Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוזרים לכביש...

yaniv
שימו לב! השרשור הזה בן 7129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמן שחלקכם בילו בשוק העתיק אני ביליתי בקרצוף שכבות אבק ולכלוך מעל הסאאב. שתי סיבות מצויינות גורמות לי להחזירה אל הכביש: אני עוזב את העבודה ורכב החברה חוזר לבעליו (מה שאומר שהסאאב תחזור להיות אמצעי התחבורה העיקרי שלי), אנו מתחתנים בסוף החודש והשאיפה היא להשתמש בסאאב כרכב ה"חתן-כלה".

אני מתבייש לספר, אבל הרכב עמד ברחוב, חשוף לפגעי מזג האוויר, לא הותנע ולא הוזז ממקומו במשך כארבעה חודשים. היו לי מספר שעות פנויות ביום שישי בצהריים וניצלתי אותן היטב.

התנעתי

ההתנעה דווקא הייתה מאוד פשוטה. המצבר חדש ולכן לא היה צורך להטעינו, בדקתי נוזלים (שמן, מים), שפכתי קצת דלק לקרבורטור (כדי להקל על ההתנעה) ותוך שני סיבובי מפתח המנוע פמפם בהנאה (שלו ושלי). חיכיתי מספר דקות עד שהוא יתחמם קצת וכדי שהשמן יעבור במערכת ואז הזזתי את הרכב אל החניה המקורה.

בדקתי

השארתי את המנוע דולק עוד כשעה בזמן שערכתי בקרת נזקים וניקיון כללי. להלן המסקנות:

מיכנית הכל נראה תקין ומתפקד - הבלמים עובדים ולא נתפסו מהעמידה הממושכת, המנוע והגיר מתפקדים היטב כתמיד. אין נזילות, הרכב לא מתחמם ולא מזייף. את ההגה לא הזדמן לי לבדוק, אולם אני משער שגם הוא תקין. כמובן שכל זה יצטרך לקבל אישור מהמוסך לקראת הטסט.

חיצונית - כואב, כואב מאוד. נקודות החלודה הלכו והתפשטו להן. כל החלק האחורי מעל הכנפיים האחוריות ומכסה תא המטען צריכים טיפול דחוף. מכסה המנוע סובל משבר באחד הצירים וכנראה שאצטרך להחליפו. בקיצור, פרוייקט הפחחות שאני דוחה כבר שנתיים יצטרך להכנס להילוך גבוה.

מעבר על מערכת החשמל - באופן מפתיע האורות והמתגים עובדים כראוי. אני צריך לטפל בחיבור החשמלי של הפנס הימני שמישהו בעבר טרח להשחית ושאף פעם לא טיפלתי בו כמו שצריך (הנה משהו שהידע שלמדנו בקורס השיפוץ יבוא בו לידי ביטוי).

ניקיתי

ניקיון חיצוני ופנימי - מדהים כמה לכלוך יכול להצטבר על ובתוך רכב אחד.

ניקיון של תא המנוע - מספר עכבישים החליטו שיש שם שדות ציד מוצלחים. לצערי, נאלצתי לקלקל להם את התוכניות. ניקיתי גם את המנוע עצמו, מה שתמיד משמח בוחנים במכוני הרישוי שלא צריכים לגרד שכבות שמן וגריז מעל מספר המנוע.

התעצבנתי

נכנסתי למספר רגעים הביתה (מה לעשות, האדם צריך לשתות לפעמים), ובאותם רגעים (כך מספרים עדי ראיה) יצאה מאזדה ירוקה מהסימטה שמול ביתי והתחככה בכנף האחורית של הרנו של אילנית. הכנף נפגעה די קשות, המאזדה נמלטה וכל מה שיש לי זה צבע (ירוק) תאור (יש לה ספויילר אחורי), וחלק ממספר הרישוי. באסה קשה נחתה על יושבי ביתנו...

צפיתי

בסוף היום, עם רדת הערב, צפיתי בהנאה ברכב המנצנץ. נכון שיש חלודה ושהרבה פרטים קטנים חסרים (מראות, ניקלים וכו'). אבל את העיצוב הייחודי של הרכב ואת ההרגשה האישית שלי שיש לי בידיים פיסת "היסטוריה מוטורית", שום דבר לא יכול לקלקל לי.

זהו, בסך הכל יש הרבה מה לעשות, אבל השלב הראשון הוא לעבור טסט ולהתחיל להשתמש ברכב יום יום, כדי לגלות את כל הבעיות הקטנות שצצות תוך כדי נהיגה.

יניב מיכאלי

-----------

קלאסיקה: סאאב 96V4 - שנת 1969

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה לכל המברכים (גם כאן וגם באופן פרטי).

לגבי הרכב, אתמול קיבלתי אישור מהמוסך וביום רביעי בבוקר אלך למכון הרישוי כדי להעביר את הרכב טסט. מקווה שזה יעבור חלק.

יניב מיכאלי

-----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה לכל המברכים (גם כאן וגם באופן פרטי).

לגבי הרכב, אתמול קיבלתי אישור מהמוסך וביום רביעי בבוקר אלך למכון הרישוי כדי להעביר את הרכב טסט. מקווה שזה יעבור חלק.

א. הודעת שחסרים לך כמה חלקים "קטנים", כמו מראות למשל.

ב. אתה מתכוון לעבור את הטסט "חלק".

ג. אני מקווה מאוד שמכון הטסטים שייך לאבא שלך...:wink:

שנה טובה ומז"ט לחתונה המתקרבת - !ANOTHER ONE BITES THE DUST

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. הודעת שחסרים לך כמה חלקים "קטנים", כמו מראות למשל.

ב. אתה מתכוון לעבור את הטסט "חלק".

ג. אני מקווה מאוד שמכון הטסטים שייך לאבא שלך...:wink:

שנה טובה ומז"ט לחתונה המתקרבת - !ANOTHER ONE BITES THE DUST

קודם כל תודה על המז"ט!

אני שמח לבשר שהטסט עבר חלק :)

ולשם הבהרה, מה שחסר זה מראות אורגינליות, עגלגלות מניקל. יש כרגע מראת צד מפלסטיק שחור סטנדרטית ומכוערת (אבל בהחלט לגיטימית מכל בחינה אחרת).

סה"כ הנזקים הכספיים עד כה:

152 ש"ח - רישיון רכב

150 ש"ח - אישור על בדיקת מוסך

30 ש"ח - מגבים חדשים

62 ש"ח - אגרה למכון הבדיקה

לא רע לתחילת השנה החדשה.

יניב מיכאלי

-----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיהיה בהצלחה ושתהיה סבלנות...

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מזה כחודש הסאאב משמשת כרכב עיקרי לתנועה יום-יומית ובסך הכל המצב סביר. לא היו ממש תקלות, מלבד כבל ספידומטר קרוע שטרם הוחלף (מחכה להזמנות ב e-bay).

בינתיים השקעתי עוד 250 ש"ח בריתוך האגזוז ואני צריך לחזור שוב למוסך לכיוון הצתה וקרבורטור - יש לי מידי פעם בק-פיירים (בעיקר בירידות) וצריכת הדלק היא שערוריתית.

כמו כן, אתמול הותקן רדיו-דיסק ברכב ורמקולים חדשים, מה שבהחלט משפר את איכות הנסיעה (לפחות מבחינת האווירה).

אני מצרף קצת תמונות שמנציחות את מצב החלודה המתקדם בכנף האחורית ואת מראה תא המנוע ותא הנוסעים.

יניב

F1000003.jpg

F1000007.jpg

F1000013.jpg

יניב מיכאלי

-----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...