Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייבוא רכב אספנות משופר

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 7157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נברתי בארכיון ההיסטוריה העשיר של הפורום אך לא מצאתי מידע לגבי רכבים משופרים.

באירופה מאוד נהוג להכניס למנטה מנוע V8 או מינימום V6. עכשיו נגיד ומצאתי אחת כזו למכירה אז איך מחשבים את המחירון של הרכב (לא מדובר בדגם שיוצר בצורה סדרתית) ??? והאם ניתן בכלל לייבא רכב משופר (כי ברור שבארץ לא יאשרו השתלה כזו) ???

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניתן,באופן חוקי,להביא דגם שאינו מיוצר בייצור סדרתי. לרכבי אספנות ניתן לאשר לפעמים מנוע גדול יותר אך גם אז מדובר בשינוי שמאושר ע"י היצרן ובד"כ גם קיים דגם דומה בעל מנוע גדול יותר.

מנוע מושתל השונה מהותית מהמנוע המקורי לא יאושר לא ביבוא ולא ב"התקנה מקומית".

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, כל מה שמעניין את המוכסים ומשרד התחבורה הוא שהמנוע ברשיון יהיה המנוע שפיזית ברכב, עם מס' תואמים. ממילא אין להם את היכולת הטכנית לבדוק כל רכב מבחינה מכנית כדי להעריך את רמתו. מה שמעניין אותם זה מס' רישוי, מנוע ושילדה, והמצב החיצוני כדי לקבוע רמת מכס.

רכב מוזנח מכנית ורכב מושקע מקבלים את אותה הערכה במכס, לכן עדיף להביא אוטו מטופל ומושקע מכנית אך מוזנח חיצונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, כל מה שמעניין את המוכסים ומשרד התחבורה הוא שהמנוע ברשיון יהיה המנוע שפיזית ברכב, עם מס' תואמים. ממילא אין להם את היכולת הטכנית לבדוק כל רכב מבחינה מכנית כדי להעריך את רמתו. מה שמעניין אותם זה מס' רישוי, מנוע ושילדה, והמצב החיצוני כדי לקבוע רמת מכס.

רכב מוזנח מכנית ורכב מושקע מקבלים את אותה הערכה במכס, לכן עדיף להביא אוטו מטופל ומושקע מכנית אך מוזנח חיצונית.

אני חושב שנקודת המוצא של השאלה היתה "יבוא חוקי"

נדמה לי שמי שמעריך רכבי אספנות מטעם המכס הם שמאים בעלי ידע ברכבי אספנות ואפילו אחד מהם הוא חבר מועדון החמש (אולי אני מבלבל אבל נראה לי שכך הדבר)

קטע נמחק על ידי מנהל הפורום: נא לא לעודד עברה על החוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם המנוע רשום ברשיון בארץ היבוא? (גמרניה למשל).

כי אני יודע שגם בגרמניה לא נותנים להכניס כל מה שאתה רוצה מתחת למכסה, ולכן אם זה רשום ברשיונות הרי שהדבר חוקי, הלא כך?

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אני יודע שגם בגרמניה לא נותנים להכניס כל מה שאתה רוצה מתחת למכסה, ולכן אם זה רשום ברשיונות הרי שהדבר חוקי, הלא כך?

אולי חוקי, אבל לא כך הרכב יצא מהמפעל (או במילים אחרות לא היה ייצור סדרתי כזה)

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכאן כבר יש בעיה עם הVIN הלא כך?

אבל ישנם שיפורים "סידרתיים" כמו למשל AMG למרצדס, שגם מחליפה להן מנועים ושאר ירקות, האם לרכבים כאלה שעברו שיפור "רשמי" אצלם יש VIN משלהן? אם לא, איך ישנן AMG בארץ?

(יודע שלא כ"כ קשור לאספנות, אבל זו אותה דייסה).

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. למשרד התחבורה יש רשימה של מספר השלדה וכיצד יש לפענח אותם.

אני למשל שמתמחה בוולוו אוכל להגיד לך ע"פ קוד הרכב איזה מנוע הותקן בו במקור ואותו דבר עושה משרד התחבורה. לא הייתי מנסה ל"עבוד" על המערכת כי שישלם את המחיר יהיה מי שיקבל פה עיצה לא נכונה.

בקיצור אלעד-Redroze יקר ! רד המעצים ותחזור לקרקע (אלא אם כן אתה רוצה שעוד כמה חודשים תמכר מנטה ליצוא במגרשי ממ"ן...)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. למשרד התחבורה יש רשימה של מספר השלדה וכיצד יש לפענח אותם.

אני למשל שמתמחה בוולוו אוכל להגיד לך ע"פ קוד הרכב איזה מנוע הותקן בו במקור ואותו דבר עושה משרד התחבורה.

בזה אני מסכים איתך, אך כפי שמישהו כאן אמר, אם המספר במסמכים והמספר על המנוע זהים, איך תוכל להגיד לי שזה מנוע שהושתל? (אני לא בא להיות נודניק, פשוט שואל).

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזה אני מסכים איתך, אך כפי שמישהו כאן אמר, אם המספר במסמכים והמספר על המנוע זהים, איך תוכל להגיד לי שזה מנוע שהושתל? (אני לא בא להיות נודניק, פשוט שואל).

אתה מזלזל ביכולה המקצועית של הבוחנים בעמדה מס' 1 במשרד הרישוי...

( רמז: לא מדובר בשוטרי מתנ"א)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו יביא מיני עם מנוע 8 V של רובר הם ישימו לב?

:-)

אם הוא יכנס :drinking:

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם בחיפושיט אני ישים מנוע שלמרכבה סימן 3?

ואם אם אם....

יותר מפעם אחת אמרו לך שרוב הסיכויים שזה לא יעבור "חלק", אבל עדיף תנסה ותראה :lol:

הרי אתה ישראלי, לא? (יותר חכם מכולם)

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם בחיפושיט אני ישים מנוע שלמרכבה סימן 3?

ואם אם אם....

יותר מפעם אחת אמרו לך שרוב הסיכויים שזה לא יעבור "חלק", אבל עדיף תנסה ותראה :lol:

הרי אתה ישראלי, לא? (יותר חכם מכולם)

גילי

אני לא באתי לריב אם אף אחד,

כשאין דרך ישרה מנסים דרכים עקומות...

zvit, לא זילזלתי, שאלתי.

האמתי גם אני לא תמיד יכול להבחין בין מנוע אחד לאחר.

לסיכום נאמר,

במכס לא תהיה בעיה, במשרד הרישוי כן!

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שנקודת המוצא של השאלה היתה "יבוא חוקי"

נדמה לי שמי שמעריך רכבי אספנות מטעם המכס הם שמאים בעלי ידע ברכבי אספנות ואפילו אחד מהם הוא חבר מועדון החמש (אולי אני מבלבל אבל נראה לי שכך הדבר)

קטע נמחק על ידי מנהל הפורום: נא לא לעודד עברה על החוק

חוששני שמה שנמחק הוא רחוק מלהוות המלצה לעבור על החוק,נהפוך הוא,צויין שבמקרים חריגים של השתלת מנועים השונים מהותית גם הטבעת מספרים לא תעזור,זה כתשובה לקטע של אסף שצוטט בהודעתי בו נאמר שמה שחשוב זו התאמת המספרים לרישיון.

בהודעה לא היתה לא הצעה ולא המלצה ואפילו לא ראשית המלצה להטביע מספרים אלה דעה לפיה במקרה הספיציפי שנדון כאן לא תעזור התאמת מספרים לרישיון.

אני לא מעוניין להשיג על שיקול דעת מנהל הפורום שבד"כ עושה עבודה טובה וברוכה אבל צריך מאד להיזהר כשמוחקים קטעים גם משום שהדבר פוגע בחופש הביטוי של החברים שבלעדיו אין פורום וגם משום שהדבר פוגע גם בחברים שהודעתם נמחקה,כמו הפעם,ללא הצדקה .

:mm_shocke

חבל

מנהל הפורום, שיש לו קצת ידע בהבנת הנקרא, חושב אחרת ולכן מחק את הקטע. ומנהל הפורום עומד על דעתו, לצד הבעת תודה על השבחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...