Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לסינגל מאלט איכותי

Nightstalker
שימו לב! השרשור הזה בן 4161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות לכולם!

אז המצב הנתון הוא כזה, אני רוצה לקנות לדוד שלי מתנה בקבוק וויסקי איכותי עד 500 ש"ח.

האבל הגדול נמצא בזה שהויסקי חייב להיות כשר (אני יודע שכשרות ברמה שיש לגלנליווט מתאימה כי שתינו כזה ביחד.)

וכאן אתם פורום יקר באים, אני צריך המלצה לוויסקי עדיף סינגל מאלט איכותי אך כשר.

חשבתי על בקבוק של גלנפידך או היילנד פארק אבל אין לי מושג אם הם כשרים או לא.

תודה!

בלוג קרינה חשוב! [URL]http://terrorkrina.blogspot.ie/[/URL] :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני יכול להמליץ על מקאלן 12 שאני מאוד אוהב, ו"יודע" שהוא כשר לפי המשגיח כשרות של האולם שאני הולך להתחתן בו.. אם הוא לא כשר באמת אז אני אוכל לעשות אמבטיה עם כל הבקבוקים שיש לי..

Jeep Grand Cherokee Trailhawk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין כלום באלכוהול.

ראיתי בסדרה שאני אוהב המלצה על ג'וני וולקר כחול, כל כך התלהבו מהמשקה שקראו לו נקטר האלים.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סתם קראו לו כך, וויסקי באמת מצוין, אך המחיר שלו בהתאם.

לפני שנתיים קניתי לאבי בקבוק ב-1300 ש"ח מתנה ליומולדת, קצת מעבר לתקציב הפותח השרשור נתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי, כמעט כל ויסקי יהיה כשר. תסתכל כאן:

http://www.kosherliquorlist.com/

הסכום יפה מאוד, במיוחד אם יש אפשרות לעבור בדיוטי פרי.

עם זאת, זה מאוד מאוד תלוי בטעם האישי וכל אחד מעדיף משהו קצת אחר.

לטעמי האישי, הויסקי הכי טוב בסכומים האלה שטעמתי הוא ארדבג אוגדייל. מדהים לטעמי, ואני מניח שכל מי שחובב ויסקי מעושן יתאהב בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שלכל המעושנים הכבדים החביבים עלי יש נציגות ברשימה הכשרה - Caol Ila, Bowmore, Lahproaig. לכולם הגרסאות הצעירות יחסית ייכנסו בתקציב, ולמי שמחפש סינגל מאלט כזה, הוויסקי הצעיר (גם 12 שנים) יעשה את העבודה מעולה, אולי פחות מעודן מהזקנים אבל בשביל עידון שותים יין צרפתי, לא סינגל מאלט סקוטי :-)

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'וני ווקר כחול, הוא לא "סינגל מאלט" אלה בלנדד. אומנם בלנדד משובח שהוויסקי הכי צעיר שבו מתחיל מסביבות ה25-27 שנים, אבל עדיין בלנדד. (לג'וני בלו אין ציון של שנים על גבי הבקבוק כחלק מה"מיסתורין" שלו, אך יודעי דבר אומרים שהוא מכיל גם מאלטים בניי 50-60 שנה).

סינגל שאני אישית אוהב הם: glenmorangie sherry wood finish (אין ציון זמן אך ידוע שהוא בן עשר), macalnan 12, GLENFIDDICH 15 וסינגל מעושן שאני ממש אוהב הוא הLaphroaig 12.

עוד סינגל עדין ונהדר להתחלת הכרת הוויסקי (להבדיל מהlaphroaig שהוא די אגרסיבי ודורש הסתגלות) הם הBUSHMILLS MALT 10 ו 12 שנים.

ואם כבר JOHNNIN WALKER (בלנדד) משובח אז לטעמי הGOLD 18 מצוין, הוא נעים, חלק יחסית לבלנדד, והרבה יותר "שווה" מה"בלו" היקר להחריד כחלק מה"מסתורין" שלו, כאמור.

בסופו של דבר הכל עניין של טעם, ניסיון וחשק, המגוון רחב ואין תחליף להתנסות וטעימות. יש תקופות שjim beam black בקושי חוזר לבר, ויש ערבים שהlaphroaig "מתלבש" מצוין.

בהצלחה.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 לעניין לגאוולין. אם הוא בתקציב - פשוט מעולה. המק'אלן טוב, אבל אני חייב לציין שאני מעדיף גלנמורנג'י, ועל שניהם גלנליווט (בשנתונים מקבילים, כמובן).

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי, כמעט כל ויסקי יהיה כשר. תסתכל כאן:

http://www.kosherliquorlist.com/

תיקון קטן, כמעט כל וויסקי סקוטי בלנדד יהיה כשר.

לגבי האתר, מדובר באתר מצויין, אבל הוא בגדר המלצה של רב יחיד, ומסווג את הוויסקים לפי כוכבי כשרות, כש-3 כוכבים ומטה אלה היתרים מאוד מתחכמים. (המנחת יצחק והאגרות משה שדנו בסוגיה, ומצאו צדדים להתיר, אבל בכל זאת המליצו להתרחק)

חשוב לדעת מה המתווה הכשרותי של מקבל המתנה, כדי לא ליצור מצב לא נעים.

ועוד חשוב לבדוק שמה שקנית הוא אותו המוצר בדיוק כפי שמוצג באתר (אותו מותג, אותו מספר שנים, אותה תווית, לא מהדורות מוגבלות כלשהן)

בכל מקרה, אני חושב שאת מקלאן כדאי לך להוריד מרשימת האופציות (יש להם איזה סלוגן שאני לא מצליח להזכר בו - אבל מעיד בצורה מאוד ישירה ומתגאה שהוויסקי יושן בחביות יין שרי)

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...