Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם דחיפה כבר אין לי!

Guest Anonymous
שימו לב! השרשור הזה בן 7868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, איכשהו המכונית הצליחה בסופ"ש (מאז שישי בבוקר) לפרוק את עצמה מכל גרם חשמל שהיה עליה. סיבוב המפתח בדלת לא הפעיל את הנעילה החשמלית, הנורה של האימובילייזר לא פעלה, סיבוב המפתח בסוויץ' הותיר אותי ללא דבר.

נסיון התנעה בעזרת כבלים (שחוברו לסוזוקי סוויפט עם מצבר קטן משהו) הניב את התוצאות הבאות:

1. בעת חיבור הכבלים (פלוס לפלוס, מינוס למינוס) היה ניצוץ קטן שגרם לי לשקול אם להמשיך בחיבור או לא. לאחר שוידאתי פלוס לפלוס ומינוס למינוס חיברתי - אללה איסתור, גם ככה אין חשמל.

2. לאחר החיבור, האזעקה השמיעה צליל (שזה החלק החיובי היחידי בסיפור, כי תהיתי אם היא באמת עובדת) והאימובילייזר הראה סימני עבודה. יש טעינה.

3. סיבוב של הסוויץ' הדליק נורות בדיקה ואת האור בלוח המחוונים. נסיון התנעה ראשון מסתכם בלא דבר למעט תנועה של מד הטורים שלא קשורה לסיבובי המנוע.

4. נסיון התנעה שני יוצר ניצוץ בין הכבלים למצבר שלי ומיד אח"כ - חזרה למצב שאיתו התחלנו - ללא חשמל, גם כשהמכונית השנייה מחוברת ומותנעת.

5. נסיון דחיפה אבוד מראש (הרי ידעתי שאין חשמל) הסתיים בדרדור המכונית לחנייה אליה רציתי להסיע אותה מראש, אבל לא בדרך בה רציתי.

איציק - מה קרה פה? איך המכונית פרקה חשמל? מה לעזאזל ולמה?!

האם זה נסיון אירוני של אלהים ללמד אותי איזה לקח? הרי גם ככה תיכננתי מחר לנסוע מהצבא הישר למוסך!!!

האם כדאי לנסות להתניע מחר בבוקר בעזרת מכונית יותר גדולה (נניח פונטו או קנגו)?

האם ללכת ישירות על אופציית הגרר למוסך?

בטאמן 16V

(-;

טעות שלי, אני מודה, הייתי צריך לראות את זה בא מראש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה שוב להתניע עם מכונית גדולה יותר (תן למכונית כמה דקות להיטען טרם הניסיון הראשון).

חשוב מאוד לוודא חיבור טוב עם הכבלים. נתקלתי בלא מעט מקרים שהכבלים לא היו מחוברים טוב והיה קשה להתניע..."משחק" עם הכבלים (עד לקבלת מגע טוב) הניב תוצאות חיוביות.

בהצלחה

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אם האוטו מניע וכבה לאחר פירוק הכבלים - סימן ש:

1. האלטרנטור נדפק (כמו שאמרתי לך כבר לפני כמה ימים)

2. המצבר מקצר (נדיר, אבל היו לא מעט מקרים כאלו).

בכל מקרה הייתי בודק את כל החיווט - ואם הכל תקין, מחליף את האלטרנטור ובודק את המצבר (אם הוא לא נהרס גם כן :p)

99% שהיבהוב נורת הטעינה ברכב שלך מעידה על כשל באלטרנטור.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות שאני אוכל להגיע בנסיעה עד המוסך...

נראה לי שנעשה על הדרך עוד כמה דברים שמחכים ליומם, כמו תושבת תיבת הילוכים ובולמים אחוריים - אבל קודם שתניע!!!

נקווה שהיא לא מקצרת, אני אתבעס חבל על הזמן.

כל מה שאני מבקש זו נסיעה קצרה ומנהלתית עד המוסך מחר.

נסיעה, לא גרירה.

למה אתה חושב היו הניצוצות בחיבור? אני בטוח שהוא היה טוב למדי בחוזקו ובטוח היה פלוס לפלוס ומינוס למינוס.

בטאמן

(-;

אני חייב לשבח את הפורום הזה - מהירות התגובה בו פנומנלית!

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הניצוץ - בהנחה שאתה אכן יודע להבחין בין פלוס למינוס - זה נורמלי , כיוון שהמגע הוא לא קבוע וחזק (בעת החיבור עצמו) הפרש הזרם בין שני מקורות המתח (המצברים) מתפרק בצורת ניצוץ.

לגבי הכבלים - בדוק שאין אלה כבלים מסדרת "אוטו דיפו" ושות'. באים בצורת כבלים יפים ומבריקים ,לרוב עבים משהו. נראים כמסוגלים לסחוב אלפי אמפרים של זרם. הזזה קלה של הפלסטיק המכסה את ההדקים (או צבת/או תנין/WHATEVER) תגלה צינור פלסטיק העוטף שכבת ספוג עבה ואיכותית ,שמצידה עוטפת גיד וחצי של נחושת. כמובן שלגיד המסכן אין יכולת להעביר מספיק זרם כדי להנעי את הרכב. אם אכן זה המצב נסה להחליף כבלים ליותר עבים ,ואם אין גשר עם זוג נוסף.

לאור העובדה שפעם אכן הצלחת להעביר מעט חשמל לרכבך ,אני נוטה להאמין שמדובר כאן בבעיית מגעים. קודם כל לך על המינוס. עזוב את אוזן החיבור במצבר ולך על בורג בולט למראה וחף מצבע/גריז וכו' הנוגע בשלד הרכב (כלומר בפח). אח"כ וודא מגע החלטי של הכבל בקוטב החיובי. רוב הסיכויים שתצליח .

מוזר לי שלא הצלחת להניע בדחיפה. האם היו קולות של הנעה מכיוון הרכב? השתעלות וכד' ?

אם לא - ומערכת הדלק תקינה - כנראה שהמצבר שלך מאוד מאוד מת.

אם תצליח להשיג רכב אחר לצרכי הנעה - אולי תוכל כבר לנצלו לצורך פירוק המצבר והבאתו לחשמלאי רכב? שם יוכלו בקלות לומר לך אם יש לחולה סיכוי או שעדיף לערוך לו המתת חסד... במקרה כזה תוכל להביא עימך בדרכך חזרה מצבר חדש אשר יביאך בגאון אל המוסך אף אם אין באמתחתך טעינה (בהנחה שלא תדליק אורות בדרך ,ובטח לא מזגן).

עוד דבר - אם אתה מתעסק עם המצבר -תבוא עם מדי ב' . בגדים לא ממש מתים על החומצה המצוייה במצברים (גם העור לא ,אבל זה כבר אין להחלפה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובדיקה העלתה שמדובר במצבר שמקצר.

הוא נתן לי מצבר ישן שהיה אצלו, שהיה ריק אבל לפחות לא קיצר. הצלחנו להתניע בעזרת כבלים והמכונית שמרה על חשמל במערכת (מה שלא קרה עם המצבר הקודם - ניתוק מן המצבר המסייע לאחר ההתנעה פשוט גרם לאיבוד טוטאלי של חשמל).

בשל חסך אטומי בזמן, והעובדה שהגעתי עם מכונית אחרת ולא יכלתי לחזור עם ה-16V, נאלצתי להשאיר אותה שוב בבסיס. אני מקווה שכשאחזור לשם הערב עם חבר, עוד אוכל להתניע אותה בכבלים ולנהוג איתה עד למוסך. אם לא - מה חבל.

בטאמן

(-;

מחכה לזה בציפייה

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונית הגיעה למוסך. זה הסוף של הסיפור.

22:30: חיברנו כבלים והתנענו אותה.

היה יופי, אבל לא חיכינו מספיק.

ניסיתי לנסוע, הדלקתי אורות וגיליתי את הטעות שלי כשהיא כבתה.

22:35: התנעה שנייה, לקח לה הרבה יותר זמן (היא פרקה חשמל כנראה לחצי מדינה) והתוצאה היתה כבלים גמורים (שהיו ישנים גם ככה, אבל עכשיו סיימו את חייהם כשהתנתק "תנין" מהכבל השחור) אבל מכונית מניעה.

22:40: מתחילים נסיעה. המטרה: לנסוע בלי לכבות את האוטו. אי אפשר לכבות את האוטו - לא נוכל להתניע אותו מחדש.

22:44: רמזור ראשון - צומת איינשטיין. בולם עם רגל שמאל, שומר גז עם רגל ימין, מספיק חשמל כדי שמאותתי המצוקה יפעלו כמו שצריך. פה ושם נורה נדלקת ונכבית.

22:48: צומת גלילות. למה האידיוט שלפני (חברי הקדוש שבא לעזור לי להתניע) נסע מנמיר?! הרי אין רמזורים באיילון!!! עומדים שני סיבובים, יש חשמל בקושי, פעם אחת המכונית כמעט כבית. תפילה כבדה בלב.

22:52: אחרי הסיבוב השני כבר נמאס לי. מזנק בעצבים, חותך לנתיב הימני, עוקף את שלוש המכוניות שהיו לפני ועולה ל-120 קמ"ש. החבר שלי (לאנטיס-כמו-של-חברה) לא מבין כל כך איך האוטו שלי מקולקל אבל הוא לא מצליח להשיג אותי. הייתי אומר שזו נקודת אור, אבל...

22:55: נגמר החשמל - ככה זה כשאין אלטרנטור. המכונית כבית בירידה. עוד במומנטום אני משלב לשני ומתניע בגלגול. טוב לחמישה מטרים בדיוק, והרמזור אדום. כיבוי.

עומדים. מזל שבאתי עם עוד מישהו, הייתי מתחרפן. כוסאמא של שגריר, עוד היה נותן לי לנסוע ככה למוסך. פעם הבא רק גרר - בלי מכונאי קודם. גם ככה הם גוזלים לי זמן.

טלפון לרוני. הוא ער ויבדוק עם לשכנים שלו יש כבלים. 15 דק' אחרי זה הוא שם. לא בטוח אם שמחתי לראות S16 כל כך בחיי.

23:10: רוני בא ואני מכוון אותו נגד כיוון התנועה, מול המכונית שלי. הוא נושא כבלים שמתניעים איתם F15 בחצרים, נראים כאילו יש עליהם סיווג בטחוני. התנעה ראשונה. סבבה. מחכים. כל הנורות שדלקו קודם ולוח המחוונים שהשתגע - כולם פועלים רגיל. אני נושם כמעה לרווחה - הכל בעיות חשמל, שהמוסך שקילקל יתקן.

23:13: יאללה, נוסעים. או שלא. המכונית כבית ללא סיבה נראית לעין (מלבד מצבר גמור ואלטרנטור מת).

23:15: התנעה שנייה. מחכים יותר.

23:20: זזים. בפנייה למסכית עובדים. מאריכים לי את הדרך בק"מ. השוטר שחוסם את הדרך טורח (תוך כדי כמעט-קיפוץ-לכביש, באמת) לסמן לי להדליק אורות. אין לי זמן להסביר לו, אני אפילו לא עוצר.

23:22: עכשיו אני עוצר. רמזור אדום והמכונית כבה. אותו תרגיל - רוני מולי, טוענים. הניידת מאחורי שחשבה כבר לעצור אותי על נסיעה בלי אורות קלטה שפתחתי מכסה מנוע והוצאתי משולש והחליטה להמשיך בדרכה. לפחות זה. הסברתי לרוני בדיוק איך מגיעים למוסך והחלטנו איך עושים את זה.

בהפוגה מחשבתית אני אומר לרוני - חבל שלא הבאת מצלמה. ובאמת היתה תמונה יפה - תאומות כחול לבן עומדות אחת מול השנייה עם מכסי מנוע פתוחים, טוענות, באמצע הלילה.23:26: אחרי שלושה-ארבעה סיבובי רמזורים הכל ברור. אני נותן גז בירוק ועף משם למוסך - רוני יפגוש אותי שם אם הכל יעבור כמו שצריך. בכניסה לאוטו רוני מסמן לי משהו. אני לא מבין. "המשולש!" - הוא צועק. "אין מצב", אני עונה לו, ותוהה ביני לבין עצמי האם המשולש יהיה שם כשנחזור לקחת אותו.

גז מלא. הילוך ראשון נגמר מהר, אבל בהילוך שני אני מתבעס - המכונית חותכת הצתה. הבעיות הגיעו כבר להצתה. סחיבה קטועה. מוריד לחצי גז, הילוך שלישי לשני, שני לראשון, ראשון 4,000 סל"ד.

23:28: כיכר במדינת היהודים. כמעט עוצרים. לאאאאא!!! שני קמ"ש, לא יותר, אני מתגלגל על קלאץ' לחוץ וגז. זהו, עברנו את הכיכר, עכשיו הכל ירידה והתדרדרות למוסך.

23:30: חונים בכניסה למוסך. בלתי ניתן לפספוס.

23:31: רוני מגיע למוסך. המשולש אצלו (איזה בנאדם אמיץ!). עזרה אחרונה לחלון החשמלי לעלות (אני לוחץ על הכפתור, רוני מרים). גמרנו סופית את המצבר.

23:50: מגיעים הביתה.

כולה שעה עשרים לעשות 20 ק"מ. תענוג.

ועדיין - הכל חווייה, ואני יודע שכשהיא תצא תקינה - הכל יהיה שווה את זה.

מסקנות:

1. לא להזניח.

2. לא צריך לתת לנורות לדלוק יותר מדי.

3. איציק יודע.

4. אני לא, ולא רק זה - גם כל האינטואיציה שלי הפוכה לחלוטין ממה שצריך לקרות.

5. כל עמישראל אחים, אבל לאף אחד מהם אין כבלים (למרות שאחד מהם, נשמה, הציע לי לקנות ממנו מצבר ב-150 ש"ח - how low can you go?)

בטאמן

(-;

מוקדש לרוני - העשוי ללא חת!!!

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, כל הכבוד על הסיוע :mm_yeah:

בטאמן - אני מחזיק כבלים גם ברכב האוטומטי וגם ברכב הידני (שלי) בבית, בעיקר לצורך חילוץ צרפתיות תקועות (עם הרכב שלי) וכפריט חובה (לחילוץ עצמי) ברכב אוטומטי בזמן שנגמר מצבר (פעם ב-4 שנים :-P)

עכשיו, כל מה שנותר הוא להחליף אלטרנטור ומצבר ולקוות לטוב :-) (וכמובן לקנות כבלים ;-)).

שיהיה לכם יום טוב

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלטרנטור שופץ, המצבר נטען, המכונית מוכנה ואפילו לקחתי על העניין טרמפ והחלפתי תושבת לתיבת ההילוכים (אם כבר משחקים על העניין של זמן העבודה של המוסך).

העלות? די מטורפת, יחד עם התושבת.

הפירוק של האלטרנטור דרש פירוש של סעפת היניקה ומנגנון הגה הכוח, ועל זה רוב הכסף. לא ראיתי את זה בעיניים (אני בצבא), אבל לא נורא - פעם הבאה אני מפרק לבד.

תוצאות? נראה ביום רביעי, כשאני אחזור לקחת את המכונית.

עכשיו נשארו רק בלמים (כנראה שילוב טארוקס + צנרת של ספארקו) ואחרי קורס אצל ראם - צמיגים חדש.

בטאמן

(-;

עומד בעלויות... בינתיים...

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן שמחתי לעזור, היה מאוד משעשע (-:

פעם הבאה שאנג'לינה תתקע אני אדע למי להתקשר!!

לאיציק כמובן :wink:

אה וגם בקשר לבלמים - חכה עם זה עוד טיפה, גם אני ואריה (בעל הS16 השניה) רוצים, אולי נשיג הנחה ביחד...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני רוצה גם אני רוצה!!!

חכו שאני אחזור מחו"ל. (שבועיים)

אגב למישהו יש הערכה לגבי עלות של רפידה מקורית של פז'ו לראלי מול אחת משופרת?

(בוא נגיד GREENSTUFF של EBC)

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב למישהו יש הערכה לגבי עלות של רפידה מקורית של פז'ו לראלי מול אחת משופרת?

(בוא נגיד GREENSTUFF של EBC)

אם אתה נוסע לחו"ל, לא כדאי שתקנה לך שם קצת ממתקים ?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נוסע לחו"ל, לא כדאי שתקנה לך שם קצת ממתקים ?

אם הייתי נוסע לאיזה ארץ עם תרבות מוטורית רצינית אז אולי...

אבל אני אהיה בצרפת. ואיטליה.

אההההההה........ רגע...................

ההההההההממממממממממממממממממממ..........................................

:idea:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי!

דרושות המלצות לחנויות לשיפורים למיניהם בדרום צרפת וצפון איטליה.

וגם המלצות לשיפורים (כאלה שאפשר להביא לארץ על הגב ובלי יותר מדי צפצופים בנתב"ג להזכירכם), רפידות זה רעיון טוב. עוד משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן

quickshift - עושה פלאות, דיוויד שם בראלי שלו וזה עושה יופי של הרגשה, ניתן לקנות שם אבל ניתן גם להזמין לארץ.

רתמות לנהיגה ספורטיבית.

בטח תומר תכף ירשום עוד דברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...