין שיני, חברה שלי הסתכלה עלי במבט זועם - "שלא תעז! נאכל בחוץ!".

אבל אני, בכל זאת ישראלי טיפוסי, שאני אפספס ארוחה? שאני אפספס ארוחה שכבר שילמתי עליה? שאני אפספס ארוחה שכבר שילמתי עליה במלון חמישה כוכבים??? :)

טו מייק א לונג סטורי שורט - הגענו חזרה בדיוק בזמן, למזלי חברה שלי הייתה חייבת לשירותים מה שנתן לי גושפנקא (לפחות מבחינתה) לנסוע קצת יותר מהר ממה שהחוק מאפשר... (הכל בהתאם לתנאים... הרבצתי בישורות הריקות בלילה (האורות הגבוהים מדהימים באודי הזו... פשוט רואים ה-כ-ל), האטתי ליד רכבים אחרים ובפניות...).

פרק רביעי: הדרך חזרה

אחרי סופ"ש מרגיע ומפנק חזרנו היום חזרה, 3 שעות 24 דקות מאילת לראשון לציון (להוריד את החבר מזוג החברים), היה מענג גם כן, האודי פשוט אכלה את עליות סדום בלי מלח, כמעט חצי טון של אנשים וציוד ועוד כ1400 ק"ג משקל עצמי, מזגן מופעל ובכל זאת - הילוך רביעי (מתוך שישה) 120 קמ"ש, עליה מטורפת והמד מהירות מטפס בטיל... אם לא המבטי שטנה מהחברס הייתי ממשיך בשביל לראות עד כמה אפשר (מדובר על יישורת ללא רכבים אחרים לידי בעליה שאמורה לעזור לי לבלום... להרגע בבקשה).

פרק חמישי: נתונים טכניים

8 שעות נהיגה ביום הראשון, 860 ק"מ

4 שעות נהיגה ביום האחרון, 420 ק"מ

מיכל וחצי של סולר (230 ש"ח לערך).

נסיעה יחסית מאומצת עם יותר מ400 ק"ג של אנשים וציוד.

לחץ אוויר מתאים למעמסה - 35PSI מקדימה ו38 מאחורה.

פרק שישי: קצת על הטיול

התארחנו במלון מג'יק פאלאס, היה שווה כל רגע - במיוחד לאור העובדה שבזכות העובדה שהמלונות ליד (דן פנורמה, רוייאל ביץ' ועוד כמה) עובדים עם wireless lan ללא הצפנה - היה לי אינטרנט חינם (מה שלא ממש עזר לי, כל פעם שזוגתי ראתה את הlaptop דלוק הוא הסתכלה עלי עם מבט של רצח בעיניים...)

ארוחות הבוקר והערב היו פשוט נהדרות (מלבד יום שבת... כשר זה רע), ביום האחרון (היום) אף קינחנו ב"סנטה פה" (מאוד מומלץ בעיקר המנה הקבועה שלנו שם "קורבן המאיה" כבד אווז ברוטב מנגו עם ריבת בצל. לא הומני בעליל (כבד אווז) אבל טעים בטירוף...)

אזהרה: ביקרנו בIMAX, היה פשוט מזעזע, כולנו ללא יוצא מן הכלל סבלנו מסחרחורות מטורפות, זוגתי ואני אף נאלצנו לנטוש ממש בהתחלה בכדי לא להקיא את נשמתנו, כל זאת לאחר שזוגתי כבר ביקרה בIMAX בניו-יורק ולא סבלה מתופעות דומות, עושה רושם שהציוד באילת לא מכוייל כראוי, ראו הוזהרתם!

פרק שביעי: המכמונות

כמות השוטרים שעברנו בדרך חזרה היתה פשוט מטורפת, לא אמרו שיש שם רק 3 ניידות? בדרך חזרה ספרתי 6 מאילת עד עליות סדום. ניידת אחת הגדילה לעשות והסתתרה מאחורי משאית על השול הימני, מסוכן בטירוף וממש חוצפה מצידם!

על כביש 40 ספרתי עוד 2 הונדות אקורד כסופות עם מולטינובה, מזל שראיתי אותן בזמן...

* למען הסר ספק - לא נסעתי במהירויות מופרזות בעליל, אני פשוט לא רואה סיבה לא לנסוע 130 ביישורת ריקה מכל רכב.

** לא הייתי בטוח האם הנ"ל מתאים לפורום אחר אז פרסמתי את זה כאן, מנהלים - תרגישו חופשי להזיז את הpost...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש הערבה פשוט מהנה לנסיעה, אני לא מבין למה אנשים שונאים אותו כל כך.

....

בדרך כמעט קופחו חיינו (איך לא) כשנהג ברלינגו ישראלי טיפוסי החליט שזה מאוד הגיוני לעקוף משאית דווקא בעליה שלא רואים כלום מקדימה... בתחילת הירידה שלנו כבר קלטתי אותו, האטתי, ירדתי לשול הימני ולמזלי נהג המשאית עשה זאת גם כן, מה שהשאיר לברלינגו מספיק מרווח לעבור ביננו. נשמנו לרווחה והמשכנו הלאה... יש עוד 400 ק"מ לעשות (הלוך חזור...).

...

210 ק"מ חזור (פלוס עוד כמה שנשארו להלוך) עם שיירות של משאיות שרק מאיטות את הקצב ועוד מעט הערב יורד...

פרק שביעי: המכמונות

כמות השוטרים שעברנו בדרך חזרה היתה פשוט מטורפת, לא אמרו שיש שם רק 3 ניידות? בדרך חזרה ספרתי 6 מאילת עד עליות סדום. ניידת אחת הגדילה לעשות והסתתרה מאחורי משאית על השול הימני, מסוכן בטירוף וממש חוצפה מצידם!

על כביש 40 ספרתי עוד 2 הונדות אקורד כסופות עם מולטינובה, מזל שראיתי אותן בזמן...

התשובה בגוף השאלה...icon_confused.gif נסה פעם את מצפה ותבין
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שהתחלת לדבר על אילת אני ניזכרתי במיסעדה האלילית הזו...

אנחנו מכנים אותה "מסעדת סתום ת'פה", נשמע דומה, במיוחד עם מיבטא רוסי :lol:

אחחח, כל הדרך לאילת אני מדמיין את הטעם של הכבד... אוווו, והסטייק יען, אוווו, ממש כיף באילת...

אההה, ויש שם גם חוף...

מקווה שנהנת (איך אפשר לא?!)

אב, חוויות קולינריות, כשאני מגיע לאילת אני הולך לטיילת ומרביץ 3-4 תירסים חמים עם התוספות המדליקות שיש להם, והכל "על האש"... אני חובב תירס מושבע, היו תקופות שהייתי קונה אריזה גדולה (15 ק"ג קפוא) מהמיפעל... כל חודש חודש וחצי...

אין כמו תירס חם (קל לשחד אותי...)

אין לך מושג כמה אני מקנא בך... אני עושה את הדרך ביונדאי איכסנט (לפחות אני לא משלם את הדלק :wink: ), איזה תענוג זה בטח לנסוע 4-5 שעות, לצאת מהאוטו ולא להגריש כמו הסמרטוט של המטדורים (לוחמי שורים) אחרי יום קרבות...

אגב, ניידות, יש איזה 3-4 ניידות, אבל כל כמה דקות הם משנים "גיזרה"... נוסעים, עוקפים, ומיתחבאים, עוברים לצד השני ועוד...

ככל הנראה "לבלבל את האוייב", כאילו עם מכשירי קשר, נהגי משאיות, מוניות ועוד...

בכיף!!!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יצא לי לנסוע משם פעם אחת, ממש מזמן - אני לא זוכר כלום על הכביש חוץ מהעובדה שהיינו לבד פחות או יותר...

נסענו דרך כביש הערבה כי חשבנו לעבור אצל בן דוד שלי בעין-יהב (אם נוסעים דרך מצפה צריך לחזור את כל הדרך מכושי לעין-יהב... לא כיף), בסוף סתם נסענו שם ובכלל לא נכנסו אליו (לא בהלוך ולא בחזור :))

איך שהתחלת לדבר על אילת אני ניזכרתי במיסעדה האלילית הזו...

אנחנו מכנים אותה "מסעדת סתום ת'פה", נשמע דומה, במיוחד עם מיבטא רוסי :lol:

אחחח, כל הדרך לאילת אני מדמיין את הטעם של הכבד... אוווו, והסטייק יען, אוווו, ממש כיף באילת...

אההה, ויש שם גם חוף...

מקווה שנהנת (איך אפשר לא?!)

אב, חוויות קולינריות, כשאני מגיע לאילת אני הולך לטיילת ומרביץ 3-4 תירסים חמים עם התוספות המדליקות שיש להם, והכל "על האש"... אני חובב תירס מושבע, היו תקופות שהייתי קונה אריזה גדולה (15 ק"ג קפוא) מהמיפעל... כל חודש חודש וחצי...

אין כמו תירס חם (קל לשחד אותי...)

אין לך מושג כמה אני מקנא בך... אני עושה את הדרך ביונדאי איכסנט (לפחות אני לא משלם את הדלק :wink: ), איזה תענוג זה בטח לנסוע 4-5 שעות, לצאת מהאוטו ולא להגריש כמו הסמרטוט של המטדורים (לוחמי שורים) אחרי יום קרבות...

אגב, ניידות, יש איזה 3-4 ניידות, אבל כל כמה דקות הם משנים "גיזרה"... נוסעים, עוקפים, ומיתחבאים, עוברים לצד השני ועוד...

ככל הנראה "לבלבל את האוייב", כאילו עם מכשירי קשר, נהגי משאיות, מוניות ועוד...

בכיף!!!

גילי

עוד חוויה קולינרית מענגת - "המחבוא של אדי". מסעדת גריל אמריקאית שמנוהלת על ידי בחור אמריקאי שעונה לשם אדי. ממוקמת בלב העיר אילת (לא באיזור המלונות), הסטייק שם היה מהטובים שאכלתי, אפילו זוגתי שלא מתה על בקר - אכלה לי מהצלחת :)

לגבי לא להרגיש כמו הסמרטוט של המטאדורים - אכן כך, כסאות הספורט של האודי עושים נפלאות בגב, לא משנה כמה אני אשב עליהם - אני אקום כמו חדש... ריפוד העור והאלקנטרה איכשהו מצליח גם למנוע ממני להזיע בטוסיק יותר מדי :)

לא יודע מה איתך אבל אני מעדיף לשלם קצת מעל 200 ש"ח ולעשות את זה באודי כמו בן אדם. ברם - אל לך לקנא באף אחד... לכל אחד יש את החבילה שלו (או במילים אחרות: רוצה קצת יותר ממליון ש"ח חובות וA3 חדשה? :))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוד בהלם - נהנית מ"המחבוא של אדי"?

:) אכלתי שם עם בת הזוג, והיה רגיל לחלוטין. הגענו בעקבות המלצה של פקידת קבלה במלון אגמים, אבל מסתבר שטרחנו לשווא, היה רגיל, פשוט, ממש לא עשה לנו את זה... (ובגלל שזה היה לפני שנה אני רק זוכר שהיה רגיל לגמרי ולא היה משהו מיוחד, אני אפילו לא זוכר את המנות....)

בכל מקרה, הדיבור על הWIRELESS LAN מעניין אותי... אני כנראה אביא איתי לפ-טופ לסידורים ומיילים מהעבודה, למישהו יש מושג לגבי ווירלס במלון אגמים?

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מהנה ביותר.. :smile:

הA3 החדשה.. אך.. תענוג :inlove:

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוד בהלם - נהנית מ"המחבוא של אדי"?

:) אכלתי שם עם בת הזוג, והיה רגיל לחלוטין. הגענו בעקבות המלצה של פקידת קבלה במלון אגמים, אבל מסתבר שטרחנו לשווא, היה רגיל, פשוט, ממש לא עשה לנו את זה... (ובגלל שזה היה לפני שנה אני רק זוכר שהיה רגיל לגמרי ולא היה משהו מיוחד, אני אפילו לא זוכר את המנות....)

בכל מקרה, הדיבור על הWIRELESS LAN מעניין אותי... אני כנראה אביא איתי לפ-טופ לסידורים ומיילים מהעבודה, למישהו יש מושג לגבי ווירלס במלון אגמים?

רון.

אכן לא מקום מדהים מבחינת שאר המנות, אבל הסטייק היה מעולה.

מה גם שזה היה לפני 3 שנים... יכול להיות שנהיה שם גרוע... לא יודע.

לגבי הwifi - הessidים שם הם:

"Royal Beach" המון APים (רויאל ביץ')

"KingSolomon" המלך שלמה.

"Telsim" לא ידוע וגם לא היה לי זמן לבדוק.

"dp eilat" דן פנורמה.

"SheratonEilat" שרתון.

אלו הרשתות שקלטתי מהחדר במלון ע"י שימוש באנטנת יאגי 34db.

לא היה שם אפילו packet אחד מוצפן... ממש עלובים... במידה ותרצה לסרוק את הרשתות בעצמך - אשמח לעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לכם לבדוק את חיי הלילה(אם הם קיימים עוד)??

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון.

המקומות באילת עם WI FI-

- מלון "הנסיכה", חוף טאבה, אילת

- מלון "רימונים נפטון", דרך פעמי השלום (החוף הצפוני), אילת

- מלון "רויאל ביץ'", החוף הצפוני, אילת

- מלון "קלאב הוטל", אילת

- מלון "מלכת שבא", החוף הצפוני, אילת

- מלון "דן אילת", החוף הצפוני, אילת

- מלון "דן פנורמה אילת", החוף הצפוני, אילת

- בית קפה "קפנטו", קניון מול הים, אילת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לכם לבדוק את חיי הלילה(אם הם קיימים עוד)??

אכן, הלכנו (איך לא) לthree monkies, היה בסדר.

ממש מעצבן זה שהם מגישים חשבון לכל הזמנה... פוחדים שיברחו לכם? תבקשו כרטיס אשראי לערבון ואל תזיינו את השכל 10 פעמים בלילה.

...

- מלון "מלכת שבא", החוף הצפוני, אילת

...

מוזר, בהתחלה כיוונתי את האנטנה על מלכת שבא ולא קלטתי כלום... התיאשתי וניסיתי את שאר המלונות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בנוגע לWLAN - אנטנת יאגי? מה זה?

לא מספיק הכרטיס שיושב לי בלפ-טופ?

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שאני תומך בדעתך,דרך מיצפה רמון זאת הדרך הכי יפה, הכי בטוחה והכי כייפית שיש.. גיליתי זאת שעברתי שם בטעות בפעם האחרונה שירדתי לאילת בשלחוסר עירנות...

(כן,כן אני יודע... זה קרה בגלל שכאב לי הראש ברמות של-:evil: )..

ממליץ בחום..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בנוגע לWLAN - אנטנת יאגי? מה זה?

לא מספיק הכרטיס שיושב לי בלפ-טופ?

רון.

אנטנת יאגי זו אנטנה כיוונית (בניגוד לאומני)

כך שצריך לכוון לאיזור שממנו אתה מצפה לקלוט משהו, ככה אפשר לקבל קליטה ושידור יעילים יותר.

אם אתה נמצא בתוך המלון קרוב לוודאי שהאנטנה הפנימית של הכרטיס שלך תספיק.

הבעיה היא שבמלון שלי לא היה wifi והייתי צריך להתעלק על מלונות שכנים.

הבעיה בהתעלקות על רשת מרוחקת היא יכולת השידור החלשה של הכרטיס, בדרך כלל מצליחים לקלוט שידורים יופי (בעיקר beacons) מהaccess point אבל אין לכרטיס מספיק כוח לשדר חזרה, אנטנת יאגי תרכז את אנרגיית השידור לעבר האיזור שאתה רוצה, כך תקבל טווח עבודה גדול לאין שעור.

בנוסף - אם אתה לא יודע את הessid - יש צורך בסריקה, מדובר על פעולה שיושבת בחלק האפור של החוק ולכן הvendors עצמם בד"כ לא מספקים תמיכה למצב rfmon.

בלינוקס המצב וורוד יותר (כמו ברוב הדברים ;) - והdriverים המסופקים כוללים בד"כ אפשרות של rfmon, אז אפשר לעבוד עם תוכנה שקראת kismet ופשוט לתת לה לסרוק את האיזור, תוך חצי דקה בערך הייתה לי רשימה נאה של רשתות לא מוצפנות, מה שיפה בkismet שאם אוספים מספיק פאקטים מוצפנים - ניתן לשבור בקלות את ההצפנה עקב באג בפרוטוקול (בWEPים החדשים זה קצת יותר מסובך)

בכל מקרה - רוב העולם משנה את הessid וזהו, ניתקלתי עד עכשיו במעט מאוד רשתות מוצפנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם נסעתי לאילת בסוף שבוע שעבר. שנים שלא הייתי באילת. הזדעזעתי מתרבות הנהיגה שם. מטורפים !. על שטח יחסית קטן, הם נוהגים כמו מטורפים.

סיפור קצרצר :

יום חמישי בערב, חניון הקניון. אני וחברה שלי הולכים במרחק של מטר וחצי בערך אחד מהשני (היה לנו ויכוח קטנטן). במקרה אני מסתכל אחורה וקולט נהג מונית מתקרב במהירות לעברה וכמעט פוגע בה. אני מייד מזיז אותה בבהלה וצועק לנהג מונית. הוא ממשיך בשלו, ועושה פרסה. רצתי לכביש הנגדי ונתתי לו בעיטה רצינית בדלת שלו כשהוא היה במהלך נסיעה. הוא ברח. כנראה שהוא חשב שאני מטורף.

בגדול, אילת היא לא משהו. היינו ב"עולם המופלא" היה על הפנים. היינו באושנריום (בפארק איפה שהמצפה) היה נחמד, אבל שטותי).

בגדול, לא היה משהו באילת. בקניון המחירים גבוהים מאוד והכל יקר.

זהו

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...